+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2004, Mondeo MK4 2012 2,2 TDCI
    Od
    22 Apr 2013
    Mieszka w
    Krosno

    Geometria tylnej osi w Mondeo mk4 2,2 TDCI 2012r.

    Witam.
    Mam problem z moim Mondeo. Podczas jazdy w zakrętach przy większych prędkościach piszczy tylne prawe koło. W czerwcu 2014 roku podczas przeglądu w ASO wyszła zła geometria na tym kole, po czym została ustawiona prawidłowo. Przynajmniej tak mi mówiono. Było to też widoczne po ścinaniu opony od wewnętrznej strony. Przed przeglądem nie zauważyłem tego problemu. Teraz gdy minęło już dobrych pare miesięcy ukazuje się problem poprzez słychanie pisku w zakrętach. Poszukiwałem na necie danych ustawienia geometrii tylnej osi lecz nic mi nie wpadło w oczy. Byłem na diagnostyce i pokazało mi dla tylnej osi +7 mm (nie wiem czy dobre jednostki podaje). Jeżeli ktoś wie jakie dane powinny być dla tego pojazdu z tym silnikiem proszę o podpowiedź.

    Z góry dziękuję

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    a moze po prostu jedz na stacje kontroli i ustaw na nowo geometrie albo do serwisu gdzie Ci to robili z rachunkiem i powiedz co sie dzieje. niech szukaja problemu.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2004, Mondeo MK4 2012 2,2 TDCI
    Od
    22 Apr 2013
    Mieszka w
    Krosno
    nie mam zbytnio czasu jechac do nowego sącza. A na stacji ustawię tylko chciałbym wczesniej wiedziec jakie parametry w mondeo mają być na tylnej osi.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar MondeoManiac
    Imię
    Marcin
    Model
    2.0 TDCi
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    MKIII, MKIV
    Od
    15 Apr 2013
    Mieszka w
    Czarnocinek
    Wiem z doświadczenia, że ustawienie geo nic Ci nie pomoże, jeśli nie usuniesz usterki, która spowodowała "rozjechanie" kół. Ja w swoim MDO wymieniam padnięte tuleje i dopiero robię geo. Radzę jechać do diagnosty, zlokalizować usterkę, usunąć ją i dopiero geometrię!
    My name is Maniac...
    MondeoManiac

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    nie rozumiem kolego po co Ci parametry. podjedziesz na stacje wezma na sciezke zdrowia zobacza co jest uwalone wymienisz podjedziesz tam znowu oni CI ustawią bo maja luks ksiazke z parametrami i normami i po kłopocie. to nie polonez czy fiat gdzie ustawiało sie na prztłożone kije kolego.
    widze ze jestes z krosna a w krosnie sa przeciez stacje kontroli pojazdów kolego
    Ostatnio edytowane przez kuba01a ; 08-01-2015 o 10:45

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2004, Mondeo MK4 2012 2,2 TDCI
    Od
    22 Apr 2013
    Mieszka w
    Krosno
    nie mieszkam w Afryce. Wiem że mam stacje i z nich korzystam. Rozchodzi mi sie o to że mam pewne wątpliwości co do geometri osi tylnej. Na przeglądzie mechanik sprawdzał i powiedział ze nic sie nie dzieje a że mogła być zaliczona jakaś dziura w drodze. Nastawili mi to w ASO i miało hulać. Rozchodzi mi sie o parametry zeby tez wiedziec czy jest w normie czy nie bardzo.

Podobne wątki

  1. [MkIV] ujemna geometria tylnego koła ,tylnej osi
    By drinkos in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 23:16
  2. [MkII] Geometria tylnej osi
    By luki123 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 19:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów