+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant Awatar Frozencode
    Model
    Hatchback 1996
    Silnik
    1.6 90KM Zetec 16V
    Od
    15 Sep 2014
    Mieszka w
    Szczecin/Hamburg

    Question Dolewka płynu wspomagania

    Witam,
    zauważyłem, że w moim zbiorniczku płyn, który tam jest wygląda już... na czarny, z tego co wiem to nalezy go zatem wymienić, nie wiem jaki to jest (ten stary) ani kiedy był wymieniany, w sklepie niedaleko mnie jest tylko taki (500ml za 7 euro, wiec sporo drożej niż na allegro):
    http://allegro.pl/liqui-moly-3651-at...567979627.html

    jako iż nie mam kanału i jak go podnieść aby podczas odpowietrzania/kręcenia kołami niczego nie uszkodzić (bo podobno może tam coś urwac/ściąć) moje pytanie brzmi:
    czy moge odessać co się da strzykawką ze zbiorniczka i zalać/dolać ten powyżej?
    Ostatnio edytowane przez Frozencode ; 20-09-2014 o 23:27

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    Witam, ja wymieniałem 1,5 roku temu na mobil atf220 kolor malinowy, mozesz też zastosowac ori forda, z innych firm pewnie tez da sie znaleźć -układ ma ok 1,2 pojemności natomiast kwestia jak to chcesz zrobić -jak czarno tam a u mnie tak było to część odciągałem strzykawką ze zbiorniczka wyrównawczego,odpiąłem wąż powrotny przy zbiorniczku,koniec węża do plastikowej butelki min litr pojemności, pomocnik(żona ) odpaliła auto,płyn stary walił do butelki a ja uzupełniałem nowym pilnując żeby poziom był odpowiedni w zbiorniczku, potem odpowietrzenie kręcisz w jedną i drugą strone kierownicą kilka razy,ja po tygodniu zrobiłem powtórkę bo jeszcze syf był-po wymianie poprawa na plus ciszej i lepiej chodzi wspomaganie. Odciągając tylko ze zbiorniczka spora częśc starego dalej zostanie w układzie -ja na dwa zabiegi zużyłem prawie 2l po 22zl za litr
    Ostatnio edytowane przez ratmed24 ; 20-09-2014 o 23:54

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  4. #3
    Kursant Awatar Frozencode
    Model
    Hatchback 1996
    Silnik
    1.6 90KM Zetec 16V
    Od
    15 Sep 2014
    Mieszka w
    Szczecin/Hamburg
    1.Tyle, że ja mam tylko ten powyżej płyn dostępny w sklepie, jesli nie znajde innego to czy ten dać? Firma niby znana...
    2.A nie da się tylko odessać to co w zbiorniczku strzykawką/pompką i dolać tego nowego?
    Nie znam się na tych przewodach gdzie i co tam leci, odpale pozniej auto to zgine na miejscu a jak znam moją dziewczyne będzie panikowała podczas pomocy

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    druga opcja (zapewne bardziej fachowa) to wypięcie przewodu z chłodniczki wspomagania, którą znajdziesz pod zderzakiem bo dzięki temu pozbędziesz się całego starego syfu, jeżeli chcesz sposobem podanym przez siebie to zrobić to zrób kilka takich operacji np co kilka dni tyle że więcej płynu pójdzie żeby uzyskać ładny kolor, pilnuj aby poziomu płynu w zbiorniczku, odpowietrzanie polega na kilkukrotnym kręceniu w jedna i druga stronę kierownicą, wracajac do mojego sposobu-zbiorniczek wiesz gdzie masz, masz tam dwa węże górny powrotu dolny idzie w układ odkręcasz powrotny, jak pamiętam był na orginalną złączkę zamocowany którą ciężko zdjąć potem ja zakładałem już opaskę ślimakową, którą zaciska się śrubokrętem krzyżakowym, pod wąż przy zdejmowaniu podłożyłem szmaty aby nic nie rozlało się wokoło

    ---------- Post added at 00:27 ---------- Previous post was at 00:20 ----------

    ps. co do płynu liquid molly co podałeś wydaje mi się, że można go użyć ale nie jestem na 100% pewny niech wypowie się ktoś bardziej kumaty -chodzi o specyfikacje oleju- ATF dextron II to ten który ja użyłem a Twój podany ma podobna specyfikacje więc chyba go można użyć

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  6. #5
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez ratmed24 Zobacz posta
    co do płynu liquid molly co podałeś wydaje mi się, że można go użyć ale nie jestem na 100% pewny niech wypowie się ktoś bardziej kumaty -chodzi o specyfikacje oleju- ATF dextron II to ten który ja użyłem a Twój podany ma podobna specyfikacje więc chyba go można użyć
    Można śmiało
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  7. #6
    Kursant Awatar Frozencode
    Model
    Hatchback 1996
    Silnik
    1.6 90KM Zetec 16V
    Od
    15 Sep 2014
    Mieszka w
    Szczecin/Hamburg
    No też mi się tak wydawało, bo to niby ATF II i ATF III, dziekuje wam za pomoc

Podobne wątki

  1. [Zetec] Dolewka oleju
    By mazi292 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 19:19
  2. [TD MkI] Dolewka benzyny do diesla
    By grzeh2000 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 09:26
  3. [MkI] Dolewka oleju
    By kosa in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-03-2006, 22:49
  4. [MkI] Dolewka oleju do skrzyni i wspomagania - mieszanie ?
    By DarekII in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-12-2005, 21:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów