+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant Awatar sebol1342
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    silver top
    Od
    06 Oct 2014
    Mieszka w
    P-ce

    Mondeo MK2 1.8 16v PB+LPG szarpanie, zamulanie duże spalanie, dziwne objawy pomocy!!

    Witam.

    Jestem nowy na forum i niedawno nabyłem wyżej wspomniane mondeo z silnikiem 1.8 16v silver top. Auto po zakupie jeździło dobrze, lecz już przed zagazowaniem mondka zaczęło sie delikatne poszarpywanie lecz sprawę zbagatelizowałem bo mechanik stwierdził iż może być to filtr powietrza. Po zamontowaniu LPG wszystko zaczęło się nasilać i stawać coraz bardziej uporczywe. Pierwsze co zauważyłem to spalanie 15/100 lpg, PB 12/100 bardzo ekonomiczna jazda (instalacja sprawdzona pod każdym względem na tą chwilę i zmieniona listwa wtryskowa ale bez efektów) druga sprawa to szarpanie przy dodawaniu i puszczaniu gazu, dosyć mocne, wcześniej też auto potrafiło zgasnąć przy parkowaniu najczęściej ale ustało. Następny problem i dość ciekawy moim zdaniem to dziwne szarpnięcie równo przy 1500obr. jak zchodzi z obrotów lub przy hamowaniu silnikiem. Kolejny problem to brak mocy, raz idzie jak rakieta a raz nie zbiera sie wcale i towarzyszy temu inny dźwięk przy wkręceniu na obroty jakby jakaś szmata był układ wydechowy zapchany. Często też szarpie całym autem na wolnych obrotach i jest to dość mocno odczuwalne. Na kompie nie byłem bo aktualnie nie mam pieniędzy więc może ktoś z was mi pomoże ;(( świece zmienione kable też, filtr powietrza, czujnik temperatury zasysanego powietrza bodajże, czujnik położenia wałka rozrządu też podmieniony, filtr paliwa, cewka sprawdzona. Pomóżcie !!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MkIII
    Od
    24 Jul 2007
    Mieszka w
    Tarnów, okolice
    No objawy typowe dla problemów z elektryką - ale skoro wszystko zmienione... A cewka jak sprawdzona?
    Mondeo MK2 1.8 ->MK2 2.5 -> MK3 2.0 PB + LPG, Focus MK3 1,6 tdci, Fazer 1000

  4. #3
    Kursant Awatar reganajax
    Imię
    Robert
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 112 KM
    Opis
    Kocham mondziaki<3
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Szczecinek
    Witaj, mam identyczny problem w swoim mondeo mk1 1,8 LPG 112koni. Tak samo na pb i lpg. Jadę normalnie i od czasu do czasu bardzo delikatne szarpnięcia, daje gazu to samochód jakby tracił moc(obroty rosną ale samochód jakby nie przyśpiesza) Akurat jutro jestem umówiony na przegląd LPG, ale jak widzę u Ciebie to nie pomogło;/ ;/ ;/ Już zamówiłem filtr powietrza, niby czysty mam oraz filtr paliwa(dawno nie wymieniałem)

    Pomóżcie Nam;/

    PS. Mam wspomaganie w mondziaku, ale porównując do każdego auta ze wspomaganiem u mnie jest najciężej. Na max skręcie kierownice dziwnie odbija i odzywa się pompka wspomagania. Może czas na jej wymianę?
    Ostatnio edytowane przez reganajax ; 06-10-2014 o 20:36

    Moja perełka!

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM + LPG
    Opis
    2002 r.
    Od
    04 Aug 2013
    Mieszka w
    FR/CH
    Wspomaganie - najlepiej jakbyś porównał z innym autem, co jak co, ale wóz swoje waży. U mnie wspomaganie chodzi "normalnie", nie trzeba się wysilać (porównując to do Skody Felici bez wspomagania to hoho ).

    Daj znać co z tego wyszło, bo, jak inny kolega zauważył, objawy wskazują na elektrykę.

  6. #5
    Kursant Awatar sebol1342
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    silver top
    Od
    06 Oct 2014
    Mieszka w
    P-ce
    Znaczy tak, cewka sprawdzona na chłopski rozum przez "mechaniora" czyli odpięcie kabli od cewki i patrzenie czy przechodzi iskra przy dołożeniu ich, tak najprościej mi to wytłumaczyć. Po tym jak zobaczył że iskry przeskakują stwierdził że cewka jest sprawna, a podmienić za bardzo nie mam jak ponieważ u nas na szrocie "zwrotów nie przyjmują". Może koszt nie jest duży ale jak nic nie pomoże to spróbuje w ten sposób. Świece zmienione na motorcrafta oczywiście a przewody NGK. Czytałem gdzieś jeszcze że coś z tym rezonatorem może być, że gdzie jest dolot przy nadkolu, i trzeba przy LPG go zaślepić lub zdemontować ale ile w tym prawdy nie mam pojęcia. A co do wspomagania to u mnie w sumie lekko chodzi ale również dziwne odgłosy oddaje, ale to raczej pompa na wykończeniu u mnie.
    Ostatnio edytowane przez sebol1342 ; 07-10-2014 o 13:49

  7. #6
    Pieszy
    Opis
    MK I - 96
    Od
    07 Sep 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    A przepływomierz zmierzony (jest na forum jak sprawdzić) ?
    MKI, 1996, 1.8 PB

  8. #7
    Kursant Awatar sebol1342
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    silver top
    Od
    06 Oct 2014
    Mieszka w
    P-ce
    Cytat Zamieszczone przez skul Zobacz posta
    A przepływomierz zmierzony (jest na forum jak sprawdzić) ?

    nie mierzyłem ale dziś mam zamiar do elektryka podjechać nie przepatrzy co nieco.

  9. #8

  10. #9
    Kursant Awatar sebol1342
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    silver top
    Od
    06 Oct 2014
    Mieszka w
    P-ce
    Witam, przepraszam za długą nieobecność ale najzwyczajniej nie było czasu. A więc tak, w moim fordziku za wysokie spalanie odpowiadała uszkodzona sonda lambda. A co do pozostałych rzeczy jeszcze nie doszliśmy, bynajmniej wg komputera nie ma żadnych innych błędów także będę szukał dalej i jak dowiem się jeszcze czegoś ciekawego postaram się napisać. Przepływka jest ok.

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    27 Oct 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz

    mondeo mk2 2.0 lpg 130km silnik delikatnie szarpie na luzie

    Witam. Posiadam od kilku dni mondeo mk2 2.0 z lpg i auto szarpie w zakresie do 2000 obrotów i gdy stoi na luzie. świece i przewody ok stwierdził mechanik. co może być powodem? pozdrawiam

  12. #11
    Zielony listek
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2002r
    Od
    04 Apr 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez radekbdg Zobacz posta
    Witam. Posiadam od kilku dni mondeo mk2 2.0 z lpg i auto szarpie w zakresie do 2000 obrotów i gdy stoi na luzie. świece i przewody ok stwierdził mechanik. co może być powodem? pozdrawiam
    Za krótko opisałeś problem.
    Szarpie na benzynie czy na LPG , na ciepłym czy na zimnym silniku (od tego dużo zależy),jaka jest instalacja gazowa czy wtrysk czy jeszcze stara z mikserem
    Ostatnio edytowane przez uzi008 ; 04-11-2014 o 17:49

  13. #12
    Kursant Awatar radzio88
    Imię
    Radek
    Model
    MKII
    Silnik
    Zetec 2.0
    Od
    11 Aug 2013
    Mieszka w
    Rudnik
    Podmień cewkę zapłonową na inną i sprawdź efekty, to że cewka daje iskrę nie znaczy że jest w pełni sprawna.

  14. #13
    Kursant Awatar sebol1342
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    silver top
    Od
    06 Oct 2014
    Mieszka w
    P-ce
    Cytat Zamieszczone przez radzio88 Zobacz posta
    Podmień cewkę zapłonową na inną i sprawdź efekty, to że cewka daje iskrę nie znaczy że jest w pełni sprawna.
    Witam ponownie, co do cewki sprawa wygląda tak, podmieniona z innego sprawnego. Autko jakby lepiej chodzi, i nie przerywa przy przyspieszaniu na wyższych obrotach, ale szarpanie na wolnych obrotach i to "dziwne szarpnięcie" zawsze przy 1500obr. pozostało. Co do spalania to niedługo napiszę bo jestem w fazie sprawdzania. Nie mam już pomysłów. A i przy dodawaniu i puszczaniu gazu również szarpanie pozostało.
    Ostatnio edytowane przez sebol1342 ; 16-12-2014 o 12:02

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Duże spalanie 10l/100KM przy spokojnej jeździe niedawno kupiony POMOCY
    By Endi2013 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 21:32
  2. [TDDi MKIII] Coś za wysokie spalanie i dziwne objawy.
    By kruszyna in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 22:42
  3. [MkI] Duże spalanie gazu oraz szarpanie na benzynie
    By oknoserwis in forum LPG
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 19:29
  4. Dziwne objawy i kontrolka świecy żarowej - Pomocy !!
    By sieniek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2006, 22:53
  5. Dziwne objawy.....pomocy
    By DaneK in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-06-2005, 22:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów