+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    30 Sep 2014
    Mieszka w
    Janowo

    Question Mk3 2.5 z 2000 roku - silnik LCBD czy SEA?!

    Witam!
    Otóż szykują mi się uszczelki pod głowicami do roboty i niestety jestem trochę w kropce. Niby w Mk3 montowali silniki LCBD, ale na moim na nalepce pokrywy rozrządu jak byk jest napisane SEA. Czy to możliwe, że w pierwszych miesiącach produkcji ładowali v-ki z Mk2? W DR mam wbitą pojemność 2495 cm^3. Może byłaby opcja rozszyfrowania tego po VIN-ie? Niestety ja nic nie znalazłem... Mój VIN: WF05XXGBB5YT42187. Trochę kiepsko, bo chciałbym zakupić części a podobno UPG nie są wymienne miedzy LCBD i SEA, prawda?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    30 Sep 2014
    Mieszka w
    Janowo
    Z tym samochodem jak to z każdym z n-tej ręki mogło się już wszystko dziać. Załóżmy jednak, że silnik jest fabryczny - można jakoś odróżnić jeden od drugiego? Na fotkach w necie są praktycznie identyczne...

    EDIT1:

    Poza tym, teraz to juz jestem zupełnie skołowany. Znalazłem jedną fotkę, niby LCBD, gdzie widać naklejkę i tam też jest SEA tak jak u mnie... Paranoja z tymi oznaczeniami.


    EDIT2:
    Mój silnik, w każdym szczególe wygląda jak tenz linka. Jest SEA na nalepce, korek oleju (szczególnie napis 5W-20), kształt ucha bagnetu, plastikowa atrapa z nazwą, zaślepka w UIM koło węża do serwa i inne drobiazgi.
    http://archiwum.allegro.pl/oferta/si...004896031.html
    Ostatnio edytowane przez michtr1988 ; 13-04-2015 o 21:56

  4. #3
    Kursant Awatar morhot
    Imię
    Wojtek
    Model
    Cougar '99
    Silnik
    2,5 V6
    Opis
    eLPiGi
    Od
    25 Apr 2012
    Mieszka w
    Myślenice
    Powiększ sobie to zdjęcie które tutaj wkleiłeś. na osłonie rozrządu powyżej tego nabazgranego białym markerem masz jak byk wybite LCBD.

    Tutaj masz dla porównania silnik z wybitym SEA



    Zobacz co tam masz u siebie i będziesz wiedział :-)

  5. #4
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    nie patrzy się na naklejkę tylko na znaki wybite na osłonie poniżej uszczelki pokrywy zaworów

    ---------- Post added at 22:23 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

    a ogólnie w mk3 to silnik ma kod SEC, boczna pokrywa rozrządu w mk3 jest inna, z kolektora ssącego wychodzi tylko jeden wężyk podciśnienia a nie 2 jak w mk2
    Ostatnio edytowane przez Linarr ; 13-04-2015 o 23:25
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    30 Sep 2014
    Mieszka w
    Janowo
    Też to właśnie zauważyłem i poleciałem sprawdzić, ale niestety parownik od LPG zawinięty pianką mi zasłania i bez demontażu na szybko nie podejrzę :/. Widzę za to, że zmieniła się lokalizacja napinacza paska wieloklinowego. Jutro za widnego podpatrzę sobie jak u mnie się układa pasek. Jedno jest pewne - na naklejce mam duże EH1 więc najpewniej to jednak jest LCBD. Zamieszanie z tym SEA... Trochę spanikowałem, bo kiedyś czytałem wątek forumowego kolegi gnieciuch, że tez miał jakiś dziwaczny ten swój silnik i były niespodzianki podczas remontu.
    Dzięki za pomoc!

    Z drugiej strony trochę szkoda, że to nie SEA bo bym mógł kupić tańsze uszczelki z brytolskiego ebaya za 100 funciaków z wysyłką a tak najtaniej co znalazłem to komplet Reinza za +/- 800zł, Elringa koło 1000zł lub Corteco w okolicy 1200zł. Zastanawiam się czy warto dołożyć do droższych, czy to tylko efekt placebo, że "jak więcej wydałem to starczy na dłużej" ?
    Ostatnio edytowane przez michtr1988 ; 13-04-2015 o 23:43

  7. #6
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    te z ebaya to lipa jest przynajmniej do mk2
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  8. #7
    Kursant Awatar Ciapek642
    Imię
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK3 kombi + LPG
    Od
    02 Dec 2013
    Mieszka w
    Bratkowice
    Mój MK3 jest z 2000 roku, zrobiłem fotkę naklejki o ile pomoże
    Ostatnio edytowane przez Ciapek642 ; 14-04-2015 o 23:51

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    30 Sep 2014
    Mieszka w
    Janowo
    Dzięki! Moja wygląda identycznie, czyli jednak LCBD. Nie pozostaje nic jak zbierać na uszczelki i odstawić auto do zaufanego mecha. Gościu ma nieduży warsztat, nigdy nie bierze więcej niż jednego auta na raz i może robi wolno, ale dokładnie. Niech i miesiąc składa, przynajmniej wiem że nie będzie na odpieprz byle szybciej zrobione jak to się zdarza w większych warsztatach .

    A naszła mnie jeszcze myśl - czy warto przy okazji remontu zainteresować się wzmocnieniem gniazd zaworowych i zaworów pod LPG? Nie bardzo mogę znaleźć ile taka usługa kosztuje i czy jest warta swej ceny.

  10. #9
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    nie kombinuj, jak jest dobrze gaz ustawiony to nic się nie stanie z zaworami
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  11. #10
    Zielony listek Awatar Motyl73
    Imię
    Robert
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    V6
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Warszawa , Saska Kępa, Mińsk Mazowiecki
    Mój ma gaz założony jeszcze we Francji jakieś 12 - 13 lat temu. Niewiele z tamtej instalacji zostało ale do dziś śmiga na gazie. Co tam śmiga, często biorę jeszcze wiele nowych bryk :-) Opowieści o tym , że gaz niszczy silnik są mocno przesadzone. Dbać trzeba o to jak o wszystko inne i będziesz jeździć bardzo długo.
    P.S. Pozdrawiam kolegę z Piły. Wychowałem się w Krajence a moja żona to urodzona Pilanka. Często tam jesteśmy, może nawet mijaliśmy się na trasie.

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    30 Sep 2014
    Mieszka w
    Janowo
    Cytat Zamieszczone przez Motyl73 Zobacz posta
    P.S. Pozdrawiam kolegę z Piły. Wychowałem się w Krajence a moja żona to urodzona Pilanka. Często tam jesteśmy, może nawet mijaliśmy się na trasie.
    Również pozdrawiam, chociaż w Pile jestem słoikiem. Za to często śmigam do rodzinnego Torunia, więc jak jeździsz DK10 to mogliśmy się minąć .

    Wracając do spraw technicznych, to gazownik strasznie spieprzył sprawę. Instalacja ma wg papierów 1,5 roku ale mało co jest dobrze ogarnięte. Przy okazji remontu będę też prostował ten temat ale mam nadzieję ze nie zdążyła zasiać spustoszenia przez ten czas. Błędy w sztuce można wymieniać i wymieniać... Jak kupiłem auto to lał wtrysk benzynowy - okazało się że gazownik przyciął kolektorem przewód do masy i wtrysk był na benzynie ciągle otwarty. Do tego zamiast ze zbiornika puścić rurkę fi 8mm, jest fi 6mm i półmetrowy odcinek fi 8mm wlutowany przed parownikiem - jakby w połowie roboty się zorientowali, że 6mm nie podejdzie do AT09 Artic... Skutkuje to dużymi spadkami ciśnienia (do 0,6-0,65 bar) przy pełnym bucie ale po mojej regulacji nie jest przynajmniej ubogo przy przyspieszaniu. Do tego można jeszcze dorzucić półtorametrowe przewody wodne puszczone górą, ponad poziomem płynu w zbiorniczku wyrównawczym i butlę do której wchodzi 29l... No fuszerka po całości, chociaż dobrze że czerwonych valteków nie wsadzili (tylko reg fasty). Świetny przykład na to, że jak człowiek sam nie zrobi albo nie przypilnuje to nigdy nie będzie dobrze zrobione.

  13. #12
    Zielony listek Awatar Motyl73
    Imię
    Robert
    Model
    Cougar
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    V6
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Warszawa , Saska Kępa, Mińsk Mazowiecki
    Lub gazownika dobrego znaleźć. Ja raz do roku pojawiam się u swojego i tyle. Żadnych kłopotów. No może tyle, że przy dużych mrozach za wcześnie przełącza i potrafi zgasnąć. Wystarczy odpalić jeszcze raz i jest ok. A tak przy okazji to silniki nasze dobrze śmigają na gazie. Nie wiem dokładnie jaką mam instalację ale jestem przykładem na to, że na gazie można bezproblemowo jeździć. Przez wiele lat.
    Musisz znaleźć niestety innego gazownika chociaż szkoda kasy było na tego poprzedniego. Silniki nasze uważam za idealne na trasę a jeśli jeździsz pomiędzy Toruniem i Piłą to robisz kilka kilometrów. Warto utrzymać taki silnik w dobrej formie.

Podobne wątki

  1. Ford Mondeo II z 2000 roku
    By klakier in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 19:11
  2. Ford Mondeo III 1.8 z 2000 roku
    By klakier in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 13:47
  3. [TDDi MKIII] Silnik TDDi do którego roku produkowany ?
    By hazard in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30-01-2010, 18:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów