+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    automat
    Od
    28 Dec 2009
    Mieszka w
    walbrzych

    MK4 zamek klapa tyl nie otwiera

    Dzien dobry. Nie moge otworzyc klapy bagaznika w hatchbacku, jak wiadomo mozna to zrobic jedynie poprzez nacisniecie przy klamce guzika na klapie nad rejestracja albo dwukrotne nacisniecie przycisku na kluczyku to i to nie dziala. Prosze o pomoc, pozdrawiam
    marek.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar leszcz
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 170PS
    Opis
    MK4 benzyna :D
    Od
    22 Mar 2005
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    a słyszysz jakiś dźwięk z silniczka od zamka ?
    A może trzeba sprawdzić bezpieczniki ?

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    automat
    Od
    28 Dec 2009
    Mieszka w
    walbrzych
    Cytat Zamieszczone przez leszcz Zobacz posta
    a słyszysz jakiś dźwięk z silniczka od zamka ?
    A może trzeba sprawdzić bezpieczniki ?
    Jak probuje z kluczyka to jest mrugniecie kierunkowskazami i slychac delikatny dzwiek zamka (takie pykanie) a jak przyciskiem kolo zamka to tylko pykanie.

  5. #4
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCI MKIV Kombi automat
    Od
    26 Mar 2006
    Mieszka w
    podkarpackie
    Miałem to samo tylko, że w kombiku. Sprawdź najpierw czy otwiera się klapka wlewu paliwa, jeżeli nie to padł bezpiecznik F25 (czerwony 10A) w skrzynce pod schowkiem pasażera. Obwód tylnego zamka i klapkę wlewu paliwa zabezpiecza ten sam bezpiecznik. U mnie wymiana bezpiecznika pozwoliła jednorazowo otworzyć klapę. Jeden bezpiecznik - jedno otwarcie. Przyczyną palenia bezpiecznika była awaria zamka. Zamek wymieniony - działa bez problemu.
    Ostatnio edytowane przez Macko-2 ; 09-09-2014 o 11:52

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    automat
    Od
    28 Dec 2009
    Mieszka w
    walbrzych

    Do wiadomosci zainteresowanych.
    Sprawa zakonczyla sie wizyta w serwisie, uszkodzony zamek klapy, wymiana na nowy, czas 2h. Pozdrawiam

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0
    Od
    22 Jan 2015
    Mieszka w
    Legionowo
    Witam. Problem z otwarciem klapy bagażnika (sedan) w moim przypadku związany był z przetarciem się przewodów elektrycznych poprowadzonych po lewej stronie klapy bagażnika. Najpierw wybijało mi komunikat, że klapa bagażnika jest otwarta, ale kiedy chciałem ją zamknąć nie mogłem paradoksalnie jej otworzyć. Dodatkowo pojawił się komunikat awarii świateł stop, po sprawdzeniu okazało się, że tylko środkowego. Później już było lawinowo zgasło oświetlenie tablicy i wewnętrzne tylne światła.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    25 Apr 2015
    Mieszka w
    Oslo/Gdynia
    Miałem ten sam problem w sedanie 1 urwany przewod. Po zamknieciu klapy wyskoczyl komunikat o otwartej kalpie, przy probie otwierania brzęczało przez chwile i nastala czisza padly tez swiatla, wszystkie w tylnej klapie. Po rozebraniu od srodka i otworzeniu klapy pierwsze co robie to sciagam gume z lewej strony i sprawdzam przewody, 1byl przerwany... zlaczylem go swaitla dzialaja ale mimo to zamek nie dziala wiec telefon do sklepu, nowy cos ok 200 ale mowia ze nie trzeba nowego ze to naprawiaja i ostatecznie to koszt 85zl za naprawe. Mowili ze jeszcze nie widzieli tak mocno spalonego, niby konkretne zwarcie musialo byc. Bd musial jeszcze sprawdzic czy aby inne nie sa przetare chociaz bo jak by doszlo do zwarcia jak mi sie tylko 1 przewod sie wysunal ktory byl w gumie.

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Lpg
    Od
    18 Jan 2017
    Mieszka w
    Warszawa

    klapa tył

    Witam, zakupiłem dziś auto z 2008 roku sedan i pojeździłem nim troszkę po mieście a następnie do piwnicy i wypakowałem komplet opon. Po ponownym uruchomieniu auta dostaje ciągłe pikanie że klapa bagażnika jest otwarta i że światło zatrzymania jest uszkodzone. Niestety kilka razy próbowałem zamknąć/otworzyć samochód i nic się nie zmieniło. Domyślam się, że zaczepiłem oponami jak wyjmowałem o przewody i coś z nimi zrobiłem. Czy to może być prawidłowa diagnoza? ps. wydaje mi się że światło stopu nie działa ( środkowe )

  10. #9
    Kursant Awatar mopikx
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    19 Aug 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Panowie,
    ponieważ zmuszony byłem sprzedać moją ukochaną MK3 , kupiłem MK4 . I właśnie przed chwilą zaciął mi się zamek klapy (HB). Zrobiłem ten, risercz, że zamek najprawdopodobniej do wymiany. Ale teraz twist fabuły, jak się przejechałem kawałek to się klapa odblokowała. I póki co znowu mogę ją normalnie otwierać.
    Teraz pytanie: czy to mogą być objawy padającego zamka i wymienić go zawczasu, czy losowy przypadek. Jak sądzicie?

Podobne wątki

  1. [MkIV] otwiera sie klapa bagaznika
    By flipers in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-05-2013, 20:47
  2. [MkIII] tylna klapa sama sie otwiera
    By baca1051 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 10:21
  3. [MkIII] klapa tylna się nie otwiera - pomocy
    By dziurdzik in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 15:57
  4. [MkIII] klapa bagaznika sama sie otwiera
    By robert5 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 23:07
  5. Klapa bagażnika się sama otwiera...
    By rufus767 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-11-2005, 22:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów