+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    Wysłane z Noki 3210
    nokiaaa!! nie wyśmiewaj mojego diesla teraz odpala na strzała
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Cytat Zamieszczone przez spth Zobacz posta
    10,5 na 11 ?
    ST220 ma 10:1, X-type ma 10,5:1. Ja nie wiem dokładnie ile mam, szacuję na ok. 11:1 na podstawie kompresji.

    Cytat Zamieszczone przez spth Zobacz posta
    Wałki org ? Zwiększałeś ilość paliwa ?
    Tu masz w miarę dokładny opis: http://www.fordtuning.pl/index.php/topic,99.0.html

    Cytat Zamieszczone przez spth Zobacz posta
    Jak temp. motoru ?
    Nie mam czujnika EGT, ECT jest nawet lepsze niż w seryjnym silniku, bo poprawiłem kilka rzeczy jeśli chodzi o chłodzenie.

    Cytat Zamieszczone przez spth Zobacz posta
    Kąt wyprzedzenia zmieniany ?
    U mnie zapłon jest przyspieszony w stosunku do serii. Generalnie przy seryjnym programie da się jeździć bez spalania stukowego nawet na około 12:1. Okolice 11:1 są bardzo bezpieczne. Oczywiście nie ma sensu rozbierać silnika tylko w tym celu, ale np. zmieniając UPG można się pokusić o mocniejsze splanowanie głowicy. Kilka KM czy Nm może to dać, praktycznie za darmo.

  4. #23
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Panowie, auto jest po badaniu, tym razem wszystko 100% zgodnie ze sztuką.

    Wyniki : (tył od lewej)> 12.4 ; 12.2 ; 12.2 ; (przód od lewej)>12.2 ; 12.15 ; 12.1

    Mechanik mówi że jest bardzo dobrze, równo. Pod koniec wydaje mi się że troszke słychać było że aku już kręcił słabiej.

    Badger, mam filmiki z pomiaru - wielka prośba byś rzucił okiem na nie swoim profi okiem czy wszystko tam jest jak należy, prośba na PW.

    Jak z taką kompresją za 30-50kkm okaże się że pierścionki i uszczelniacze do roboty to nie widzę kłopotu. Choć nie wydaje mi się.
    Silnik miał poważną awarie i remont całego dołu w ASO przy przebiegu zdaje się 60KKM; góra nie dotykana więc ma nalatane jakieś 140KKM. Motor na oleju 5w30, bez spożycia obecnie.

    Wg mnie spokojnie można montować LPG i bez katowania jeszcze długa droga do remontu.

  5. #24
    Jeśli kompresja jest równa (a jest), to bym się tym nie przejmował, możliwe, że to jakiś stały błąd pomiaru, a zresztą nie mam pewności, czy seryjne ST220 powinno mieć 14 czy może 13 bar. Źle by było, jakbyś miał np. na pięciu 14, a na jednym 10.

  6. #25
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Wg tzw mądrych głów jak np :

    http://zssplus.pl/publikacje/publikacje37.htm

    [B]Analiza otrzymanych wyników pomiaru.[/B]
    Zmierzone ciśnienie sprężone we wszystkich cylindrach należy porównać z wartością nominalną podaną w instrukcji fabrycznej badanego samochodu. Różnice ciśnień sprężania między poszczególnymi cylindrami nie powinny być większe jak 10% najwyższego odczytu. Silnik w dostatecznie dobrym stanie technicznym nie powinien pokazywać większego spadku ciśnienia sprężania niż 15÷20 % wartości nominalnej. Jeżeli nie znamy wartości nominalnej ciśnienia sprężania sprawdzanego pojazdu – wówczas możemy korzystać z niżej podanych wzorów:

    a). silniki czterosuwowe z zapłonem iskrowym
    Pspr = 0,125 x ε
    b). silniki czterosuwowe z zapłonem samoczynnym
    Pspr = 0,21 x ε
    gdzie:
    Pspr – ciśnienie sprężania w (MPa)
    ε – stopień sprężania badanego silnika
    0,125 i 0,21 – wartości stałe
    Przykład 1.
    Np. VWGolf 1600 (silnik ZI) – stopień sprężania tego silnika wynosi ε = 9,0.
    Ciśnienie sprężania obliczamy w następujący sposób:
    Pspr = 0,125 x ε = 0,125 x 9,0 = 1,125 (MPa) (≈11,25bara)

    Wg tego wzoru dla ST220 liczymy : 0.125 x 10.0 = 12.5

    Tego się trzeba trzymać plus/minus 1 bar od wzorca (10-15%) na wszystkich cylindrach równo wskazuje na 100% poprawną kondycje silnika.

  7. #26
    Cytat Zamieszczone przez Ven83 Zobacz posta
    0,125 i 0,21 – wartości stałe
    Tak jak pisałem to jest bzdura, nie ma żadnego wzoru który pozwala przeliczyć ciśnienie sprężania na stopień sprężania lub na odwrót dla dowolnego silnika. Dla każdego silnika współczynnik ten będzie inny.

    Cytat Zamieszczone przez Ven83 Zobacz posta
    Wg tego wzoru dla ST220 liczymy : 0.125 x 10.0 = 12.5
    Wychodzi z niego też, że ja mam stopień sprężania 14,2:1.

    ---------- Post added at 00:29 ---------- Previous post was at 00:20 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Ven83 Zobacz posta
    Tego się trzeba trzymać plus/minus 1 bar od wzorca (10-15%) na wszystkich cylindrach równo wskazuje na 100% poprawną kondycje silnika.
    Gorsza opcja jest taka, że silnik jest już trochę zużyty, ale równomiernie. W seryjnym 2,5 po 180 tys. km miałem zbliżony wynik do Twojego. Po rozbiórce okazało się, że pierścienie, cylindry i głowice były w bardzo dobrym stanie. Z tym, że, tak jak wspomniałem, różne pomiary nie zawsze są porównywalne. Tak czy inaczej nic nie trzeba obecnie z tym silnikiem robić.
    Ostatnio edytowane przez badger ; 10-01-2015 o 01:31

  8. #27
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez badger Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Ven83 Zobacz posta
    0,125 i 0,21 – wartości stałe
    Tak jak pisałem to jest bzdura, nie ma żadnego wzoru który pozwala przeliczyć ciśnienie sprężania na stopień sprężania lub na odwrót dla dowolnego silnika. Dla każdego silnika współczynnik ten będzie inny.

    Cytat Zamieszczone przez Ven83 Zobacz posta
    Wg tego wzoru dla ST220 liczymy : 0.125 x 10.0 = 12.5
    Wychodzi z niego też, że ja mam stopień sprężania 14,2:1.
    Jak rozumiem wzór istnieje by temat nieco uśrednić gdy nie ma się dostępu do szczegółowej specyfikacji danego silnika,
    dotyczy standardowych nie doładowanych silników, i na pewno nie modowanych dlatego do Twojego auta nie może mieć zastosowania.
    BTW dzwoniłem do 3 różnych ASO po te dane - żaden serwis nie chciał podać tylko oczywiście "przyjechać, zobaczymy, pomierzymy, jedynie 400pln"

    Nikt nie jest w roboczych (nie laboratoryjnych) warunkach dziś zrobić takiego pomiaru z dokładnością do 0.1 bara itd, jest XX czynników które mają wpływ na wyniki pomiarów więc naturalne jest że bazuje się na średnich wartościach, do tego służy ten wzór.


    Ja tam z mgr inżynierem po X latach studiów w specjalizacji mechanika samochodowa nie będe dyskutował.

  9. #28
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Sławek
    Model
    Fiat 500X
    Silnik
    1,4 170 KM
    Od
    04 Aug 2007
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Cytat Zamieszczone przez Ven83 Zobacz posta
    Panowie, auto jest po badaniu, tym razem wszystko 100% zgodnie ze sztuką.

    Wyniki : (tył od lewej)> 12.4 ; 12.2 ; 12.2 ; (przód od lewej)>12.2 ; 12.15 ; 12.1

    Mechanik mówi że jest bardzo dobrze, równo. Pod koniec wydaje mi się że troszke słychać było że aku już kręcił słabiej.

    Badger, mam filmiki z pomiaru - wielka prośba byś rzucił okiem na nie swoim profi okiem czy wszystko tam jest jak należy, prośba na PW.

    Jak z taką kompresją za 30-50kkm okaże się że pierścionki i uszczelniacze do roboty to nie widzę kłopotu. Choć nie wydaje mi się.
    Silnik miał poważną awarie i remont całego dołu w ASO przy przebiegu zdaje się 60KKM; góra nie dotykana więc ma nalatane jakieś 140KKM. Motor na oleju 5w30, bez spożycia obecnie.

    Wg mnie spokojnie można montować LPG i bez katowania jeszcze długa droga do remontu.
    Witam !
    Powiem tak, jeżeli mierzący się przyłożył i zmierzył uczciwie to jest dobrze. Chociaż z drugiej strony gdzieś tak od 20 lat zrezygnowałem z pomiaru kompresji bo jest bardzo mało dokładna. Kilkakrotnie wykonać pomiar na tym samym cylindrze i wynik będzie różny. Wszystko mniej więcej. w miarę dokładny jest pomiar szczelności cylindra. Badger pisał, że gorsza jest różnica na jednym cylindrze niż równy spadek na wszystkich. Zgadza się, benzyna będzie dobrze chodzić nawet przy kompresji 9 -10 atm. Inaczej będzie przy zbyt wysokim ciśnieniu sprężania. W 3,0 litrach będzie na poziomie 13-14 max. Wyższe świadczy o nieprawidłowych fazach otwarcia i zamknięcia zaworów. Nic nie stoi na przeszkodzie by tak wyregulować zawory aby w benzynie kompresja była na poziomie 30 atm i więcej, ale motor będzie chodził jak .........Przy regulacji hydraulicznej też się da. Żaden pomiar nie zastapi "posłuchania" jak silnik chodzi. Nie przez mechanika od klocków hamulcowych, ale normalnego "silnikowca".
    pzdr

  10. #29
    Cytat Zamieszczone przez Ven83 Zobacz posta
    dotyczy standardowych nie doładowanych silników
    To jest stary tekst (albo bazujący na mało aktualnej wiedzy -- zwróć uwagę na przykłady, np. silnik Ursusa). Być może ten wzór jest poprawny dla paru typowych silników z PRL, nie wiem. Teraz na pewno nie ma już sensu. Stopień sprężania to prosty stosunek objętości w DMP do objętości w GMP, natomiast kompresja zależy od tego parametru oraz od szeregu innych, które nie są stałe. Dlatego nie ma żadnego wzoru, który pozwala przeliczać stopień sprężania na kompresję, czy na odwrót, dla dowolnego silnika. Różnice pomiędzy parametrami, które należałoby przyjąć dla takich obliczeń dla różnych silników są często większe, niż różnica pomiędzy silnikiem fabrycznie nowym, a dość mocno już zużytym. Liczenie kompresji na podstawie stopnia sprężania za pomocą prostego mnożenia przez jakiś jeden, stały współczynnik, jest prawie tak samo absurdalne, jak liczenie w analogiczny sposób np. mocy z pojemności silnika.

    Cytat Zamieszczone przez Ven83 Zobacz posta
    i na pewno nie modowanych dlatego do Twojego auta
    To nie jest żaden wyczynowy silnik, tylko lekko poprawiony. Wiele nowoczesnych silników jest dużo bardziej zaawansowanych technicznie i ma znacznie wyższą sprawność od mojego.
    Ostatnio edytowane przez badger ; 11-01-2015 o 16:30

  11. #30
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2008
    Od
    01 Sep 2014
    Mieszka w
    głogów
    Witam forumowiczów mam takie pytanko czy sprawdzenie kompresji silnika wiąże się z jakimś procentem że mechanik coś mi tam uszkodzi robiąc tą próbę, pozdrawiam.

  12. #31
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    Zawsze coś może uszkodzić.
    Nawet jak płyn do spryskiwaczy dolewa.
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  13. #32
    Pieszy Awatar monesta
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 203 KM
    Od
    22 Feb 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Jak z taką kompresją za 30-50kkm okaże się że pierścionki i uszczelniacze do roboty to nie widzę kłopotu. Choć nie wydaje mi się.
    Silnik miał poważną awarie i remont całego dołu w ASO przy przebiegu zdaje się 60KKM
    Ostatnio edytowane przez monesta ; 26-09-2017 o 23:31

  14. #33
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Na seryjnym 2,5 z przebiegiem 200000 miałem mierzone chyba 13,5 do 14.

  15. #34
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ven83 Zobacz posta
    Jak z taką kompresją za 30-50kkm okaże się że pierścionki i uszczelniacze do roboty to nie widzę kłopotu. Choć nie wydaje mi się.
    Silnik miał poważną awarie i remont całego dołu w ASO przy przebiegu zdaje się 60KKM; góra nie dotykana więc ma nalatane jakieś 140KKM. Motor na oleju 5w30, bez spożycia obecnie.
    Wg mnie spokojnie można montować LPG i bez katowania jeszcze długa droga do remontu.
    Jak już ktoś odkopał mój temat to skoryguje się. Właśnie odgrzebywałem stare faktury z ASO bo oddaje zaraz wozidło do roboty, szukałem papierów na wymiany uszczelek silnika, i widzę że remont o którym pisałem to był remont bloku silnika (wymiana całego bloku na nowy i całego rozrządu i osprzętu) miała miejsce w 2010 roku przy 140 K KM. Dziś STek ma ok 240 K KM, z czego 30 KKM u mnie w 2 lata.
    Czyli blok i rozrząd mają 100KKM przelotu. Auto lata od roku na LPG aż miło.
    Bardziej z ciekawości przy okazji zdjęcia kolektora dolotowego poproszę mechanika o zrobienie pomiarów.

  16. #35
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2016
    Mieszka w
    Bieruń
    Ciekawe czemu przy 140tys km wymieniany byl caly blok silnika
    Jak zrobisz ten pomiar to daj znac bo u siebie tez mam zamiar zrobic z ciekawosci (moc ma, nie kopci i oleju nie bierze ale zmierzyc sobie mozna)

  17. #36
    Zarząd Awatar caqerr
    Imię
    Piotr
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wola/Pszczyna
    Cytat Zamieszczone przez m4tinez Zobacz posta
    Ciekawe czemu przy 140tys km wymieniany byl caly blok silnika
    Różni mogło być, najczęściej zatarte panewki
    U mnie np. typ uszkodził miskę a następnie zatarł silnik z wiadomego powodu
    Rzadko zdarza się by wymieniany był silnik po typowym dzwonie Sam blok to ~7-10k pln, a gdzie reszta... Łatwo wtedy o całkę
    Było ST200 '99 i niezapomniane ST220 '03 FL nudne MK4 2.0 TDCi Ghia X'08, specyficzne F46 '16... a teraz mk5 z powershiftem

  18. #37
    Mistrz pobocza Awatar dav18
    Imię
    Dawid
    Model
    S Type :D / 200sx S13
    Silnik
    4.2 SC 400 hp/1.8t 213 hp
    Opis
    kici kici miauuuuuu
    Od
    07 Feb 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez caqerr Zobacz posta
    Sam blok to ~7-10k
    eayyyyy ty to powaznie z tą ceną???

  19. #38
    Zarząd Awatar caqerr
    Imię
    Piotr
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wola/Pszczyna
    Cytat Zamieszczone przez dav18 Zobacz posta
    eayyyyy ty to powaznie z tą ceną???
    W ASO nowy tyle kosztuje
    Po zwrocie starego bloku bodajże 7k
    Było ST200 '99 i niezapomniane ST220 '03 FL nudne MK4 2.0 TDCi Ghia X'08, specyficzne F46 '16... a teraz mk5 z powershiftem

  20. #39
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Było: 3.0 V6 Jest: 2.5T
    Od
    29 Jun 2017
    Mieszka w
    Tyniec Mały
    Cześć. Wznawiając wątek. Też zamierzam sprawdzić kompresję i jako że nie ma jednoznacznych wytycznych czy robić to na zimnym czy na ciepłym zamierzam zrobić i tak i tak. Tylko teraz pytanie praktyczne przy silniku typu V. Na ciepłym/gorącym silniku jak poradzić sobie żeby zrobić test skoro trzeba z drugiej głowicy ściągnąć kolektor który będzie gorący - a zanim będę w stanie to zrobić, to silnik straci wymaganą temperaturę konieczną do przeprowadzenia testu ? Jakieś praktyczne sugestie ?
    Ostatnio edytowane przez Kordecki ; 24-10-2017 o 08:49

  21. #40
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    przez te 10min nie ostygnie
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

Podobne wątki

  1. [ST220] Sonda lambda do ST220, jaka ?
    By Piotrek_rr in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 100
    Ostatni post / autor: 21-03-2018, 17:11
  2. [Duratec]jaka kompresja mk3 1.8 ?
    By pawelc in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 22:55
  3. [Duratec]Jaka numeracja cylindrów
    By Malutki in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-09-2009, 18:25
  4. [TDCi MKIII] Jaka kompresja w MKIII TDCi
    By Lysy in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-02-2009, 16:15
  5. Jaka kompresja w MKI 1.8 ?
    By HEVA in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2005, 21:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów