+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21
    warzywo
    Gość
    udalo sie. po 1,5h godzinnej walce udalo sie otworzyc przednia maske(fuks). jak juz otworzycie maske to pozniej juz bajka. zdjac przednia atrape i macie dostep do bembna zamka. dwie srubki(one sa z gwintem) wiec proponuje je naciac i srubokretem wykrecic. ja przewiercalem. wymontowalem bemben zamka i do slusarza.naprawil za 20zl i to caly koszt naprawy no+ 2 sróbki. nasmarowalem zamek i bemben i tyle.
    jesli juz ktos chce ciac przednia atrape to sruby sa pod znaczkiem forda.
    wogole ktos mial niezla wizje aby wstawic tam zamek na klucz i wogole rozwiazanie jest bomba. bo zamek jest polaczony z bembnem zamka plastikowa "rurka" a jak to sie wyrobi to umarl w butach.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #22
    Zielony listek
    Imię
    Bogdan
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    08 Apr 2007
    Mieszka w
    Śląsk
    U mnie problem wrócił na dobre. Okazuje się, że nie bolec w klapie, tylko po prostu zamek nie zatrzaskuje się. Na szczęście załapuje "pierwszy" stopień. Ale maski nie zamknę. Lałem na zamek cały WD40 i wszystko co znalazłem w domu i nic. Czy aby zdemontować zamek muszę zdejmować chłodnicę? Bo jak się przyglądałem to jest dosyć kiepskie dojście.
    Mondeo XI.2003 r, 2.0 TDCI, 115 PS, kombi (po liftingu), 174 tys. km

  4. #23
    Zielony listek
    Imię
    Bogdan
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    08 Apr 2007
    Mieszka w
    Śląsk
    Znalazłem rozwiązanie problemu!!!! Okazało się, że zamek był po prostu tak zasyfiony i zaklejony, że najnormalniej w świecie sprężyna nie miała siły zatrzasnąć. Dokładne umycie(zużyłem cały zapas rozpuszczalników i jakiegoś świństwa do czyszczenia silników)., wydmuchałem sprężonym powietrzem i śmiga jak nowy. Ciekawe na jak długo.
    Mondeo XI.2003 r, 2.0 TDCI, 115 PS, kombi (po liftingu), 174 tys. km

  5. #24
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2,0 TDDI
    Od
    05 Mar 2010
    Mieszka w
    Gdańsk

    Naprawa zamka w masce Mondeo Gdańsk

    Na ulicy Modzelewskiego naprawa i regeneracja zamka kosztowała ponad 100 zł. Same otwarcie zamka trwało 20 minut.

  6. #25
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    06 Apr 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Witam, tak poczytałem te wcześniejsze posty ale jakoś nie znalazłem porady na temat:
    CO ZROBIĆ JEŚLI ZAMEK W OGÓLE NIE REAGUJE ALI NA KRĘCENIE W LEWO ANI W PRAWO???
    powiększyłem otwór przy zamku i widzę coś ala dwa nity trzymające cały zamek. Zasatanawiam się co jeśli zrobię jak napisał jeden z przedmówców, czyli natnę te śruby i wykręcę czy to wogóle coś da? czy maska się otworzy czy szkoda zachodu? powiem szczerze że wlałem w zamek chyba z 3/4 WD40 i próbowałem kręcąc kluczykiem coś zdziałać - niestety brak efektu. Jeżeli ktoś miał lub ma podobny problem proszę o poradę.

  7. #26
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 @430Nm
    Od
    15 Jul 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Ja też miałem zasyfiony zamek (Nobla temu kto wymyślił taki system otwierania maski - życzę mu, aby miał pożar pod maską i niech spróbuje to otworzyć...).

    Wyglądało u mnie to tak (mondeo 2003):
    przekręcam w lewo - opór, przeskok, luz
    przekręcam w prawo - luz...

    Nacisnąłem mocno ręką na maskę w miejscu gdzie chwyta zamek, jeszcze raz kluczykiem w lewo, przeskok, potem w prawo, przeskok i maska się otworzyła.

    W drugim Mondeo (2006) miałem ten sam problem i to samo rozwiązanie przyszło z pomocą, polecam spróbować.

    I co ważne, zamek w Mondeo nadal mam przyrdzewiały, jednak od wtedy działa bez zarzutu. Nic nie czyściłem!

  8. #27
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    06 Apr 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    już tak robiłem czyli dociskałem maskę i kręciłem kluczem - niestety brak jakiego kolwiek rezultatu popróbuję jeszcze kilka razy może w końcu zaskoczy. Napiszę co i jak na dniach.
    Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

  9. #28
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK4 2.2 TDCI Titanium S
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Spróbuj ruszać kluczykiem do przodu -tyłu względem samochodu. Ja na początku próbowałem właśnie z dociskaniem maski, ale działało na chybił trafił - raz odraz, innym stanie przez 10 minut i próba otwarcia.
    Przy delikatnym poruszaniu kluczykiem przy otwieraniu zamka, wystarczy dosłownie chwilka i maska otwarta.
    W ASO chcieli oczywiscie za naprawę 500zł bo wymienią na nowy zamek <lol> a ja się wybiorę właśnie do ślusarza i naprawię :P

  10. #29
    W zeszlym roku mialem ten sam problem i niestety skonczylo sie na wymianie wkladu zamka w ASO Forda. Jakiez bylo moje zdziwienie, gdy dzisiaj, przy okazji wymiany filtru powietrza, maska znowu nie chciala sie otworzyc! Myslalem, ze pozabijam wszystkich naokolo. Mordowalem sie z 30 minut i w koncu pomoglo docisniecie kluczyka na chama w dziurke (tzn. w strone samochodu) przy kreceniu i w lewo i w prawo. Pierwsza zapadka (przy przekrecaniu w lewo) zawsze sie otwiera, ale druga (w prawo) jest chyba lapana sama koncowka kluczyka i dlatego nie chce sie otwierac. Szczegolnie jak kluczyk jest juz wyrobiony.

    Potem wylalem chyba z pol litra WD-40 w zamek, bo tez caly brudny i ciezko ten "dzyndzel" trzymajacy maske sie chowal. Teraz wszystko otwiera sie OK (pewnie do czasu...)

  11. #30
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo MKIV 1.8 TDCI 125KM 2009r.
    Od
    05 Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    W moim przypadku okazało się, że ta plastikowa przedłużka od wkładki do zamka była nadpęknięta/wytarta na jednym końcu (od strony wkładki) co powodowało, że nie dało obracanie kluczykiem nie skutkowało pełnym zakresem ruchu bolca w zamku. Po sklejeniu i owinięciu taśmą izolacyjną problem rozwiązany.

  12. #31
    Miałem ten sam problem co w temacie.

    W serwisie policzyli mi 800zł (grill, zamek, robocizna).

    Ja to załatwiłem u kolesia który zajmuje się szeroko pojętym zagadnieniem zamków wszelkiego rodzaju.

    15minut, 150zł = zero uszkodzeń, zamek naprawiony, wszystko się otwiera i zamyka. Jedyna rzecz to wycięcie dziurki pod emblematem FORD.

    Może komus sie przyda

    firma ROBAK, UL. KURKOWA WROCŁAW

    pozdro

  13. #32
    Pochłaniacz prostych Awatar jerzu
    Imię
    Dariusz
    Model
    Ford Focus MK3 `17
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Ursynów
    No to mnie chyba też dopadł problem zamka. U mnie nie ma reakcji na przekręcenie w lewo, czyli pierwszy etap. Raz na sto puści i maska się otwiera. Wkładka? Plastikowy trzpień? Zamek?
    Dariusz "jerzu" Niemczyński Ford Focus 1.5 TDCi 95KM `17

  14. #33
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Wkładka ci umarła.
    wypisuję się z tego kraju...

  15. #34
    Pochłaniacz prostych Awatar jerzu
    Imię
    Dariusz
    Model
    Ford Focus MK3 `17
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Ursynów
    Przetestowałem po powrocie z pracy. Otóż klucz trzeba wcisnąć do samego końca, nawet użyć siły, wtedy bez problemu otwiera zamek. Jak nie wcisnę do końca to tylko się przekręca, bez żadnego efektu. Czyli chyba faktycznie wkładka zamka. Znacie jakiegoś magika w Warszawie który by ją reanimował?
    Dariusz "jerzu" Niemczyński Ford Focus 1.5 TDCi 95KM `17

  16. #35
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Ja tak od siebie znajomy tez nie mogł otworzyc maski. Dorobił kluczyk ( sam grot) i maska sie otworzyła

  17. #36
    Pochłaniacz prostych Awatar jerzu
    Imię
    Dariusz
    Model
    Ford Focus MK3 `17
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Ursynów
    Cytat Zamieszczone przez Marcinus_1 Zobacz posta
    Ja tak od siebie znajomy tez nie mogł otworzyc maski. Dorobił kluczyk ( sam grot) i maska sie otworzyła
    Oryginalnym kluczem to ja nawet nie próbuję bo nie ma żadnych szans . Mam dorobiony drugi, bez immo i innych pierdół, tym otwieram maskę, ale z wielkim trudem.
    Dariusz "jerzu" Niemczyński Ford Focus 1.5 TDCi 95KM `17

  18. #37
    off78
    Gość

    Gdzie szukać

    Witam serdecznie,
    Mam taki sam problem z klapa, kluczyk nie chce sie przekrecic w lewo, probowalem wd, smary itp. raz na kilkadziesiat prob sie otworzy. Zna ktos jakiegos fachowca z okolic dąbrowy górniczej, ewentualnie śląska, który mi to naprawi ??

    Z góry dziękuje za pomoc

  19. #38
    Pochłaniacz prostych Awatar jerzu
    Imię
    Dariusz
    Model
    Ford Focus MK3 `17
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Ursynów
    Po kilkukrotnej walce z zamkiem postanowiłem problem rozwiązać. Jak już maskę udało mi się otworzyć, to rozwierciłem te śruby (w sumie niepotrzebnie, bo gość od zamków powiedział, że on to robi punktakiem, bez użycia wiertarki). Wymontowałem wkładkę i zawiozłem do magika od zamków samochodowych. Reanimował mi wkładkę za 50 zł. Teraz pozostał tylko montaż. BTW - jakie tam są śruby? M5?
    Ostatnio edytowane przez jerzu ; 15-05-2012 o 21:14
    Dariusz "jerzu" Niemczyński Ford Focus 1.5 TDCi 95KM `17

  20. #39
    Niedzielny kierowca Awatar wojpet
    Imię
    Wojtas
    Model
    Mondeo kombi
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Panther black
    Od
    02 Jun 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Wczoraj przerobilem problem z wkladka.Naprawilem w Gliwicach na ulicy Krupniczej 5.Koszt 50 ,czas 20 minut.
    Klekot rulezzz


  21. #40
    Kursant
    Imię
    Kuba
    Model
    Hyundai Tucson
    Silnik
    1.7 crdi
    Od
    15 May 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Gocław
    No i stało się,
    dzisiaj padł zamek. W lewo nic, w prawo coś tam. Próba z zapasowym kluczykiem, dociskaniem klucza, maski itp wykonana.

    Macie jakiś warsztat w Warszawie co to zrobi i mnie nie zrujnuje ?

    dzieki za pomoc

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z otwieraniem drzwi
    By cezarysiwek1991 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 15:11
  2. [MkIII] Problem z otwieraniem bagażnika .
    By Baterin in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 22:35
  3. [MkII] problem z otwieraniem drzwi
    By Lewar in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 22:01
  4. [MkI] Problem z otwarciem pokrywy silnika
    By michal701223 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 20:04
  5. [MkIII] Problem z otwieraniem pokrywy bagażnika
    By Andrzej68 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 00:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów