+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 120
  1. #1
    rustin
    Gość

    Wolne nagrzewanie auta.

    Zdaje mi się, że ostatnio dość długo auto nagrzewa się do temperatury roboczej. Wczoraj przy -5 złapał 90' po jakiś 15km. Wszystko wskazuje na termostat ale co mnie dziwi, to że jak już złapie temp, dojdzie do 98' , spada temp do 88 i znowu rośnie np do 95 i spada do 90 i znowu rośnie, i tak utrzymuje minimalnie 88', czy tak przy niesprawnym termostacie by się działo?

    Dzisiaj wyciągnął termostat, wygląda na cały a oring jest na miejscu. We wrzątku otwiera się jakieś 0,5-1cm a pod zimna woda od razu zamyka. Po założeniu na postoju nie chciał złapać większej temp jak 80' , dopiero podczas jazdy temp skoczyła.Dolny wąż od chłodnicy cały czas jest zimny, dopiero puścił termostat przy 101' i to po bardzo długim czasie , musiałem zrobić z 15km i potem na postoju stać. Dopiero potem już się nagrzewał , że wentylator się włączał.

    Podczas jazdy trzyma temp jak pisałem ale gdy wkręcam go na wysokie obroty , temp spada do 83' a potem rośnie. Przy 140km/h spadła do 83' zaczęła rosnąć i trzymała już ponad 90'.

    Po ilu km macie temp roboczą?

    SE
    Ostatnio edytowane przez rustin ; 01-12-2014 o 20:15

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Na 100% uwalony termostat.

  4. #3
    rustin
    Gość
    A nie dziwne ,że trzyma temp po nagrzaniu? i puszcze przy ok100'?

  5. #4
    Kursant Awatar piotrekpl
    Imię
    Piotrek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    06 Jul 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Witam, zmagam się z podobnym problemem. Mam mondeo mk3 1,8sci i mam wrażenie że auto długo się grzeje (minimum 8km), dodatkowo gdy silnik złapie pełną temperaturę i włącze ciepły nawiew (max) to temperatura maleje do mniej więcej 1/3 skali. Wydaje mi się że to także jest termostat, tak?
    Nigdzie jeszcze nie dzwoniłem i nie dowiadywałem się o cenę, ale gdzieś na forum natknąłem się na wypowiedzi że mondeo ma dwa termostaty (duży i mały). Pierwszy raz o czymś takim słyszę. W poprzednich autach miałem jeden termostat który otwierał obieg na duży i mały. Powiedzcie mi czy naczytałem się głupot czy rzeczywiście są tu wprowadzone jakieś patenty?

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    23 Sep 2014
    Mieszka w
    Mulheim, DE
    Wydaje mi się, że w silnikach benzynowych jest tylko jeden termostat. Ostatnio sam wymieniałem, koszt termostatu to ok. 300 zł + wymiana (to jest troszkę zabawy). Teraz silnik nagrzewa się po 1-2 km nawet przy ujemnych temperaturach. Stary był ciągle otwarty.

  7. #6
    Kursant Awatar piotrekpl
    Imię
    Piotrek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    06 Jul 2014
    Mieszka w
    Łódź
    No dobra, dzięki za odpowiedź. Jutro będę dzwonił i się dowiadywał.

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Mzzyku
    Imię
    Łukasz
    Model
    Foka
    Silnik
    1.8 TDCi 115KM
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    Boronów
    Mój był cały czas lekko otwarty ... nagrzewał się ale po dodaniu gazu temperatura od razu spadała ... dodatkowo przy ciągłej jeździe po kilkunastu kilometrach traciło się ogrzewanie

  9. #8
    rustin
    Gość
    Ale jak miałeś ciągle lekko otwarty to dolny wąż robił się ciepły razem z górnym po prawej ? Dziwi mnie to , że dolny u mnie jest cały czas zimny dopóki termostat się nie otworzy czyli tak jak powinno.
    Teraz ile Ci się nagrzewa ?

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Nigdy nie zwracalem uwagi na dokladna temperature, wskaznik pokazuje polowe i tyle Co do nagrzewanie nie wiem z ktorego roku masz auto ale w przedliftach byl termostat z grzalka ktora wedlug mnie dogrzewa wode, bo jak jest temperatura na dworze np. 7 st to potrzebuje ok 5 km aby sie autko nagrzalo do normalnej temperatury pracy, a jak jest 1 st to sie nagrzewa po 2km do normalnej temperatury. Z tego co zauwazylem to jak jest zimniej to auto sie szybciej nagrzewa, grzalka dziala wtedy jak sie swieci zolta/czerwona sniezynka, tak wynika z moich obserwacji. Moze ta grzalka u ciebie padla ? Ja wymienialem ten termostat rok, moze dwa lata temu, kupilem oryginalny fordowski na ebay.co.uk za 80 euro chyba. Nic trudnego tylko ciezko weze bylo odkleic od starego termostatu, bo dostep kiepawy.
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 01-12-2014 o 23:57

  11. #10
    Zielony listek Awatar wowka323
    Imię
    wojciech
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.3 160 KM
    Opis
    mondeo mk4 2.3 automat pb+lpg
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    podlaskie
    ta grzałka nie jest od podgrzewania wody tylko termostatu w celu szybszego otwarcia przy zimnym silniku na wysokich obrotach aby nie doszło do przegrzania,taki patent forda z którego zrezygnowano w poliftach




    http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/88828-Moje-białe-MK3

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    tez tak slyszalem ale zachowanie w moim aucie pokazuje zupelnie co innego

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK III 1.8
    Od
    16 Jul 2010
    Mieszka w
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Ale jak miałeś ciągle lekko otwarty to dolny wąż robił się ciepły razem z górnym po prawej ? Dziwi mnie to , że dolny u mnie jest cały czas zimny dopóki termostat się nie otworzy czyli tak jak powinno.
    Teraz ile Ci się nagrzewa ?
    Dolny wąż będzie zimny, bo płyn zdąży się schłodzić. Ciepły płyn z silnika wpada do chłodnicy górą. Jeśli górę chłodnicy do początku jazdy ciepłą to znaczy, że termostat jest uwalony i tak jest na 100 % sądząc po opisanych objawach. U mnie temperaturę roboczą łapie po ok. 3 km przy temp. ok -3 ^C, a temperaturę przełączenia gazu (ok 30 ^C) po 1 km

    Cytat Zamieszczone przez wowka323 Zobacz posta
    ta grzałka nie jest od podgrzewania wody tylko termostatu w celu szybszego otwarcia przy zimnym silniku na wysokich obrotach aby nie doszło do przegrzania,taki patent forda z którego zrezygnowano w poliftach
    Dokładnie tak! I nie ma to nic wspólnego z temperaturą zewnętrzną.
    Ostatnio edytowane przez acid666 ; 02-12-2014 o 09:39
    Boga nie ma, jest .....motór!

  14. #13
    rustin
    Gość
    Sprawdzałeś na kompie czy teście zegarów czy po tych 3km masz już 90' ? Jeżeli tak to na bank mam do wymiany termostat.

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK III 1.8
    Od
    16 Jul 2010
    Mieszka w
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Sprawdzałeś na kompie czy teście zegarów czy po tych 3km masz już 90' ? Jeżeli tak to na bank mam do wymiany termostat.
    Nie, tylko po wskaźniku. Po przejechaniu ok 1 km na zimnym silniku dotknij góry chłodnicy- jeśli jest lekko ciepła masz uwalony termostat. Jeśli masz go wyjętego dmuchnij w niego, przez poprawnie zamknięty nie będzie przedmuchu. Może sie nie domykać albo rozsypał sie oring. Oring można wymienić jeśli jakimś cudem uda Ci sie wyjąc termostat z obudowy nie łamiąc przy tym łapek, w innym przypadku ok 250-300 PLN nie Twoje.
    Boga nie ma, jest .....motór!

  16. #15
    rustin
    Gość
    acid666 czytałeś wogóle pierwszy post ? czyli nie temp roboczą tylko 60' po km masz
    nie ma 'przedmuchów'
    Ostatnio edytowane przez rustin ; 02-12-2014 o 11:31

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK III 1.8
    Od
    16 Jul 2010
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeśli nie ma przedmuchów to może za szybko się otwiera. Może się zacina i otwiera się przy różnych temperaturach. Pisałeś, że sprawdziłeś go we wrzątku- to trochę za wysoka temperatura. Poprawnie sprawdza sie termostat w ten sposób: wkładasz do zimnej wody i włączasz grzanie, kiedy zacznie się otwierać sprawdzasz temperaturę wody i masz sprawę jasną.
    Zrób tak jak pisałem wcześniej po 1 km dotknij góry chłodnicy- ma być zimna inaczej winny jest termostat
    Po 13.30 mam wyjazd to podłącze laptopa i będę sprawdzał na bieżąco i opiszę zmiany temperatury. Termostat mam na 100%.
    Boga nie ma, jest .....motór!

  18. #17
    rustin
    Gość
    Górny wąż po prawej ma być zimny ?
    Wszędzie piszą , że dolny wąż co idzie od termostatu z lewej strony , ten z prawej od góry będzie się grzał od początku. Sam już nie wiem jak a być.

    Czekam na info po ilu km łapie 90' i np ile masz stopni po 5km.

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar kamilesp
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Ostrowiec Św.
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Górny wąż po prawej ma być zimny ?
    Wszędzie piszą , że dolny wąż co idzie od termostatu z lewej strony , ten z prawej od góry będzie się grzał od początku. Sam już nie wiem jak a być.

    Czekam na info po ilu km łapie 90' i np ile masz stopni po 5km.
    na dworze -5 stopni, po przejechaniu 4-5 km mam 101 stopni i taka temp jest właściwa i utrzymuje się potem +/- 2 stopnie
    Ostatnio edytowane przez kamilesp ; 02-12-2014 o 12:33

  20. #19
    rustin
    Gość
    Czyli termostat do wymiany. Kupuję tego meyla bo cena orginału zabija.

    Ciekawe czy jakby prąd do wtyczki nie dochodził to tak mogło by się dziać

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Ciekawe czy jakby prąd do wtyczki nie dochodził to tak mogło by się dziać
    To wtedy by się silnik przegrzewał.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkIV] Długie nagrzewanie - 2.5 ST 220
    By hamerator in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 16:02
  2. [TDCi MKIII] Słabe nagrzewanie silnika.
    By Vulpecula in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-01-2013, 10:59
  3. [MkIII] nagrzewanie sie
    By PiotrLublin in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-03-2011, 21:47
  4. [TD MkII] Świece nagrzewanie
    By janek19pl in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-12-2010, 14:02
  5. [Duratec]Pytanie o nagrzewanie się silnika i rozruch.
    By dahrek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-01-2010, 20:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów