+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 7 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 132
  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland

    Szumy/tarcie z silnika V6

    Witam, od jakiegoś dłuższego czasu zauważyłem u siebie dziwny szum ( jak by tarcie ) dochodzące z silnika. Pojawia się to tylko w momencie gdy jade na wysokim biegu (np.3 ) a auto ma niskie obroty ( np.2000 ) i im bardziej wciskam gaz tym bardziej szumi aż do momentu jak dojdzie do wyższych obrotów to wtedy jest ok i nie szumi, jak puszcze gaz i jade po prostym to jest cisza. Czy może to być wina rozrządu? Jakas rolka od paska klinowego? Mam na pewno sprzęgło do roboty ( łożysko tarabani na luzie jak puszcze sprzeglo ) i może byc że to ono pod obciążeniem tak szumi? Jak dla mnie to dzwiek dochodzi z prawej strony. Miał ktoś tak kiedyś?

    Z góry dzięki za pomoc

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Mateusz V6
    Model
    MB CLA Coupe
    Silnik
    2,2 CDI 170 KM
    Od
    20 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań / Sławno
    a sprawdzałeś krokowca?
    [td]My phone: 5-0-9:2*3*9:8-0-0
    Rzędowa 4-ka = 170KM i 370 Nm
    Mercedes CLA Coupe 2,2 CDI
    RexV500 (Tanks Zone)
    Było Mk3 2,5 V6 GHIA

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Krokowca? A gdzie on jest? Bo jakos nigdy mi nie bylo potrzebne jego umiejscowienie. Moze Chodzi ci o ten metalowy z tyłu silnika? To jest krokowy?

    ---------- Post added at 16:52 ---------- Previous post was at 16:30 ----------

    Bo jak o ten silniczek chodzi to byl czyszczony juz bo buczal czasami i to raczej nie on szumi bo on buczy/bulgocze jak jest uwalony a nie szumi, albo sie myle?

  5. #4
    Kursant Awatar morhot
    Imię
    Wojtek
    Model
    Cougar '99
    Silnik
    2,5 V6
    Opis
    eLPiGi
    Od
    25 Apr 2012
    Mieszka w
    Myślenice
    Kolego ten szum/szmer to błaganie silnika V6 o redukcję biegu.
    Bo zakładam,że właśnie V6 masz, mimo że w profilu nie uzupełnione.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Kolego jak bys przeczytal temat to bys wiedzial o jaki piec chodzi i nie musial bys sie domyslac. Czyli to normalne !!?? Ze do 3000-3500 szumi :/ to tylko w mkIII chyba bo w mkII V6 tak nie mialem. Czyli nie moge jechac na 2 biegu pod gore tylko musze go pilowac na 1 do 4000-5000 i wtedy moge bieg zmienic zeby nie szumilo? Ty tez tak masz u siebie kolego? A i jeszcze jedno, jezdze autem juz 3 lata i na poczatku tego nie bylo to jak to wytlumaczyc? Co jeszcze zauwazylem wczoraj, ze ten dzwiek jest prawie identyczny z dzwiekiem pompy wspomagania podczas skrecania na postoju, moze to ona tak szumiec pod obciazonym silnikiem i jazda na wprost ?

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Kolego zrób prosty test, pomoże to wykluczyć bądź zlokalizować usterkę/ki. Ściągnij pasek ten długi i sprawdź czy jest tak samo. Mi ostatnio coś piszczało pod maska, zdjąłem pasek i przestało, okazało się że to rolka "pośrednia". Łożyska potrafią wydawać różne dźwięki przy różnym obciążeniu więc warto spróbować tym bardziej że operacja mało skomplikowana.
    Ostatnio edytowane przez polciuxxx ; 21-11-2014 o 10:17

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zdejmij pasek wielorowkowy i wtedy sprawdź czy się coś zmieniło, będzie wiadomo czy w osprzęcie szukać problemu czy w samym silniku.
    Tylko uważaj podczas prób bo nie będzie wspomagania.

    I uzupełnij sobie w profilu jaki masz silnik aby było zgodne z regulaminem i nie trzeba było się doszukiwać w postach.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Dzieki za pomoc dzisiaj to sprawdze. Uzupelnie uzupelnie, tylko w tytule napisane ze to v6 a poza tym musial bym byc niezle pojechany zeby w dziale "duratec v6" pisac o dieslu no ale z regulaminem sie nie dyskutuje.

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Uzupelnie uzupelnie, tylko w tytule napisane ze to v6 a poza tym musial bym byc niezle pojechany zeby w dziale "duratec v6" pisac o dieslu
    No tak, tylko jak się wchodzi w ostatni nieprzeczytany post, to potem trza się przewijać na początek aby się upewnić co do silnika.
    Po to został zapisany taki wymóg regulaminu aby między innymi, tym co chcą zaoferować pomoc, zaoszczędzić czasu na doszukiwanie się o jaki silnik chodzi.
    A dużo ludzi się tym zraża, że szukający pomocy nie wpisał jaki ma np silnik, a skoro on sam nie zadbał aby informacje były przejrzyste i szybko dostępne, to im też się nie chce wysilać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Truth truth tylko mogl bym miec w profilu v6 a pisac o problemie z tdci no ale ok kumam trzeba to trzeba i juz nie dyskutuje Zaraz bedzie uzupelnione. A jeszcze pytanie, co pasuje fajnie do napinacza od paska zeby go poluzowac? zeby sie nie meczyc.

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    A jeszcze pytanie, co pasuje fajnie do napinacza od paska zeby go poluzowac?
    Kwadrat od grzechotki od kluczy nasadowych, tylko nie pamiętam który, ale coś mi świta że ten średni.
    Paolo kiedyś konkret podawał ale z głowy wyleciało.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Okay bede próbował, dzieki

  14. #13
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    tam chyba 8mm jest.. czyli 3/8 cala
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  15. #14
    Kursant Awatar morhot
    Imię
    Wojtek
    Model
    Cougar '99
    Silnik
    2,5 V6
    Opis
    eLPiGi
    Od
    25 Apr 2012
    Mieszka w
    Myślenice
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Czyli to normalne !!?? Ze do 3000-3500 szumi :/
    Nie! To nie normalne, powinno "szeleścić" tylko do 1500-1800 obr. przy mocnym dociskaniu gazu, czyli przy poważnym przeciążaniu silnika.

    Przyczyn szczerze mówiąc nie znam... Może rozciągnięty łańcuch rozrządu trze po bloku??
    Niech koledzy coś podpowiedzą...
    W Cougarze słychać mi to bardziej, w mondku mojej żonki dużo ciszej. Oczywiście oba 2,5 V6.

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No to jezeli nie jest to normalne to czemu piszesz ze szumi bo czas na zmiane biegu bo v6 tak ma? Teraz ze nie ma tak robic,jakos zdecydowac sie nie mozesz. Jezeli lancuch byl by rozciagniety to chaba tarl by caly czas i im szybciej bym jechal tym bardziej by tarl czy nie? I chyba by juz dawno spadl. U mnie Przy szybkiej jezdzie nic sie nie dzieje.

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Jezeli lancuch byl by rozciagniety to chaba tarl by caly czas i im szybciej bym jechal tym bardziej by tarl czy nie?
    Przy tym to bardziej by pasowało do napinacza łańcucha, albo do pompki oleju, może dopiero na wyższych obrotach jest na tyle wysokie ciśnienie że napinacz prawidłowo napina łańcuch (ale to tak w kwestii rozciągniętego łańcucha a nie stawiania 100% diagnozy, że pada Ci pompka czy napinacz)
    A sprawdziłeś już czy bez paska się coś poprawiło?
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 22-11-2014 o 20:38
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    02 Mar 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Posprawdzaj osłony kolektorów wylotowych i katalizatora, a może i same katy w środku poległy i się telepią.

  19. #18
    Kursant Awatar morhot
    Imię
    Wojtek
    Model
    Cougar '99
    Silnik
    2,5 V6
    Opis
    eLPiGi
    Od
    25 Apr 2012
    Mieszka w
    Myślenice
    Qornell zwykle V6 tak szeleści na niskich obrotach.
    Mam dwa auta z tymi silnikami i oba się tak zachowują od zawsze i nic się złego nie dzieje.
    Ale jeśli hałasuje do 3000-3500 obr. to raczej już normalne to nie jest i trzeba szukać przyczyny.
    Potwierdzi ktoś jeszcze, że mu chrobocze V6 przy obciążeniu na zbyt niskim biegu?

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez morhot Zobacz posta
    Potwierdzi ktoś jeszcze, że mu chrobocze V6 przy obciążeniu na zbyt niskim biegu?
    U nas automat to nie da się przeciążyć, ale jest możliwość że przy manualu jak się przeciąży to grają sprężyny zaworów.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No wlasnie ktomus tez tak szumi ?? Ktos potwierdzi ze do 1800 obrotow to norma w mdo. No wlasnie tez myslalem o katach ze moze ktorys sie posypal. Jak bede zdejmowal pasek to obstukam je przy okazji.Jeszcze nie sprawdzalem bo mnie wczoraj jakies chorubsko dorwalo i nie wylaniam sie z domu. Dzisiaj juz troche lepiej to jutro sprawdze bo ma byc jeszcze calkiem ladna pogoda. Jutro jeszcze spraedze czy na 100% az do 3500 mi szumi czy moze wczesniej przestaje, ale nawet jak wczesniej to wydaje mi sie dziwne ze az tak mega glosno szumi przy obciazeniu i jak by mi tak szumialo od nowosci to bym takiego auta nie kupowal. To juz moje 3 mdo v6 i pierwszy raz mam cos takiego i jak by to byla norma to we wczesniejszych autach bym zauwazyl.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Szumy - tył
    By Wojtex in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 19-06-2018, 13:54
  2. [Duratec] Stuki, tarcie z silnika
    By Osiem in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-12-2013, 20:20
  3. [TDCi MKIII] DZIWNE SZUMY Z SILNIKA
    By marcin1986 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 22:30
  4. [Warsztat]problem - szumy silnika
    By lucas05 in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 17:20
  5. [TDCi MKIII] Tarcie, dziwne odgłosy silnika przy prędkości 120km/h
    By piosurf in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2009, 18:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów