+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    A parownik Ci nie zamarza ? Zrób test : startuj rano z zimnego silnika na PB i po dwóch minutach przełącz się ręcznie na gaz .I sprawdź efekty .
    to trzeba by obniżyć temperaturę przełaczania w sterowniku lub wymusić rozruch przyciskiem o ile w sterowniku odblokowane.
    no i tym sprawdzisz jedynie czy membrana nie popuszcza.
    jeszcze mi się przypomniało: autor mógłby sobie zajrzeć czy czasem nie ma wgranych ręcznych korekt do czasów, drugi screen -> ustawienia wtryskiwaczy gazowych.
    Żartujesz sobie .

    Tym- w/w sposobem sprawdzisz czy przyczyną nie jest uszkodzenie w obwodzie czujnika temperatury na parowniku .Aby się przełączyć z PB na LPG muszą być spełnione dwa warunki jednocześnie
    ! Odpowiednie obroty.
    2 Odpowiednia temperatura .

    Jeżeli czujnik temperatury jest zwarty lub ma przetarty kabel i zwiera do blachy to warunek temperatury jest spełniony na zimnym silniku i wtedy parownik jest zalewany ciekłym LPG który się nie nagrzewa i ciecz zalewa silnik .Wtedy dzieją się cuda .Ponieważ parownik robiłeś to wykluczam uszkodzenie membrany .Pewnie został też prawidłowo złożony .

    Moim zdaniem zanim zaczniesz grzebać przy mapach najpierw sprawdź coś banalnego- co w/w .

    Z własnych doświadczeń .W MDO jest straszna ciasnota pod maską .Stąd parowniki są zazwyczaj montowane pod spodem za zderzakiem we wnęce po stronie kierowcy .Ja mam instalację mieszalnikową .Z powodu ciasnoty gazmen w ogóle nie założył czujnika temperatury gdy ż się nie zmieścił na parowniku I muszę włączać manualnie - czynnik temperatury mam odłączony w centralce Jak zrobię to zbyt wcześnie gdy silnik jest zbyt zimny to parownik podmarza i występują objawy o których jest mowa w wątku .
    Ostatnio edytowane przez exter121 ; 20-12-2015 o 13:36
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    Żartujesz sobie .

    Tym- w/w sposobem sprawdzisz czy przyczyną nie jest uszkodzenie w obwodzie czujnika temperatury na parowniku .Aby się przełączyć z PB na LPG muszą być spełnione dwa warunki jednocześnie
    ! Odpowiednie obroty.
    2 Odpowiednia temperatura .
    kolego w sekwencji rządzi się to innymi prawami.
    myślisz że masz instalację mieszalnikową i wszyscy mają to samo a tak nie jest.
    obroty nie odgrywają roli (ustawia się na np 600 żeby nie miało to znaczenia) i wtedy przełącza się samoczynnie po osiągnięciu temperatury.
    gdyby miał zwarcie bądz jakąś przerwę nie przerzuciłby na gaz bo wtedy pokazuje -30*C a minimalna temperatura przełączania dla sterownika to coś powyżej +10*C, dokładnie nie pamiętam.
    zanim zaczniesz pisać teksty typu 'żartujesz sobie' podszkól sie troche, bo nie znasz tematu sekwencji.
    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    Jeżeli czujnik temperatury jest zwarty lub ma przetarty kabel i zwiera do blachy to warunek temperatury jest spełniony na zimnym silniku i wtedy parownik jest zalewany ciekłym LPG który się nie nagrzewa i ciecz zalewa silnik .Wtedy dzieją się cuda .Ponieważ parownik robiłeś to wykluczam uszkodzenie membrany .Pewnie został też prawidłowo złożony .
    wierutne bzdury.
    czujnik temperatury daje sygnał do sterownika czy temperatura jest odpowiednia i dopiero wtedy sterownik daje impuls do elektozaworu przy parowniku oraz do wielozaworu w butli aby puścił gaz do układu.

    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    W MDO jest straszna ciasnota pod maską .Stąd parowniki są zazwyczaj montowane pod spodem za zderzakiem we wnęce po stronie kierowcy .Ja mam instalację mieszalnikową .Z powodu ciasnoty gazmen w ogóle nie założył czujnika temperatury gdy ż się nie zmieścił na parowniku I muszę włączać manualnie - czynnik temperatury mam odłączony w centralce Jak zrobię to zbyt wcześnie gdy silnik jest zbyt zimny to parownik podmarza i występują objawy o których jest mowa w wątku .
    we wnęce pod akumulatorem jest dość miejsca na parownik, elektrozawór i czujnik temperatury, śmiało można by dwa wstawić. warunek to dobrze przymontowany uchwyt, trochę pomysłu i chęci i miejsca jest dość.
    Ostatnio edytowane przez splitu ; 20-12-2015 o 17:04 Powód: zabrakło klamry przy cytacie
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #23
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz
    A to żeś mi dowalił .Tyle że następnym razem dokładnie przeczytaj to co w swojej zapalczywości piszesz .

    Tyle w temacie z mojej strony .

    Życzę Miłego Wieczoru ..

    Bez podtekstu .
    Ostatnio edytowane przez exter121 ; 20-12-2015 o 17:48
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  5. #24
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    A parownik Ci nie zamarza ? Zrób test : startuj rano z zimnego silnika na PB i po dwóch minutach przełącz się ręcznie na gaz .I sprawdź efekty .
    nie rozumiem? przecież sekwencja zawsze startuje na pb i przełącza dopiero jak wszystkie opcje ustawione zostaną spełnione: temp, obroty, czas od włączenia.

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  6. #25
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz
    Cytat Zamieszczone przez henq Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    A parownik Ci nie zamarza ? Zrób test : startuj rano z zimnego silnika na PB i po dwóch minutach przełącz się ręcznie na gaz .I sprawdź efekty .
    nie rozumiem? przecież sekwencja zawsze startuje na pb i przełącza dopiero jak wszystkie opcje ustawione zostaną spełnione: temp, obroty, czas od włączenia.
    A co się stanie gdy uszkodzoyy ( teoretycznie ) czujnik wskaże 70 stopni a faktycznie będzie 4 ? Czas pomińmy .

    Coś takiego gdy zdejmiesz z czujnika na termostacie wtyczkę .W PB zastartują wentylatory na chłodnicy -zimnej .
    Ostatnio edytowane przez exter121 ; 20-12-2015 o 23:36
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  7. #26
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez henq Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    A parownik Ci nie zamarza ? Zrób test : startuj rano z zimnego silnika na PB i po dwóch minutach przełącz się ręcznie na gaz .I sprawdź efekty .
    nie rozumiem? przecież sekwencja zawsze startuje na pb i przełącza dopiero jak wszystkie opcje ustawione zostaną spełnione: temp, obroty, czas od włączenia.
    A co się stanie gdy uszkodzoyy ( teoretycznie ) czujnik wskaże 70 stopni a faktycznie będzie 4 ? Czas pomińmy .

    Coś takiego gdy zdejmiesz z czulnika na termostacie wtyczkę .W PB zastartują wentylatory na chłodnicy -żimnej .
    no to po ustawionym czasie przełączy na gaz bo odbierze że temp jest spełniona, ale wcześniej miałem 10s i temp 25 to po czasie 10s przerzucało na gaz i jak pisałem obroty szarpały (zimny silnik), więc sam przedstawiłem na 50 stopni i zaczęło przerzucać po ok 25sek a czas został ten sam 10s,wiec jak by był uszkodzony czujnik to nadal by po 10sek przerzucało.

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  8. #27
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz
    Cytat Zamieszczone przez henq Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez henq Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    A parownik Ci nie zamarza ? Zrób test : startuj rano z zimnego silnika na PB i po dwóch minutach przełącz się ręcznie na gaz .I sprawdź efekty .
    nie rozumiem? przecież sekwencja zawsze startuje na pb i przełącza dopiero jak wszystkie opcje ustawione zostaną spełnione: temp, obroty, czas od włączenia.
    A co się stanie gdy uszkodzoyy ( teoretycznie ) czujnik wskaże 70 stopni a faktycznie będzie 4 ? Czas pomińmy .

    Coś takiego gdy zdejmiesz z czulnika na termostacie wtyczkę .W PB zastartują wentylatory na chłodnicy -żimnej .
    no to po ustawionym czasie przełączy na gaz bo odbierze że temp jest spełniona, ale wcześniej miałem 10s i temp 25 to po czasie 10s przerzucało na gaz i jak pisałem obroty szarpały (zimny silnik), więc sam przedstawiłem na 50 stopni i zaczęło przerzucać po ok 25sek a czas został ten sam 10s,wiec jak by był uszkodzony czujnik to nadal by po 10sek przerzucało.
    Czy jesteś pewny że silnik się nagrzeje do 25 stopni po 10-ciu czy 25-ciu sekundach ?Moim zdaniem to za krótko .
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  9. #28
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    no dokładnie, ale uwalony czujnik, nie ważne jaka by była temp ustawiona to, i tak by się po tych 10sek ustawionych przełączało a tu jak zmieniam temp to zmienia się czas, wydłuża, jest tak jak by czujnik nie był na silniku tylko gdzieś przy reduktorze i rozgrzany gaz go oszukiwał.
    wszystko się zmieniło po wymianie redaktora bo przecież sterownik ten sam.
    Ostatnio edytowane przez henq ; 20-12-2015 o 23:52

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  10. #29
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Reduktor wymieniony na ten sam? Bo jesli na inny to mogl sie zmienic czujnik temperatury i gdy nie przestawisz ręcznie na prawidłowy to pokazuje bzdury. Dlatego nie mozesz dostosoowac temp przelaczania i dzieją sie jaja typu gasniecie itp bo stag ma wgrane korekty do temperatury gazu i reduktora na stałe.

    wytaptane z huaweia
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  11. #30
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    no jak na ten sam jak tamten padł

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    chodziło mi czy regenerowałeś / kupiłeś ten sam model.

    w takim układzie musisz znalezc typ czujnika jaki masz w nowym reduktorze i zmienić w programie, wtedy będzie pokazywał prawidłowo.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  13. #32
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    aaa, no nie, nowy całkiem i nie wiem chyba inny niż był, ale to powinni ustawić przy wymianie no nic popatrzę pod maską może znajdę nazwę na tym reduktorze. Pytanie jak zmienię w sterowniku typ reduktora to mapy do ponownej kalibracji?

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  14. #33
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez henq Zobacz posta
    Pytanie jak zmienię w sterowniku typ reduktora
    Typ czujnika.
    A z kalibracją no to nie wiadomo jak będzie, bo jak było ustawiane po temperaturze a sterownik otrzymywał błędne informacje o niej, no to mapy masz ustawione na nieprawidłowe dane, możliwe że zbiegiem okoliczności po zmianie typu czujnika na obecnych mapach jednak będzie OK.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #34
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Typ czujnika.
    No i pozamiatane
    było ustawione oba czujniki Ct-10k błędnie zawyżały temperaturę na reduktorze i gazu, znalazłem że ten reduktor co mam KME ma czujnik CT-LE-4K7 więc zmieniłem i temp. gazu zmieniłem na CT-02-2K
    Wymienione świece na nowe irydowe denso (były platinium motorcraft - całkiem zjechane szczelina 3mm) przy okazji wyczyszczona przepustnica i auto śmiga. Wszystkie objawy jakie były (szarpanie, gaśnięcie na gazie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania) znikły. Dzięki wielkie za pomoc.

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  16. #35
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Może problem jest w tym że valteki się rozjechały. Ile mają przebiegu?
    heh jednak wtryskiwacze po 5 latach zakończyły żywot, przepuszczały gaz (lały cały czas). Wymieniłem na nowe takie same valteki i zrobiłem autokalibracje, zebrałem mapy paliwa i gazu i wyszło mi coś takiego







    mapy rozjechane i mnożnik wydaje mi się ciut wysoki (samoczynnie taki ustawiło po autokalibracji)
    zauważyłem że mam ustawione odcięcia dotrysków na 1,7ms więc wyzerowałem je i znów zrobiłem autokalibracje i znów zebrałem mapy





    mnożnik nadal pozostał po autokalibracji od 1.4 (chyba za wysoki) ale po zebraniu mapek mniej więcej się pokryły, ale odchyłka jest całkiem poza skalą.
    I teraz moje pytanie
    1. czy lepiej ustawiać mnożnik z wyciętymi dotryskami na 1,7ms czy zostawić 0,0 i na takim ustawiać?
    2. czy jak zejdę z mnożnikiem bliżej 1 np 1.2 (pierwsza kropka) i wszystkie obniżę to mapy się nie pokryją ale odchyłka zejdzie do tej granicy 5% +/- 10%
    3. czy lepiej na reduktorze podnieść ciśnienie do tych 1,20 i wtedy zrobić autokalibrację i mnożnik sam opadnie? - aha reduktor ma ciężki dostęp ale zobaczyłem na nim nazwę KME

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  17. #36
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez henq Zobacz posta
    2. czy jak zejdę z mnożnikiem bliżej 1 np 1.2 (pierwsza kropka) i wszystkie obniżę to mapy się nie pokryją ale odchyłka zejdzie do tej granicy 5% +/- 10%
    nie, i będziesz miał za ubogo.
    Cytat Zamieszczone przez henq Zobacz posta
    3. czy lepiej na reduktorze podnieść ciśnienie do tych 1,20 i wtedy zrobić autokalibrację i mnożnik sam opadnie? - aha reduktor ma ciężki dostęp ale zobaczyłem na nim nazwę KME
    1,2 to mało, na 1,4-1,5 minimum, ale lepiej byłoby dysze rozwiercić, bo przy wysokim ciśnieniu waldemary i reduktor szybciej się poddadzą.
    Ostatnio edytowane przez splitu ; 18-04-2016 o 22:09
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  18. #37
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez henq Zobacz posta
    2. czy jak zejdę z mnożnikiem bliżej 1 np 1.2 (pierwsza kropka) i wszystkie obniżę to mapy się nie pokryją ale odchyłka zejdzie do tej granicy 5% +/- 10%
    nie, i będziesz miał za ubogo.
    machery którzy wymieniali wtryskiwacze ustawili mnożnik od 1,2 (nie mam screenów) i cały czas wywalało check za uboga mieszanka (trzy razy do nich wracałem trzy razy nie ustawili więc sam muszę kombinować) więc sam podpiąłem kabel i zrobiłem autokalibracje, zebrałem mapy i wyskoczył mnożnik od 1,4

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez henq Zobacz posta
    3. czy lepiej na reduktorze podnieść ciśnienie do tych 1,20 i wtedy zrobić autokalibrację i mnożnik sam opadnie? - aha reduktor ma ciężki dostęp ale zobaczyłem na nim nazwę KME
    1,2 to mało, na 1,4-1,5 minimum, ale lepiej byłoby dysze rozwiercić, bo przy wysokim ciśnieniu waldemary i reduktor szybciej się poddadzą.
    No i chyba tak było do tej pory (moje przypuszczenie), nie rozwiercone stare valteki tylko ciśnienie na starym reduktorze podniesione do 1,6 (wcześniejsze screeny) i po wymianie reduktora i wtryskiwaczów na starych ustawieniach sterownik ześwirował
    Teraz tak, rozwiercę wtryskiwacze o 1mm(przykład) i robię autokalibrację (muszę ) i teraz pytanie czy już w tym miejscu mnożnik opadnie (sam się ustawi o swoją wartość) czy nadal będzie na 1.4 a to ja po zebraniu map będę musiał go dostroić czy też opadnie i wówczas zbiorę mapy i dostrajam?

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  19. #38
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Kasujesz obie mapy. Robisz autokalibracje. Mnoznik sam sie dostosuje do obecnej sytuacji. Zbierasz mapy i robisz korekte jeśli jest konieczna.

    wytaptane z huaweia
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  20. #39
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    a co z wycinaniem dotrysków zostawić na 0,0 czy raczej tak jak piszą wrócić do ustawienia 1,7ms?
    ---
    edit
    ok rozwierciłem dysze na 2,2mm zrobiłem autokalibrację i rzeczywiście mnożnik spadł zebrałem mapy paliwa i gazu i dostosowałem mnożnik wyszło mi mniej więcej coś takiego:





    zrobiłem jeszcze aktualizacje sterownika na zgaszonym silniku i podziały się cyrki mnożnik wrócił na 1,4 ale to chyba przez to że silnik się zagrzał



    zebrałem jeszcze raz mapy ale były całkiem rozjechane więc jeszcze raz zrobiłem autokalibrację i mnożnik nadal pozostał od 1,4 pomimo że dysze rozwiercone i wcześniej mnożnik był od 1,1
    zebrałem jeszcze raz mapy na takim mnożniku i wyszło mi coś takiego





    nie wiem co o tym myśleć a dokładnie o takiej różnicy mnożnika po aktualizacji sterownika czy to ma coś ze sobą wspólnego.
    Ostatnio edytowane przez henq ; 19-04-2016 o 19:01

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  21. #40
    Pieszy
    Model
    jeszcze żaden :)
    Silnik
    -
    Od
    06 Aug 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    am problem z zagazowanym Mondkiem mk3 - silnik 1.8 125 km. Instalacja lpg tech, wtryski hana, reduktor kme. Po instalacji wszystko pięknie śmigało, niestety po jakichś 1000 km na gazie silnik zaczął gasnąć np. przy dojeżdżaniu do świateł, oczywiście mimo wciśniętego sprzęgła lub wrzuconego luzu. Oczywiście na benzynie nic takiego nie ma i nie miało miejsca.
    Nie zdarzało się to za każdym razem, ale jeśli już zgasł raz, to za każdym następnym hamowaniu do 0 było to samo.
    Gazownicy którzy montowali instalację, podpięli samochód do komputera, trochę pojeździliśmy, samochód kilka razy zgasł, mimo to stwierdzili że wszystko z ich strony jest ok.
    Jako że nie miałem za wiele czasu na jazdę po warsztatach, to jeździłem na benzynie. Tak przejechałem około 700 km i postanowiłem znów spróbować pojeździć na LPG.
    Ku mojemu zdziwieniu samochód już nie gasł. Niestety, jazdą na lpg tym razem nacieszyłem się około 2000 km, po czym znów samochód zaczął gasnąć tak jak poprzednio.
    Poczytałem trochę na ten temat i wybrałem się do mechanika, aby sprawdził gdzie może leżeć przyczyna. Panowie sprawdzili działanie przepustnicy, układ dolotowy powietrza, przewody WN oraz świece, przeczyścili silniczek krokowy. Jak widać niewiele to dało, bo samochód nadal gaśnie...

    Stąd moja prośba o pomoc i kilka pytań:

    1. Dlaczego "gaśnięcia" maja miejsce tylko w przypadku jazdy na LPG i dlaczego po przejechaniu na benzynie x kilometrów, później przez y kilometrów na LPG samochód nie gasł?
    2. Gdzie, poza wymienionymi wyżej miejscami, może leżeć tego przyczyna?
    3. Może ktoś miał takie kłopot i wie jak sobie z tym poradzić?
    4. Przy okazji może znacie godny polecenia warsztat w Warszawie, w którym mogliby mi pomóc?

    z góry dzięki za odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez maras32 ; 14-06-2016 o 18:57

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z ładowaniem , altek wymieniony,problem dalej tkwi!
    By wiciopmi12 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 21:56
  2. [Duratec] Problem z zapaleniem > problem z ciśnieniem paliwa
    By dav18 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 11:52
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 21:07
  4. Problem z pradem....jak problem wiadomo Francuz...
    By KarolRS in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 23:24
  5. [MkII] Problem z hamulcem, duzy problem. Miękki pedał
    By szczota in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 17:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów