+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin

    [mk3] Wysoka temperatura silnika 115 stopni, brak ogrzewania

    Witam pare dni temu moje mondeo MK3 2.0 PB+LPG zaczeło strasznie wolno przełączać się na gaz około 10km. Początkowo myślałem, że jest to wina niższej temperatury za oknem. Dostrzegłem następny objaw jakim było brak ciepłego ogrzewania. Z myślą o termostacie wykonałem test zegarów. Ku mojemu zdziwieniu temperatura szybko powędrowała do 115*C. (ogrzewania ciepłego dalej brak na gaz się nie przełączyło). Jakieś podpowiedzi co to może być? ja podejrzewam pompe wody, ale może ktoś się spotkał z podobnym problemem i to jest jakiś czujnik?

    EDIT:
    Dodam, że po około 15km pojawiło się gorące powietrze w nawiewie.
    Ostatnio edytowane przez duzeM ; 28-12-2014 o 22:05

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    Jakieś podpowiedzi co to może być?
    W pierwszej kolejności obstawiałbym pompkę płynu, a w drugiej uszczelkę pod głowicą.
    Poziom płynu sprawdzałeś czy prawidłowy?

    ---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:16 ----------

    A jak było te 115 to wentylatory pracowały?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    wentylatory pracowały, poziom płynu prawidłowy.
    Podobnie obstawiałbym pompkę, lecz zastanawia mnie dlaczego po pewnym czasie ogrzewanie wraca?
    Można w jakiś sposób sprawdzić czy to na pewno pompa lub uszczelka?

    EDIT:
    nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jeśli termostat by się zaciął w pozycji zamkniętej to temperatura by szybko rosła ale ogrzewanie by było zgadza się?
    Ostatnio edytowane przez duzeM ; 28-12-2014 o 22:31

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    Można w jakiś sposób sprawdzić czy to na pewno pompa lub uszczelka?
    Na uszczelkę to można zrobić test na zawartość spalin w płynie, ale nie wszystkie warsztaty mają do tego chemię.
    Natomiast pompki to nie za bardzo jak jest sprawdzić na aucie, oprócz właśnie objawów: silnik rozgrzany a brak obiegu płynu (lipa z ogrzewaniem, i zimna chłodnica), no ale takie objawy też właśnie może dawać uszczelka.

    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    jeśli termostat by się zaciął w pozycji zamkniętej to temperatura by szybko rosła ale ogrzewanie by było zgadza się?
    Zgadza się, nagrzewnica jest w małym obiegu, tak więc na zaciętym termostacie powinna dawać jak szatan, bo te 115 stopni szło by w całości w nagrzewnicę.


    Jest jeszcze teoretycznie trzecia możliwość: zacięty termostat i jednocześnie problem z panelem klimy, że nie otwiera klapki ciepło/zimno
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Właśnie robilem drugi raz test zegarów.
    Przejechałem się z 10km samochód szybko wskoczył na gaz, ogrzewanie się pojawiło. (tak jak w zdrowym aucie) i jest to trochę mylące.
    Jutro około 11 zrobię jeszcze raz test zegarów. Nie trzymałem nigdy pompy wody mondeo w reku, ale podejrzewam, że łożysko jest zatarte i raz ruszy raz nie ruszy. Co do uszczelki to samochód nie dymi żadnego budyniu nie mam na korku oleju.
    Jutro na wszelki wypadek przełukam wodą układ chłodzenia i wleje świeży płyn, będę widział czy olej idzie do płynu.
    Ostatnio edytowane przez duzeM ; 28-12-2014 o 23:48

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez duzeM Zobacz posta
    będę widział czy olej idzie do płynu.
    Nie zawsze olej idzie w płyn.
    Zwróć uwagę na twardość węży wodnych, bo jak płyn idzie w cylindry to wtedy spaliny wchodzą w układ i węże ostro twardzieją, ale przez klawiaturę ciężko opisać jaka ma być twardość.
    Dobrze by było abyś w innym mondku pomacał jaką mają twardość i porównał u siebie.

    A jeszcze dotarło że masz LPG, zdarza się że reduktor się rozszczelni i wtedy gaz idzie do płynu i efekt podobny jak do uszczelki.

    Pompka jakby się zatarła na łożysku to by pasek piszczał.
    Ja w ręku nie miałem pompki od MKIII rzędówki, ale np w fałce problemem jest luzujący się talerzyk osadzony na ośce wewnątrz obudowy pompki, i wtedy ośka się kręci ale właśnie nie ma przepływu cieczy,
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.0 PB+LPG
    Od
    25 Dec 2012
    Mieszka w
    Lublin
    no to najpierw podjadę do gazownika, i sprawdze ten reduktor.
    Podłączałem się kablem ostatnio w celu sprawdzenia dlaczego nie przełącza się na gaz i reduktor osiągał maksymalnie 26stropni. Wiec może i tutaj leży problem

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar remlen
    Model
    MDO MK3 Pb i MK4 ON
    Silnik
    2.0Pb oraz 1.8 TDCi 125KM
    Opis
    Zombi Mk3 BLACK & Zombi Mk4 Blue Blazer
    Od
    15 Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Na pierwszy montaż szły pompy z plastikowym wirnikiem i niestety po latach lubi się on rozlecieć. Pompka się obraca na wałku, a wirnik juz się rozczlonkował lub stoi w miejscu.

Podobne wątki

  1. [Duratec] spalanie a temperatura silnika, termostat ???temperatura 78-80 stopni
    By dgra86 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-07-2012, 02:25
  2. [TDCi MKIII] Wysoka temperatura silnika
    By bart in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 13:48
  3. [TDCi MKIII] Temperatura silnika, spadek mocy, a teraz dodatkowo brak ogrzewania
    By pazdzierz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 00:46
  4. [TDCi MKIII] MK III 2002 Wysoka temperatura(za wysoka) + brak ogrze
    By nowakejros in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-01-2010, 15:02
  5. [TDCi MKIII] Bardzo wysoka temperatura i brak mocy
    By kara in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-09-2009, 23:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów