+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar inqo
    Imię
    Wojciech
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    14 Apr 2007
    Mieszka w
    Iława/Wejherowo

    Question Słabe ksenony po regeneracji

    Mam zregenerowane odbłyśniki, teraz błyszczą pięknie. Niestety światła nadal prawie nie mam. Włożone oryginalne stare Osramy (6-letnie) czy podróbki Philipsa i Noname 4300 - zawsze to samo, praktycznie ciemno.
    Planuję kupić mam nadzieję że oryginalne, Osram Night Breaker D1S za niecałe 700zł, podobno najlepsze palniki.
    Pojawiła mi się jedna wątpliwość: co to znaczy "słaba soczewka", "wymiana soczewki"? Tu chodzi o soczewkę czy tak się mówi (niepoprawnie) o zespole-odbłyśnik-soczewka? Samą soczewkę wyciągałem i myłem płynem do naczyń a odbłyśnik wysyłałem do specjalistycznej firmy. Sam klosz wydaje się być w porządku, nie jest zmatowiony.
    Pytanie do Was, czy stare palniki, podróbki, mogą tak słabo świecić? Wiele razy się naczytałem, że podróbki świecą mocno, że jest duża różnica na ich korzyść (względem starych).
    http://images45.fotosik.pl/1326/7ca5cda0c3f3761e.jpg

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCI 182 KM 417 NM
    Od
    05 Oct 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    soczewki w mk4 ogólnie są bardzo słabe. nie wiem czy tutaj też, ale na ford club polska jest chłop nokitel, który bezinwazyjnie wymienia soczewki w lampie przez co lampy świecą dużo lepiej. radziłbym się zainteresować bardziej wymianą soczewek niż kupnem tych żarników za 7 paczek

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar inqo
    Imię
    Wojciech
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    14 Apr 2007
    Mieszka w
    Iława/Wejherowo
    Dzięki kolego za info.
    Dziś zamówiłem już palniki inne niż chciałem, na jutro były dostępne tylko Philipsy Xtreme Vision za 750
    http://www.philips.pl/c-p/85415XVS1/...onowa/przeglad

    Niezależnie od tego zasięgnę info w sprawie wymiany soczewek. Ale tu moje zdziwienie, dlaczego soczewka może być słaba i to fabrycznie? Co oni pili w trakcie projektowania pojazdu? Teraz jestem już zdeterminowany do zrobienia tych ksenonów tak aby działały jak powinny. Odbłyśniki już zregenerowane w regeneracjaHC, soczewki dokładnie umyte ale pewnie też je wymienię a palniki jedne z najlepszych.
    Rozumiem, że przetwornica nie ma wpływu na jasność palników, zostaje więc soczewka, przejrzystość reflektora i odpowiednie ustawienie. Dam znać jak będzie po wymianie palników i ponownym ustawieniu świateł.
    http://images45.fotosik.pl/1326/7ca5cda0c3f3761e.jpg

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCI 182 KM 417 NM
    Od
    05 Oct 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    przetwornica też ma wpływ, ale jeżeli są oryginalne to nie powinno być to problemem

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    Mondeo MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Titanium
    Od
    20 Jun 2010
    Mieszka w
    Jaktorów
    Wydaje mi się że nie potrzebnie zamowiles takie drogie palniki. Mogles zamówić za okolo 250 szt.
    odblysnik zarnika powinien być zregenerowany nowa farba, soczewka wymyta i ustawiona przeslona. Byc moze jest ona nie ustawiona.
    Gdzie regenerowales?

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCI 182 KM 417 NM
    Od
    05 Oct 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Kolego, naprawdę zainteresuj się wymiana soczewek. Koszt niższy od nowych żarników, a zmiana naprawdę zauważalna nawet przy starych zarnikach. Nie pomoże mycie, ponieważ wpływ na to ma konstrukcja soczewki która zatrzymuje dużo światła wewnątrz.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Alecki
    Model
    MKIV
    Silnik
    B5254T3 HEKO
    Opis
    kombi, czarna perła
    Od
    12 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa /Bemowo
    Cytat Zamieszczone przez inqo Zobacz posta
    Odbłyśniki już zregenerowane w regeneracjaHC
    Też regenerowałem odbłyśniki w HC i światła wróciły do świetności (+nowe palniki Philipsa).
    Jeśli po wymianie palików będzie dalej słabo to wymień u nokitel'a cały projektor.
    Mondeo MKIV kombi 2.5T
    www.alecki.pl

Podobne wątki

  1. [MkIII] ksenony
    By kreml73 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 08:18
  2. [MkI] ksenony
    By pele in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-10-2008, 16:10
  3. [MkII] Ksenony do Mk2
    By Kamil902 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-04-2007, 23:30
  4. [MkI] Ksenony w MkI ??
    By Exodos in forum Tuning
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 10-01-2007, 00:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów