+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    15 Aug 2014
    Mieszka w
    Starogard Gd/Skórcz

    Question Podgrzewanie przedniej szyby

    Witam. Na wstępie zaznaczam że już troszkę szukałem na tym forum odpowiedzi na mój problem, jednak jej nie znalazłem ;/. Forda posiadam od czerwca br, niestety przy zakupie nie działało podgrzewanie przedniej szyby, pomyślałem spoko, nie potrzebne mi... no ale nastała pogoda gdzie było by to błogosławieństwem (w poprzednich autach nie miałem takiego bajeru ). No i rozpocząłem przygodę w poszukiwaniu problemy. Po wciśnięciu guziku wgl nie zapala się lampką że podgrzewanie jest włączone. Pierwsze sprawdziłem bezpieczniki wszystko jest ok. Następnie rozebrałem całe podszybie, nie widać oznak uszkodzonych kabli, nie są zaśniedziałe itp. Niestety nie mam miernika żeby sprawdzić czy do nich napięcie dochodzi, ale na 99,9% nie dochodzi. Jestem prawie pewien tego , gdyż następnym etapem mojego poszukiwania była skrzynka z bezpiecznikami pod kierownicą, znalazłem tam dwa kabelki co widać na załączonej fotce (niebieski, czerwony) po prostu sobie zwisające, następnie rozebrałem guziki od włącznie owego podgrzewania i tutaj zaskoczenie, te kabelki wchodzą do kostki tego guzika i dalej nie są nigdzie połączone. Podejrzewam że to jest właśnie przyczyna tego że podgrzewanie nie działa. Były właściciel tylko napomknął że coś tam raz zrobił i nie wie gdzie teraz to podłączyć. Wrzucam fotki w załączniku, może ktoś wie jak z tym sobie poradzić. Z góry dziękuje za wszelką pomoc. Pzdr

    Ostatnio edytowane przez Bart ; 20-12-2014 o 23:04

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Michaś_1
    Imię
    Michał
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Hb '99 B/G Ghia Automat
    Od
    08 Aug 2013
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez Bart Zobacz posta
    Niestety nie mam miernika żeby sprawdzić czy do nich napięcie dochodzi
    Hej, zawsze możesz zrobić sobie miernik z żarówki, w jakiejś oprawce by wygodniej było. To najprostszy sposób na sprawdzenie "prądów".
    Jak będziesz mierzył w kostkach pod szybą, to tam prąd jest dopiero po odpaleniu silnika. I dla pewności przyjrzyj się szybie czy ma druciki, bo może ktoś kiedyś zmienił na zwykłą bo taniej. Najlepiej w dzień pod światło.
    Ostatnio edytowane przez Michaś_1 ; 21-12-2014 o 00:33
    "Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą". Marek Aureliusz

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    15 Aug 2014
    Mieszka w
    Starogard Gd/Skórcz
    Cytat Zamieszczone przez Michaś_1 Zobacz posta
    I dla pewności przyjrzyj się szybie czy ma druciki, bo może ktoś kiedyś zmienił na zwykłą bo taniej. Najlepiej w dzień pod światło.
    Szyba jest napewno podgrzewana . Sprawdziłem, napięcie nie dochodzi. Zapewne jest to wina tych 2 nie podłączonych kabelków...

Podobne wątki

  1. [MkIII] Podgrzewanie przedniej szyby
    By Sven-T in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 28-08-2014, 10:22
  2. [MkII] Podgrzewanie przedniej szyby
    By franeeek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-04-2014, 17:50
  3. [MkIII] podgrzewanie przedniej szyby
    By krikus in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 12:56
  4. [MkI] podgrzewanie przedniej szyby
    By jura01 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 22:20
  5. Podgrzewanie szyby przedniej
    By doctor in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-10-2005, 21:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów