+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Silnik
    D5
    Opis
    Volvo V70 D5 2005r
    Od
    26 Nov 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    W moim ok. 8 mA i chwilowo jak świeci dioda to ok.25 mA.Tutaj całkowicie rozładowany akumulator, może da się uratować, ale czas ładowania przy prądzie 1,5A to ok.50-60 godzin. W instalacji jest włączony jakiś odbiornik lub jakaś usterka.Prąd upływu należy sprawdzać raczej po dłuższym czasie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mk3 Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    02 Jan 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Aku Varty 52Ah ładuje się obecnie prądem ok 1,2A i nic w nim nie słychać jeszcze by syczało czy bulgotało więc liczę że będzie ok jak nie to zdecydowałem się na Westa Forse 60Ah 600A

    Chciałem odłączyć radio by sprawdzić czy to ono pobiera prąd i wtedy poczułem ciepło w siedzeniu - okazało się, że podgrzewanie fotela było włączone Podejrzewam, że to ono mi rozładowało aku, myślałem że działa tylko gdy silnik pracuje. Po wyłączeniu prąd od razu po podpięciu wynosił 80mA więc nie mam czym się martwić, udało się odpalić o dziwo na kilkuletnim aku z Varty 44Ah 220A i sprawdziłem przy okazji ładowanie - bez względu na obroty wynosi 14,36V przy włączonych światłach mijania więc ok. Wczoraj jeszcze aku był dodatkowo osłabiony, bo podczas jazdy ok 20min gasiłem i odpalałem go 3 razy, a kilka dni wcześniej wymieniałem rozrząd i kręciłem na sucho więc nie miał kiedy się chyba naładować

  4. #23
    Pieszy Awatar lukasss
    Opis
    mondziak 2.0TDCi 130KM automacik
    Od
    25 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Marian50P Zobacz posta
    Aku Varty 52Ah ładuje się obecnie prądem ok 1,2A i nic w nim nie słychać jeszcze by syczało czy bulgotało więc liczę że będzie ok jak nie to zdecydowałem się na Westa Forse 60Ah 600A
    Polecam Topla Top/ Topla Start, długowieczne baterie, Centry nie polecam, całkiem niedawno robili przewężenia nad grzebieniami, które przy wielokrotnych rozruchach się przepalały.
    Co do ładowania 14,36V to jest odpowiednie powyżej 14,4v bateria zaczyna gazować.
    W starej baterii, jeśli masz taką możliwość sprawdź kolor elektrolitu, jeśli nie jest brązowy/czarny to coś jeszcze będzie z bakterii.

  5. #24
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez lukasss Zobacz posta
    Polecam Topla Top/ Topla Start,
    Miałem kiedys dwie Tople i nie powiem......Trzy lata gwarancji.pięć uzytkowania.
    Pierwsza padła po 5,5 roku.....padła cela.Druga po pieciu.....tez cela.
    Ale przez pierwsze trzy nawet nie uzupełniałem wody......plomba i gwarancja......nie było potrzeby bo po tych 3 latach po zdjęciu plomby (naklejki na korkach) poziom elektrolitu był prawidłowy.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  6. #25
    Wyłączony
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    21 May 2014
    Mieszka w
    krakow
    co myślicie o akumulatorach Bosh - https://www.motointegrator.pl/produk...00-44ah-420a-p Muszę wymienić akumulator na nowszy bo mam coraz częściej problemy z odpaleniem auta. Mąż musiał kilka razy odpalać mi z kabli bo nie mogłam rano go odpalić. Szczególnie dzieje się to gdy słucham radia. Byłam w tej sprawie u mechanika i podobno to właśnie wina akumulatora. Stary akumulator ma 5 lat i już podobno najwyższy czas na jego wymianę. Do tej pory miałam akumulator Cartechnic ale może akumulatory Bosch są lepszę?

  7. #26
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sabink Zobacz posta
    Do tej pory miałam akumulator Cartechnic ale może akumulatory Bosch są lepszę?
    Cartechnic to jest tylko marka a nie producent, a kto to robi konkretnie to ciężko dojść bo nawet właściciel marki
    http://www.johnsoncontrols.pl/content/pl/pl.html
    nie jest chętny podać tych informacji
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 25-06-2015 o 19:53
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #27
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez sabink Zobacz posta
    Stary akumulator ma 5 lat i już podobno najwyższy czas na jego wymianę.
    Przeciętna żywotność akumulatora to właśnie 4-5 lat.....chociaż zaraz będą wpisy że "mam 10 letniego firmy....."XYZ" i jest sprawny".......oczywiście są wyjątki,bo to zależy od wielu czynników, ale na pewno nie sa te akumulatory sprawne w 100%.

    Więc skoro
    Cytat Zamieszczone przez sabink Zobacz posta
    Mąż musiał kilka razy odpalać mi z kabli bo nie mogłam rano go odpalić
    To czas na wymianę.
    Cytat Zamieszczone przez sabink Zobacz posta
    Do tej pory miałam akumulator Cartechnic ale może akumulatory Bosch są lepszę?
    Raczej nie sądzę....ale na pewno będzie taniej z Cartechnic - https://www.motointegrator.pl/produk...47-53ah-470a-p
    A akumulator "większy" - 53Ah,470A do 44Ah,420A Bosch-a

    "Mała porada" - wymienić w punkcie sprzedaży http://www.cartechnic.pl/#/ajax_str.php?id=1171
    Poprosić o pomiar parametrów rozruchu i ładowania po wymianie na nowy i zachować wraz z fakturą(paragonem) przez okres gwarancji.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [MkIII] Jaki akumulator do mk3 2.0 ben?
    By stryja in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:57
  2. [MkI] Jaki Akumulator MK1
    By chmiela in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-12-2010, 14:24
  3. [MkI] Jaki akumulator?
    By Breko in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-04-2008, 22:43
  4. [MkI] Jaki akumulator do TD?
    By chrismk in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-12-2007, 04:22
  5. [MkII] Jaki Akumulator do 1.8TD ??
    By luck-ass in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-02-2007, 15:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów