+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8TD 90KM
    Od
    28 Sep 2014
    Mieszka w
    ¦wiebodzice

    Skrzypienie z ty³u na nierówno¶ciach. £o¿ysko czy sprê¿yny czy co¶ innego?

    Witam, naby³em niedawno MK2 1998r. Kombi 1.8TD. Jest kilka bol±czek ale najwa¿niejsza to:

    1. Skrzypienie zawieszenia z ty³u lub ³o¿yska w tylnym prawym kole (prawdopodobnie tylko prawym) z tego co s³yszê. Najbardziej czuc to na nierówno¶ciach, na prostej równej drodze nic nie skrzypi, nic nie chuczy. Znajomy mówi, ¿e to zapewne ³o¿ysko i trzeba wymienia piastê ca³±. Ale gdyby to by³o to to bym s³ysza³ do tego jakie¶ huczenie, tarcie etc. a tu nie ma nic takiego. Pozatym wystarczy ponaciskac na podloge bagaznika aby auto popracowalo na spre¿ynach i slychac z tamtej okolicy wlasnie skrzypienie, podejrzewam, ¿e to to samo co podczas jazdy. Zajrza³em pod spód i dopiero rozgryzam to zawieszenie. Widzê, ¿e w sprêzynach s± w ¶rodku jakie¶ dodatkowe gumy? Tak jak na zdjêciu pogl±dowym z internetu:

    https://lh6.googleusercontent.com/-3...0/DSC02118.jpg

    u mnie w³a¶nie w prawym kole to chyba przegni³o bo widze, ¿e jest wzmacniane metalem i spad³o na dó³ sprê¿yny, lu¼no sobie lata tam. W drugim kole wszystko jest w porz±dku z t± gum±. Zastanawiam siê te¿, czy to nie mo¿e by wina tych gum:

    http://img2.sprzedajemy.pl/540x405_f...k-31702222.jpg

    mocuj±cych same sprê¿yny? I gdzie¶ tam po prostu tr± o siebie?

    2. Piszczy mi pasek od alternatora przy pierwszym odpaleniu autko rano, albo jak jest zimno. Mo¿na go jako¶ naci±gn±c? Jest jakis napinacz do poluzowania? Czy wymieniac odrazu na nowy? Bo nie bêdê robi³ kichy i psika³ dora¼nie PLAKiem...


    Pozdrawiam i prosze o pomoc, zalezy mi na kosztach bo wymiana piasty z ty³u to koszt ok. 200z³+ robocizna a auto naby³em dosc okazyjnie i zale¿y mi na funduszach.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar ratmed24
    Imiê
    Maciek
    Model
    by³o 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    Witam, pasek mo¿na naci±gn±æ ale najpierw lepiej zobaczyæ czy nie jest ju¿ w op³akanym stanie- jak bêdzie piszcza³ np w wyniku staro¶ci to mo¿e Ci nie ³adowaæ akumulatora i kiedy¶ zostaniesz bez pr±du na trasie -sam tak kiedy¶ mia³em -pasek jest tani tu przyk³ad http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Pasek...or-5PK875/4207 a wymiana nie bêdzie droga -skoro niedawno kupi³e¶ auto to lepiej od razu go wymieniæ i mieæ spokój na d³ugi czas, co do zawieszenia ty³ w kombi tu masz fotkê schematu a gumy o których piszesz to odbojniki http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Odbojnik-tylnego-zawieszenia-Mondeo-Mk1-Mk2-Kombi-FO-84774/115 ps. jak masz jeszcze jakie¶ bol±czki w tym aucie- szczególnie dotycz±ce silnika i osprzêtu to pisz na pw. lub w dziale diesel chêtnie pomogê i podpowiem w miarê mo¿liwo¶ci - sam mam klekota od lat
    co do ³o¿yska ty³ -jest zintegrowane z piast± i do kombii tanie nie jest ale skrzypienie to raczej zawieszenie trzeba sprawdziæ- sprê¿yny amory na stacji kontroli, luzy na tulejkach wahaczy, luzy poduszek stabilizatora i tam szukaæ przyczyny
    Ostatnio edytowane przez ratmed24 ; 28-09-2014 o 21:40

    by³o -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8TD 90KM
    Od
    28 Sep 2014
    Mieszka w
    ¦wiebodzice
    Dziêki za odpowied¼! Paseczek kupiê na dniach, co do tego skrzypienia, tak to ten odbojnik jest urwany od góry i opad³ na dó³ sprê¿yny. Ale to chyba nie jest przyczyna skrzypienia? Od czego sprê¿yna jeszcze mo¿e skrzypiec? Nie mam pomys³u ju¿. Nie wiem jak siê za to zabrac i rozebrac za bardzo.

    No tak, stacja, kontrola i wszêdzie kasa a tu OC siê wczoraj skoñczy³o i trzeba nowe wykupic! ;D
    Ostatnio edytowane przez ozi777 ; 28-09-2014 o 21:47

  5. #4
    Poch³aniacz prostych Awatar ratmed24
    Imiê
    Maciek
    Model
    by³o 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    http://www.youtube.com/watch?v=6XdrRRkycGA tu masz filmik ¿eby wiedzieæ gdzie ten pasek jest

    by³o -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8TD 90KM
    Od
    28 Sep 2014
    Mieszka w
    ¦wiebodzice
    No, filmik konkret. Tylko powa¿niejsze jest dla mnie teraz to piszczenie, skrzypienie ;D ehh, za³atwie OC i pewnie podjade do jakiego¶ "mechaniora" na oglêdziny a potem bêdê siê zastanawia³ ile sam zrobiê, dziêki! Reszta problemów wyjdzie w praniu.

  7. #6
    Poch³aniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Be³chatów
    Cytat Zamieszczone przez ozi777 Zobacz posta
    No tak, stacja, kontrola i wszêdzie kasa
    tam gdzie auto mia³o robiony przegl±d powinni to za darmo zrobiæ

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8TD 90KM
    Od
    28 Sep 2014
    Mieszka w
    ¦wiebodzice
    Pasek napiêty, ko³a wszystkie pozdjemowa³em i ka¿d± tulejkê, gumê, sprê¿yny, amorki potraktowa³em WD-40 do¶c solidnie, przy okazji wszystkie zamki i inne mocowania. Problem rozp³yn±³ siê w powietrzu na 90% to by³y mocowania sprê¿yn na tych gumach lub amorki pod t± tulejk± ochronn± plastikow±. Wiêc w tym dziale jak na razie wszystko, mo¿na zamkn±c. A ja biorê siê za konserwacjê podwozia przed zim± a potem zajmiemy siê silnikiem i osprzêtem. Bo zawieche przód dopiero po zimie bêdê "regenerowa³".

    Dziêki!

  9. #8
    Poch³aniacz prostych Awatar ratmed24
    Imiê
    Maciek
    Model
    by³o 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    No i gitara choæ gum to ja bym wd 40 nie psika³...ps. zadbaj ¿eby k³opotów z odpalaniem zim± nie by³o

    by³o -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8TD 90KM
    Od
    28 Sep 2014
    Mieszka w
    ¦wiebodzice
    Akumulator 75/730 prawie nówka, przewody paliwowe niedawno zmieniane, przezroczyste. Pali od strza³a nawet bez grzania ¶wiec

    Ino pali jak smok- 20z³=50km

  11. #10
    Poch³aniacz prostych Awatar ratmed24
    Imiê
    Maciek
    Model
    by³o 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    on max 8-9l/100km powinien paliæ w budzie kombi -mi ¶rednio pali ok 6-6,5l wiêcej jak 8 nigdy nie spali³ - zatankuj pod korek i dopiero sprawdzaj spalanie np po przejechaniu 200km ile Ci wejdzie do zbiornika, kumpel tez ma identyko mondka jak Twój i poni¿ej 7 schodzi tak samo, no ale w tym temacie nie ma co pisaæ o spalaniu bo do kosza zaraz pójdzie
    Ostatnio edytowane przez ratmed24 ; 01-10-2014 o 01:39

    by³o -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Dziwne skrzypienie z ty³u z prawej strony
    By dprzemo1 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 08:33
  2. [MkIII] Stukanie skrzypienie z ty³u.
    By stmartin in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-12-2011, 19:31
  3. [MkII] Dzwoni z ty³u (na nierówno¶ciach, kostce brukowej itp.) mkII kombi `99
    By 1barti in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 08:11
  4. [MkIII] Skrzypienie z ty³u
    By Sz4kil in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 01:24
  5. [MkIII] Skrzypienie z ty³u
    By konio12345 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2008, 17:44

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów