+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Imię
    Tomek
    Model
    Fokus Kombi
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Opis
    Mondeo na jakiś czas musiałem odstawić
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wrocław

    MKII - Zawór boczny poowietrza (krokowiec) - zamiennik

    Witam
    Mam pytanie o potocznie zwany "krokowiec". Czy ktoś z Kolegów stosował jakieś zamienniki?
    Pytam bo nie chcę już się bawić w czyszczenie - silniczek ma już jakieś 8 lat, a ostatnie czyszczenie nie starczyło już na długo.
    Niestety oryginał jest dosyć drogi (ok 500 zł), za to jest pełno zamienników, w cenach od ok 120 zł jakieś "no name" do 360 (Hella).

    Dlatego właśnie chciałem się dowiedzieć czy ktoś stosował jakieś zamienniki, jakie odczucia, jak zachowuje się auto?
    W szczególności chciałbym spytać o taki zamiennik:
    http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Silni...w-1022494-/979
    Jeszcze 2 miesiące temu był opisany jako "zgodny z oryginałem"; dzwoniłem do nich i ponoć pochodził od producenta dla forda i miał nawet "zeszlifowane" logo Forda, a cena taka jak na stronie.
    Niestety nie załapałem się, a nowa dostawa jest już opisana jako zamiennik. W sklepie stwierdzili że nie wiedzą czy to jeszcze to samo co wcześniej, mimo że wygląda prawie tak samo, więc po prostu informacja o "zgodności" zniknęła.

    Jak wiadomo Fordy są wrażliwe na różne zamienniki, więc pytanie, czy warto iść w zamiennik, czy odżałować kolejne 300 zł (jest za to prawie komplet nowych parapetów).

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Mojemu ojcu padł w Mk2 i trzymał jałowe na 2k rpm, a z racji że musiał wymienić na gwałt rety to zamówił właśnie jakiś zamiennik 'no-name' bo nic innego nie było i odpukać prawie rok chodzi bez problemu.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez mixol11 Zobacz posta
    Jak wiadomo Fordy są wrażliwe na różne zamienniki
    to kup używke oryginał,tym bardziej że jak masz zamiar przeznaczyć 300zł to byś miał ze 6 sztuk to by przeżyły ten silnik i jeszcze zostało kilka

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Tomek
    Model
    Fokus Kombi
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Opis
    Mondeo na jakiś czas musiałem odstawić
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez damian1903 Zobacz posta
    to kup używke oryginał,tym bardziej że jak masz zamiar przeznaczyć 300zł to byś miał ze 6 sztuk to by przeżyły ten silnik i jeszcze zostało kilka
    używek mam ze 2 jeszcze ponad to co na aucie (kiedyś dostałem od znajomego), też już czyszczone, ale na niewiele się to zdawało; więc wiem że szkoda kasy na to żeby się potem z nimi jeszcze bawić
    co do kasy to najchętniej nie wydawałbym ani złotówki, ale chyba już czas, a ten co podałem kosztuje ok 170 zł więc ... jest różnica, bo do oryginału trzeba dołożyć jeszcze ze 300.
    a na kuchence II gen niestety ma to spore znaczenie
    niby jak auto się nagrzeje wszystko jest ok - trzyma obroty jak powinien (może z niewielkim falowaniem, do 100 obrotów); ale jak silnik jeszcze się nagrzewa to niestety obroty na LPG falują ostatnimi czasy i to dosyć mocno; ostatnio nawet raz mi zgasł
    no chyba że może to być inna przyczyna? choć jak ostatnio wyczyściłem krokowca to było jakiś czas lepiej więc to raczej on.

    nie chce mi się już bawić w mycie, czyszczenie itp, bo nowe to jednak nowe, dlatego pytam jak się sprawują zamienniki - jeśli nie ma z nimi jakiś większych problemów to chętnie zakupię i zapomnę o problemie na jakiś dłuższy czas, a "zaoszczędzoną" kasę wydam na co innego
    co do samych zamienników - to ja mam cewkę nie oryginalną i nie mam problemów; więc jakoś się ich specjalnie nie boję, ale wolę spytać - pewnie wiele osób miało podobny dylemat
    Ostatnio edytowane przez mixol11 ; 09-09-2014 o 08:33

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Imię
    Tomek
    Model
    Fokus Kombi
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Opis
    Mondeo na jakiś czas musiałem odstawić
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    do zamknięcia problemu
    mycie używek nic nie dało, niby przez moment było ok, a za chwilę to samo
    na benie chodził, ale na LPG była już kaplica

    jako że znalazłem opakowanie i okazało się że krokowiec ma już ponad 7 latek zakupiłem więc zamiast noname silniczek Hella za 300 zł, a w pudełku surprise - dostałem oryginał z zeszlifowanymi znakami forda
    auto po zamontowaniu chodzi malina
    tak więc mycie to jednak nie to samo, gdzieś czytałem o jakiś czyszczeniach ultradźwiękami ale czy to coś da ... wątpię
    Ostatnio edytowane przez mixol11 ; 05-10-2014 o 01:14

Podobne wątki

  1. Zawór wolnych obrotów aka. "krokowiec" -- za
    By drFranz in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-11-2006, 21:57
  2. Jak sprawdzić zawór bocznikowy (krokowiec) ?
    By merchel in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2006, 10:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów