+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Skierniewice

    Ford Mondeo 2.0 TDCI - problem z ciśnieniem w cylindrach

    Witam!
    Na początku pragnę się przywitać, gdyż jestem nowym użytkownikiem tego forum – Cześć wszystkim!

    Pół roku temu stałem się posiadaczem wspaniałego modelu Forda Mondeo 2.0 TDCI z roku 2004 w wersji MK3 już po lifcie. Samochód sprawował się wspaniale: trzymał się drogi, pracował równomiernie, kopcił jedynie po przestanej całej nocy na niebiesko jednak bardzo bardzo delikatnie. Problem zaczął się w trakcie jednej z podróży na odcinku 900 kilometrów. Jechaliśmy ze znajomymi w góry gdzie po drodze zmuszony zatankowałem małą ilością paliwa na słabej stacji benzynowej, jakieś 15 litrów. Od tego momentu samochód chodził dobrze jeszcze przez 150 kilometrów, po czym nagle na autostradzie zapaliła się sławna mrygająca sprężynka. Po telefonie do mechanika szybka opinia fachowca – wtryski, wstępny koszt koło 5000 złotych (regeneracja wtrysków, regeneracja pompy, czyszczenie układu paliwowego). Od tego momentu było już tylko gorzej. Auto przy prędkości powyżej 120 km/h gasło lub ewentualnei wchodziło w tryb awaryjny (tak samo było przy mocniejszym wdepnięciu gazu w podłoge), autem strasznie szarpało przy obrotach koło 1100, aż w końcu przestało w ogóle odpalać. Dodatkowym mankamentem stały się ubytki energii - rozładowało mi nowy akumulator w 3 dni.

    Nie zaufałem mechanikowi i odstawiłem auto do drugiego warsztatu, okazało się że wtryski są do regeneracji jednak nie ma opiłków w układzie, zregenerowałem wtryski (koszt 450 zł za sztuke w solidnym zakładzie). Po wymianie wtrysków okazuje się, że samochód znów nie pali – werdykt: brak ciśnienia na 1 i 4 cylindrze. Według mechanika mogły przepalić się tłoki.

    Moje pytanie brzmi: czy miał ktoś już taki problem? Według mechanika mam dwa wyjścia:
    1) Rozkręcić silnik, zdjąć głowice i zobaczyć co tam jest – przewidywany koszt koło 3000-5000 tysięcy
    2) Kupić inny silnik, koszt używanego 1200 zł + 1000 zł przełożenie
    Bardzo proszę o opinie i z góry dziękuje.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Siawcik Zobacz posta
    1) Rozkręcić silnik, zdjąć głowice i zobaczyć co tam jest – przewidywany koszt koło 3000-5000 tysięcy
    chore ceny tyle w temacie....
    mnie kapitalka silnika z moją i DanielaWR robotą wyszła niecałe 2tys zł (tyle, że ja już miałem całe tłoki, ale za to dwa razy koszt uszczelek pod głowicą i dwa razy planowana głowica
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Skierniewice
    Faktycznie ceny nie za ciekawe ...

    Podjąłem decyzje o przestawieniu auta do innego mechanika - niestety sam z siebie nic tam nie naprawie, gdyż z mechaniki jestem noga. No ale szybko się uczę. Mechanik "pogrzebie popatrzy popieści" - a jak sie nie uda to będe myślał o wymianie silnika.

    Jednak wiadomo, że mechanikom trzeba pomagać, stąd moje pytanie:
    MACIE JAKIEŚ POMYSŁY DLACZEGO CYLINDRY NIE MAJĄ CIŚNIENIA?

    Moje pomysły:
    1) Wypalone tłoki
    2) Zerwane uszczelki
    3) Pierścienie na tłokach

    HELP!

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    jest totalne zero ? jak totalne zero, to pewnikiem zawory albo dziury w tłokach bez zrzucenia głowicy nic się nie dowiesz tylko spytaj ich czy wiedzą jak zablokować wał w tdci bo jak będą Ci rysować kąty na kole pasowym to dramat... do tdci jest blokada na koło zamachowe, ciężko trafić we właściwe miejsce ale gwarantuje to 100% zablokowanie wału i ustawienie poprawnie rozrządu co by markerem sobie nie ustawiali
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Skierniewice
    Dokładnie wygląda to tak:
    1 cylinder ~ 10
    2 cylinder ~ 35
    3 cylinder ~ 35
    4 cylinder ~ 7

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    no to jakieś jest, więc na pewno dziury w tłoku nie ma ja bym naprawiał znaczy się silnik wyjazd z auta, głowicę do sprawdzenia/zrobienia i tyle...
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  8. #7
    Zielony listek Awatar marko37
    Imię
    Marek
    Model
    sedan
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo 2.0 TDDI 115 km+box V-Tech from Heko
    Od
    15 Jan 2010
    Mieszka w
    Morąg
    Witam. Miałem podobnie z tym że problem dotknął pierwszego cylindra. Po rozebraniu okazało się że był pęknięty. Wymiana na używany plus remont głowicy i auto śmiga jak ta lala

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Skierniewice
    Dziękuje wam bardzo za pomoc. Postanowiłem rozebrać głowice i próbować naprawić silnik. Dzisiaj ide do mechanika powinienem wiedzieć coś więcej to podzielę się moją wiedzą z resztą użytkowników.

    Pozdrawiam
    Sławomir syn Józefa

Podobne wątki

  1. [Zetec] Problem z ciśnieniem Blacktop1.8
    By kwiatek83 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-10-2013, 19:48
  2. [Duratec] Problem z zapaleniem > problem z ciśnieniem paliwa
    By dav18 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 11:52
  3. [MkIII] Problem z ciśnieniem w oponach
    By Seeeebek in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-12-2012, 20:20
  4. [TDCi MKIII] ford mondeo mk4 2.0 tdci problem z odpaleniem
    By 2Piotrek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 18:31
  5. [MkI] Spryskiwacze - problem z ciśnieniem
    By akademus in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-03-2006, 19:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów