+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    01 Dec 2014
    Mieszka w
    Chojnice

    Mondeo 2,0TDCI 130KM Alternator Zapali³a siê kontrolka ³adowania nastêpnie nie odpali

    Witam dzisiaj pojawi³ problem a w zasadzie wczoraj gdy pojawi³a siê kontrolka braku ³adowania w czasie jazdy zgasi³em i odpali³em by³o chwilê ok ale znowu siê pojawi³a i tak kilka razy a dzisiaj rano ju¿ nie odpali³ :/ Nie wiem od czego zacz±æ aktualnie ³aduje akumulator ¿eby odpaliæ i sprawdziæ czy jest jakiekolwiek ³adowanie i czy znika gdy pojawia siê ta kontrolka . Mam pytanie jak wyci±gn±æ alternator z góry czy z kana³u co trzeba zdemontowaæ itp Dobrze podejrzewam szczotki ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondi¶ Zobacz posta
    Dobrze podejrzewam szczotki ?
    Równie dobrze poluzowany, czy pêkniêty kabelek przy altku, czy uwalony regulator napiêcia, a nawet skot³owany stojan czy wirnik.
    Tego siê nie da zdiagnozowaæ bez wyjêcia rozrusznika, jak szczotki klêk³y to bêdzie okiem widaæ, jak co innego to tego siê nie zobaczy i trza do elektryka zanie¶æ na diagnozê.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    01 Dec 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Ju¿ siê na³adowa³ na tyle ¿eby odpaliæ i brak ³adowania :/ A alternator da rade wyci±gn±æ z góry ? czy potrzebny jest kana³ ? Mam taki uk³ad w sklepie z czê¶ciami ¿e wezmê sobie regulator i szczotki (by³o kilka rodzai alternatorów ? ) .

    ---------- Post added at 22:23 ---------- Previous post was at 21:30 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Mondi¶ Zobacz posta
    Dobrze podejrzewam szczotki ?
    Równie dobrze poluzowany, czy pêkniêty kabelek przy altku, czy uwalony regulator napiêcia, a nawet skot³owany stojan czy wirnik.
    Tego siê nie da zdiagnozowaæ bez wyjêcia rozrusznika, jak szczotki klêk³y to bêdzie okiem widaæ, jak co innego to tego siê nie zobaczy i trza do elektryka zanie¶æ na diagnozê.
    Rozrusznika ? Chodzi³o a alternator? czy rozrusznik ogranicza dostêp ?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondi¶ Zobacz posta
    Rozrusznika ?
    Przejêzyczenie chodzi³o oczywi¶cie o altka, ¿e jak go nie wyjmiesz no to nie da siê zgadn±æ co mu konkretnie dolega, jedyne co no to w³a¶nie szczotki i komutator mo¿na okiem oceniæ, ale w³a¶nie po wyjêciu go z auta.

    Z wyjêciem to musisz poczekaæ na kogo¶ kto pamiêta jak najwygodniej siê do niego dobraæ u Ciebie, bo mi totalnie wypad³o z g³owy czy od spodu, czy od nadkola, czy od góry.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  6. #5
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Ja odkrêcam i wyci±gam altka od góry. Ale dla u³atwienia mo¿na wej¶æ w kana³ i odkrêciæ dwie nakrêtki 15mm.
    Co i jak ju¿ pisa³em na forum.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    01 Dec 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Jutro zobaczymy mam w domu kana³ ale ma³y i p³aski ale wystarczy ¿eby pogrzebaæ mo¿e odrazu z rêcznym siê uporam . Regulatory napiêcia by³y ró¿ne ?

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondi¶ Zobacz posta
    Regulatory napiêcia by³y ró¿ne ?
    By³y, i jeszcze w MKIII jest przez Forda zrobiony taki myk ¿e regulator musi byæ spasowany z PCM-em, bo inaczej np ³adowanie bêdzie OK a kontrolka bêdzie siê ¶wieci³a.
    Na czym polega te spasowanie to diabli wiedz±, ale jest kupa tematów na forum, ¿e po wymianie regulatora takie cyrki siê dziej±, i trza by³o szukaæ innego. Nawet po regeneracji w warsztatach potrafi³ siê tak dziaæ bo akurat nie uda³o siê w warsztacie wstrzeliæ z regulatorem, i ludzie nawet kilka razy musieli wracaæ do warsztatu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  9. #8
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Mondi¶ Zobacz posta
    Regulatory napiêcia by³y ró¿ne ?
    By³y, i jeszcze w MKIII jest przez Forda zrobiony taki myk ¿e regulator musi byæ spasowany z PCM-em, bo inaczej np ³adowanie bêdzie OK a kontrolka bêdzie siê ¶wieci³a.
    Na czym polega te spasowanie to diabli wiedz±, ale jest kupa tematów na forum, ¿e po wymianie regulatora takie cyrki siê dziej±, i trza by³o szukaæ innego. Nawet po regeneracji w warsztatach potrafi³ siê tak dziaæ bo akurat nie uda³o siê w warsztacie wstrzeliæ z regulatorem, i ludzie nawet kilka razy musieli wracaæ do warsztatu.
    Tak masz racje s± cyrki ale tylko z zamienikami. Jak zapakujesz orygynalny regulator to nie ma problemu.

    wysla³ zetdwa
    Ostatnio edytowane przez fundil ; 30-12-2014 o 12:17
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez fundil Zobacz posta
    Tak masz racje s± cyrki ale tylko z zamienikami. Jak zapakujesz orygynalny regulator to nie ma problemu.
    Tylko ¿e orygina³ te¿ po VIN-ie, bo jak bêdzie od innego rocznika czy silnika to w³a¶nie te¿ mog± byæ cyrki.

    A sam oryginalny regulator, jak mnie pamiêæ nie myli, nie wystêpuje w ASO jako czê¶æ zamienna trza ca³ego altka braæ (chyba ¿e z czym innym mi siê pomerda³o)
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  11. #10
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Tylko ¿e orygina³ te¿ po VIN-ie
    Naj³atwiej


    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    A sam oryginalny regulator, jak mnie pamiêæ nie myli, nie wystêpuje w ASO
    Nie tylko. W Sosnowcu mamy taki zak³ad/sklep tam ma wszystkie czê¶ci jaki orygina³y i zamienniki. Te¿ regeneruje alternatory, rozruszniki, siniki itp. Zreszt± jestem jego wychowankiem, uczy³ mnie zawodu.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    01 Dec 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Wyci±gne³em alternator przez nadkole innej opcji u mnie nie by³o. Mam go na stole ale nie bardzo widze sposób ¿eby wyci±gn±æ z niego szczotko trzymacz , trzeba go rozpo³awiaæ ??? Jak posprawdzaæ poszczególne czê¶ci ?

  13. #12
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Je¿eli nie czujesz siê na si³ach i nie masz paru przyrz±dów to lepiej zanies go do regeneracji.

    wysla³ zetdwa
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    01 Dec 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Mam multimetr ¿eby to pomierzyæ Tylko te szczotko trzymacze sa na takich jakby zaklepanych bolcach i nie widzê opcji ¿eby je ¶ci±gn±æ ale widaæ ¿e dolna szczotka jest chyba zniszczona . A co s±dzicie o http://allegro.pl/alternator-ford-mo...942051228.html ?

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    01 Dec 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Uda³o siê wyci±gn±æ szczotki i komutator dolnej szczotki jest ca³kowicie wytarty wiêc chyba jest przyczyna. W mojej okolicy znalaz³em alternator z 115KM z anglika podpasuje ?

  16. #15
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    No to naprawa ok 20PLN. Nowe bie¿nie komutatora to koszt 9 PLN szt najlepiej wymieniæ obie.

    ---------- Post added at 18:33 ---------- Previous post was at 18:31 ----------

    A nawet s± ju¿ tañsze
    http://allegro.pl/komutator-pierscie...898865791.html
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    01 Dec 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Tylko zalezy Mi na czasie nie wiesz mo¿e czy z 115KM anglia bd dobry do mojej 130KM ? A ten komutator wygl±da na raczej nie rozbieralny bez specjalnych narzêdzi zaraz wstawiê fotkê

  18. #17
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Bez ¿adnego problemu siê go demontuje. Je¿eli chcesz zmieniæ ca³y alternator wiedz o tym ¿e mo¿esz nie trafiæ i PCM go nie zaadoptuje.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    01 Dec 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    PCM czyta z regulatora tak ? Bo ten alternator móg³bym mieæ za 2-3 godz a na komutatory muszê czekaæ. Dlatego chcê stary regulator w³o¿yæ do nowego altka i powinno byæ 100% pewno¶ci ¿e zadzia³a . A stary zrobie po nowym roku i zostawiê na zapas lub sprzedam ju¿ naprawiony

  20. #19
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Mo¿esz i tak mykn±æ.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A nie lepiej prze³o¿yæ same szczotki?
    A komutator mo¿na potraktowaæ drobnym papierem ¶ciernym o gradacji 800.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

Podobne w±tki

  1. Mondeo MKIII, 2.0TDCi, 130KM, 2005r.
    By PrzemekWro in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 14:23
  2. [Duratec] mondeo mk3 1.8 - zapali³a sie kontrolka check engine
    By prv87 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 19:45
  3. Niedogrzany silnik w Mondeo 2.0TDCi 130KM
    By din in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2005, 19:44

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów