+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    05 May 2015
    Mieszka w
    Wrocław

    MK4 2.5T przeróbka/podrasowanie/Tuning

    Drodzy Forumowicze,

    Proszę o wyrozumiałość, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.

    Posiadam Mondeo MK4 z 2007 z silnikiem 2.5T. Niestety zostanie wkrótce zastąpiona innym autem do celów rodzinnych, ale sentyment nie pozwala mi jej sprzedać. Chciałbym z niej zrobić auto wyjątkowe, szczególnie pod względem mechanicznym (jeśli chodzi o wyposażenie, jest ono na dość wysokim poziomie jak na auto z tego rocznika) - trochę "zabawkę"

    Niestety jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o mechanikę. Chciałbym powierzyć prace serwisowi, który zająłby się modyfikacjami "od początku do końca". Jak wyżej, zależy mi przede wszystkim na modyfikacjach mechanicznych - zawieszenia, silnika etc... Wiem, że bezsensowne będzie dodawanie mocy przy pozostawieniu przedniego napędu, więc może 4x4 (Volvo?). To samo ze skrzynią (może automat?) amortyzatorami,wydechem itd....

    Oczywiście nie chcę zrobić z niej ospojlerowanego auta torowego, a coś, co będzie miło zaskakiwać, jak stare Volvo S80 4x4 z V8

    Będę wdzięczny za propozycje/sugestie zakładów, które doradzą i będą potrafiły to zrobić kompleksowo. Jak wyżej pisałem, jestem laikiem, a również niestety nie będę miał czasu na przerzucanie auta z warsztatu do warsztatu na pojedyncze zmiany. Wiem, że może być to dość kosztowne, na co jestem gotowy pod warunkiem jakości rozwiązania.

    Z góry dziękuję za podpowiedź!

    Pozdr,
    M

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    audi
    Silnik
    2.0 TFSI
    Opis
    a4 allroad
    Od
    04 Dec 2007
    Mieszka w
    Kraków
    4x4 raczej odpada, plyta podlogowa, pewnie tylne zawieszenie na to nie pozwala. Do auta zabawki pchanie automatu to krok wstecz.
    Co do silnika, to droga jest utorowana, popatrz na tuning forda focusa ST (duzo tego na sieci). Pewnie wieksze wtryski, wydajniejsza pompa, wydech, obowiazkowo IC, kolektor z turbina od focusa RS, program Obowiazkowo do tej mocy, zmiana tarcz na wieksze i lepsze zaciski, bo to co jest w serii ledwo wystarcza na seryjna moc.
    A4 allroad 2.0 tfsi, VW cross polo 1.2 TSI
    ---------------------------------------------------

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    MKIV
    Silnik
    2,5T+LPG 260km by Heko
    Od
    23 May 2014
    Mieszka w
    Marki
    Cytat Zamieszczone przez Korton555 Zobacz posta
    4x4 raczej odpada, plyta podlogowa, pewnie tylne zawieszenie na to nie pozwala.
    Niekoniecznie MIV i Volva miały tą samą płytę (zawias i hamulce), a w Volvach było 4x4, ale rzeźba pewnie by była spora...

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    W jaką moc celujesz? Te silniki wytrzymują trochę ponad 300KM, powyżej pękają tuleje cylindrów. Napęd na jedną ośkę jako tako wystarczy.

    Foto by Adela Carsshoot
    Było Renault 5 Diesel, Mondeo mkI 1,8 LPG oraz mkIII Gihia 2,5v6 LPG

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Ford Miondeo mk1 2.5 V6 duratec
    Od
    10 Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ccLot Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Korton555 Zobacz posta
    4x4 raczej odpada, plyta podlogowa, pewnie tylne zawieszenie na to nie pozwala.
    Niekoniecznie MIV i Volva miały tą samą płytę (zawias i hamulce), a w Volvach było 4x4, ale rzeźba pewnie by była spora...
    Zawieszenie w volvo jest inne z tylu. Poczynajac od tylnychwachaczy poprzecznych, ich rozmiar kształt oraz ze sa z amelinium. Wachacze reakcyjne tez inne. Belka inna, musi miec mocowanie haldexu.
    Podloga trocheinna, brak miejsca na mocowanie podpory walu.
    Elektronika trerujaca haldeksem, przekladnia kontowa sam haldex wal polosie tylne skrzynia i polosie przednie wydech inny plus zawias.
    Samo 4x4 wyniesie cie w czesciach z 15 tys a chcesz jeszcze cos z silnikiem robic zawiasem przod hamulcami?
    Dokladac do mondeo ze 45 tys mija sie z celem.
    Lepiej dac skrzynie od rs ze szpera i cieszyc sie trakcja, wydac trochekasy na nauke jazdy i zobaczyc co ten samochod potrafi. Jak bedzie ci malo to moge podeslac ci specow s wawie ktorzy maja doswiadczenie z moca i volvo. Pokaza zhamuja ci auto, zmienia przy silniku i innych rzeczach.

    Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Zawieszenie np Eibach plus Bilstein B8 albo jakis zestaw gwintowany ewentualnie.

    Zamiast pakowania skrzyni z RS'a, która wymagałaby przerabiania półosiek, sugerowałbym raczej wstawienie szpery dedykowanej do skrzyni z Mondeo. No i oczywiście wymiana ori sprzęgła na komplet z Foki RS.

    Silnik to sprawa dobrze przetrenowana - bez ruszania bloku bezpieczna granica to te 320-340KM, które mozna osiagnąć po wymianie kilku rzeczy: przeróbka dolotu (albo EcuSpacer albo przeróbka fabrycznej puszki filtra powietrza albo jakis dobry dedykowany dolot), porządny actuator, BoostSelenoid, lepszy DV, wtryski od Foki RS, DP 3" plus sportcat (albo decat) i reszta wydechu na 2,5 cala, oczywiście porządny IC, turbina z Foki RS albo zrobienie hybrydy z ori turbiny (co przy mocy oczekiwanej w okolicach 320KM jest tańszą opcją, bo znalezienie turbiny z RS'a jest dość kłopotliwe i mocno kosztowne) no i oczywiście dobre strojenie na koniec.

    Oczywiście hamulce - zaciski z Foki RS na tarcze 336mm powinny wystarczyć przy dobrym zestawie tarcz i klocków plus mozna się pokusić o dobre przewody hamulcowe w oplocie stalowym.
    Ostatnio edytowane przez MAG ; 12-05-2015 o 09:07
    Kwatery na lato w Gdansku

  8. #7
    Kursant Awatar djxxx
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2008 2,5T Ghia X / Titanium S
    Od
    23 Jul 2010
    Mieszka w
    Ujazd Śląski
    Witam. Jeżeli to możliwe to proszę o radę od czego zacząć aby standardowe mondeo 2,5T w wersji TitaniumS/GhiaX miało w miarę dobrego kopa. Chodzi o tuning silnika itp bo wizualnie to raczej bym nie zmieniał no może jakieś drobne szczegóły typu pomalowane zaciski no a przy okazji hamulce. Niestety mechanikiem samochodowym nie jestem wszystkich pojęć tez nie ogarniam ( ale uczę się ) i proszę o wyrozumiałość. Chciałbym wiedzieć od czego zacząć i ile mniej więcej pieniędzy odłożyć na poszczególne elementy , w co warto inwestować ( jaki element/ proponowana firma wraz z cena <+/->) a co niekoniecznie oraz wynikające z tego plusy i minusy (np szybsze zużycie turbiny i innych podzespołów jaka jest teoretyczna różnica w mocy oraz odczuwalna w praktyce) oraz Kogo polecacie zwłaszcza jeżeli chodzi o chiptuning bo wymianę np IC to raczej będzie miał mi Kto zrobić. Z tego co też znalazłem na necie to wraz z wzrostem mocy powinno się inwestować w lepsze hamulce itp. Jeszce jedno jak to jest ze mondeo zazwyczaj ma w standardzie od 10 do 15 koni mniej niż foka (focus)? Niestety w życiu mam ważniejsze wydatki niz tuningowanie auta ale powoli odkladam i na dobra sprawę nie wiem ile będę w stanie wydać na ulepszenie swojego Mondka.Z góry bardzo dziękuję

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez djxxx Zobacz posta
    w wersji TitaniumS/GhiaX
    A skąd kolega wytrzasnął taki model To jeden czy dwa samochody?

    ps. Sorry ale nie mogłem się powstrzymać

  10. #9
    Kursant Awatar djxxx
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2008 2,5T Ghia X / Titanium S
    Od
    23 Jul 2010
    Mieszka w
    Ujazd Śląski
    ogólnie wersja TitaniumS ale nawet w salonie/serwisie było info ze titaniumS+GhiaX -hmmm wiem chore ale niby taka wersja. Jak dla mnie to to jest wersja titaniumS z wszystkimi dodatkami GhiaX ...

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    A można nr VIN sprawdzę bo jestem ciekaw czy serwis aż tak się pomylił.
    Ostatnio edytowane przez Robert68 ; 02-09-2015 o 22:41

  12. #11
    Kursant Awatar djxxx
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2008 2,5T Ghia X / Titanium S
    Od
    23 Jul 2010
    Mieszka w
    Ujazd Śląski
    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    A można nr VIN sprawdzę bo jestem ciekaw czy serwis aż tak się pomylił.
    Jak nie zapomnę to jutro podeślę VIN . Ja tylko napisałem tak jak mi mówiono o tej wersji ale ciągle jestem przy tym ze to titaniumS . Chciałem dodać jakieś foto (album itd) ale ciągle mi wywala błędy a format i rozmiar zdjęć prawidłowy. Spróbuję jutro na komputerze.

    Nie wiem czy mogę dodać ten link z foto . Jak coś to proszę nie krzyczeć -wystarczy info ze mam usunąć.
    https://instagram.com/p/ziTGutDSZx/

    https://instagram.com/p/zQT5lXjSTz/

    Widok wnętrze i ogólny
    Ostatnio edytowane przez djxxx ; 02-09-2015 o 23:35 Powód: błędy w pisowni - autokorekta w telefonie. ..

  13. #12
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez djxxx Zobacz posta
    ciągle jestem przy tym ze to titaniumS
    Niestety ale jest to wersja Ghia z pakietem stylistycznym z Titanium S.

  14. #13
    Kursant Awatar djxxx
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2008 2,5T Ghia X / Titanium S
    Od
    23 Jul 2010
    Mieszka w
    Ujazd Śląski
    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez djxxx Zobacz posta
    ciągle jestem przy tym ze to titaniumS
    Niestety ale jest to wersja Ghia z pakietem stylistycznym z Titanium S.
    W sumie to jak dla mnie nie robi różnicy bo mam wszystko to co najlepsze (w teorii ) w titaniumS i GhiaX No może nie do końca bo titaniumS mają czarna skórę najczęściej ale nie da się mieć wszystkiego na raz to tak jak mieć diesle i benzynę itd. Mniejsza o to . Wracając do głównego tematu zwiększenia mocy itd będę bardzo wdzięczny za jakieś i konkretniejsze info

  15. #14
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Najnowsze wiadomości sa takie, że niestety w przypadku Mondeo i S-Maxa 2,5T sa jakies ograniczenia związane z programem w ECU i pomimo zastosowania kompletu gratów które w przypadku Foki 2,5T dają przekroczenie granicy 300KM, u nas nie przekracza okolic 270-280KM. Wg Heko optimum modów to wymiana IC i program (plus ewentualnie DP i DC) i mamy 260-270KM - nie ma sensu pakować się w grube mody, bo to duża kasa a i tak granice bezpieczeństwa dla tego silnika to okolice 320KM
    Kwatery na lato w Gdansku

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar heko
    Imię
    Grzegorz
    Model
    FF 3 RS
    Silnik
    2.3eb 400+
    Opis
    Focus 3 RS 2.3eb 400+
    Od
    15 Apr 2008
    Mieszka w
    Krakowie
    ...powiem nawet że 300, pow. tego jednak są kłopoty

  17. #16
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    23 Dec 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez heko Zobacz posta
    ...powiem nawet że 300, pow. tego jednak są kłopoty
    A tuleje w MK4 nie pękają już od 260KM?

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  18. #17
    Moderator MKP Awatar jarek33
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII i MKIV + Focus 1,6
    Silnik
    2.0 TDDI i1.6 ecobost 1,6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    Świdnica
    alesz kotleta odkopał ponad 4 letniego


Podobne wątki

  1. [Tuning]Prośby o Virtual Tuning - VT
    By Kraja in forum Tuning
    Odpowiedzi: 1070
    Ostatni post / autor: 15-09-2013, 13:21
  2. [MkIII] Podrasowanie benzynki 2.0
    By bantor in forum Tuning
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-11-2011, 22:27
  3. [MkI] Podrasowanie :)
    By pelsondida_1992 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 22:52
  4. [Tuning] Tuning hamulców mk3 2001-
    By STraits in forum Tuning
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 19-04-2010, 12:23
  5. podrasowanie
    By slyman in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-11-2006, 00:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów