+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 121
  1. #101
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Dec 2017
    Mieszka w
    kraków
    przełożyłem pasażera na kierowcy i grzeje czyli co może być mata bo facet od którego kupiłem powiedział że na 100% grzeją

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #102
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Mogą być urwane kable w fotelu przy macie, czesta przyczya nie grzania fotela.

  4. #103
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Dec 2017
    Mieszka w
    kraków
    czyli najlepiej zawieść fotel do elektryka żeby się bawił wystarczy sam fotel bez auta

  5. #104
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Sprawdzić możesz samemu, mam gdzieś fotorelację z takiej naprawy. Daj maila na pw to podeślę.

  6. #105
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    140 KM 350Nm po chipie
    Od
    27 Jan 2018
    Mieszka w
    Kęsowo
    Witam
    Czy zasilanie grzanych foteli manualnych idzie do przekaźnika czy do skrzynki bezpieczników ?
    Jeśli do przekaźnika to jak podpiąć przekaźnik żeby działało jak fabrycznie bo za bezpiecznikami nie mam tego mocowania przekaźnika (fotele i wiązka pod konsolą z polifta, przełączniki w konsoli działają)?
    Jeśli do skrzynki bezpieczników to do której kostki (zdjęcie lub kolor i pozycja kostki bym prosił)

  7. #106
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Nie zawsze ten przekaźnik występował i nie mam pojęcia od czego to zależało. Zobacz czy na pinie nr9 kostki pod fotelami masz + po stacyjce.

  8. #107
    Rekrut Awatar piotr_1990
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondek 2.0tdci 130KM 2004r
    Od
    02 Jan 2016
    Mieszka w
    Międzyrzecz
    Sorry że podpinam się pod temat ale mam pytanie. Czy do Mondeo mk3 polifta bez podgrzewanych foteli mogę włożyć podgrzewane od przedlifta. Dodam że wiazke pod fotelem mam kompletna.

    I czy ksenon od przedlifta mogę założyć zamiast swoich lamp zwykłych? Sorry jeśli gdzieś to było opisane

  9. #108
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez piotr_1990 Zobacz posta
    Czy do Mondeo mk3 polifta bez podgrzewanych foteli mogę włożyć podgrzewane od przedlifta
    Nie możesz bo jest inne sterowanie mat więc instalacja poliftowa nie pasuje do przedliftowych foteli



    Cytat Zamieszczone przez piotr_1990 Zobacz posta
    I czy ksenon od przedlifta mogę założyć zamiast swoich lamp zwykłych?
    To już było na forum więc poszukaj a w skrócie "nie"
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 14-07-2018 o 15:40

  10. #109
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    140 KM 350Nm po chipie
    Od
    27 Jan 2018
    Mieszka w
    Kęsowo
    Jak podłączyć sterowanie przyciskami i przekaźnik z matami żeby maty grzały
    Znalazłem taki opis
    Pin 7 i 14 dają prąd na maty z przycisków (piny 1 w każdym przycisku). Do pinu 2 w przyciskach dochodzi napięcie ze skrzynki bezpieczników.
    W skrócie chodzi o to, że pin 7 i 14 idą z niebieskiej wtyczki wprost do foteli odpowiednio do pinu 9 w każdej czarnej kostce. Dalej w każdej kostce piny 10 i 17 są ze sobą połączone (zwarte), a z pinów 18 wychodzą kabelki po prostu podpięte do masy. Ot, cała filozofia (nie dochodzą po dwa kabelki do każdej maty tak jak piszesz, tylko po jednym). Maty spięte są szeregowo.
    Jak spojrzysz na schemat, który umieściłem to tam jest wszystko ładnie napisane.


    OK. Teraz jak już ładnie polutowaliśmy i pochowaliśmy kable od przełącznika pokazane na schemacie w pierwszym etapie, możemy podpiąć wtyczkę do przełącznika i wsunąć go na miejsce (jeśli wszystko zrobiliśmy zgodnie ze schematem, nie będziemy już tam zaglądać).
    Następnie pod lupę idzie przekaźnik z gniazdem, dodatkowy 20A bezpiecznik wraz z obudową oraz kable.
    Poniżej przedstawiam schemat podłączenia bezpiecznika do przekaźnika, oraz gdzie mają iść poszczególne kable z jego nóżek.
    najlepiej jest zastosować złączki konwektorowe i gniazdo przekaźnika, wtedy wygląda to profesjonalnie, i nie ma możliwości że lutująć kable bezpośrednio do nóżek przekaźnika uszkodzimy luty od wewnątrz.
    - Pin 1 (w moim przekaźniku pin nr 85) - podłączamy go do masy pojazdu (do wyboru-wedle uznania);
    - pin 2 (w moim przekaźniku pin nr 86) - podłączamy go do pina bezp. zapalniczki PO ZAPŁONIE;
    - Pin 3 (w moim przekaźniku pin nr 30) - podłączamy go do pina bezp. zapalniczki STAŁY PLUS;
    -Pin 4 (w moim przekaźniku pin nr 87) - podłączamy go do kostki pod fotelami pin nr 17.



    Między nóżką przekaźnika nr 3 ( u mnie 30) a pinem bezpiecznika zapalniczki ze stałym plusem, musimy wstawić dodatkowy bezpiecznik o natężeniu 20A w dodatkowej obudowie.
    Jeszcze jedna sprawa odnośnie przekaźnika, należy sprawdzić czy piny 4 i 5 mają między sobą przejście (rezystancję). Użyjmy do tego omomierza. Jeśli tak to nie ma znaczenia czy czy do kostki pod fotelami pociągniemy kabel z pina 4 lub 5. Najlepiej szukać takich przekaźników. Zdecydowana większość przekaźników o tym schemacie powinna być taka.
    Finalnie nasza "prawie" oryginalna instalacja powinna wyglądać mniej więcej tak:

    Ja niestety nie miałem więcej kolorów kabli, dlatego użyłem 3 takich samych, najlepiej dac rózne kolory, wtedy się nie pomylimy oraz wygląda to bardziej profesjonalnie.

    Jeśli chodzi o piny bezpiecznika zapalniczki po zapłonie oraz stały, to wszystko mieści się w tym gnieździe:


    To w którym czy dolnym czy górnym miejscu tego bezpiecznika macie stały prąd lub po zapłonie musicie stwierdzić sami, ja już niestety nie pamiętam, ale myślę że nie ma z tym problemu.
    Przekładać i sprawdzać w którym miejscu macie non stop prąd w zapalniczce, a w którym tylko po zapłonie, albo miernikiem, wtedy jeszcze pewniej.
    Po podpięciu 3 kabli z pinów 85, 86 i 30 z naszego przekaźnika, pozostaje nam jeszcze kable z pina nr 87. tutaj zostawmy dłuższy kabel tak 3-4 metry.

    Ważne:
    przed kontynuacją dalszych prac wyciągniecie ten dodatkowy 20A bezpiecznik z obudowy!
    Teraz pozostaje nam ostatni etap:
    Mała zmiana w układzie kabli w kostce (tej dużej) wychodzącej z podłogi pod fotelem:
    - kostka kierowcy

    Interesują nas piny 17, 9 i 18, jak widać na zdjęciu mamy:
    *W kostce po stronie kierowcy w pinie 17 zielono-niebieski kabel;
    *W pinie nr 9 żółto-zielony kabel;
    *W pinie nr 18 czarny kabel



    Teraz tak:
    Odcinamy stary przewód od pinu nr 9 przy kostce pozostawiając 2-3 cm kawałek i łączymy ten kawałek z kablem pociągniętym od przekaźnika z pinu nr 87
    Następnie odcinamy stary kabel z pinu nr 17 (jest zmostkowany z pinem nr 10), i do pozostawionych 2-3 cm kawałków dolutowujemy kable z pina nr 9.
    Następnie odcięty pin nr 10 mostkujecie z czarnym kablem z pina nr 18. Wszystko ładnie należy polutować, zgrzać koszulkami termokurczliwymi i pochować. W tym momencie możecie sprawdzić czy fotel kierowcy grzeje i wentyluje. Powinno wszystko działać. Aha tylko uprzednio włóżcie ten dodatkowy bezpiecznik

    Teraz zabieramy się za fotel pasażera:
    - kostka pasażera (dokładnie taki sam układ z tym ze w pinie 17 i 10 jest kolor zielono-pomarańczowy, a w pinie nr 9 czarno-zielony)



    Postępujemy analogicznie jak w fotelu kierowcy, wszystko jest dokładnie tak samo z wyjątkiem kolorów, numery pinów się nie zmieniają.
    Jest jeden wyjątek, którego rozgryzienie zajęło mi sporo nerwów Robiąc połączenie między odciętym pinem 10 i pinem 18 robimy połączenie mostkowe tylko i wyłącznie odciętego kabla 10 z odciętym kablem masy dochodzącym do tej pory do pina nr 18.
    Odcięty 2-3 cm fragment kabla w pinie nr 18 zaizolowujemy, i pozostaje on niewykorzystany.
    To cała różnica między podłączeniem fotela kierowcy i pasażera.

    Teraz wszystko ładnie chowamy, wedle swojego uznania. Możemy ostatecznie włożyć dodatkowy bezpiecznik i jeśli wszystko wykonaliśmy zgodnie z opisem oraz mamy sprawne maty i wentylatory to powinniśmy cieszyć się ogrzewaniem i klimatyza
    cją foteli w naszym przedliftowym mondku
    POZDRO
    Podłączyłem przekaźnik wg tego opisu ale maty nie grzeją w obu fotelach, poza tym jest to podłączenie niezależne od przełączników

    Wyjaśni mi ktoś jak to podpiąć by maty zaczęły grzać?

  11. #110
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    140 KM 350Nm po chipie
    Od
    27 Jan 2018
    Mieszka w
    Kęsowo
    Nikt mi nie pomoże podpiąć foteli z przekaźnikiem i przełącznikami ?

  12. #111
    Pieszy Awatar darnel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2 185KM 450 Nm
    Opis
    holownik przyczepy campingowej
    Od
    13 Jan 2018
    Mieszka w
    Zabrze
    Witam
    Czy ktoś kto siedzi w temacie, podpowie mi czy moge spodziewać sie jakichś problemów w tym temacie? Mam fotele podgrzewane, rocznik 2007 i chce kupić fotele z pełna elektryką i wentylacją . Co poza nowym regulatorkiem (mój ma tylko funkcję grzania) powinienem zdobyć? Czy sama wiązka w fotelu przedliftowym może być inna? Próbuje ustalić z jakiego rocznika jest wiązka ale nie wiem czy mi się to uda

  13. #112
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Jak masz fotele grzane z 2007 roku czyli poliftowe i działają to jak kupisz wentylowane które występują tylko w polifcie to będzie działało. Oczywiście trzeba zmienić włącznik, jak fotel pasażera nie ma zasilania pod sterowanie elektryczne to podciągnij z fotela kierowcy.

  14. #113
    Pieszy Awatar darnel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2 185KM 450 Nm
    Opis
    holownik przyczepy campingowej
    Od
    13 Jan 2018
    Mieszka w
    Zabrze
    Dziękuję za poradę. O widzisz - informacja, że wentylacja występowała tylko po lifcie - to klucz do mojego "problemu". Elektryka i podgrzewanie jest w obydwu fotelach ale elektryka tylko na podnoszenie . Czyli nie potrzebuję żadnej dodatkowej wiązki? Jest tam taka duża wtyczka/gniazdo pod fotelem ale nie umiem wymacać czy któreś przewody sa nieużywane

  15. #114
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Grzanie i grzanie/wentylacja działa na tej samej wiązce, wymieniałem tak u siebie i wszystko hula. Jak oba fotele mają regulację elektryczną góra dół to będzie działać pełna elektryka. Jakbyś brał fotele z anglika to trzeba zdjąć blokadę pełnego przesuwu z fotela kierowcy.
    Ostatnio edytowane przez Mischel ; 15-10-2018 o 18:22

  16. #115
    Pieszy Awatar darnel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2 185KM 450 Nm
    Opis
    holownik przyczepy campingowej
    Od
    13 Jan 2018
    Mieszka w
    Zabrze
    To właśnie miałem dopisać, że są to fotele z anglika a czytając tu na forum widziałem, że jest tam jakaś różnica w przesuwie. wielkie dzięki za informacje, ułatwiłeś mi decyzje o zakupie. Ponad te zalety widzę, że ten anglik ma regulowane pochylenie zagłówków, czego ja nie mam i mi tego brakuje

  17. #116
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Pamiętaj też o przełożeniu swoich napinaczy, zdjęcie blokady to chwila. Nawet zdjęcie znalazłem

  18. #117
    Pieszy Awatar darnel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2 185KM 450 Nm
    Opis
    holownik przyczepy campingowej
    Od
    13 Jan 2018
    Mieszka w
    Zabrze
    Dzięki za fotke poglądową. Tak, tak. Napinacze przełożę na pewno. Chcę wziąć z tych foteli które kupię tylko to co potrzebuję. Nakładem większej pracy chcę zostawić jak najwięcej z moich foteli Możesz w "dwóch słowach" przybliżyć na czym to zdjęcie blokady polega?

  19. #118
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Cytat Zamieszczone przez darnel Zobacz posta
    Nakładem większej pracy chcę zostawić jak najwięcej z moich foteli
    Po co? Zmieniasz napinacze, wkładasz i hula. Blokada, czyli to czarne na ślimaku, ucinasz opaskę zaciskową i rozpinasz zatrzaski, pół minuty roboty. Jak chcesz wyłączyć na stałe kontrolę pasów to nie wpinaj brązowej wtyczki napinacza kierowcy.

  20. #119
    Pieszy Awatar darnel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2 185KM 450 Nm
    Opis
    holownik przyczepy campingowej
    Od
    13 Jan 2018
    Mieszka w
    Zabrze
    Kilka miesięcy temu zapłaciłem ok 1000 pln za renowacje tapicerki. Poza tym ja mam półskóre a tam jest pełna skóra w nienajlepszym stanie. Czemu ma służyć ta ograniczona regulacja w angliku?

  21. #120
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Jak tak to ok. Ograicznik żeby pasażer się za bliko deski nie przysunął. Ja to wywaliłem bo nie mogłem się złapać za deskę jak dziewczyna mnie po imprezie odwoziła

Podobne wątki

  1. [MkIII] Schemat podgrzewanych foteli
    By fred8345 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 07-03-2021, 08:32
  2. [MkII] Schemat podgrzewanych foteli
    By Jacho21 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-01-2017, 11:16
  3. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 15:15
  4. [MkIV] ROzbiórka elektrycznych foteli, wentylowanych
    By Vadero in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 18:26
  5. [MkII] Montaz podgrzewanych foteli
    By insider in forum Tuning
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 15:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów