+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno

    Unhappy 2.2 szarpie na dwójce

    witajcie Mondeowicze! jak do tej pory tylko obserwowałem to forum ale jeden problem nie daje mi spokoju i musiałem napisać. otóż mój problem polega na tym że moje oczko szarpie strasznie na dwójce w określonych przypadkach... jak załóżmy jadę powoli na parkingu i wrzucę przy niskiej prędkości dwójkę (tak że obroty na niej są w granicy zakresu dla biegu jałowego) i puszczę sprzęgło to po chwili (nie ważne czy musnę gaz czy nie) auto strasznie wyrywa, szarpiąc przy tym niemiłosiernie - tak że głowę chce mi urwać. nie wiem czy to istotne ale wtryski w porządku, ze sprzęgłem też okej. dodam że mam 2.2 155km z 2004 roku. czytałem kiedyś że to może być alternator ale nie wiem ile w tym prawdy... miał ktoś tak?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    TomekMK3
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez KamilJaworzno Zobacz posta
    witajcie Mondeowicze! jak do tej pory tylko obserwowałem to forum ale jeden problem nie daje mi spokoju i musiałem napisać. otóż mój problem polega na tym że moje oczko szarpie strasznie na dwójce w określonych przypadkach... jak załóżmy jadę powoli na parkingu i wrzucę przy niskiej prędkości dwójkę (tak że obroty na niej są w granicy zakresu dla biegu jałowego) i puszczę sprzęgło to po chwili (nie ważne czy musnę gaz czy nie) auto strasznie wyrywa, szarpiąc przy tym niemiłosiernie - tak że głowę chce mi urwać. nie wiem czy to istotne ale wtryski w porządku, ze sprzęgłem też okej. dodam że mam 2.2 155km z 2004 roku. czytałem kiedyś że to może być alternator ale nie wiem ile w tym prawdy... miał ktoś tak?
    Jeżeli zapniesz 2 i obroty blisko 1K i budą szarpie to typowy objaw dwumasy... u mnie też szarpało ale jak dawałem gaz ok 1500-2000obr, tylko że ja miałem robioną pompę i wtryski i problem był związany głównie z tym... u mnie mogę przy nieco powyżej 900 zapiąć dwójkę i powoli ruszać i nawet nie drgnie buda, żadnych szarpań...

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    myślałem że nie dwumasa bo nie ma żadnego stukania czy wibracji na postoju z z puszczonym sprzęgłem i nic sie nie zmienia jak wcisne. kurcze, tyle co koło pasowe mi strzeliło i 1400 poszło... no cóż, zbieram już fundusze. dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    A jak delikatnie naciśniesz sprzęgło to są wibracje na pedale ?

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    właśnie nie ma żadnych wibracji i to mnie zastanawia. sprzęgło wygląda na zdrowe gdyby nie to śmieszne szarpanie

  7. #6
    TomekMK3
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez KamilJaworzno Zobacz posta
    właśnie nie ma żadnych wibracji i to mnie zastanawia. sprzęgło wygląda na zdrowe gdyby nie to śmieszne szarpanie
    W jakim momencie to wyczuwasz? jak dodajesz gazu to takie przerywane szarpanie na 2 i 3 biegu do 2000?

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    nie, nie szarpie przy przyspieszaniu tylko jak sa bardzo niskie obroty dwojki np jak do ronda dojeżdżam i na tej dwojce puszcze sprzęgło. jak już bym dodał tego gazu to potem moge sobie jechać na półsprzęgle spokojnie i dodawać gazu ile chce. auto mi nie szarpie na przyspieszaniu tylko przy puszczeniu sprzęgła jak się auto powolutku toczy na dwójce. mogę nagrać i na youtuba wrzucić albo jak ktoś mieszka tu blisko jaworzna to nawet mogę podjechać i pochwalić się takim chyba niespotykanym problemem

  9. #8
    TomekMK3
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez KamilJaworzno Zobacz posta
    nie, nie szarpie przy przyspieszaniu tylko jak sa bardzo niskie obroty dwojki np jak do ronda dojeżdżam i na tej dwojce puszcze sprzęgło. jak już bym dodał tego gazu to potem moge sobie jechać na półsprzęgle spokojnie i dodawać gazu ile chce. auto mi nie szarpie na przyspieszaniu tylko przy puszczeniu sprzęgła jak się auto powolutku toczy na dwójce. mogę nagrać i na youtuba wrzucić albo jak ktoś mieszka tu blisko jaworzna to nawet mogę podjechać i pochwalić się takim chyba niespotykanym problemem
    pachnie mi dwumasą mimo wszystko... ;]

  10. #9
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    08 Jan 2015
    Mieszka w
    Bytom
    U mnie podobny objaw pojawił się jakiś czas temu, ale na drugim, trzecim i czwartym biegu. Przy niskich obrotach (tylko w mieście) poszarpywało, trzeba było redukować. Przelewy po 150ml i wszystko jasne. Czekam na diagnozę pompiarza.

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    tylko widzisz kolego że u mnie nie poszarpuje na niskich obrotach jak daje gazu w celu przyśpieszenia tylko w momencie puszczenia sprzegla przy wrzuceniu dwojki przy 10-15/h jak juz szarpnie to moge tego gazu dawać dużo albo musnąć i nie szarpnie. jedyny objaw wtrysków to to że czasami rano troszkę niebieskiego dymu pójdzie ale to nie jest częste

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar wrc1000
    Imię
    Tomek
    Opis
    BYŁ Mk1 kombiaczek 96' V6 Executive jest MK3 TDDI 119 HP Ghia 01r. też kombiaczek, Focus Mk1 1.4
    Od
    27 Jul 2009
    Mieszka w
    Warka
    Od jak dawna masz to auto? Może poprzedni właściciel założył sztywne koło... ?(o ile do 2.2 takowe istnieją)

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    ponad pół roku i od początku takie było ale jakoś nie chciałem na to zwracać uwagi i sie dobijać. a dwumasa do 2.2 też troszke droższa...

Podobne wątki

  1. [MkII] Samochód na dwójce, lewarek lata przód-tył i zero reakcji
    By Jacob_ in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 15:30
  2. [TDCi MKIV] Zadusza na dwójce
    By ramzi7 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-06-2012, 19:25
  3. szarpie na dwójce Clio II
    By kreeecik in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 22:07
  4. [Duratec]szarpanie silnika na jedynce i dwójce
    By Jasek in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 22:47
  5. Szarpie skrzynia (juz nie szarpie:)
    By piatek77 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-09-2005, 13:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów