+ Odpowiedz w tym wtku
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Poka wyniki od 1 do 20 z 96
    Mistrz pobocza Awatar Mzzyku
    Imi
    ukasz
    Model
    Foka
    Silnik
    1.8 TDCi 115KM
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    Boronw

Chcesz kupi samochd? uwaaj - oszuci na OTOMOTO i innych portalach

e takowi s, nie podlega adnemu sporowi - wszyscy o tym wiedz Natomiast chciaem Wam napisa o pewnej sytuacji na ktr trafiem, a ktra ju te kry gdzie w internecie

Ot podczas poszukiwa samochodu dla mojego Brata, natrafilimy m.in. na ogoszenie o Volvo V50 - cena ciekawa, stan wg opisu cakiem dobry, zdjcia amatorskie, bez retuszu, poprawek - na pierwszy rzut oka wszystko ok. Tablice zasonite. Lokalizacja - Warszawa.

Jedynym minusem ogoszenia jest brak numeru telefonu - no wic piszemy maila do owego osobnika, eby poda numer telefonu, jakie dane o samochodzie, opis itd. Na drugi dzie otrzymalimy odpowied - amanym polskim opowiedzia nam Brytyjczyk, ktry nagle musia wyjecha do Anglii, std szybko musi sprzeda samochd. Z powodu sabego jzyka polskiego, nie poda numeru telefonu. Do maila dorzucono gar zdj w wyszej rozdzielczoci, z odsonitymi tablicami. Okazuje si, e tablice PCT - no czyli zupenie inny rejon polski, ubezpieczenia brak. Wszystko jedna wielka "podpadwka".

Pod mailem podpisa si Patrick Andrew Devlin. Zakoczy maila tekstem: Cena jest elastyczna, wiec jestem otwarty na negocjacje. Moge dac ci wiecej szczeglw, dzieki czemu mozna obliczyc podatek rejestracyjny na swoje nazwisko. Jesli nadal jestes zainteresowany, daj mi znac, a ja zrobie wszystko, aby pomc w zawarciu tej transakcji ze mna. Jestem w stanie zaplacic wszystkie koszty dostawy do danej lokalizacji.

Oczywicie Google nie gryzie, wic postanowiem przeszuka na szybko internet w celu wyszukania jakichkolwiek informacji - jak si szybko okazao w internecie pod owym nazwiskiem kry kilka innych spraw / ogosze o zupenie innych samochodach. Pisze si o tym midzy innymi na forum Klubu Audi A6: http://www.a6klub.pl/viewtopic.php?t...er=asc&start=0 oraz np tutaj: http://www.forumsamochodowe.pl/oszus...cd-vt32965.htm

Tym postem chciabym wzmocni Wasz czujno podczas poszukiwania samochodu - oszuci nie pi. W moim przypadku na pewno nie da bym si nabra, ale jak wida po innych forach, osb oszukanych nie brakuje.

Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Mzzyku ; 22-10-2014 o 12:09

2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum

Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    wal stosowany od lat.

Z 4-5lat temu chcac sie upewnic skontaktowalismy sie z gosciem w UK w sprawie 3letniego passata tdi za 3000funtow...

wplacilismy na western union 50 funtow i ani kasy ani kontaktu ani nic.

Wal stary jak swiat.

Mistrz pobocza Awatar CoastBasse
    Imi
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    Fakt jest tego peno.

choby tutaj

http://www.autotrader.pl/samochody-o...elce/130381691

numer telefonu prowadzi do.....Restauracja U Kucharzy

eby nie byc goosownym mail ktry otrzymaem po zainteresowaniu si ofert

Hello,

I received a letter regarding my car, it is in excellent condition
    inside and outside, no hidden defects. I had a work contract here in
    Poland and needed a car. Now I finished my contract and moved back to
    my birth place United Kingdom, London and the car is here with me, the
    title of ownership is cleared of all obligations and it has the
    steering wheel on the left side.

If you like the car we can use a logistical company who can arrange
    the delivery, payment and sales documents.
    If you are still interested and you like the car e-mail me.

I am sorry for writing in English but it is really difficult in Polish.

Sincerely,

David Morley

Popisze sobie z gociem..a co mi tam
    Ostatnio edytowane przez CoastBasse ; 22-10-2014 o 16:17

Niedzielny kierowca Awatar Dudek
    Imi
    Adrian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    2002r.
    Od
    20 Mar 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Podobne sytuacje zdarzaj si z wynajmem nie swojego mieszkania. tak samo na Anglika ktry musi pilnie wrci do UK.
    Ja miaem mona powiedzie odwrotn sytuacj ze sprzeda do drogiego instrumentu. Odezwa si kole te chyba z UK e jest zainteresowany, ale nie ma jak go odebra i prosi eby go wysa za porednictwem jakiej miesznej firmy pacc im gruby chajs za przesyk, a on to zaraz zwrci przez PayPala...

(usunity:24733)
    Go
    Cytat Zamieszczone przez CoastBasse Zobacz posta

Sincerely,

David Morley
    Tumaczenie z Google

Otrzymaem list dotyczc mojego samochodu, jest w doskonaym stanie
    wewntrz i na zewntrz, bez wad ukrytych. Miaem tu w umow o prac
    Polska i potrzebny samochd. Teraz skoczyem kontrakt i wrci do
    moje miejsce urodzenia Wielka Brytania, Londyn, a samochd jest tu ze mn,
    tytu wasnoci jest oczyszczony ze wszystkich zobowiza i ma
    Koo kierownicy na lewej stronie.

Jeli podoba Ci si samochd, moemy uy firm logistyczn, ktra moe zorganizowa
    dostawy, patnoci i dokumenty sprzeday.
    Jeli nadal jeste zainteresowany i chcesz samochd mnie e-mail.

Przepraszam za pisanie w jzyku angielskim, ale jest to naprawd trudne w jzyku polskim.

Z powaaniem,

David Morley

---------- Post added at 15:31 ---------- Previous post was at 15:23 ----------

[URL]http://www.autotrader.pl/samochody-osobowe/sprzedam-audi-a6-diesel-kielce/130381691[/URL
    Oooo...Kieleckie ogoszenie...wobec tego napisaem do tego kogo takiego meyla:

"Jestem zainteresowany tym Audi i jestem z Kielc.Prosz poda adres w celu obejrzenia auta".

Zobaczymy co mi odpisze...o ile w ogle to zrobi

Ostatnio edytowane przez mondasMKP ; 22-10-2014 o 16:33

Imi
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    Cytat Zamieszczone przez mondas2724 Zobacz posta
    Zobaczymy co mi odpisze...o ile w ogle to zrobi
    na 1000000% to samo co mi. poudaje zainteresowanego naiwniaka...z ciekawoci

Go
    Popisze sobie z gociem..a co mi tam
    Mateusz,pisz tutaj co go odpisa.Zapytaj o adres gdzie go mona obluka.W ogoszeniu stoi,e Kielce.Pobawimy si z nim.

Pochaniacz prostych Awatar Robert68
    Model
    Mondeo MK IV Titanium X
    Silnik
    2.0 TDCi 143 PS
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez Mzzyku Zobacz posta
    Tym postem chciabym wzmocni Wasz czujno podczas poszukiwania samochodu
    Temat bardzo stary i w wikszoci dotyczy osb szukajcych okazji jak np. w przypadku tego Audi http://www.autotrader.pl/samochody-o...elce/130381691. Nikt o zdrowych zmysach nawet nie pomyli o zakupie takiego auta a co dopiero o wysyaniu pienidzy za nie.

Kursant Awatar lukazon
    Imi
    ukasz
    Model
    BezMondeowiec
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    BezMondeowiec
    Od
    22 Sep 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Ja te sobie maila wysaem
    Ten, kto walczy z potworami, niechaj baczy, by sam nie sta si potworem. Gdy dugo spogldasz w otcha, otcha patrzy te w ciebie...

Mobile: 503-050-238

Imi
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    Mateusz,pisz tutaj co go odpisa
    na razie cisza

Go
    Mateusz,pisz tutaj co go odpisa
    na razie cisza
    U mnie te cicho.

Imi
    ukasz
    Model
    Foka
    Silnik
    1.8 TDCi 115KM
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    Boronw
    a mi go odpisa Zadaem mu pytanie o lokalizacj w Warszawie, numer telefonu, VIN, prawnego waciciela i numer polisy OC.

Od: "Patrick Andrew Devlin" <patrickad27@gmail.com>
    Data: 22 pa 2014 12:25
    Temat: Re: 2005 Volvo V50
    Do:
    DW:

Hi again,

I have been transferred with my work as an European lawyer to Poland, initially for 1 year and I have brought the vehicle to use it in the time I was working here. Now, after 2 months, I have been notified that I've been moved with my job back to Sheffield S2 4BJ, United Kingdom and the car is here with me.
    My best price is 12,000 zl including shipping fees to your address in Poland.
    I'm the owner of the car. VIN# : YV1MW753152087797

Because of the left hand drive, I cannot drive the car here in UK so I have pre arranged with an escrow company from UK to intermediate the sale for me. They will sell the car on my behalf, but don't worry as the sale will be made under my details and yours, so not VAT will be added to the sale price. I will pay the commission for their services and I will also pay the delivery fees to your location. This company will take care of the delivery, payment and registration process to your name.

All I need is your delivery details as follows: full name, full address and a valid phone number and I will forward them to the company in charge as the intended buyer / receiver. They will contact you with all their official invoices containing all the possible explanations on how to conclude the deal safely.

This company will also offer you a 7 days trial period after you receive the car, so you can check the car with a mechanic, police or other legal forms.
    They will not forward the payment to me unless you decide that you are satisfied with the car's condition. If by any reason, you are not satisfied with the car's condition, we can cancel the deal and the car will be picked up by the company in charge on my expense. The company I have chose for this transaction is IMP LOGISTICS LIMITED.

They will also accepts payment by bank transfer, for payments outside UK. If you are interested in buying it, please tell me where are you located so I can get some shipping quotes, and I will also get back to you with more details on how the IMP LOGISTICS LIMITED process will work.

With regards,
    Patrick Devlin

---------- Post added at 07:42 ---------- Previous post was at 07:40 ----------

W telegraficznym skrcie - samochd jest gotowy do "wysania" Go potrzebuje tylko moje dane i od razu wysya samochd, w cigu 7 dni mona go sprawdzi u mechanikw, na policji itp. Jeli si spodoba to zostawi, a jeli to firma dostarczajca znw go odbierze na koszt sprzedajcego
    Ostatnio edytowane przez Mzzyku ; 23-10-2014 o 08:43

Imi
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    a mnie chyba zla ciepym. Zapytaem go jak caa sprawa transportu wyglda, ile kosztuje i jak mog sprawdzi samochd przed decyzj.

Go
    a mnie chyba zla ciepym. Zapytaem go jak caa sprawa transportu wyglda, ile kosztuje i jak mog sprawdzi samochd przed decyzj.
    Mateusz,bo Ty si masz nie pyta go co i jak...tylko kase wpaci
    Dla tego nas ola z odpisaniem.

Go
    Dostaem odpowiedz.Zdaje si,e ma gotowy szablon i jest tylko kopiuj-wklej
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Hello,

Sincerely,
    David Morley
    -----------------------------------------------------------------------

I po przetumaczeniu w Google

Witaj

Otrzymaem list dotyczc mojego samochodu, jest w doskonaym stanie
    wewntrz i na zewntrz, bez wad ukrytych. Miaem tu w umow o prac
    Polska i potrzebny samochd. Teraz skoczyem kontrakt i wrci do
    moje miejsce urodzenia Wielka Brytania, Londyn, a samochd jest tu ze mn,
    tytu wasnoci jest oczyszczony ze wszystkich zobowiza i ma
    Koo kierownicy na lewej stronie.

Jeli podoba Ci si samochd, moemy uy firm logistyczn, ktra moe zorganizowa
    dostawy, patnoci i dokumenty sprzeday.
    Jeli nadal jeste zainteresowany i chcesz samochd mnie e-mail.

Przepraszam za pisanie w jzyku angielskim, ale jest to naprawd trudne w jzyku polskim.

Z powaaniem,
    David Morley

--------------------------------------------------------------------------------------

Dobrze by byo napisa mu coby adres poda w Londynie,bo np.brat tam jest i podjedzie obluka Audi.Chciaem to napisa przez tumacza Google,ale straszne bzdury wychodziy po ponownym przetumaczeniu.

Imi
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    Cytat Zamieszczone przez Mzzyku Zobacz posta
    a mi go odpisa
    mi poda VIN: WAUZZZ 4F 36N138558
    a tobie poda VIN: YV1MW753152087797

Hello again,
    You will check the car with VIN: WAUZZZ 4F 36N138558 .

I am the owner and the car is registered in Poland. The documents are sealed inside the car and you will have aces to them when you receive the car for the testing period.
    After we come to a agreement I will need your full name, full address, personal phone number and a copy of your passport or driver`s license necessary for the documents, after this I will forward your details to the company and they will issue the sales contract and they will release you the information about delivery to your home and the official bank account details for you to make the payment of 21.000 PLN delivery included to Poland. Now in 4-5 days you will receive the car for a 5 days of testing period.
    After it expires you will have to take the decision if you will keep the car or not and there are 2 options:
    - You will like the car and the company will help you to register it under your name..
    - You will not like the car and you will have to inform the company and they will come by and take the it back to me and they will send your money back in the same day without problems or complications and I will be responsible for the transport taxes.

Sincerely,

David
    W sumie napisa mi to samo co do Mzzyka, rozmawiamy dalej
    Ostatnio edytowane przez CoastBasse ; 23-10-2014 o 16:07

Go
    Hello again,
    You will check the car with VIN: WAUZZZ 4F 36N138558 .

I am the owner and the car is registered in Poland. The documents are sealed inside the car and you will have aces to them when you receive the car for the testing period.
    After we come to a agreement I will need your full name, full address, personal phone number and a copy of your passport or driver`s license necessary for the documents, after this I will forward your details to the company and they will issue the sales contract and they will release you the information about delivery to your home and the official bank account details for you to make the payment of 21.000 PLN delivery included to Poland. Now in 4-5 days you will receive the car for a 5 days of testing period.
    After it expires you will have to take the decision if you will keep the car or not and there are 2 options:
    - You will like the car and the company will help you to register it under your name..
    - You will not like the car and you will have to inform the company and they will come by and take the it back to me and they will send your money back in the same day without problems or complications and I will be responsible for the transport taxes.
    No nic tylko si zakocha...tak sodko to wyglda.
    Poprosiem go po naszemu o adres w UK.Niech sobie przetumaczy.Napisaem,e jest tam mj brat i moe podjecha w celu sprawdzenia i patnoci,jeli wszystko bdzie okiej.

Imi
    ukasz
    Model
    Foka
    Silnik
    1.8 TDCi 115KM
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    Boronw
    Mi adres z UK poda juz w pierwszej wiadomoci

Imi
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    napisaem mu e wszystko ok ale zapac jak zobacz samochd, to odpisa e takie s warunki firmy i nie moe nic zmieni, chyba czas si ujawni

Imi
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    jednak jeszcze poczekaem, Napisaem e jestem gotowy, eby poda dane do przelewu oraz nazw firmy logistycznej

odpisa

Hello,

The company is called Britannic Logistic LTD. If you are ready to start the transaction get back to me with your full name, full address, personal phone number and a copy of your passport or driver`s license.
    Teraz napisaem aby poda mi dat pierwszej rejestracji, moe cepik co powie ale pewnie si ju nie odezwie

A co do Cepik to zauwayem e dziaa on co raz sprawniej

EDIT: odpisa e 10/2009, ale z tym to ja nic nie zrobi, pisze eby poda ca

EDIT2: i wszystko jasne, wysa 12.10.2009, nie wiem skd ta data ale taki samochd nigdy nie istnia. Myl e dalej ju nie bd dry. Ma kto pomysy co mu napisa po polsku?
    Ostatnio edytowane przez CoastBasse ; 24-10-2014 o 20:56

Podobne wtki

1. [MkI/MkII] Czy chcesz mie TRIPa do DIESLA??
    By generalX in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 203
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 16:20

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw