+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Rok produkcji 12.2002
    Od
    18 Feb 2015
    Mieszka w
    Niemcy

    Wypadanie zapłonu; zbyt uboga mieszanka; zbyt bogata mieszanka

    Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Opiszę swój przypadek -
    Jechałem do domu z Niemiec (trasa ok. 600 km) i na pierwszej stacji już na stronie Polskiej zatrzymałem się żeby zatankować (mam benzynę bez LPG). Zaraz po wyjeździe ze stacji zapalił mi się Check. Auto straciło na mocy i przestało się wkręcać na obroty. Wygląda to tak że na 5-tym biegu mam 4 - 4,5 tys. obrotów, prędkość 170 km/h i to jest max. Słychać wtedy jakiś dźwięk spod maski, który ciężko mi jest opisać. Dojechałem do domu, a następnie do mechanika, który podpiął auto pod kompa. Błędy - wielokrotne wypadanie zapłonów cylinder 2,3 i 4; zbyt uboga mieszanka; zbyt bogata mieszanka. Diagnoza mechanika - świece, przewody albo cewka. Zamówił więc świece i zaczął od nich. Przy wymianie okazało się że świeca na 2 cylindrze ma "ściśnięte" elektrody (nie było żadnej przerwy) - "pewnie jakiś baran jak wymieniał to ją po prostu wrzucił i się tak wgięła" - słowa mechanika. Przy powrocie za granicę, jak silnik już się dobrze rozgrzał i można było jechać z jakąś normalną prędkością dla tego samochodu, znowu zapalił się Check. Objawy te same. Po kilku dniach pojechałem do innego mechanika na granicę. Komputer pokazał "wypadanie zapłonu cylinder 2" oraz tak jak wcześniej zbyt uboga i zbyt bogata mieszanka. Wymieniłem u niego kable i cewkę (wszystko nowe NGK). Podczas powrotu znów to samo, a z biegiem czasu jeszcze gorzej bo zaczął mi gasnąć przy dojeżdżaniu do krzyżówki (na rozgrzanym silniku bo na zimnym ok). W domu sprawdziłem te świece (zamówili i wsadzili nie dedykowane do ST220 choć ja sam "te co powinny być" oryginalne kupiłem dużo taniej...) oraz kable. Na kablach była lekka dyskoteka więc też zamówiłem sam jeszcze raz zamienniki NGK. Wymieniłem wszystko (znów się okazało że świeca na 2 cylindrze była "uszkodzona"), ale niestety... Jechałem do Polski (nadal max. 170 km/h, ale nie przerywał i nie gasł przy wrzuceniu luzu i hamowaniu) i po ok. 150 km. i zatankowaniu znów zapalił się Check. Nie wiem już co mam robić i gdzie "uderzyć" z tym problemem więc zwracam się o pomoc tutaj. Macie jakieś sugestie co to może być i jak sobie z tym poradzić ? Każda rada się przyda. Z góry dziękuję.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    a patrzyłeś wykresy sond lambda? to one pokazują błędy mieszanki poza tym zaczynają działać jak auto się ciut rozgrzeje więc to może być powód dlaczego na zimnym jest ok
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Rok produkcji 12.2002
    Od
    18 Feb 2015
    Mieszka w
    Niemcy
    Wykresu sond nie patrzyłem. Będę w przyszłym tygodniu w Polsce to sprawdzę to i ciśnienie na cylindrach. Niestety tutaj nie mam dostępu do kanału i nie mam komputera więc mogę tylko wszystko posprawdzać "od góry". Sprawdzałem tą sondę od strony chłodnicy multimetrem i działała prawidłowo (zmieniało się napięcie co 1 sekundę i nie przekraczała 0 - 0,95). Ale czy niesprawna sonda "wyłączała" by cały czas ten sam cylinder ? Sprawdzałem też przewody podciśnienia (oczywiście tyle co mogłem sięgnąć "od góry"), bocznikowy, przepływkę i czyściłem odmę bo zebrała się jakaś maź. Przepustnica otwiera się prawidłowo. Nie wiem nic na temat katalizatorów, ale wydech w moim mniemaniu pracuje prawidłowo. Jeszcze nie wymieniałem filtru paliwa i powietrza, ale nie sądzę żeby tutaj był jakiś problem...

  5. #4
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez N86 Zobacz posta
    (znów się okazało że świeca na 2 cylindrze była "uszkodzona")
    Znowu nie było na niej przerwy ?
    Jeżeli tak to nie jest to normalne, coś tam musi być w tym cylindrze.
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Rok produkcji 12.2002
    Od
    18 Feb 2015
    Mieszka w
    Niemcy
    Cytat Zamieszczone przez wilu117 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez N86 Zobacz posta
    (znów się okazało że świeca na 2 cylindrze była "uszkodzona")
    Znowu nie było na niej przerwy ?
    Jeżeli tak to nie jest to normalne, coś tam musi być w tym cylindrze.
    Dokładnie. Tylko co może być w tym cylindrze ? Tłok albo popychacze ? Szczerze to nigdy nie słyszałem o takim przypadku, a i wujek google nie posiada żadnych informacji na ten temat...
    Ostatnio edytowane przez N86 ; 19-02-2015 o 10:28

  7. #6
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Pisałeś o jakimś dziwnym dźwięku, najlepsza opcja to wykręcić świecę i zajrzeć do cylindra za pomocą kamerki (wyleciała mi z głowy jej nazwa).
    Coś tam musi być, przykładowo może być upalony tłok z powodu zbyt ubogiej mieszanki, trzeba tam zajrzeć.
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez N86 Zobacz posta
    Tylko co może być w tym cylindrze ? Tłok albo popychacze ? Szczerze to nigdy nie słyszałem o takim przypadku,
    Był temat na naszym forum, że to tłok spotykał się z elektrodą bo były luzu na panewce korbowodu czy na sworzniu.
    W innym przypadku był to szczątki klapki z kolektora, z tym że to była rzędówka MKIII

    Jak dwa razy zagniotło Ci świeczkę no to coś w cylindrze uderza w tę świeczkę.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 19-02-2015 o 12:28
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Rok produkcji 12.2002
    Od
    18 Feb 2015
    Mieszka w
    Niemcy
    Cytat Zamieszczone przez wilu117 Zobacz posta
    Coś tam musi być, przykładowo może być upalony tłok z powodu zbyt ubogiej mieszanki, trzeba tam zajrzeć.
    Rozmawiałem telefonicznie ze swoim mechanikiem i też zasugerował że może być to upalony tłok lub jakieś luzy. Jeżeli by tak było to jakie mogą być koszty naprawy i co trzeba wymieniać ?

  10. #9
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Pierw wypadało by ustalić dokładnie przyczynę.
    Sprawy typu upalony tłok wiążą się z remontem silnika, pierścienie tłokowe do ST220 nie są w PL dostępne, tłoka jednego też się raczej nie wymienia.
    Ludzie kupują cały blok silnika, można kupić np. od Jaguara (taniej) i przekładają. Koszt remontu pomiędzy 3-4kPln.
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez N86 Zobacz posta
    Jeżeli by tak było to jakie mogą być koszty naprawy i co trzeba wymieniać ?
    No kwestia co się tam nawyrabiało, bo może np przykład wpadł jakiś element (nakrętka) przyspawała się do tłoka i stuka w świeczkę. To najtańsza wersja i jest możliwe usunięcie usterki przez otwór świeczki.
    Jak się samo denko tłoka nadpaliło/odkształciło, no to koszt tłoka i robocizny, trza liczyć minimum ze 2 tyś.
    Jak luz na wyrobionym wale to chyba lepiej wyjdzie silnik inny przełożyć, bo koszt wału w ASO 10tyś (jak nie lepiej)
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant Awatar AndrzejMT
    Imię
    Andrzej
    Model
    ST220 Kombi
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Oct 2013
    Mieszka w
    Radom
    Cytat Zamieszczone przez wilu117 Zobacz posta
    (wyleciała mi z głowy jej nazwa)
    ..Wideo-endoskop..

    ..Jak zagniata elektrodę to tylko i wyłącznie mechanicznie tak jak piszą wyżej..

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Rok produkcji 12.2002
    Od
    18 Feb 2015
    Mieszka w
    Niemcy
    Wielkie dzięki za porady. W środę jadę do mechanika i zobaczymy co z tego wyjdzie.

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Niech mechanior jeszcze komprechę zmierzy, bo przyszło mi do głowy że zawór jak się ukruszył to też może przyspawał się do tłoka. Mało prawdopodobne ale nie niemożliwe.
    A przy okazji będziesz miał wgląd w stan kompresji.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Rok produkcji 12.2002
    Od
    18 Feb 2015
    Mieszka w
    Niemcy
    Jeszcze myślałem o tym żeby wyjąć tą świecę z 2-giego cylindra i poszperać tam magnesem na teleskopie. Może akurat coś się do niego przyczepi. Co o tym sądzicie ? Bo po pracy silnika słychać ewidentnie że coś tam jest, ale nie wiem co... Później postaram się wrzucić nagranie z pracą silnika i sami ocenicie.

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez N86 Zobacz posta
    Może akurat coś się do niego przyczepi. Co o tym sądzicie ?
    Jak coś lata luzem i jest metalowe to powinno złapać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Rok produkcji 12.2002
    Od
    18 Feb 2015
    Mieszka w
    Niemcy
    Tutaj macie filmik




    I zdjęcie świecy http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3820e8163.html
    Ostatnio edytowane przez N86 ; 20-02-2015 o 20:39

  18. #17
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    film zrobiłeś prywatny, zmień na niepubliczny
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Rok produkcji 12.2002
    Od
    18 Feb 2015
    Mieszka w
    Niemcy
    Filmik już zmieniony na niepubliczny.

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Świeca ewidentnie dostała strzała, i teraz pytanie czy coś luzem lata w cylindrze czy tłok/korbowód/wał ma takie luzy że tłok dochodzi do świeczki.
    W każdym razie proponowałbym nie odpalać silnika aż do zdiagnozowania problemu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Rok produkcji 12.2002
    Od
    18 Feb 2015
    Mieszka w
    Niemcy
    Ja też bym wolał nie odpalać silnika, ale niestety żeby zdiagnozować ten problem muszę jechać do Polski do mechanika bo tutaj (Niemcy) nic nie zrobię. Najbliższy mechanik to podróż ok. 80 km. A strzała to dostała świeca już z 2-giego kompletu. Więc problem był źle zdiagnozowany dużo wcześniej. Podejrzewam że przejechałem tak ok. 1000 km bo niestety podczas jazdy tego za bardzo nie słychać. Już sam nie wiem co mam zrobić... Eehhh...

    Dzisiaj znów zwalałem kolektor i sprawdzałem świece. Niestety magnes okazał się o jakieś 0,5 mm za szeroki żeby "głębiej" poszperać. Co się jednak okazało - wszystkie świece są w stanie nienaruszonym (zrobiłem na tym komplecie ok. 270 km). Teraz to już całkiem zgłupiałem...

    Sprawa braku mocy i wypadającego zapłonu rozwiązana. Rozrząd przeskoczył (albo był wcześniej źle ustawiony) i zapchane były katalizatory. Dźwięk spod maski - hydro popychacze. Jak dojechałem do mechanika (ok. 600 km) bagnet suchy, trzeba było dolać ok 2 litry oleju. Rozrząd poprawiony, katalizatory wycięte i uszczelniona miska olejowa, która baaaardzo mocno się pociła. Po ok 500 km zapalił mi się znowu Check, ale podejrzewam że to przez wycięte katy i brak emulatorów na sondach. Jeszcze tylko za jakiś czas zrobię uszczelkę pod głowicą i mam nadzieję że jeszcze trochę pojeżdżę.
    Ostatnio edytowane przez N86 ; 07-03-2015 o 16:50

Podobne wątki

  1. [Duratec] P0172 - Mieszanka w układzie zbyt bogata - lambda?
    By outsider in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 08:16
  2. [Zetec] zbyt uboga mieszanka?
    By darek1974 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 16:03
  3. [Duratec] Zbyt bogata mieszanka na 1 cylindrze. Ramka zamrożona, bogata mieszanka
    By m_g in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-03-2013, 10:10
  4. [Duratec] check engine-zbyt bogata mieszanka
    By sosikxxx in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 19:59
  5. [MkII] Zbyt uboga mieszanka stag 300 plus
    By Rogaleskoo in forum LPG
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 09:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów