+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    [MkI] Brak ogrzewania :( :(

    Witam.
    Mam problem z ogrzewaniem w moim autku... a mianowicie chodzi o to ze tego ogrzewania jest brak lub bardzo słabe!!! Wyglada to tak iż mam samochód nagrzany tak ze juz wentylator sie załącza właczam ogrzewanie na 4 bieg początkowo leci powietrze gorące tudziez bardzo cieple po czym mija około 20sekund i leci dosłownie letnie powietrze... na pracującym silniku!!!
    Dodam ze właśnie nie dawno był wymieniany termostat i płyn na zime (dosłownie w tatmym tygodniu)

    Prosze o pomoc i dziękuje!!!
    pozdrawiam Jurek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zapowietrzony układ - czy termostat dziurką do góry wsadzony był?? Pościskaj rurę od termostatu do chłodnicy na rozgrzanym silniku.

  4. #3

    Brak ogrzewania :( :(

    Tak tak dziurką do góry...... swoja droga jak sie odpowietrza układ chłodzenia????
    Boje sie tylko ze to nagrzewnica jest zapchana czy mało drożna i nie daje rady nagrzac powietrza!!!!!
    Jeszcze mam taki objaw że zaczęły mi szyby parowac odkąd mam płyn zamiast wody!!!
    Tragedia!!!!!

  5. #4
    Uklad jest samoodpowietrzajacy.Plynu jest dosyć?

  6. #5
    Zielony listek
    Opis
    MK IV
    Od
    19 Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Skoro uklad jest samoodpowietrzajacy to jak wytlumaczyc sugestie mechanika ze powodem slabego grzania moze byc nieszczelna uszczelka pod glowica- no jak juz nawet cos tam dmuchnie to uklad sam sie powinien odpowietrzyc?
    A tak przy okazji - jaki jest koszt wymiany uszczelki?

  7. #6
    uszkodzona uszczelka to nonstop pompowane powietrze do ukladu.Zdazy sie odpowietrzyc? watpie.ale te inne objawy takiego uszkodzenia powinny byc :metal

  8. #7
    Zielony listek
    Opis
    MK IV
    Od
    19 Sep 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    A jakie inne objawy. Bede wdzieczny za opis bo za dni kilka autko laduje u mechanika i nie chce aby mi jakąś ciemnote wcisneli

    Dzieki z góry

  9. #8
    Spróbuj odłączyć węże od nagrzewnicy i przedmuchać ją porządnie sprężonym powietrzem albo podłączyć wąż z wodą pod ciśnieniem. Tylko dmuchaj w wąż odpływowy (hmmm nie wiem jak to inaczej ująć ) Jak miałem vectrę zagazowaną to pod koniec lata zamieniałem zawsze wężę i samoczynnie wypłukiwało syf , fakt że do układu ale co tam sprzedana juz dawno :metal

  10. #9
    paka102
    Gość
    Za wszystkim sie zgadzam co tu piszecie, ale ja optuje za uszczelką pod glowicą mialem taki sam przypadek. zeby sie nie rozpisywac drogi raz jak ktos chce sie dowiedziec o miom przypadku prosze wejdzcie na forum

    USZCZEKLA POD GLOWICA

  11. #10
    Pogromca zakrętów
    Imię
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Uklad jest samoodpowietrzajacy.
    Może i jest, ale jakoś u mnie tak się złożyło, że w rurze od termostatu do chłodnicy była bąbka powietrzna i nie chciała sama sobie wylecieć. Dopiero pościskanie pomogło.

Podobne wątki

  1. [MkI] Brak ogrzewania
    By friqq in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 13:10
  2. [Mk1]brak ogrzewania
    By czolo81 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 22:17
  3. [MkI] brak ogrzewania
    By arsen in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 21:13
  4. [MkII] brak ogrzewania
    By zdzichop in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-08-2006, 16:50
  5. [MkI] Brak kierunków, brak ogrzewania.
    By TRYKEN in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-12-2005, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów