+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar setupexe
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 kombi
    Od
    22 Oct 2007
    Mieszka w
    Lublin

    Płyn hamulcowy FORD DOT 4 LV High Performance

    Witam

    Zanabyłem okazyjnie najnowszy płyn forda i doczytałem, że zaleca się go do modeli produkowanych po 2007 roku.
    Zastanawiam się czy nie będzie zbyt "nowoczesny" do MK3 z 2004, do którego producent zaleca płyn super DOT4.
    Nadmienię, że chodzi mi o wymianę całego płynu, a nie dolewki. Sądzicie, że można stosować go bez obaw?
    Setupexe -- Suma inteligencji na planecie jest stała, ale populacja rosnie...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Trudno wyczuć - w opisie http://ford.sklep.pl/product-pol-179...rmance-1l.html
    jest aby nie mieszać z DOT-4........dlaczego? - trudno wyczuć.
    Płyn hamulcowy to "mieszanina chemiczna" a podstawowym parametrem jest temperatura wrzenia.
    Być może że dodano jakiś składnik podwyższający ją,który "gryzie się" ze "starym DOT-4,ale może to tylko informacja dla użytkownika który ma już "ten nowy" aby nie dodawał "starego"

    Z praktyki:
    Kiedyś były DA-1 i R-3 - tych nie można było mieszać ale nic nie szkodziło zamienić z DA na R (ale nie odwrotnie bo uszczelnienia szlag trafiał)
    R-3 zamieniało się na R-4 DOT-3 i DOT-4 i też nic się złego nie działo.

    Przypuszczam,że opracowano ten "performanse" dla nowszych"silniejszych" układów hamulcowych,ale nie zaszkodzi zastosować go do wcześniejszych.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar setupexe
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 kombi
    Od
    22 Oct 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Akurat tutaj nie chcę mieszać, tylko wymienić całkowicie. Aktualnie zalany jest super DOT-4, co zgodnie ze specyfikacją Forda odpowiada normie dla DOT-5 i tego też ze starym DOT-4 nie powinno się mieszać. W sumie co dobre do MK4 będzie dobre dla mojego MK3, zaleję i się przekonam czy coś nie wybuchnie ;-)
    Setupexe -- Suma inteligencji na planecie jest stała, ale populacja rosnie...

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez setupexe Zobacz posta
    zgodnie ze specyfikacją Forda odpowiada normie dla DOT-5 i tego też ze starym DOT-4
    Nie tylko ze specyfikacją Forda - DOT-5 jest na bazie silikonu i nie jest mieszalny z wcześniejszymi 3 i 4.
    Mieszalny jest natomiast DOT-5,1.
    Ale jeżeli w/g linku z mego postu powyżej wynika aby nie mieszać tego Performanse z DOT-4 to kto wie czy ten nie jest silikonowy....(?)

    Tak więc wymienić można ale czy będzie można w razie "W" uzupełnić DOT-4 ? - tego pewien nie jestem.

    Czy warto robić sobie kłopot ? - ile kosztuje litr płynu? - ATE - 70(?) zł.......niby go powinno wymienić co 2 lata......taki wielki wydatek?

    A są i tańsze......

    A w sumie - jaki sens ma wymiana?
    No może w sytuacji gdy używa się auto w górach.
    W całej ponad 30-stoletniej "karierze" kierowcy nigdy nie wymieniałem płynu hamulcowego - najwyżej uzupełniałem......i żyję .....a w górach też się bywało - naszych co prawda ale...

    Kiedyś badałem płyn w moim....."mechanik" zawyrokował - do wymiany bo niska temperatura wrzenia.
    Ale wnioskował po parametrach DOT-5.1.....nie wiem czemu? - mój miał ok 90% normy.....po moich dwóch latach eksploatacji.

    Od tamtego czasu upłynęło kolejne dwa lata - co prawda niedawno dolałem sporo bo wymieniałem przewody giętkie,ale przez ten czas hamulce działały.
    I działają
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar setupexe
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 kombi
    Od
    22 Oct 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Udało mi się kupić nówkie sztukie po 7zł za litr (kupiłem 2 litry więc zostanie litr zapasu na dolewki).
    Wymienić chcę dlatego, że mam problem z wchodzeniem biegów, a z tego co wyczytałem na forumie, winą za to można obarczyć hydraulikę sprzęgła. Poza tym pedał hamulca mam taki trochę gumowy, więc odpowietrzenie hamulców mus wykonać. Zbiornik wspólny płynu hamulcowego więc obaw większych nie mam, że coś się może "pogryźć", bo cały układ zalewam nowym płynem. Nie wiem tylko jak to się ma do dłuższej eksploatacji, czy w układzie hamulcowym istnieje ryzyko rozpuszczenia/wypłukania jakichś elementów.
    Setupexe -- Suma inteligencji na planecie jest stała, ale populacja rosnie...

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez setupexe Zobacz posta
    Udało mi się kupić nówkie sztukie po 7zł za litr (kupiłem 2 litry więc zostanie litr zapasu na dolewki).
    Łeee jak tak to warto było - 20 lat jazdy ......jak nic nie pęknie.( nie do końca zgadzam się z interwałem dwuletniej wymiany)
    Cytat Zamieszczone przez setupexe Zobacz posta
    Nie wiem tylko jak to się ma do dłuższej eksploatacji, czy w układzie hamulcowym istnieje ryzyko rozpuszczenia/wypłukania jakichś elementów.
    No Ok...
    Przeszukałem internet:

    http://www.plyny.pl/karty/DOT-4%20pl...%202012_05.pdf
    http://www.msds.ford.com/documents/187052%20B_PLPL.pdf
    http://www.plyny.pl/karty/DOT-5.1%20...%202012_05.pdf
    http://www.mototechnika.republika.pl.../plynyham.html
    http://faq.africatwin.com.pl/index.p...2yny_Hamulcowe

    Jedynie DOT-5 jest na bazie silikonu i ten nie jest higroskopijny - można nim zastąpić płyny niższej klasy DOT (zastąpić - nie uzupełnić), ale jeżeli układ hamulcowy wymaga takiego płynu - nie wolno go zamieniać na niższą klasę.

    Mondeo wymaga DOT-4 a więc można zastąpić płynem wyższej klasy - nawet DOT-5 ale w przypadku uzupełnienia - tylko ten.
    Jeżeli wymieniamy na DOT-4 permormance,DOT-5.1 - nie ma problemu w uzupełnieniu DOT-4.(ale nie niższym)

    Tak że spokojnie wymieniaj i będziesz śmigał 4 lata(albo i więcej) bez problemu - "nie wybuchnie"
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar setupexe
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 kombi
    Od
    22 Oct 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez setupexe Zobacz posta
    Udało mi się kupić nówkie sztukie po 7zł za litr (kupiłem 2 litry więc zostanie litr zapasu na dolewki).
    Łeee jak tak to warto było - 20 lat jazdy ......jak nic nie pęknie.( nie do końca zgadzam się z interwałem dwuletniej wymiany)
    Cytat Zamieszczone przez setupexe Zobacz posta
    Nie wiem tylko jak to się ma do dłuższej eksploatacji, czy w układzie hamulcowym istnieje ryzyko rozpuszczenia/wypłukania jakichś elementów.
    Tak że spokojnie wymieniaj i będziesz śmigał 4 lata(albo i więcej) bez problemu - "nie wybuchnie"
    Tak też i ja myślę
    Setupexe -- Suma inteligencji na planecie jest stała, ale populacja rosnie...

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    I dobrze
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [MkIII] Płyn hamulcowy MK III
    By tomdom in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 19:40
  2. [MkI] płyn hamulcowy
    By moll in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-11-2008, 11:29
  3. [Mk3] płyn chłodzący,płyn wspomagania,płyn hamulcowy
    By szaqall111 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-09-2008, 19:16
  4. Płyn hamulcowy
    By Pniecho in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-11-2005, 22:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów