+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Zielony listek Awatar Raschey
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI Titanium X / MKIII 2.0 Pb/LPG Ghia
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź

    Przyciemnianie samemu-jaką folie kupić ?

    Robi się znów ciepło i słonecznie i auto zaczyn się strasznie nagrzewać. Jako że robię parę rzeczy przy aucie to chcę również przyciemnić szyby bo zabieram się do tego od kilku sezonów ...
    W Łodzi krzyczą między 400 a 450 plnów za kombi. Najtaniej w Sieradzu za 300. Chętnie bym to komuś oddał bo mi się nie chce ale szkoda takiej kasy. Jak za folie dam nawet 150 to mi 250 zostanie na zestaw głośników Autotek A6.2CS i jakieś maty Stąd pomysł żeby zrobić to samemu. Wcześniej już kiedyś jakieś auta sobie robiłem. Dysponuje opalarką, podwórkiem, garażem itp.
    Przeczytałem wszystkie tematy na forum ale dalej mam wątpliwości dlatego założyłem po raz n-ty temat o przyciemnianiu.
    Folia zapewne potrzebna jest termokurczliwa żeby ładnie wyszło, no i taka żeby się nie rysowała !!! Pytanie jaką, bo na 5% trochę mało widać z tego co pamiętam ale na 20% nie wiele więcej.
    Ktoś linkował www.margotjg.com, że mają tam gotowe zestawy do mk3 ale linki już nie chodzą. Zadzwoniłem i już tego nie sprzedają.
    Znalazłem taki link gdzie pokazują, że folia kurczy się w jedną stronę i trzeba odpowiednio ją poodcinać.
    http://www.przyciemnianieszyb.pl/ind...=folia_do_szyb


    Ktoś może podlinkować jaką folie trzeba by zamówić i powiedzieć ile jej potrzeba.

    Pytanie bonusowe.
    Zanim zrobię to przyciemnianie muszę naprawić ogrzewanie szyby tylnej bo mi dwie ścieżki nie grzeją. Miernik mam więc znajdę. Pytanie czy naprawiać przy użyciu lakieru grafitowego czy polecacie inną metodę ?
    https://www.youtube.com/watch?v=b_2oM6PmVf4
    Ostatnio edytowane przez Raschey ; 05-05-2015 o 10:22

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar Raschey
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI Titanium X / MKIII 2.0 Pb/LPG Ghia
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Wie ktoś jak wygląda sprawa z kierunkiem termokurczliwości folii i jak powinno się dopasowywać do tego szyby ? Czy to jakiś wymysł ?
    Takie coś się nada ?
    http://allegro.pl/folia-do-przyciemn...237108925.html
    Pomierzyłem, że 4 metry powinno starczyć na kombi.
    Ostatnio edytowane przez Raschey ; 06-05-2015 o 18:58

  4. #3
    Kursant Awatar crossfader18
    Imię
    Oskar
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCI 119KM/155KM
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Cena dobrej foli to ok 80-100zł za mb, wiem bo am robię w tej dziedzinie Inne wynalazki nie zdadzą egzaminu przy większych obłościach.

  5. #4
    Zielony listek Awatar Raschey
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI Titanium X / MKIII 2.0 Pb/LPG Ghia
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Zrobiłem na Global GP05.
    http://allegro.pl/termokurczliwa-fol...336755545.html
    Kupiłem w zakładzie gdzie robią na tej folii, zresztą to ta sama osoba sprzedaje folie na tym alle.
    http://www.przyciemnianie.auto.pl/
    Tył wyszedł prawie bo zrobił się zagniot, trójkąty zrobiłem z szablonu, tył w bagażniku wyszedł najlepiej. Boczne muszę poprawić. Wyciągałem szyby i za słabo wycisnąłem wodę. Bałem się, że pęknie mi szyba.
    Ale zabawa jest naprawdę przednia i satysfakcja, że coś się zrobiło samemu
    UWAGA:
    Folia jest sko ostra i przeciąłem sobie palec razem z mięsem. Nie chce się "skleić", paprze się, szkoda gadać .... Polecam rękawiczki.

  6. #5
    Kursant
    Opis
    MKIII kombi, 2.0 TDCI
    Od
    25 Sep 2011
    Mieszka w
    Konstantynów łódzki
    Ją zrobiłem na Armorlite Dark SR.
    Folią kurczyła się w pionie

    Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    ford mondeo
    Od
    25 May 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Dla mnie najważniejsze to przepisy, nie chciałbym zrywać podczas kontroli, albo na przeglądzie. Czy to prawda, że zakładający folię powinien mieć jakąś licencję i samemu nie wolno zakładać. Najlepsze folie robią w USA.
    Sam raczej bym się nie podjął, przyznam że auta ładnie się prezentują i warto wydać te kilka stówek https://artvocado.pl/przyciemnianie-...laczego-warto/. Lepsza prezencja auta to tylko jeden z plusów jakie daje przyciemnianie.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    TDDI
    Od
    29 Aug 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Dobra folia termokurczliwa kosztuje ok 35 zł , za 3 metry . Nie ma potrzeby stosować droższej. W serwisach używa się przeważnie folii znanej firmy (każdy ją zna) za ok 60zl za 3 metry w hurtowni , bądz 80zł w sprzedaży dla Kowalskiego. Mam tą folią oklejoną jedną szybe i niczym się nie różni od tej za 35zł.

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar boro1990
    Imię
    Daniel
    Model
    mk2/E39
    Silnik
    2.5V6/2.2
    Opis
    Było Mondeo mk2 2.5 V6 Jest E39 520
    Od
    11 Feb 2012
    Mieszka w
    Włocławek
    Nie musisz mieć żadnej licencji. Teoretycznie folią powinna mieć atest. Tylne szyby możesz farbą zamalować i policja nic Ci nie zrobi ale nie ma takiej folii którą przyciemnisz przód i nie przekroczysz dopuszczalnej wartości

    Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
    "Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach"

    "Możesz mieć każde auto. BMW M5 i tak jest szybsze" - Jeremy Clarkson


  10. #9
    Zielony listek
    Model
    MkIII, MkIV, Xf
    Silnik
    2.0 pb, 4.2 V8
    Opis
    2006 + 2004 + 2008 + 2010
    Od
    20 Aug 2014
    Mieszka w
    Krk
    Jesli w ogóle folia ma atest... żeby nie przekroczyło dopuszczalnej wartości z przodu to tylko "antywłamaniowa" bezbarwna, która powoduje że trudniej rozbić szybę a jeśli już to nie rozsypuje się w mak. Np pieski taką mają w radiowozach.
    Folie klei się bardzo prosto jednak trochę wprawy trzeba mieć.
    Tylko podwójne szyby albo folia lcd co kwotowo wychodzi podobnie z tym że efekt lcd dużo lepszy i da się sterować przyciemnieniem

Podobne wątki

  1. [MkI] jaką szybe kupić??
    By mondziek94 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 10:16
  2. [MkIV] Jaką szybę kupić?
    By agassii in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 00:14
  3. [MkII] jaką folie przyciemniającą wybrać??
    By Achmed in forum Tuning
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 22:17
  4. [MkII] Kupić juz z instalką czy samemu przerobić?
    By Radzio75 in forum LPG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 22:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów