+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Kursant Awatar piotrekpl
    Imię
    Piotrek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    06 Jul 2014
    Mieszka w
    Łódź

    Wczesna odcinka - problem inny niż wszystkie

    Witam wszystkich forumowiczów,
    Niedawno kupiłem sobie swoje pierwsze mondeo mk3 z silnikiem 1.8 sci bo i tak nie planuję go gazować. Czytałem trochę o tych silnikach i oczywiście zdania są podzielone, jedni piszą że niezawodne, inni że padło
    Niestety w moim egzemplarzu już pojawiła się usterka. Opiszę trochę swój problem.
    Jestem z Łodzi a autko kupiłem w kielcach (ok 170km trasy). Podczas oględzin auta nic się oczywiście nie działo. Jeździłem różnie, czasem do odcinki a czasem na niskich obrotach. Wszystko było sprawne. Przejeździłem z właścicielem ok 10km więc wszystko zdążyło się nagrzać. Jako że auto wydawało się sprawne to postanowiłem je kupić.
    Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie ale właściciel poprzedni tankował pb98 a autem ogólnie mało jeździł.
    W trasie po mniej więcej 100km podjechałem na stację i zalałem pb95 (przecież nie ma właściwie żadnej różnicy). Wyjechałem ze stacji i już po mniej więcej 20 kilometrach pojawiły się problemy. Autko dostało wcześniejszej odcinki. Czasami było to przy 3tys obrotów a czasami przy 5 albo i 6. Wyglądało to tak że rozpędzałem się do np 5tys obrotów i nagle traciłem całkowicie władzę nad pedałem gazu. Obroty maleją o tysiąc i znów odzyskiwałem władzę nad pedałem, ale tylko to 5 tysięcy i znów to samo.
    Szczęsliwie jednak dojechałem do domu. Kolejnego dnia trochę pojeździłem i auto właściwie przestało jeździć po nagrzaniu się (nie chciał nawet ruszać i pokazał się check engine). Jak gasiłem silnik i czekałem chwilę to przejechał pareset matrów i znów nie chciał właściwie ruszyć. Wtedy byłem już właściwie zdecydowany. Kupiłem pompę paliwa i ją wymieniłem (bez filtra). Po wymianie problem minął jak ręką odjął. Zgasł check, autko jeździło już ładnie i przyjemnie.
    Minęły jednak dwa dni od tego czasu i dzisiaj zauważyłem, po przejechaniu mniej więcej 30km, że problem powraca. Dostał odcinkę przy mniej więcej 5tys obrotów. Teraz problem wygląda jednak nieco inaczej. Bo gdy odetnie mi paliwo i wdepnę gaz do końca to auto początkowo nie reaguje a później po namyśle dalej się rozpędza.
    Jeszcze jedno, przy zakupie auta podpiąłem je pod komputer i pokazało błąd p2097. To było coś z ostatnią sondą? Coś takiego. Mechanik kazał mi zbagateliwować problem.


    Jest tu może ktoś mądry, kto byłby mi w stanie pomóc?
    Pompę zamontowałem jakiś zamiennik za 100zł, możliwe że jest już uszkodzona?
    Mocno wątpię ale czy może mieć znaczenie przejście z pb98 na 95? (wiem że to bzdura więc nie krytykujcie mnie )
    Może filtr wymienić?
    Gdzieś na forum natknąłem się na teorię o czujniku położenia wału. Ktoś coś o tym słyszał?
    Jakiś znajomy powiedział mi że może coś z zapłonem? Cewka? Ja w to wątpię.

    Dodam jeszcze że jak jest ta odcinka (podczas jazdy na biegu) i wrzucą na luz to też się kręni niżej np do tych 5 tysięcy i dalej nie chce iść.

    Dziękuję z góry za wszystkie podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez piotrekpl ; 13-10-2014 o 02:52

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez piotrekpl Zobacz posta
    Pompę zamontowałem jakiś zamiennik
    Bardzo prawdopodobne, że w tym jest problem, zamienniki potrafią galopkiem padać.
    Inna sprawa że wymiana filtra by się przydała, bo może trafiłeś na zanieczyszczone paliwo i jest zakitowany.
    Pomocne byłoby najpierw sprawdzenie ciśnienia na listwie paliwowej.

    Cytat Zamieszczone przez piotrekpl Zobacz posta
    pokazało błąd p2097. To było coś z ostatnią sondą? Coś takiego. Mechanik kazał mi zbagateliwować problem.
    To może być i walnięta lambda, ale i też sygnał że paliwo jest nie OK, czy katalizator się rozsypał.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant Awatar piotrekpl
    Imię
    Piotrek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    06 Jul 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Dla potomności napiszę tylko że problem rozwiązany. Okazało się że mimo to że w sklepie 4cars wytłumaczyłem że chodzi o pompę paliwa do 1.8 sci to dali mi do zwykłego 1.8 a te one nie sa takie same. Mechanik podpiął autko pod kompa i wyszło słabe ciśnienie w układzie paliwowym. Wymienił pompę na oryginał i auto lata aż miło. Dzięki za pomoc.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez piotrekpl Zobacz posta
    a te one nie sa takie same.
    Bardziej stawiam że problemem jednak było
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    zamienniki potrafią galopkiem padać.
    Skoro zaraz po wymianie było OK, to znaczy że pompa była pasująca, tylko właśnie galopkiem klękła.
    Sprzedawcy dobrze wiedzą że zamienniki pomp które oferują mają niską żywotność.
    Owszem są do kupienia w Polsce porządne zamienniki ale cena zbliżona do oryginału, więc lepiej w oryginał iść.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Mzzyku
    Imię
    Łukasz
    Model
    Foka
    Silnik
    1.8 TDCi 115KM
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    Boronów
    Przepraszam za off... powiedz mi kolego - jakie są koszta zgazowania SCI ?

  7. #6
    Kursant Awatar piotrekpl
    Imię
    Piotrek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    06 Jul 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Niestety ja ci nie udzielę pomocy. Mam benzynkę i nie planuje gazu. Z tym ze gdybym chcial gaz to sci na pewno bym nie wybrał. Czytałem gdzies ze kosztuje kolo 4 500 i co jakis czas z gazu musi wracać na benzynkę zeby mie wypaliło wtryskiwaczy. Nie wiem ile w tym prawdy ale slyszalem ze jest to proporcja 70% na gazie i 30% na benzynie w trasie.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar batman72
    Imię
    Wojtek
    Model
    Ford Ranger '22
    Silnik
    2.0TDCI 170KM
    Od
    25 Mar 2009
    Mieszka w
    Nieuw Vennep
    Jedyna rozsądna opcja to płynny wtrysk gazu realizowany przez wtryskiwacze benzynowe. U mnie za taką instalację krzyknęli jakiś czas temu 8k pln. Nie pamiętam tylko czy mowa była o Prinsie, czy Vialle. Minusem są padające pompy gazu z powodu czystości LPG w PL.
    Ostatnio edytowane przez batman72 ; 22-10-2014 o 07:36
    Ranger '22 2.0 TDCI 170KM, Transit Connect '18 1.5 TDCI 120KM Powershift. Focus CC '07 2.0 145KM

Podobne wątki

  1. [MkI] ABS żarówka czy inny problem
    By vader1984 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2011, 11:36
  2. [TDCi MKIII] problem z obrotami, inny niż wszystkie
    By Strula in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 22:44
  3. [MkI] Silniczek TCS czy inny powód - PROBLEM
    By qbas_tygrys in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-12-2009, 11:30
  4. [MkI] coś klekocze i inny problem
    By motke in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-08-2008, 13:01
  5. [MkI] nawiew inny niż wszystkie, proszę o pomoc
    By kubak in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-03-2006, 19:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów