+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    30 Sep 2014
    Mieszka w
    Janowo

    Pytanko odnośnie umieszczenia reduktora LPG

    Witam szanownych kolegów w nowym roku!

    Przymierzam się do przełożenia w najbliższym czasie reduktora (AT09 Artic) z okolic zbiornika wyrównawczego bliżej pompy wody. W chwili obecnej węże wodne idą w poprzek przez cały silnik i nie dość, że są powyżej poziomu wody w zbiorniku to jeszcze strasznie spada podczas jazdy przy mrozach temperatura reduktora (nawet do 40*C). Myślałem o przykręceniu go pod spodem półki na akumulator aby trochę osłonić go przed wiatrem i skrócić znacząco węże wodne. Czy ktoś z Was widział/robił coś takiego? Jest tam miejsce na tego typu zabawy? Czy ten reduktor można zamocować"do góry nogami" (filterkiem w dół, aby ułatwić wymianę)? Chwilowo nie mam dostępu do kanału a chciałbym wyposażyć się we wszystko co potrzeba przed zabraniem się do pracy.

    Przy okazji - czy warto wymienić przewód miedziany z butli z fi 6mm na fi 8mm? W chwili obecnej mam zrobioną fuszerkę - gaziarze wyciągnęli pod maskę przewód fi6, po czym zauważyli ze nie pasuje do tego reduktora - wlutowali więc 0,5m odcinek fi8 w fi6 i tak to jakoś tam działa. Niestety ciśnienie dość mocno siada pod pełnym butem i albo wyreguluję instalację na ciśnienie 1,3 bar (spada pod obciążeniem do 0,75-0,8bar) - wtedy kultura pracy na zimnym silniku leży bo wtryski muszą pracować poniżej granicy najkrótszego otwarcia (jakieś 2-2,3ms to mało dla OMVL REG FAST) albo wyreguluję na ~1 bar (spada do 0,6-0,65 bar) i na pełnym bucie STAG 300 zarządza dotryski benzyny ale za to na zimnym jest jako-tako. Czy większa średnica przewodu z płynnym gazem powinna pomóc?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar Pawel_M
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Miałem inatalację BRC w swoim ST220 i reduktor był założony pod podstawą akumulatora gdzie nie miałem żadnych problemów z temperturą. Przewody wodne były wpięte w układ nad skrzynią biegów. Znajomy w ST również ma reduktor pod akumulatorem i również nie ma problemów.
    Ostatnio edytowane przez Pawel_M ; 05-01-2015 o 12:19

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    30 Sep 2014
    Mieszka w
    Janowo
    Dzięki, dokładnie o coś takiego mi chodzi. U mnie trójniki są wpięte na przewodach wodnych do nagrzewnicy - jeden dokładnie nad rozrusznikiem (brawo gaziarze!, miałem już na nim wyciek ) a drugi pod elastyczna rurą dolotu - czyli blisko.
    Pozostaje jeszcze temat, czy koniecznie wymieniać miedź z fi6 na fi8 oraz czy artic może pracować filtrem do dołu. Nie wyobrażam sobie odkręcania całego reduktora co 10kkm aby filterek wymienić .

  5. #4
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    miedź możesz wymienić ale skoro masz fi 6 to wielozawór w butli też masz napewno fi 6...
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    30 Sep 2014
    Mieszka w
    Janowo
    Fiu fiu... nie pomyślałem zupełnie o wielozaworze. Pozostaje pytanie, czy w takim wypadku skórka jest warta wyprawki... Może najpierw wypróbuję mniejsze dysze przy wyższym ciśnieniu LPG tak aby spadki ciśnienia nie dawały się aż tak we znaki.

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar krzys k-c
    Imię
    krzys
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mondeo mkIII
    Od
    30 Apr 2011
    Mieszka w
    AZM Płock
    170 kuca powinno obrobić faro 6-aby nie wymieniać na wielozwór extra (choć ja od 170 zakładam faro 8). Faro 6 ma minimalnie większa średnice niż miedz. Reduktor proponuje Zawoli albo AC. Wywal te omvl daj hane lub baracude. Widzę ze fuszerka to po całości jest zrobiona. Max. spadek ciśnienia to 0,2 bar.

Podobne wątki

  1. [MkI] Mam pytanko odnośnie czy musze zarejestrować auto
    By pawelMK1 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 00:13
  2. [MkIII] Pytanko odnośnie nawiewu ciepłego powietrza
    By mrsuse in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-04-2012, 01:36
  3. Pytanko odnośnie klimatyzacji
    By adi in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31-05-2005, 09:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów