+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Konrad
    Model
    MK3 Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Platinium Metallic złoty
    Od
    23 Jun 2014
    Mieszka w
    Szczecin

    Peugeot 508 2.0HDI 140km chwilowe braki mocy

    Witam,
    pytanie kieruje glownie do posiadaczy mondeo mk4 z silnikiem 2.0TDCi (wersja PSA) mianowicie:
    przy gwaltownym docisnieciu gazu silnik na ulamek sekundy traci moc i za chwile wkreca sie bez problemow. Dzieje sie to tylko jak silnik przez conajmniej kilkanascie sekund pracuje badz na obrotach jalowych badz jak hamuje silnikiem - jezeli docisne mu na luzie to objawia sie to ok. sekundowym opoznieniem na reakcje gazu, ale jezeli jade na obrotach i hamuje silnikiem i nagle mu docisne to obroty spadaja o jakies 200rpm i dopiero sie wkreca. dzieje sie tak tylko za pierwszym razem - jezeli drugi raz mu tak doocisne to kreci sie bez zadnych zawahan (wrazenie takie jakby po chwili przerwy musial sobie za pierwszym razem przypomniec ze ma sie wkrecac).
    Serwisy ASO i nie tylko oczywiscie rozkladaja rece bo jezeli komputer nic im nie pokaze to oni nie wiedza. Samochod byl kilkukrotnie w roznych serwisach - jedni czyscili wtryski, drudzy wgrywali nowa mape do silnika, trzeci sprawdzali EGR (ale nie wiem czy fizycznie go wyciagali czy tylko komputerowo) i teraz zaczyna sie gdybanie, jedni ze DPF, drudzy ze wtryski, trzeci ze turbina a jeszcze inni ze EGR i wez tu czlowieku badz madry.. od siebie dodam ze wujka google i wszelkie fora internetowe przetrzepalem co tylko mi sie udalo, sam juz sprawdzalem tez elektrozawory podcisnieniowe sterujace turbina i EGRem i nic, doloty po katem szczelnosci i tez nic. Koncza mi sie juz pomysly a ojciec wku***ony mysli na sprzedaza samochodu. dodam ze auto jest z 2011roku i ma przebieg 151tkm.
    POMOCY!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Opis
    Toyota AVENSIS
    Od
    24 Sep 2006
    Mieszka w
    Szczytno
    Moze podsune Ci jakis pomysl. U mnie (inny silnik, inny samochod ...ale zawsze) podobnie zachowywal sie silnik, gdy przepustnica "niedomagala". Pomoglo czyszczenie. Silnik dostawal za malo powietrza. Kupilem http://www.autochemia24.pl/product-p...nic-400ml.html i jak reka odjal.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Konrad
    Model
    MK3 Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Platinium Metallic złoty
    Od
    23 Jun 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    dzieki za sugestie, poki co auto wyladowalo u kolejnego mechanika i jesli wroci bez efektow to sprobuje w ta strone

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Konrad
    Model
    MK3 Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Platinium Metallic złoty
    Od
    23 Jun 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Odswieze troche temat temat ale dla potomnych - 7 warsztatow padlo bo oczywiscie komputer nic nie pokazywal a wystarczylo wymienic regulator cisnienia paliwa na pompie WC :/ koszt ori czesci 312zl

  6. #5
    Pieszy
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    140 km hdi 2.0
    Od
    04 Aug 2016
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Wybaczcie że odkopuje temat ale dopytam tylko autora jak zdiagnozowales ze to ten czujnik? Odczyty na kompie cos na to wskazywały czy wymieniałeś "na pałę"? Równiez mam problem z mocą w mojej 508 i w zasadzie po wykluczeniu juz chyba wszystkiego w tym regeneracji turbo, wymianie przypływki zaslepieniu egr sprawdzeniu fapa, sterownika silnika itd rozkładam ręce. Auto na hamowni ma 107 koni doladowanie wchodzi na zadane do 2800 obr a potem spada a wg kompa odczyty z czujników są prawidłowe. Zwiedziłem z 5 serwisów w tym super aso, każdy rozkłada ręce. Jakas masakra. Jeżeli to czytasz daj proszę znać bo walcze z tematem 3 miesiąc i szczerze mówiąc powoli się poddaje. Pozdr.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Dziwne braki mocy, mułowaty.
    By koji27 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-08-2014, 14:35
  2. [TDCi MKIII] 2.0 TDCi nagłe braki mocy
    By Sarge in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 14:10
  3. [TDCi MKIII] Braki mocy, głośna praca, błąd P0249
    By msrx in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 10:46
  4. [Zetec]Chwilowe braki mocy poniżej 4 tys
    By lepki03 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-06-2010, 07:45
  5. [MkII] sonda i braki mocy
    By adi_m in forum LPG
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-07-2007, 23:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów