+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    12 Dec 2013
    Mieszka w
    Białystok

    Odrzybianie klimy, dostęp do parownika

    Cześć,
    Mam standardowy problem, że mi jedzie z klimy mokrą szmatą po włączeniu. W tym roku postanowiłem się za to zabrać. Oddałem samochód do serwisu gdzie został wymieniony filtr kabinowy, zostało przeprowadzone ozonowanie oraz odgrzybianie chemią (nietety szczegółów nie znam). Po 2 tygodniach problem powrócił. Jadę jeszcze dzisiaj to tego samego serwisu na poprawę "inną metodą", ale podejrzewam, że to się pewnie skończy tak jak za pierwszym razem.

    Z tego co się zdążyłem zorientować za przykry zapach odpowiada syf nagromadzony na parowniku, który ciężko jest usunąć psikająć środek w powietrze. Znalazłem temat gdzie jest opisany sposób dostania się do kanału prowadzącego do parownika poprzez odkręcenie schowka pasażera oraz wentylatora (mk3). Czy ktoś może powiedzieć jak dostać się do parownika w mk4 (przed lift)? Jakie dokładnie kroki należy podjąć żeby oczyścić parownik z syfów ? Czy ktoś robił to w mk4 i może opisać krok po kroku jak to zrobić? Jakie środki użyć?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Zdejmij pedał gazu i masz piękny dostęp do filtra i parownika
    wypisuję się z tego kraju...

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    12 Dec 2013
    Mieszka w
    Białystok
    Czyli zdejmuję pedał gazu, filtr i mogę spryskać bezpośrednio parownik, tak?
    Czy taki dostęp będzie wystarczający? Czy np drugą stronę można wyczyścić od strony pasażera? Czy nie ma takiej potrzeby? Który preparat byś polecił?

  5. #4
    Pieszy
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    11 Feb 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    U mnie też zaczęło śmierdzieć na wiosnę, gdy zacząłem częściej używać klimy. Byłem dziś u mechanika, zrobiłem serwis klimy wraz z odgrzybianiem. Póki co w kabinie czuć ostry zapach środka do odgrzybiania. Czy odgrzybianie pomogło, będę mógł dać znać za jakiś czas, ale rok temu też u niego byłem i wszystko było OK. Robi on to w ten sposób, że właśnie odkręca pedał gazu, aby wymienić filtr (innego dostępu nie ma) i psika jakimś płynem na parownik. Rok temu obserwowałem jak to robił, teraz zostawiłem mu auto, bo robiłem kilka rzeczy więcej, ale na pewno robił tak samo. Jak miałem Focusa I, też dostawał się do parownika i zawsze problem "śmierdzącego grzyba" znikał.

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Alecki
    Model
    MKIV
    Silnik
    B5254T3 HEKO
    Opis
    kombi, czarna perła
    Od
    12 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa /Bemowo
    Można też rurkę psikacza wprowadzić łatwiej - przez otwór czujnika temperatury (?) w tunelu koło nóg kierowcy (trzeba na chwilę wyciągnąć czujnik).
    Mondeo MKIV kombi 2.5T
    www.alecki.pl

Podobne wątki

  1. [MkI] Wymiana parownika
    By boost in forum LPG
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 23:27
  2. [MkI] Podłacznie parownika
    By lochu in forum LPG
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 12:21
  3. [MkI] Zamiana parownika.
    By komandir in forum LPG
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-09-2009, 00:49
  4. [MkII] Położenie parownika
    By mondipython in forum LPG
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31-10-2006, 14:14
  5. Dogrzanie parownika...
    By piatek77 in forum LPG
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-01-2006, 19:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów