+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Pieszy Awatar Lord Tija
    Imię
    Maciej
    Opis
    Ford Mondeo MK4`07; P BOX 121 kW, 385Nm; Automat 6
    Od
    30 Jun 2013
    Mieszka w
    Szczecin

    Question Mondeo MKIV 2.0 TDCi 96kW Automat problem przy wciśnięciu gazu.

    Witam serdecznie forumowiczów. Ostatnio zawitał na fordzika dziwny problem a mianowicie jak juz rusze autem niezaleznie od tego czy cieply czy zimny silnik i próbuje przyspieszyć (tak solidnie) auto jak by wogole nie reagowało(wyje, zamula). Przy delikatnym/długim/dozowanym wciskaniu gazu rozpedze sie do 160 i ani km wiecej oczywiscie podczas jazdy pod gorke brak mocy predkosc spada mimo ze pedał wcisniety do "dechy". Problem wystepuje za kazdym razem gdy "depne" pedał, silnik tak jak by sie dławił a automat poki nie osiagnie danej wartosci obrotow nie przełączy mi biegu a jak juz sie to stanie to czarny dymek z wydechu. Co to moze być? EGR? Turbo? Wtryski? Od czego mam zacząć diagnozowanie? Myśle że wykrecenie i wyczyszczenie EGR to dobry poczatek a za razem najtańszy. Stad moje pytanie czy ktoś już się spodkał z takim motywem? czy zafajdany EGR może powodować takie objawy? Dodam ze MIL sie swieci ale to tylko dlatego ze mam wyciety DPF żadnych innych, nowych błedów nie pokazuje. Proszę o wasze opinie na ten temat

    i jeszcze jeden efekt tej całej sprawy: podczas tego delikatnego przyspieszania autkiem buja jak by pomijał gar.
    Ostatnio edytowane przez Lord Tija ; 05-08-2014 o 00:12

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy Awatar Lord Tija
    Imię
    Maciej
    Opis
    Ford Mondeo MK4`07; P BOX 121 kW, 385Nm; Automat 6
    Od
    30 Jun 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Problem rozwiazany
    EGR mimo swojego 7 letniego wieku wygladał całkiem przyzwoicie, (jak na mój gust) widziałem gorzej zarypane.
    Wtrysków nie zdązyłem sprawdzić i dobrze bo już sie prawie załamałem jak się okazało ze EGR sprawny.
    Wszystkiemu winien czujnik przy turbinie taki 3 pinowy, byl w strasznym stanie, oblany olejem i cudowna dieslowską mazią udało mi sie zdobyć nowy za 350 zyka.
    Uszkodzeniu uległy jeszcze a moze lepiej mowiac uległ elektromagnetyczny zawor cisnienia turbiny(efekt pierdniecia / buczenia pod maską po zgaszeniu silnika), padł jeden ale wymieniłem obydwa. W ASO krzyczeli 580 zł za sztuke!!! TO rozbój w biały dzień!!! Kupiłem zamienniki w IC za 2 sztuki 420 zł
    Jak by tego było mało wywaliło mi błąd P0113 i jeszcze jakiś z tego rodzaju. Okazało sie ze komputer widzi temp -40 C w zasysanym powietrzu. Postanowiłem szarpnąć się i po podpieciu na chwile innego przepływomierza (okazało sie ze wszystko gra) zakupiłem nowy. Nie dzwoniłem juz do ASO koszt po za nim 350 zyka. Auto spowrotem jeździ z kopytem brak jakiegokolwiek bujania, utraty mocy przy obrotach powyżej 3 tys.

    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Co na lato (zima) 2,0 TDCi MKIV 96kw Automat
    By armator in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 14:06
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:39
  3. MKIV Mondeo 2.0 TDCi 163KM automat rok: 2010 przebieg ok 25.000
    By X-a-n-d-e-r in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 22:44
  4. [Duratec] Dziwny odgłos przy wciśnięciu gazu
    By MatiV6 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-08-2011, 19:46
  5. [TD MkII] szumi przy mocnym wciśnięciu gazu
    By mirpo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 21:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów