+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 96
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Mzzyku
    Imiê
    £ukasz
    Model
    Foka
    Silnik
    1.8 TDCi 115KM
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    Boronów

    Chcesz kupiæ samochód? uwa¿aj - oszu¶ci na OTOMOTO i innych portalach

    ¯e takowi s±, nie podlega ¿adnemu sporowi - wszyscy o tym wiedz± Natomiast chcia³em Wam napisaæ o pewnej sytuacji na któr± trafi³em, a która ju¿ te¿ kr±¿y gdzie¶ w internecie

    Otó¿ podczas poszukiwañ samochodu dla mojego Brata, natrafili¶my m.in. na og³oszenie o Volvo V50 - cena ciekawa, stan wg opisu ca³kiem dobry, zdjêcia amatorskie, bez retuszu, poprawek - na pierwszy rzut oka wszystko ok. Tablice zas³oniête. Lokalizacja - Warszawa.

    Jedynym minusem og³oszenia jest brak numeru telefonu - no wiêc piszemy maila do owego osobnika, ¿eby poda³ numer telefonu, jakie¶ dane o samochodzie, opis itd. Na drugi dzieñ otrzymali¶my odpowied¼ - ³amanym polskim opowiedzia³ nam Brytyjczyk, który nagle musia³ wyjechaæ do Anglii, st±d szybko musi sprzedaæ samochód. Z powodu s³abego jêzyka polskiego, nie poda³ numeru telefonu. Do maila dorzucono gar¶æ zdjêæ w wy¿szej rozdzielczo¶ci, z ods³oniêtymi tablicami. Okazuje siê, ¿e tablice PCT - no czyli zupe³nie inny rejon polski, ubezpieczenia brak. Wszystko jedna wielka "podpadówka".


    Pod mailem podpisa³ siê Patrick Andrew Devlin. Zakoñczy³ maila tekstem: Cena jest elastyczna, wiec jestem otwarty na negocjacje. Moge dac ci wiecej szczególów, dzieki czemu mozna obliczyc podatek rejestracyjny na swoje nazwisko. Jesli nadal jestes zainteresowany, daj mi znac, a ja zrobie wszystko, aby pomóc w zawarciu tej transakcji ze mna. Jestem w stanie zaplacic wszystkie koszty dostawy do danej lokalizacji.


    Oczywi¶cie Google nie gryzie, wiêc postanowi³em przeszukaæ na szybko internet w celu wyszukania jakichkolwiek informacji - jak siê szybko okaza³o w internecie pod owym nazwiskiem kr±¿y kilka innych spraw / og³oszeñ o zupe³nie innych samochodach. Pisze siê o tym miêdzy innymi na forum Klubu Audi A6: http://www.a6klub.pl/viewtopic.php?t...er=asc&start=0 oraz np tutaj: http://www.forumsamochodowe.pl/oszus...cd-vt32965.htm

    Tym postem chcia³bym wzmocniæ Wasz± czujno¶æ podczas poszukiwania samochodu - oszu¶ci nie ¶pi±. W moim przypadku na pewno nie da³ bym siê nabraæ, ale jak widaæ po innych forach, osób oszukanych nie brakuje.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Mzzyku ; 22-10-2014 o 12:09

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    wal stosowany od lat.

    Z 4-5lat temu chcac sie upewnic skontaktowalismy sie z gosciem w UK w sprawie 3letniego passata tdi za 3000funtow...

    wplacilismy na western union 50 funtow i ani kasy ani kontaktu ani nic.


    Wal stary jak swiat.

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar CoastBasse
    Imiê
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    Fakt jest tego pe³no.

    choæby tutaj

    http://www.autotrader.pl/samochody-o...elce/130381691

    numer telefonu prowadzi do.....Restauracja U Kucharzy

    ¿eby nie byc go³os³ownym mail który otrzyma³em po zainteresowaniu siê ofert±

    Hello,

    I received a letter regarding my car, it is in excellent condition
    inside and outside, no hidden defects. I had a work contract here in
    Poland and needed a car. Now I finished my contract and moved back to
    my birth place United Kingdom, London and the car is here with me, the
    title of ownership is cleared of all obligations and it has the
    steering wheel on the left side.

    If you like the car we can use a logistical company who can arrange
    the delivery, payment and sales documents.
    If you are still interested and you like the car e-mail me.

    I am sorry for writing in English but it is really difficult in Polish.


    Sincerely,

    David Morley


    Popisze sobie z go¶ciem..a co mi tam
    Ostatnio edytowane przez CoastBasse ; 22-10-2014 o 16:17

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar Dudek
    Imiê
    Adrian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    2002r.
    Od
    20 Mar 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Podobne sytuacje zdarzaj± siê z wynajmem nie swojego mieszkania. tak samo na Anglika który musi pilnie wróciæ do UK.
    Ja mia³em mo¿na powiedzieæ odwrotn± sytuacjê ze sprzeda¿± do¶æ drogiego instrumentu. Odezwa³ siê kole¶ te¿ chyba z UK ¿e jest zainteresowany, ale nie ma jak go odebraæ i prosi ¿eby go wys³aæ za po¶rednictwem jakiej¶ ¶miesznej firmy p³ac±c im gruby chajs za przesy³kê, a on to zaraz zwróci przez PayPala...

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imiê
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez CoastBasse Zobacz posta
    I received a letter regarding my car, it is in excellent condition
    inside and outside, no hidden defects. I had a work contract here in
    Poland and needed a car. Now I finished my contract and moved back to
    my birth place United Kingdom, London and the car is here with me, the
    title of ownership is cleared of all obligations and it has the
    steering wheel on the left side.

    If you like the car we can use a logistical company who can arrange
    the delivery, payment and sales documents.
    If you are still interested and you like the car e-mail me.

    I am sorry for writing in English but it is really difficult in Polish.


    Sincerely,

    David Morley
    T³umaczenie z Google

    Otrzyma³em list dotycz±c± mojego samochodu, jest w doskona³ym stanie
    wewn±trz i na zewn±trz, bez wad ukrytych. Mia³em tu w umowê o pracê
    Polska i potrzebny samochód. Teraz skoñczy³em kontrakt i wróci³ do
    moje miejsce urodzenia Wielka Brytania, Londyn, a samochód jest tu ze mn±,
    tytu³ w³asno¶ci jest oczyszczony ze wszystkich zobowi±zañ i ma
    Ko³o kierownicy na lewej stronie.

    Je¶li podoba Ci siê samochód, mo¿emy u¿yæ firmê logistyczn±, która mo¿e zorganizowaæ
    dostawy, p³atno¶ci i dokumenty sprzeda¿y.
    Je¶li nadal jeste¶ zainteresowany i chcesz samochód mnie e-mail.

    Przepraszam za pisanie w jêzyku angielskim, ale jest to naprawdê trudne w jêzyku polskim.


    Z powa¿aniem,

    David Morley

    ---------- Post added at 15:31 ---------- Previous post was at 15:23 ----------

    Cytat Zamieszczone przez CoastBasse Zobacz posta
    [URL]http://www.autotrader.pl/samochody-osobowe/sprzedam-audi-a6-diesel-kielce/130381691[/URL
    Oooo...Kieleckie og³oszenie...wobec tego napisa³em do tego kogo¶ takiego meyla:

    "Jestem zainteresowany tym Audi i jestem z Kielc.Proszê podaæ adres w celu obejrzenia auta".

    Zobaczymy co mi odpisze...o ile w ogóle to zrobi

    Ostatnio edytowane przez mondasMKP ; 22-10-2014 o 16:33
    Na zawsze w moim sercu (*)

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar CoastBasse
    Imiê
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    Cytat Zamieszczone przez mondas2724 Zobacz posta
    Zobaczymy co mi odpisze...o ile w ogóle to zrobi
    na 1000000% to samo co mi. poudaje zainteresowanego naiwniaka...z ciekawo¶ci

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imiê
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez CoastBasse Zobacz posta
    Popisze sobie z go¶ciem..a co mi tam
    Mateusz,pisz tutaj co go¶æ odpisa³.Zapytaj o adres gdzie go mo¿na oblukaæ.W og³oszeniu stoi,¿e Kielce.Pobawimy siê z nim.
    Na zawsze w moim sercu (*)

  9. #8
    Poch³aniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez Mzzyku Zobacz posta
    Tym postem chcia³bym wzmocniæ Wasz± czujno¶æ podczas poszukiwania samochodu
    Temat bardzo stary i w wiêkszo¶ci dotyczy osób szukaj±cych okazji jak np. w przypadku tego Audi http://www.autotrader.pl/samochody-o...elce/130381691. Nikt o zdrowych zmys³ach nawet nie pomy¶li o zakupie takiego auta a co dopiero o wysy³aniu pieniêdzy za nie.

  10. #9
    Kursant Awatar lukazon
    Imiê
    £ukasz
    Model
    BezMondeowiec
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    BezMondeowiec
    Od
    22 Sep 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Ja te¿ sobie maila wys³a³em
    Ten, kto walczy z potworami, niechaj baczy, by sam nie sta³ siê potworem. Gdy d³ugo spogl±dasz w otch³añ, otch³añ patrzy te¿ w ciebie...


    Mobile: 503-050-238

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar CoastBasse
    Imiê
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    Cytat Zamieszczone przez mondas2724 Zobacz posta
    Mateusz,pisz tutaj co go¶æ odpisa³
    na razie cisza

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imiê
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez CoastBasse Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez mondas2724 Zobacz posta
    Mateusz,pisz tutaj co go¶æ odpisa³
    na razie cisza
    U mnie te¿ cicho.
    Na zawsze w moim sercu (*)

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar Mzzyku
    Imiê
    £ukasz
    Model
    Foka
    Silnik
    1.8 TDCi 115KM
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    Boronów
    a mi go¶æ odpisa³ Zada³em mu pytanie o lokalizacjê w Warszawie, numer telefonu, VIN, prawnego w³a¶ciciela i numer polisy OC.

    Od: "Patrick Andrew Devlin" <patrickad27@gmail.com>
    Data: 22 pa¼ 2014 12:25
    Temat: Re: 2005 Volvo V50
    Do:
    DW:

    Hi again,

    I have been transferred with my work as an European lawyer to Poland, initially for 1 year and I have brought the vehicle to use it in the time I was working here. Now, after 2 months, I have been notified that I've been moved with my job back to Sheffield S2 4BJ, United Kingdom and the car is here with me.
    My best price is 12,000 zl including shipping fees to your address in Poland.
    I'm the owner of the car. VIN# : YV1MW753152087797

    Because of the left hand drive, I cannot drive the car here in UK so I have pre arranged with an escrow company from UK to intermediate the sale for me. They will sell the car on my behalf, but don't worry as the sale will be made under my details and yours, so not VAT will be added to the sale price. I will pay the commission for their services and I will also pay the delivery fees to your location. This company will take care of the delivery, payment and registration process to your name.

    All I need is your delivery details as follows: full name, full address and a valid phone number and I will forward them to the company in charge as the intended buyer / receiver. They will contact you with all their official invoices containing all the possible explanations on how to conclude the deal safely.

    This company will also offer you a 7 days trial period after you receive the car, so you can check the car with a mechanic, police or other legal forms.
    They will not forward the payment to me unless you decide that you are satisfied with the car's condition. If by any reason, you are not satisfied with the car's condition, we can cancel the deal and the car will be picked up by the company in charge on my expense. The company I have chose for this transaction is IMP LOGISTICS LIMITED.

    They will also accepts payment by bank transfer, for payments outside UK. If you are interested in buying it, please tell me where are you located so I can get some shipping quotes, and I will also get back to you with more details on how the IMP LOGISTICS LIMITED process will work.

    With regards,
    Patrick Devlin


    ---------- Post added at 07:42 ---------- Previous post was at 07:40 ----------

    W telegraficznym skrócie - samochód jest gotowy do "wys³ania" Go¶æ potrzebuje tylko moje dane i od razu wysy³a samochód, w ci±gu 7 dni mo¿na go sprawdziæ u mechaników, na policji itp. Je¶li siê spodoba to zostawiæ, a je¶li to firma dostarczaj±ca znów go odbierze na koszt sprzedaj±cego
    Ostatnio edytowane przez Mzzyku ; 23-10-2014 o 08:43

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar CoastBasse
    Imiê
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    a mnie chyba zla³ ciep³ym. Zapyta³em go jak ca³a sprawa transportu wygl±da, ile kosztuje i jak mogê sprawdziæ samochód przed decyzj±.

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imiê
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez CoastBasse Zobacz posta
    a mnie chyba zla³ ciep³ym. Zapyta³em go jak ca³a sprawa transportu wygl±da, ile kosztuje i jak mogê sprawdziæ samochód przed decyzj±.
    Mateusz,bo Ty siê masz nie pytaæ go co i jak...tylko kase wp³aciæ
    Dla tego nas ola³ z odpisaniem.
    Na zawsze w moim sercu (*)

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imiê
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Dosta³em odpowiedz.Zdaje siê,¿e ma gotowy szablon i jest tylko kopiuj-wklej
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Hello,

    I received a letter regarding my car, it is in excellent condition
    inside and outside, no hidden defects. I had a work contract here in
    Poland and needed a car. Now I finished my contract and moved back to
    my birth place United Kingdom, London and the car is here with me, the
    title of ownership is cleared of all obligations and it has the
    steering wheel on the left side.

    If you like the car we can use a logistical company who can arrange
    the delivery, payment and sales documents.
    If you are still interested and you like the car e-mail me.

    I am sorry for writing in English but it is really difficult in Polish.


    Sincerely,
    David Morley
    -----------------------------------------------------------------------

    I po przet³umaczeniu w Google


    Witaj

    Otrzyma³em list dotycz±c± mojego samochodu, jest w doskona³ym stanie
    wewn±trz i na zewn±trz, bez wad ukrytych. Mia³em tu w umowê o pracê
    Polska i potrzebny samochód. Teraz skoñczy³em kontrakt i wróci³ do
    moje miejsce urodzenia Wielka Brytania, Londyn, a samochód jest tu ze mn±,
    tytu³ w³asno¶ci jest oczyszczony ze wszystkich zobowi±zañ i ma
    Ko³o kierownicy na lewej stronie.

    Je¶li podoba Ci siê samochód, mo¿emy u¿yæ firmê logistyczn±, która mo¿e zorganizowaæ
    dostawy, p³atno¶ci i dokumenty sprzeda¿y.
    Je¶li nadal jeste¶ zainteresowany i chcesz samochód mnie e-mail.

    Przepraszam za pisanie w jêzyku angielskim, ale jest to naprawdê trudne w jêzyku polskim.


    Z powa¿aniem,
    David Morley

    --------------------------------------------------------------------------------------

    Dobrze by by³o napisaæ mu coby adres poda³ w Londynie,bo np.brat tam jest i podjedzie oblukaæ Audi.Chcia³em to napisaæ przez t³umacza Google,ale straszne bzdury wychodzi³y po ponownym przet³umaczeniu.
    Na zawsze w moim sercu (*)

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar CoastBasse
    Imiê
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    Cytat Zamieszczone przez Mzzyku Zobacz posta
    a mi go¶æ odpisa³
    mi poda³ VIN: WAUZZZ 4F 36N138558
    a tobie poda³ VIN: YV1MW753152087797


    Hello again,
    You will check the car with VIN: WAUZZZ 4F 36N138558 .

    I am the owner and the car is registered in Poland. The documents are sealed inside the car and you will have aces to them when you receive the car for the testing period.
    After we come to a agreement I will need your full name, full address, personal phone number and a copy of your passport or driver`s license necessary for the documents, after this I will forward your details to the company and they will issue the sales contract and they will release you the information about delivery to your home and the official bank account details for you to make the payment of 21.000 PLN delivery included to Poland. Now in 4-5 days you will receive the car for a 5 days of testing period.
    After it expires you will have to take the decision if you will keep the car or not and there are 2 options:
    - You will like the car and the company will help you to register it under your name..
    - You will not like the car and you will have to inform the company and they will come by and take the it back to me and they will send your money back in the same day without problems or complications and I will be responsible for the transport taxes.




    Sincerely,


    David
    W sumie napisa³ mi to samo co do Mzzyka, rozmawiamy dalej
    Ostatnio edytowane przez CoastBasse ; 23-10-2014 o 16:07

  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imiê
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez CoastBasse Zobacz posta
    Hello again,
    You will check the car with VIN: WAUZZZ 4F 36N138558 .

    I am the owner and the car is registered in Poland. The documents are sealed inside the car and you will have aces to them when you receive the car for the testing period.
    After we come to a agreement I will need your full name, full address, personal phone number and a copy of your passport or driver`s license necessary for the documents, after this I will forward your details to the company and they will issue the sales contract and they will release you the information about delivery to your home and the official bank account details for you to make the payment of 21.000 PLN delivery included to Poland. Now in 4-5 days you will receive the car for a 5 days of testing period.
    After it expires you will have to take the decision if you will keep the car or not and there are 2 options:
    - You will like the car and the company will help you to register it under your name..
    - You will not like the car and you will have to inform the company and they will come by and take the it back to me and they will send your money back in the same day without problems or complications and I will be responsible for the transport taxes.
    No nic tylko siê zakochaæ...tak s³odko to wygl±da.
    Poprosi³em go po naszemu o adres w UK.Niech sobie przet³umaczy.Napisa³em,¿e jest tam mój brat i mo¿e podjechaæ w celu sprawdzenia i p³atno¶ci,je¶li wszystko bêdzie ³okiej.
    Na zawsze w moim sercu (*)

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar Mzzyku
    Imiê
    £ukasz
    Model
    Foka
    Silnik
    1.8 TDCi 115KM
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    Boronów
    Mi adres z UK poda³ juz w pierwszej wiadomo¶ci

  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar CoastBasse
    Imiê
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    napisa³em mu ¿e wszystko ok ale zap³acê jak zobaczê samochód, to odpisa³ ¿e takie s± warunki firmy i nie mo¿e nic zmieniæ, chyba czas siê ujawniæ

  21. #20
    Mistrz pobocza Awatar CoastBasse
    Imiê
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    jednak jeszcze poczeka³em, Napisa³em ¿e jestem gotowy, ¿eby poda³ dane do przelewu oraz nazwê firmy logistycznej

    odpisa³

    Hello,

    The company is called Britannic Logistic LTD. If you are ready to start the transaction get back to me with your full name, full address, personal phone number and a copy of your passport or driver`s license.
    Teraz napisa³em aby poda³ mi datê pierwszej rejestracji, mo¿e cepik co¶ powie ale pewnie siê ju¿ nie odezwie

    A co do Cepik to zauwa¿y³em ¿e dzia³a on co raz sprawniej


    EDIT: odpisa³ ¿e 10/2009, ale z tym to ja nic nie zrobiê, pisze ¿eby poda³ ca³±


    EDIT2: i wszystko jasne, wys³a³ 12.10.2009, nie wiem sk±d ta data ale taki samochód nigdy nie istnia³. My¶lê ¿e dalej ju¿ nie bêdê dr±¿y³. Ma kto¶ pomys³y co mu napisaæ po polsku?
    Ostatnio edytowane przez CoastBasse ; 24-10-2014 o 20:56

Podobne w±tki

  1. [MkI/MkII] Czy chcesz mieæ TRIPa do DIESLA??
    By generalX in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 203
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 16:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów