+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    04 Mar 2013
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie

    Question MKII 2.0 Czasami jest moc ale w większości jej brak.

    Witam posiadam Cougara 2.0 Zetec (ten sam silnik co w MKII).
    Problem z moim autkiem praktycznie od dnia zakupu (jakieś 1.5 roku) jest taki że moje autko ma moc tylko wtedy kiedy sam ma na to ochotę.
    Niedawno wróciłem z wczasów i po jeździe po górach stwierdziłem, że tak nie może być jak to na Zakopiance, przy wjeździe pod górkę litrowa Fieścina objeżdża mnie bez problemu.
    Przez tydzień jak tam byłem to autko tylko 2 razy miało swoją moc a przez większość czasu wjazd pod górkę na trójce 70/h i szybciej nie chciał się wspinać.
    Na prostej jest podobnie tzn. ruszam 1 bieg, autko przy ruszaniu lekko się przydusi i rozpędza się powoli, następnie 2, potem trójka gdy wcisnę pedał gazu zbyt głęboko to wolniej się rozpędza i buczy z puchy filtra powietrza. Co prawda jest tam sportowa wkładka i przez to też fajnie buczy ale przed jej założeniem buczenie było tylko słabsze. Gdy samochód ma moc to rozpędza się na 1,2,3 bez problemu i buczenie jest tylko delikatne.
    Wszystko w puszce filtra jest raczej dobrze poskładane bo wyciągałem to ustrojstwo chyba z 50 razy.
    Podpinałem się pod kompa i sprawdzałem wartości poszczególnych czujników KTS-em Boscha, ELMem - Forscan i Torque wiele razy podczas jazdy i na postoju i niby wszystko ok.
    Gdy go kupiłem miałem tylko jeden błąd EGR bo był zaślepiony. Zaślepiony jest dalej ale udało się to tak przerobić że teraz już nie mam żadnych błędów.
    Mimo poprawnej pracy czujników zacząłem się bawić w wymianę na ślepo na części używane ale sprawne:
    Przepływka, cewka z przewodami, CPWK, CPWR,sonda (już trzecia), nowe wszystkie wężyki podciśnienia, szczelność sprawdzana ...dziesiąt razy.
    Wymieniałem świece pół roku temu Motorcrafty ale zwykłe (wcześniej też takie były założone).
    Regulacja zaworów (na dwóch ssących był za mały luz).
    Wyrzuciłem katalizator (jak się okazało był dobry) i wstawiłem tłumik przelotowy w obudowie kata.
    Wymieniłem kolektor wydechowy (tamten był pęknięty).
    Mam też instalację gazową która przy kupnie miała 100 000 przebiegu ale wymieniłem wszystko pod maską na nówki: reduktor,wtryski, filtry,wężyki podciśnieniowe, założyłem też inny sterownik (z STAG 300 na STAG 300 ISA 2) - regulowany dziesiąt razy.
    Kompresja po 12 bar na każdym cylindrze.
    Raczej usterkę mechaniczną samego silnika wykluczam bo wtedy nie miałby mocy przez cały czas.
    Stawiam na elektronikę ale na co ?
    Silnik trzyma obroty , nie faluje. Na klimie jeszcze słabszy i lubi przerwać na 2000, 3000 i 4000 obrotów.
    Sprzęgło wykluczam bo obroty rosną równie wolno jak prędkość.
    Gdy ruszam i go na chwilę przydusi po czym przycisnę mocniej gaz i słyszę jak "beczy" dolot to wiem już że dzisiaj mocy nie będzie
    Brak mocy lub jej odzyskanie objawia się bez względu na pogodę, temperaturę silnika czy paliwo na którym jadę.

    To jest mój pierwszy Ford ale jestem z niego najbardziej zadowolony niż z innych marek jakimi jeździłem wcześniej bo naprawdę autko w fajnym stanie tylko ten silnik.
    Ostatnio edytowane przez SCRash ; 30-07-2014 o 23:20

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Damian
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 112 KM
    Opis
    MK1 1.8 '95 Kombi Pb MK2 1.8 '99 HB P+Gaz
    Od
    16 Apr 2011
    Mieszka w
    Domaniewice
    Sprawdzałeś komputer? Słyszałem o przypadkach, gdzie ludzie sprawdzali wszystko, prócz sterownika, a na koniec to on okazywał się uszkodzony

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    04 Mar 2013
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Wymiana sterownika wiąże się z przeprogramowaniem IMMO więc raczej będą to duże koszty i jak już wyczerpię wszystkie inne opcje to w ostateczności będę kombinował ze sterownikiem.
    Panowie pomóżcie i powiedzcie co przeoczyłem, no co bardziej zwrócić uwagę ?

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez SCRash Zobacz posta
    Wymiana sterownika wiąże się z przeprogramowaniem IMMO więc raczej będą to duże koszty
    nie koniecznie,zakupisz komputer z imo i możesz to imo przełożyć to swojego kluczyka i nic nie programujesz

Podobne wątki

  1. [Duratec] Po wymianie dwumasy i sprzęgła czasami brak ciągu.
    By Derda in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 23:03
  2. [TDDi MKIII] Mondziak sprawia mi psikusy. Brak mocy ... ale tylko czasami.
    By jakub_wr in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-10-2013, 16:25
  3. [TDDi MKIII] czasami trzęsie całym silnikiem brak reakcji na gaz
    By mindlak in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 23:26
  4. [MkII] [mkII] nowy akumulator - czasami nie odpala
    By lukiko1986 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 19:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów