+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    mondeo
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    łodz

    po wymianie wtrykow nadal zapala sie kontrolka

    mondeo mk3 2.0tdci 115km
    witam. rok temu naprawialem wtryskiwacze co prawda uzywane ale chodzilo bajka. lecz jakies 2 miesiace temu zaczela mi sie swiecic sprezynka co prawda powoli i coraz bardziej az sie juz jezdzic nie dalo. mechanik zrobil przelewy i okazalo sie ze 2 wtryskiwacze . wymienil mi na uzywane i po przelewach bylo ok wszystko odebralem auto zrobilem jakies 300 km i kontrolka znow sie zapala i auto gasnie . co prawda chwile jest ok a za moment juz sie zapala kontrolka. i znow zrobilismy przelewy wszystko jest idealnie . na kompie tez nie ma bledow. i mechanik stwierdzil ze moze to dlatego ze nie byly zakodowane. lub sie na koncowkach przycina . wiec moje pytanie czy warto jechac na to kodowanie ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2.0 GHIA 2006 DENSO
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    A sprawdzałeś pompe?? Niech mechanik sprawdzi cisnienie na pompie w w rejestrze parametrów bierzących. Jak Ci wywala sprężynkę to moze jest nagły skok ciśnienia bo przycina wtryskiwacz.

  4. #3
    TomekMK3
    Gość
    Dodatkowo jedź do kogoś kto ma kompa, sprawdź kody wtrysków czy się pokrywają z Twoimi na wtryskiwaczach, ponad to czy któryś wtrysk nie zgubił kodu i nie chodzi w trybie awaryjnym samochód...

    ---------- Post added at 13:21 ---------- Previous post was at 13:18 ----------

    Poza tym... wymieniając wtryski nie zaglądając do pompy to tak jak byś nic nie zrobił...

  5. #4
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2.0 GHIA 2006 DENSO
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    [/COLOR]Poza tym... wymieniając wtryski nie zaglądając do pompy to tak jak byś nic nie zrobił...[/QUOTE]

    Święta racja, to tak jak byś wyrzucił pieniądze do kosza.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    mondeo
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    łodz
    no jak by byl madry to by sprawdzil pompe bo wiadomo ze tam jakies opilki sie moga zbierac czy cos. ale pojade jeszcze sprawdze te kody i zobaczymy czy bedzie ok. tylko szkoda bo to wszystko kosztuje i szkoda wyrzucac wlasnie tej kasy w bloto. bo mnie to juz kosztowalo okolo tysiaka. a w jakiej normie powinno byc to cisnienie? a to jest tak ze jak jade to jest ok a jak czasem wcine pedal do spodu i wieksze obroty to zapala sie sprezynka ale to nie zawsze tak jakby przycinalo na koncowce. a i jeszcze jak sie odpala jak postoi dluze to czasem slychac takie klekotanie przez moment jak zimny.

  7. #6
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2.0 GHIA 2006 DENSO
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Standardowe objawy na wtryski. Trzeba zacząć od pompy. Z którego roku masz auto?

    ---------- Post added at 12:43 ---------- Previous post was at 12:42 ----------

    Jak po 2004 roku to z kodami nie było problemu. Tylko w przedliftowych był problem z wylatującymi kodami wtryskiwaczy.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    mondeo
    Od
    24 Jan 2015
    Mieszka w
    łodz
    no rok mam 2003 . i tez mi sie wydaje ze cos z wtryskami. byc moze je przytykac i tak sie dzieje. teraz jezdze i jest dobrze . co prawda nie cisne do spodu bo slisko ale jak sie wcisnie gaz i wieksze obroty powyzej 2 tys to sie zapala choc nie zawsze.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Po wymianie uszczelek wtrysków nadal wyciek
    By stary1981 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 10:53
  2. [MkI] nie zapala się kontrolka immo, silnik nie zapala
    By koszu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-12-2010, 12:38
  3. [MkI] Po wymianie klockow kontrolka nadal sie swieci
    By besthorn in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 21:49
  4. [MkIII] po wymianie sworznia wachacza nadal luz
    By MarekPrint in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-06-2009, 13:41
  5. [MkI] Po wymianie termostatu nadal zimno :(
    By MarkOne in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-01-2006, 14:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów