+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    21 Feb 2015
    Mieszka w
    Częstochowa

    tddi 2.0 przerywanie, błąd p007f

    Witam, jestem nowym użytkownikiem mondeo mk3 a zatem nowym forumowicze.
    Prośba gorąca o pomoc, silnik podczas przyspieszania potrafi lekko przerwać, dzieje się to zazwyczaj przy przyspieszaniu umiarkowanego dodawania gazu.

    Poza tym po podłączeniu kompa wyskoczył błąd p007f. Co on może oznaczać?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    kolego nie jestem pewien co oznacza Twój błąd zajme sie szukaniem za chwile ale za przerywanie silnika podczac przyspieszania moze byc odpowiedzialna pomocnicza pompa paliwa koło prawego tylnego koła pod siedziskiem pasożyta. czy masz także lekkie problemy z odpaleniem autka? na początek posłuchaj czy buczy jednostajnie. jeśli nie to wiadomo wymiana. (od razu mówie bierz zamiennik) jeśli buczy jednostajnie to przy tankowaniu do paliwa dolej jakies 4 setki na bak miksolu. po przejechaniu jakiś 200 km (ja tutaj zauważyłem różnice) silnika zacznie całkiem inaczej chodzić. od tego momentu dolewa przy kazdym tankowaniu 2 setki czasem 3 na bak. silnik chodzi jak by miecej i ciszej a przy okazji znajac nasze suche paliwo smaruje obydwie pompy. jak znajde o co chodzi w Twoim błędzie to napisze choć google tez duzo wie i czasem warto poszukać.

    ---------- Post added at 09:50 ---------- Previous post was at 09:44 ----------

    Twój błąd jest prawdopodobnie kolego od klimy wiec to nie jest niczym zwiazane z silnikiem. Możesz wypłukać delikatnie pedzelkiem i denaturatem czujnik doładowania i przepływomierz i zobaczyc czy nie ciagnie gdzieś lewego powietrza. czesto pęka rura zaraz przy mocowaniu turbawki z filtrem powietrza. miedzy turbawka a przepływomierzem kolego zaraz za opaską. zobacz na to. Twój problem wystepuje w zakresie około 1800 do 2200 obr/min?
    Ostatnio edytowane przez kuba01a ; 21-02-2015 o 09:53

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez filiptransport Zobacz posta
    Poza tym po podłączeniu kompa wyskoczył błąd p007f. Co on może oznaczać?
    "Charge Air Cooler Temperature Sensor Bank1/Bank2 Correlation" czyli brak komunikacji czujnika temperatury powietrza doładowania (MAP).
    Na ile to pewne nie wiem,ale demontaż czujnika nie jest skomplikowany (chociaż od spodu auta więc -kanał) więc zdemontować,wyczyścić czujnik (pewnie cały w oleju) i zpsikaj "kontaktem" połączenie elektryczne.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Filtr paliwa jak dawno wymieniany? Przy pompce raczej by gasł i odpalał po jakims czasie (tak było przynajmniej u mnie )

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    21 Feb 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Przerywanie jak najbardziej w zakresie obrotów 1700-2300. Lekkie szarpniecia. Pompka po włączeniu "zaplonu" pracuje cały czas. Jeden mechanik zwrócił na to uwagę i mówił ze tak nie powinno być. Ale jeżdżę z tym już jakiś czas i uważałem, że tak ma być.
    Pokusie się ostatnio o rozebranie układu dowodowego bez wyciągania Ic, po uszczelnieniu połączeń przy egr oraz jego czysczeniu jakby szarpniecia mniejsz, choć dale mocno irytujące....

    Dalej zauważyłem jedna rzecz. Otóż po ostatnim rozbierać rur dolotowych musiałem uszkodzić wężyk podciśnienia gruszki turbo i przez chwilę jechałem prawie bez doładowania. O dziwo w sytuacji bez odpowiedniego doładowanie Czyli tzw muł, przerywan wcześniej opisywanych nie było. Wyciągam zatem wniosek, mogę się mylić oczywiście gdyż mechanikiem zawodowym nie jestem a na dieslu mało się znam ze problem szarpniecia to problem związany z doładowaniem.

    Czujnik doładowania wykreślenie wyglądał na oko całkiem nieźle, co znaczy ze był czysty. Wszystkie rury połączenia są jak najbardziej wporzadku.

    Reasumując spróbuję wymienić, czujnik i z tym mikserem jak kolega pisał. Fajnie podzielić się wymiennymi doznaniami gdyż użytkownikrem forum jestem pierwszy raz.

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    Jesli to jest pojedyncze szarpnięcie na każdy biegu to tak ma być. Jest to zmiana ciśnienia podawania paliwa do cylindra kolego i jesli to to to ciesz sie ze takie cos masz bo to oznaka dobrej kondycji. Niestety w naszych tddi tak juz jest a taka sama pompa jak w no vectrze b a tam szarpniecia w ogóle nie czuć. Jesli jest inaczej to postaraj sie to jakos opisać.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    21 Feb 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Szarpniecia to może zle określenie tylko przerwanie. Porównywalne to jest z wypadaniem zapłonu w silniku benzynowym.

    Jak juz ktoś kiedyś pisał na forum, problem polega gdy autem przyspieszamy przy umiarkowanym dodawania gazu. Jeśli gwałtownie przyspieszamy efektu przerwania nie ma. Poza tym zauważam iż gdy przyspieszam a później trzymam Silnik w górnym zakresie obrotów na jednym poziomie i tym samym biegu to silnik także potrafi przerwać.

    Przy doładowania występuje także przełamanie dźwięku.

    ---------- Post added at 23:54 ---------- Previous post was at 23:49 ----------

    Ciekaw jestem czy ktoś jest z Częstochowy z forum aby móc się spotkać, aby ktoś mnie przewiozl swoim mondeouszem.

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar daman0629
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Ford Mondeo 1.8TD Kombi 93r. Ford Mondeo 2.0TDDI 90KM 2001r Kombi
    Od
    28 Dec 2010
    Mieszka w
    Sędziszów Małopolski
    Cytat Zamieszczone przez filiptransport Zobacz posta
    Jak juz ktoś kiedyś pisał na forum, problem polega gdy autem przyspieszamy przy umiarkowanym dodawania gazu. Jeśli gwałtownie przyspieszamy efektu przerwania nie ma. Poza tym zauważam iż gdy przyspieszam a później trzymam Silnik w górnym zakresie obrotów na jednym poziomie i tym samym biegu to silnik także potrafi przerwać.
    Moim zdaniem tak ma być , u mnie też takie szarpnięcie jest i nic sie złego nie dzieje. Poprostu nastepuje zmiana kąta wtrysku i z dlatego to szarpnięcie, gdy wciskam mocniej gaz tego szarpniecia nie czuć.

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    spróbuj to kolego nagarac jak dasz rade. ale jesli to pojedyncze szarpniecie w tym zakresie obrotów to po prostu zmiana cisnienia wtrysku i kąta wtrysku i nie masz co sie przejmować tym. tak ma byc i juz. na zimnym silniku jest to bardziej wyczuwalne zgadza sie kolego?

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    15 Jul 2014
    Mieszka w
    Mielec
    Ja tez w swoim mondku mam to "szarpniecie" tak miedzy 1800 a 2200 i jest ono tylko wyczuwalne jak przyspieszam powoli a jak noga w gaz to idzie plynnie. Wiec chyba tak ma byc i juz

    Tez mi wyskoczyl ten blad p007f i nie da sie go usunac przynajmniej mechanik przy mnie probowal go usunac i sie nie dalo. Jest to cos zwiazane z map sensorem wiec moze wystarczy wyczyscic go i tyle

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    21 Feb 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Tak jak kolega pisze, błędu się nie da skasować, czyli prawdopodobnie jest usterka. Objawy identyczne. Ciężko mi jest to zrozumieć ze tak ma być. Dociekliwy jestem, wiec spróbuję czujnik doładowania (map sensor) wymienić i wtedy napisze czy jest lepiej. Wcześniej pisałem że nie znam dokładnie Technicznie jak wygląda proces wtrysku, czy faktycznie zmienia się kąt i dlatego tak się dzieje.

    Jest to dla mnie bardzo denerwujące gdyż jest to wyczuwalnE.

    Niewiem również jak wygląda sprawa z wtryskarki i ich oodczytami. Raz na komputerze dawki podawane przez wtryski były dość dziwne. Pierwszy zero, drugi dobrze, trzeci ponad normę, czwarty dobrze. Tak mówił mechanik. Ciekaw jestem czemu tak dziwne parametry jak silnik przykładowo na wolnych obrotach pracuje równo. Rano po nocy lekka chmureczka a tak nie Kopci Kopci.

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    15 Jul 2014
    Mieszka w
    Mielec
    Kolego u mnie tez byly sprawdzane wtryski tylko ze czwarty wtrysk pokazywal wartosc 0

    I mechanik chcial zrobic probe przelewowa i paliwo nie szlo przez przelewy.. mechanik mowil ze pierwszy raz widzi cos takiego.. ale chodzi narazie dobrze bo mialem problem ze sprezynka i mechanik usunal bledy i problem znikl.

    Dolewam do paliwa miksolu i auto pracuje ciszej i stabilniej i te szarpniecie sa delikatniejsze ale sa te miedzy 1800 a 2200 obrotow.

    Pompke pomocnicza mialem zmieniana bo myslalem ze moze to w tym jest problem ale tak samo jak bylo jest

  14. #13
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    21 Feb 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Spróbuję z tym miksolem chociaż jestem przekonany, że to nie usunie problemu choć jak piszecie nie zaszkodzi. Co prawda praca silnika dość twarda.

    Co do wtryskow to ciężko o pełną historie auta, pokusił bym się o wpisanie kodów wtryskow do ECU. Co prawda tylko o tym słyszałem wiec to sugestie opieram na komentarzach o niedoświadczeniu. Od momentu kumomentu kupna myślałem ze pompa sterowana jest tylko Elektroniczne a wtryski to tylko kąt. Ale laikiem jestem więc tylko pisze co myślę.

    Przed chwila wróciłem z małej trasy i poprostu nerwy mnie biorą ze względu na to przerywanie. Gdyby nie niedziela to bym wymienił ten Czujnik doładowania.

    Prośba o te proporcje miksolu

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    15 Jul 2014
    Mieszka w
    Mielec
    Ja na pełny bak paliwa leje 1L Miksolu.
    Najlepiej wlej wpierw Miksol a potem paliwo. Odwrotnie nie zmiesza sie tak dobrze

  16. #15
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez filiptransport Zobacz posta
    Od momentu kumomentu kupna myślałem ze pompa sterowana jest tylko Elektroniczne a wtryski to.......
    ......tylko wtryski....działające na takiej samej zasadzie jak wszystkie inne poprzednich generacji diesli - wznios igły rozpylacza pod wpływem ciśnienia paliwa.
    Różnica jedynie w wartości ciśnienia- wcześniejsze 190-230 atm a DI (czy TDDI...jak kto woli) - 230 pierwszy stopień i 430 drugi.

    Elektronika wkracza do układów CR (silniki TDCI) - tu są wtryskiwacze sterowane elektrozaworami lub piezoelektrycznie(i kody)

    Tak że - dobrze myślisz.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  17. #16
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    21 Feb 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Wschowa odpowiedz.. Choć jako początkujący dieslowiec chciałem się właśnie zapytać co z tymi kodami. Mam rozumieć ze w tddi nie ma znaczenia wpisywanie kodów wtryskow. Czy istnieje coś tylko przy wtryskach sterowanych elektronicznie.

    Stan wtryskow zapewne może ocenić fachowiec.

    Chciałbym zapytać jakie spalanie w samym mieście mają takie tddi. Ja odnoszę wrażenie ze mój pali dość dużo to znaczy w granicach 9 litrów. Termostat dobry. Auto raczej nie Kopci. Tylko lekka chmurką przy odpal
    odpale

  18. #17
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez filiptransport Zobacz posta
    co z tymi kodami. Mam rozumieć ze w tddi nie ma znaczenia wpisywanie kodów wtryskow. Czy istnieje coś tylko przy wtryskach sterowanych elektronicznie.
    Tak.
    Cytat Zamieszczone przez filiptransport Zobacz posta
    Stan wtryskow zapewne może ocenić fachowiec
    Z odpowiednim sprzętem
    Cytat Zamieszczone przez filiptransport Zobacz posta
    Chciałbym zapytać jakie spalanie w samym mieście mają takie tddi. Ja odnoszę wrażenie ze mój pali dość dużo to znaczy w granicach 9 litrów.
    W/g mnie to nieźle......miasto miastu nierówne,jak i jednorazowe przebiegi również.
    A diesel nie jest do miasta.....żaden.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  19. #18
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    21 Feb 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Witam po krótkiej przerwie. Jak pisałem wcześniej, dzisiaj wymieniłem czujnik doładowania. Co prawda na używany bo udało mi się taki zdobyć. Rezultat nie na 100% ale przerwania są mniej wyczuwalne po krótkie jeździe. Napisze więcej jak zrobię zrobię kilkanaście kilometrów.

    Teraz bardziej wyczuwalne jest przerwanie w granicy 2200. Nadal efekt nierównej pracy przy 3000 i stałej prędkości.

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    15 Jul 2014
    Mieszka w
    Mielec
    Sprawdz jeszcze waz idacy od filtra powietrza do turbiny. Ja tak mialem ze przy stalej predkosci silnik szarpal(dlawil sie) bo lapalo lewe powietrze przy turbinie. Waz byl przepalony od spodu. Sprawdz tez pod kolektorem ssacym czy nie masz zaciapane olejem. Mogly ktooras z uszczelek puscic i tez beda wariowac obroty

  21. #20
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    21 Feb 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Przewód-polaczenie między filtr a turbo jest ok. Sprawdzę kolektor choć problem jest tylko podczas jazdy. Wolne obroty stabilne przez cały czas.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] bład P007f
    By Bartooolino in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 07:03
  2. [MkIII] błąd wskazań pływaka paliwa tddi
    By werwer in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 21:36
  3. [MkII] Błąd P007F diagnoza
    By adab11 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2014, 18:57
  4. [MkIII] TDDI Błąd 2516 problem
    By krol44 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 11:32
  5. [TD MkII] błąd p007f
    By wojt75 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 21:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów