+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    bez gazu
    Od
    12 Jan 2015
    Mieszka w
    Wuwua

    szarpniêcie przy rozpêdzaniu z niskich obrotów - cewka?

    Cze¶æ,
    mam od 10 lat (prawie od nowo¶ci) MK3 1.8 110KM, z przebiegiem 117 kkm, czyli samochód dobrze dotarty.

    Od kilku miesiêcy pojawi³o siê pojedyncze szarpniêcie przy przy¶pieszaniu z niskich obrotów na 2., 3. i 4. biegu. Wy³±cznie na ca³kowicie rozgrzanym silniku (strza³ka w pionie). I nie za ka¿dym razem - zwykle mimo, ¿e zd³awiony, nie zaprotestuje. A z raz na 5 razy szarpnie. Wra¿enie takie, jakby na u³amek sekundy nie dosta³ w³±czy³a siê odcinka.

    Sprawdzi³em spalanie:
    w trasie zno¶nie - przy ¶redniej prêdko¶ci 110km/h - ok. 8-8,5 l. na 100 km,
    w mie¶cie ¼le - 11,8 l. na 100 km - bez wiêkszych korków - dawniej pali³ w mie¶cie 10-10,5 l. na 100 km.

    ¦wiece wymienione rok temu na oryginalne. Kable WN dwuletnie, wizualnie OK.
    Poczyta³em trochê i mam wra¿enie, ¿e najbardziej prawdopodobn± przyczyn± jest cewka. Ale jako¶ ca³kowitej pewno¶ci nie mam, bo opis u nikogo nigdy w 100% siê nie pokry³.

    Z góry dziêkujê za rady.
    Ostatnio edytowane przez O.G. ; 12-01-2015 o 22:11

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Cewka.

    palcem po szkle
    wypisujê siê z tego kraju...

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    bez gazu
    Od
    12 Jan 2015
    Mieszka w
    Wuwua
    Dziêki, choæ nie wiem co znaczy "palcem po szkle".

    Moja cewka ma numer 1S7G-12029-AC.
    Jak± now± cewkê wybraæ? NGK (dostêpna w IC) bêdzie OK?

    Przy okazji zmieniê te¿ kable mimo, ¿e nie s± stare i wygl±daj± w porz±dku - NGK, Magnetti Marelli czy mo¿e Janmor, który z polecenia znanego fachowca od BMW stosujê w ró¿nych samochodach i nie narzekam?

  5. #4
    Kursant Awatar Kryplos
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Dec 2012
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Palcem po szkle, to taki dodatek jak kto¶ pisze z aplikacji tapatalk, co¶ ala podpis

    Z tego co ja wiem to do v-ek najlepiej kupowaæ oryginalnego motorcrafta, ale Ty masz 1.8 wiêc mo¿e do tego silnika NGK bêdzie równie dobra.

    Co do kabli to mo¿esz je sprawdziæ. Wieczorem / w nocy podnie¶ maskê, odpal auto i patrz czy nie skacz± iskry. Dla pewno¶ci mo¿esz te¿ popsikaæ wod± z jakiego¶ spryskiwacza
    Pozdrawiam
    Grzesiek

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    bez gazu
    Od
    12 Jan 2015
    Mieszka w
    Wuwua
    Dziêkujê za wyja¶nienie palca na szkle. Normalnie chyba pora mi umieraæ

    Taki test ³atwo zrobiæ, ale jakie¶ mikroskopijne uszkodzenie mog±ce dawaæ o sobie znaæ w trakcie jazdy, przy wibracjach na dziurach itp. i daj±ce tym samym cewce w ko¶æ, to nie chce mi siê wierzyæ ¿eby przy nim wysz³o.

  7. #6
    Pogromca zakrêtów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Mialem tez taki problem, winna byla cewka, wykrec ja i zobacz czy ma pekniecia od spodu, moja miala. Przewody JANMOR i THE LEADER przetestowalem, oba zestawy sa OK. Ja zalozylem cewke HELLA. P.S. Cewka w polifcie ma inne gniazdo na kabel zasilajacy niz ta w przedlifcie wiec zwroc na to uwage, aby dwa razy nie jezdzic. Ja niestety jezdzilem bo o tym nie wiedzialem
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 15-01-2015 o 00:39

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    bez gazu
    Od
    12 Jan 2015
    Mieszka w
    Wuwua
    Cewkê w styczniu wymieni³em (NGK). By³o nie¼le, potestowa³em, pomêczy³em z niskich obrotów i szarpniêcia wystêpowa³y naprawdê sporadycznie (tylko raz i to bardzo delikatnie uda³o mi siê taki efekt uzyskaæ). Teraz wsiadam w ten samochód (¿ony) po blisko pó³ roku i jest beznadziejnie. Prawie ka¿da próba przyspieszania na trójce od 30-35 km/h, czy na czwórce od 50 km/h wi±¿e siê z szarpniêciem. Owszem to nie jest do koñca w³a¶ciwa eksploatacja, ale ¿aden inny z kilkunastu samochodów, które mam/mia³em, w podobnych sytuacjach nigdy mi czego¶ takiego nie robi³, a Mondeo Mk3 1,8 ma tak ohydny d¼wiêk silnika powy¿ej 3,5 tys. obr/min, ¿e niestety zachêca do takiej wolnoobrotowej jazdy.
    Gdzie szukaæ i czy jest sens? Kable? ¦wiece? - Jedno i drugie ¶wie¿e i dobrej jako¶ci. Tu stówka, tam dwie. Potem mo¿na by wyregulowaæ zawory i pêknie ju¿ grubo ponad 500 z³, a efekt wcale mo¿e nie byæ zadowalaj±cy. Zaczynam obawiaæ siê o sens takich niepewnych inwestycji.
    Dodam, ¿e w testowym trybie nie wykazuje ¿adnych b³êdów i poza tymi szarpniêciami i trochê podwy¿szonym spalaniem nie ma ¿adnych problemów.

  9. #8
    Poch³aniacz prostych Awatar ratmed24
    Imiê
    Maciek
    Model
    by³o 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    a przep³ywkê sprawdza³e¶?

    by³o -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    bez gazu
    Od
    12 Jan 2015
    Mieszka w
    Wuwua
    A co i jak tam mo¿na w nim sprawdziæ? Siedzê raczej w klimatach starych BMW i tam temat przep³ywomierza rzeczywi¶cie wystêpuje, ale objawy s± bardziej jednoznaczne i sta³e - nierówne wolne obroty i niep³ynne rozwijanie mocy. Nie wiem jak jest w 10-letnich Mondeo. Te¿ mo¿na próbowaæ kalibrowaæ przep³ywomierz? Mo¿esz powiedzieæ jak go sprawdziæ? Czy to zadanie dla serwisu elektronicznego lub ASO?

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imiê
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    £ód¼
    W Mondeo Mk3 nie ma przep³ywomierza - jest MAP Sensor...Znajduje siê w kolektorze ss±cym (wkrêcony miêdzy 2 i 3 kana³em jedn± ¶rubk± torx). Mo¿esz go wyj±æ (odpinasz wtyczkê, wykrêcasz torxa i z wyczuciem wyci±gasz - trzyma siê na oringu), moczysz czujnik w benzynie ekstrakcyjnej (tak aby nie zamoczyæ wtyczki), czy¶cisz pêdzelkiem z nagaru i montujesz.
    Sprawdziæ dzia³anie mo¿esz ELMem ale powiniene¶ wiedzieæ jakie wskazania s± prawid³owe.
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

Podobne w±tki

  1. [MkII] Przy rozpêdzaniu auto ¶ci±ga w prawo
    By boro1990 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 20:59
  2. [Zetec] Silnik szarpie przy rozpêdzaniu
    By _K_U_B_A_ in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2013, 17:34
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 21:32
  4. [MkIII] Szarpniêcie przy 2ty¶ obrotów, EGR?
    By flipers in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 14:40
  5. [MkII] brak niskich obrotów
    By drabina in forum LPG
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 22:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów