+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant
    Model
    .................
    Silnik
    ......................
    Opis
    ............................................
    Od
    04 Nov 2013
    Mieszka w
    ..............

    MKII WYSOKA TEMPERATURA PRACY SILNIKA, SILNIK GRZEJE SIĘ, CZY TO TERMOSTAT?

    Witam, posiadam 1.8 16v 115KM 97r. zetec silvertop ... od tygodnia auto normalnie nagrzewa się łapie normalnie temperature, grzanie w kabinie działa, ale jest źle... ponieważ wskazówka dochodzi do L i załączają się oba wentylatory na najwyzszym biegu i tak juz zostaje do wylaczeni silnika, płyn jest, niby się nie gotuje, nie wywala korka...

    Moje zdanie jest takie że chłodzenie chodzi na obiegu krótkim bo termostat zaciął się tzn. zamknał i nie puszcza przy 92 st C płynu na duży obieg jak powinien więc włączająsie wentylatory i tak chłodzi silnik..a tak nie powinno być.. Jestem pewny że jst źle bo wczoraj w trasie kiedy było zimno i do tego pęd powietrza chłodził silnik .. przy 170km/h miałem już praktycznie wskazówke za L ...

    Zastanawiałem się czy może pompa wody siada... bo rozrzad robiłem w lipcu tego roku a pompy nie ruszałem bo nie hałasuje nnic nie cieknie.... ogólnie silnik pracuje wzorowo ale DZISIAJ JAK SIĘ NAGRZAŁ I ZACZEŁY CHODZI WENTYLATORY WYMACAŁEM PRZEWÓD GUMOWY WYCHODZACY OD TERMOSTATU I BYŁ CIEPŁY.... sam już nie wiem.. moim zdaniem to termostat i pójde jutro go wymienie... ale oby to coś dało. Naczytałem sięna forum.. wszędzie kiedy silnik się nie dogrzewał to wiadomo: termostat... a ciekawy jestem jak u mnie to wyjdzie. Jakieś sugestie ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar maniek46
    Model
    MKII
    Silnik
    1.6 90 KM
    Opis
    mondeo 1,6 /97r PB+LPG
    Od
    10 Jun 2014
    Mieszka w
    Żnin
    Może masz rację z tym termostatem ale może być też że czujnik przekłamuje i dla tego sprawdził bym temperaturę w zbiorniku wyrównawczym gdy wskazówka przesunie się poza pion wskaźnika.Wtedy się okaże czy faktycznie temp. jest wysoka czy nie.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    a chłodnica jest gorąca jak wskazówka dochodzi do L?

  5. #4
    Kursant
    Model
    .................
    Silnik
    ......................
    Opis
    ............................................
    Od
    04 Nov 2013
    Mieszka w
    ..............
    właśnie też chciałem to sprawdzic... dotykałem i wcale jakaś gorąca nie była ... ale tam przy niej dwa wentylatory chodziły na full wiec tez reke bylo ryzykownie pchac .. a i wlasnie wentylatory mogly ją porzadnie schlodzic...

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    wyjmij termostat i przejeć się bez termostatu zobaczysz co się będzie wtedy działo

  7. #6
    Kursant
    Model
    .................
    Silnik
    ......................
    Opis
    ............................................
    Od
    04 Nov 2013
    Mieszka w
    ..............
    jutro postaram się to ogarnac wszystko i potem napisze co i jak zeby inni uzytkownicy mieli na przyszlosc jakąs wskazówke

  8. #7
    Kursant
    Model
    .................
    Silnik
    ......................
    Opis
    ............................................
    Od
    04 Nov 2013
    Mieszka w
    ..............
    Auto oddane do mechanika, pierwsza diagnoza u naciagacza na czesci... czujnik temp. do wymiany, jednak przypadkiem pod garazem mysle sprawdze ten plyn jak juz sie nagrzal i wiatraki chodzily... odkrecam lekko korek i płyn LECI DO ÓRY ... PRAKTYCZNIE BY GO WYWALILO NA KAXA GDYBYM ODRAZU ODKRECIL... naszczescie podjechalem do innego mechanika no i bedzie czyszczenie układu na poczatek potem ewentualnie pompa do wymiany albo uszczelka pod glowica bo plyn czarny jak kawa. .. no zobaczymy co wyjdzie.. kolo piatku napisze

  9. #8
    Kursant
    Model
    .................
    Silnik
    ......................
    Opis
    ............................................
    Od
    04 Nov 2013
    Mieszka w
    ..............
    PROBLEM ROZWIAZANY: okazało się po odkamienieniu układu , czyszczeniu , oraz odpowietrzeniu że wadliwy był TERMOSTAT , płyn był brudny ponieważ nie był wymieniany od ok. 5 lat a ponadto był mieszany z innymi co też źle wpłyneło na ukłąd.. ale to z mojej winy ;/ ;p no więc niby ok... ale szczerze to czuje że ta pompa wody też niedługo się odezwie ;pp ... czas pokaże

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Grzanie silnika, zbyt wysoka temperatura.
    By KacperB in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-06-2012, 23:50
  2. [TDCi MKIII] Wysoka temperatura silnika
    By bart in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 13:48
  3. [Duratec] wysoka temperatura silnika i słabe chłodzenie
    By lofer in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 13:55
  4. Wysoka temperatura silnika - diagnoza
    By Rajaz in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-03-2007, 14:52
  5. [MkII] MKII ; Wysoka temperatura plynu chlodniczego
    By sebasw in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-07-2006, 11:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów