+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    Niedzielny kierowca Awatar michal198
    Model
    Citroen C5 x7 2012r
    Silnik
    2.0 HDI 140KM
    Opis
    by³ Mondeo mk3 TDDI 115/143KM HEKO
    Od
    24 Aug 2012
    Mieszka w
    Austria
    Cytat Zamieszczone przez Disizmi Zobacz posta
    Nie wiem czy jest sens kombinowania skoro na pewnym portalu aukcyjnym widzia³em dzisiaj d¼wignie rêcznego EU od 30z³... Tylko nie sprawdzi³em czy s± przedliftowe czy poliftowe.
    no w³a¶nie nie wiadomo co to jest, te tanie raczej s± przed liftem a nikt bardzo siê nie kwapi o opis rocznika itp a pokombinowac siê op³aci bo mam tak± d¼wigniê w posiadaniu.
    Ostatnio edytowane przez michal198 ; 20-03-2015 o 10:56

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Poch³aniacz prostych Awatar WojtasS
    Imiê
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    Cytat Zamieszczone przez Disizmi Zobacz posta
    D¼wignia rêcznego z anglika nie pasuje bo jest lustrzanym odbiciem tej z Europejczyka.

    sorki, za pó¼no chyba pisa³em tego posta, temat o zaciskach, a kto¶ wyskakuje z d¼wigni± i mi siê pomyli³o d¼wignie da siê zamontowaæ ale tak jak napisane, ¿e bêdzie bli¿ej tunelu sorki raz jeszcze za zamieszanie
    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  4. #23
    Kursant Awatar nesiasps
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK4/MK3
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 130KM
    Od
    24 Oct 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Przepraszam za odkopywanie tematu, ale interesuje mnie czy wersja z anglika po przek³adce d¼wigni jest w pe³ni funkcjonalna, czy ruch nie jest ograniczany gniazdem zapalniczki (czy jest mo¿liwo¶æ swobodnego chwytu i jest gdzie w³o¿yæ rêkê w dolnym po³o¿eniu)

  5. #24
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    23 Jul 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Ostatnio bêd±c na przegl±dzie po wymianie zawieszenia posz³a te¿ linka hamulca na wymiankê ale na rolkach wysz³o ¿e nie hamuje jedynie rêczny, przyczyna mo¿e byæ wydaje mi siê tylko jedna sama d¼wignia hamulca, a kto¶ mo¿e powiedzieæ jakie koszty wymiany? i czas naprawy bym nie da³ siê wrobiæ w wa³ek?

  6. #25
    Niedzielny kierowca Awatar Vomito
    Imiê
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM Sedan
    Opis
    Seria 20, 2003-03-31
    Od
    21 Feb 2014
    Mieszka w
    Ostrów (B¼dziszewo)
    Cytat Zamieszczone przez Mondziak01 Zobacz posta
    Ostatnio bêd±c na przegl±dzie po wymianie zawieszenia posz³a te¿ linka hamulca na wymiankê ale na rolkach wysz³o ¿e nie hamuje jedynie rêczny, przyczyna mo¿e byæ wydaje mi siê tylko jedna sama d¼wignia hamulca, a kto¶ mo¿e powiedzieæ jakie koszty wymiany? i czas naprawy bym nie da³ siê wrobiæ w wa³ek?
    Sam wymienia³em czas ok. godziny (bo bawi³em siê w dopasowanie uci±gu rêcznego który by mi odpowiada³) Do wymiany trzeba wywaliæ tunel ¶rodkowy, os³onê termiczna, zaopatrzyæ siê w nasadkê d³ug±. Jedyne koszta które ponios³em to d¼wigniê rêcznego, która jak siê okaza³a równie¿ mia³em poliftow± (takie niedopatrzenie z mojej strony)
    Ostatnio edytowane przez Vomito ; 21-11-2016 o 12:04

  7. #26
    Kursant Awatar nesiasps
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MK4/MK3
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 130KM
    Od
    24 Oct 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    D¼wignia poliftowa z GB do EU spasuje na ¶ruby, ale nie spasuje z tunelem EU - nie ma szans i to o dobre 3 cm - dociskanie do fotela paso¿yta spowoduje ¿e fotela nie przesuniesz, a wszystko wygl±da ¼le. Zastanawiam siê czy tunel z GB by spasowa³ z konsol± EU, bo nie chce mi siê znowu zamawiaæ d¼wigni z EU i odkrêcaæ z kana³u ¶rub. Mo¿e kto¶ tak ma i mu to pasuje w obs³udze z fotela kierowcy?

  8. #27
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    23 Jul 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Pytanie jeszcze jedno moje takie maj±c nowe linki hamulcowe kupuj±c u¿ywan±
    ( 420_0_productGfx_378a25f10e58e28e0c463c28aeabf539.jpg ) muszê na nowo wymieniaæ linki?
    Ostatnio edytowane przez Mondziak01 ; 26-11-2016 o 14:40

  9. #28
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Nie - linki s± takie takie same.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  10. #29
    Niedzielny kierowca Awatar Mewa_lp
    Imiê
    Damian
    Model
    Maverick II
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Wczesniej MK3 1.8 Bp teraz Maverick II '02 3.0 v6
    Od
    19 Apr 2013
    Mieszka w
    Bielsk Podlaski
    Witam, mia³em ten sam problem z samoregulacja w dzwigni. Wymieni³em tarcze i klocki jednak dalej ³±pa³ wysoko. Tutaj macie jak samemu wykonaæ regulacje takiej zwigni https://www.youtube.com/watch?v=Io9vC6oiSa4 Potrzebny jest demonta¿ panela ¶rodkowego ale to drobnostka POzdrawiam u mnie lapie na pierwszym zêbie

  11. #30
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Mewa_lp Zobacz posta
    Tutaj macie jak samemu wykonaæ regulacje takiej zwigni https://www.youtube.com/watch?v=Io9vC6oiSa4
    A chaa.....ciekawe na jak d³ugo?
    Dawno temu to "przerabia³em".....a w koñcu wymieni³em d¼wignie na poliftow± - problem z zaci±ganiem z g³owy......ale z zapiekaniem siê mechanizmu w zaciskach to inny temat.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  12. #31
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imiê
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/My¶libórz
    Cytat Zamieszczone przez nesiasps Zobacz posta
    D¼wignia poliftowa z GB do EU spasuje na ¶ruby, ale nie spasuje z tunelem EU - nie ma szans i to o dobre 3 cm - dociskanie do fotela paso¿yta spowoduje ¿e fotela nie przesuniesz, a wszystko wygl±da ¼le. Zastanawiam siê czy tunel z GB by spasowa³ z konsol± EU, bo nie chce mi siê znowu zamawiaæ d¼wigni z EU i odkrêcaæ z kana³u ¶rub. Mo¿e kto¶ tak ma i mu to pasuje w obs³udze z fotela kierowcy?
    Mia³em podobny problem .Kto¶ wcisn±³ mi angola i tak jak napisa³e¶ .Na sruby pasuje ale do tunelu nie .Próbowa³em u¿yæ d³ugich ¶rub i podk³adek dystansowych z jednej strony efekty by³y mizerne .Dzwignia ¼le pracowa³a wiêc odpu¶ci³em i kupi³em wersjê EU
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  13. #32
    Kursant
    Imiê
    Jaros³aw
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    06 Nov 2017
    Mieszka w
    Brodnica
    Panowie potrzebuje pomocy mam mondeo mk3 2003 rok przedlift rêczny ³apie bardzo wysoko i i tak nie dzia³a, czy da siê jako¶ naprawiæ to ustrojstwo z samoregulatorem?

  14. #33
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Instrukcja serwisowa zaleca przy pierwszej wymianie linek wymianê d¼wigni na d¼wigniê z regulacj± rêczn±.
    Po ,,walkach"z zaciskami tak zrobi³em i mam spokój z rêcznym.Dzia³a,a focha ma mo¿e raz na pó³ roku.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  15. #34
    Kursant
    Imiê
    Jaros³aw
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    06 Nov 2017
    Mieszka w
    Brodnica
    Dziêki za pomoc ale to ju¿ wiedzia³em, gdzie¶ w necie czyta³em, ¿e mo¿na podgi±æ jaka¶ blaszkê od samoregulatora, chce najpierw tego spróbowaæ ale nie bardzo wiem o jaka blaszkê chodzi nie mogê nigdzie znale¼æ ¿adnej foty.

  16. #35
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Jak ¶ci±gniesz ¶rodkowy tunel to zobaczysz. Musisz na forum poszukaæ, bo zdjêcia ju¿ gdzie¶ kto¶ wrzuca³.
    To jest taka blaszka w kszta³cie litery L i na niej opiera siê sprê¿yna. Musisz j± podgi±æ do góry (nie za du¿o- jakie¶ 2-3 milimetry) i wtedy samoregulator bêdzie dzia³a³ lepiej. Nie wiem na jak d³ugo to pomo¿e, ale u mnie ju¿ ponad rok zdaje egzamin.
    pozdrawiam
    Leszek

  17. #36
    Znawca le¶nych tras Awatar CzarekJ
    Imiê
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    UPS.Chyba wiem o co chodzi.Byæ mo¿e czyta³e¶
    ¦ moje spostrze¿enie.
    Niestety to dzia³a ,,na krótko"...pewnie zale¿y od kondycji d¼wigni.
    W mojej siê ta ,,blaszka" siê luzowala wiêc wymieni³em d¿wigniê.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  18. #37
    Kursant Awatar elaskawski
    Model
    Mondeo
    Silnik
    B+G 16v
    Od
    03 Mar 2015
    Mieszka w
    Starachowice
    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez nesiasps Zobacz posta
    D¼wignia poliftowa z GB do EU spasuje na ¶ruby, ale nie spasuje z tunelem EU - nie ma szans i to o dobre 3 cm - dociskanie do fotela paso¿yta spowoduje ¿e fotela nie przesuniesz, a wszystko wygl±da ¼le. Zastanawiam siê czy tunel z GB by spasowa³ z konsol± EU, bo nie chce mi siê znowu zamawiaæ d¼wigni z EU i odkrêcaæ z kana³u ¶rub. Mo¿e kto¶ tak ma i mu to pasuje w obs³udze z fotela kierowcy?
    Mia³em podobny problem .Kto¶ wcisn±³ mi angola i tak jak napisa³e¶ .Na sruby pasuje ale do tunelu nie .Próbowa³em u¿yæ d³ugich ¶rub i podk³adek dystansowych z jednej strony efekty by³y mizerne .Dzwignia ¼le pracowa³a wiêc odpu¶ci³em i kupi³em wersjê EU
    Panowie, mam pytanie czy majac swoja dzwignie EU z samoregulatorem moge jakas czesc tej dzwigni "przelozyc" do zakupionej wersji UK z regulacja manualna tak zeby wszystko pasowalo do mojej wersji Europejskiej.?
    Pytam bo kurcze zamowilem UK (bo oczywiscie tansza) a nie pomyslalem ze bedzie sie ró¿ni³a.

    PS. SORRY ZA ODKOPYWANIE ALE CHYBA LEPIEJ NIZ ZAKLADANIE NOWEGO TEMATU.

    POZDRAWIAM

  19. #38
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2006 Ghia automat CD4E
    Od
    08 Jul 2014
    Mieszka w
    Bia³ystok
    Czy komu¶ uda³o siê wymieniæ w angliku d¼wigniê z samoregulatorem na tak± z regulacj± manualn±? Jak siê do tego zabraæ? Któr± d¼wigniê szukaæ? Mam mondeo 2006 MK3 anglik po przek³adce i rêczny z samoregulatorem, którego od pocz±tku szlag trafi³ i zaci±ga³ ledwo tyle aby przej¶æ badania. Ostatnio nie ³apie w ogóle do tego blokuje i muszê w koñcu to przerobiæ.
    VIN WF05XXGBB56Y39811
    Kto¶ pomo¿e?

  20. #39
    Poch³aniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy S±cz
    jak po przek³adce to jaki masz tunel ¶rodkowy (pod³okietnik)? zapewne europa wiêc jak ci spasowa³ rêczny z samoregulatorem od anglika?
    Ostatnio edytowane przez henq ; 06-10-2021 o 18:00

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechaæ.

Podobne w±tki

  1. [MkII] D¼wignie hamulca rêcznego MK2 a MK1
    By buko in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 16:14
  2. [MkII] Os³ona przegubu - czy mo¿na wymieniæ sam± opaskê
    By vMZe in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-05-2006, 10:46

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów