+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Darek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    lubie grzebać w autach ;]
    Od
    11 May 2013
    Mieszka w
    Kraków

    Question Pomoc w diagnozie: 2.0TDCI 136KM Cieżko odpala, nierówno chodzi, dzwoni wtrysk

    Witam,

    zastanawiam sie nad kupnem Focusa MK2 FL z 2009 roku z silnikiem 2.0TDCI z filtrem DPF.

    Wiem ze to nie jest forum Focusa, ani nie ogólne forda ale ten konkretny silnik znacznie czesciej wystepuje w Mondeo MK4 niz w fokach.

    Ogólne info:
    Auto sprowadzone z niemiec, tam stało kilka miesiecy, "podobno" ma przebieg 136tys km, ale brak książki serwisowej - wygląd wskazuje na okolice 200~240tys km (pozdzierana farba z kilku przycisków na radiu, ogólne obtarcia plastików wewnątrz, ryski na szybie, lakierze itd). Ale całość wygląda rozsądnie (porównywalnie jak oglądane przeze mnie polskie egzemplarze z przebiegiem 180~220tys km także z 2009 roku).


    Problem w aucie:
    1. Auto ma problem odpaleniem, przy pierwszym odpaleniu(zimny silnik po nocy) trzeba było kręcić z 3~4 sekundy, auto zachowywało sie tak jak by stopniowo załapywało (a nie że po 4 sekundach kręcenia od razu brummmm). Przy odpaleniu nic nie kopci, sam silnik chodzi w miare cicho (mam mondeo mk3 2.0tdci jest głośniejszy). Przy każdym kolejnym odpaleniu auto już w miarę szybko zapala(ale czasami od razu , czasami nieznacznie dłużej trzeba kręcić ale w okolicach do 1s).

    2. Na jałowym biegu w aucie są wibracje, chyba nieregularne. Po dodaniu gazu w okolicach do 1500obr wibracje narastaja.

    3. Podczas pracy (zarówno na wolnych obrotach jak i dodawaniu gazu) słychać tykanie/stukanie z komory silnika - chyba w okolicach wtrysków, za autem czuć lekki smrodek cały czas.

    4. Biegi wchodza w miare lekko, ale nie tak fajnie jak u znajomego w focusie z przebiegirm 70tys km, wsteczny wchodzi bardzo cieżko (auto stało na mocno pochylone do przodu, może to tego wina?), raz pojawił sie lekki stuk przy wbijaniu biegu, ale nie słychać hałasu dwumasy od strony skrzyni, ani dziwnych dzwieków od strony rozrządu.


    MAM VIN: WF0SXXGCDS9R74080.


    Podłączałem komputer (Mini IDS z programem FoCOM - wyszedł tylko jeden błąd, zbyt niskiego ciśnienia doładowania) na postoju nie pojawił sie już ponownie a nie miałem możliwości przejechania sie autem jeszcze. Turbina nie świszczy, silnik ładnie sie na obroty wkręca


    Proszę o pomoc w diagnozie, co może być powodem tych objawów - jakie mogą być ewentualne koszta (i jak może wyglądać najczarniejszy scenariusz).
    Niestety to mój pierwszy 2.0TDCI w Focusie MK2 jaki oglądam (pozostałe były 1.6TDCI) wiec nie wiem jak powinna brzmieć 100% sprawna sztuka, jak chodza biegi itd


    Zastanawiam sie nad kupnem, auto stoi za 16500zł do wiekszej negocjacji (do opłat) - lakier niemetalik, brak grzanej szyby, brak halogenow. Jaka jest szansa, ze to tylko wtrysk/wtryski sa do wymiany ? Czy cos innego moze powodowac takie objawy, czy moge cos innego sprawdzic, aby wykluczyc inne usterki?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4
    Silnik
    2.0 TDCI 163KM
    Opis
    mk4
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    waRSzawa
    sprawdź korektę dawki wtrysku. po tym się dowiesz w jakim stanie są wtryski. wartości powinny być zbliżone do siebie.
    u mnie przy przelocie 260000 wartości były 0,6;0,6;1,4;0,6.
    wtryskiwacz co miał korektę 1,4 lał przez co wypaliła się dziura w tłoku.
    teraz mam silnik z przebiegiem 98000 i korekta na wszystkich jest 1.

    Cytat Zamieszczone przez tomosky Zobacz posta
    Proszę o pomoc w diagnozie, co może być powodem tych objawów - jakie mogą być ewentualne koszta (i jak może wyglądać najczarniejszy scenariusz).
    Niestety to mój pierwszy 2.0TDCI w Focusie MK2 jaki oglądam (pozostałe były 1.6TDCI) wiec nie wiem jak powinna brzmieć 100% sprawna sztuka, jak chodza biegi itd
    trochę chcesz żebyśmy wywróżyli z fusów. takich objawów nie da się zdiagnozować na odległość, przez telefon.

    skoro masz błąd ze zbyt niskiego ciśnienia doładowania, to szukaj w tej okolicy na początek. może masz dziurę w dolocie... sprawdź rury dolotowe miedzy turbo a kolektorem.
    mk4mk5mk4

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 20-07-2013, 16:13
  2. [Zetec] nierówno chodzi
    By wieslaw801 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-10-2011, 21:22
  3. nierówno chodzi
    By nalin in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-04-2007, 09:41
  4. Podejrzany amortyzator - prośba o pomoc w diagnozie
    By jaszun in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-06-2005, 23:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów