+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    sedan 2000r.
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    katowice

    Przewód od klimatyzacji kompresor - osuszacz

    Witam, podczas przeglądu klimatyzacji pojawiła się nieszczelność w przewodzie niskiego ciśnienia, który idzie od kompresora do osuszacza. Zastanawiam się nad kupnem używanego przewodu lecz nie jestem pewny który to tak na prawdę jest (boje się że kupie nie ten przewód co trzeba, ponieważ jest ich chyba kilka). Czy mógłby ktoś podać jakiś link lub dokładną nazwę takiego przewodu?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez damian6352 Zobacz posta
    pojawiła się nieszczelność w przewodzie niskiego ciśnienia, który idzie od kompresora do osuszacza.
    Raczej od osuszacza do kompresora,ale to szczegół.Przewód składa się z części metalowej na której są uszczelki (oringi) i węża gumowego (środkowa część).Gdzie Ci cieknie?Dlaczego chcesz kupować inny?Oringi się wymienia,wąż gumowy w solidnym serwisie klimy też wymienią i zaprasują a rurki aluminiowe nie są żadnym problemem.
    U mnie z powodu zgniecenia części metalowej tego właśnie przewodu (wypadek drogowy poprzedniego właściciela-takiego kupiłem) uszkodzony fragment wraz z zaworem ładującym wycięto i zastąpiono fragmentem z innego przewodu poprzez zespawanie.W tym samym serwisie na moich oczach dorabiali przewód aluminiowo-gumowy do busa-chłodni z powodu uszkodzenia części gumowej.
    Ja z tym dorabianym przewodem jeżdżę już 12 lat i klima ciągle sprawna (serwisowana co roku).



  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    sedan 2000r.
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    katowice
    Nieszczelność jest w miejscu zlączenie gumy i metalowej części, facet, który sprawdzał mi klime powiedział, że trzeba to będzie okuć za co wstepnie policzyl 150zl za samo okucie.. Stąd moje zainteresowanie używanym przewodem. I jeszcze jedno pytanie, troche czynnika jeszcze mam w klimie, wiec czy moge bez obaw korzystac z klimatyzacji z tym nieszczelnym przewodem?
    Ostatnio edytowane przez damian6352 ; 15-05-2015 o 19:31

  5. #4
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez damian6352 Zobacz posta
    czy moge bez obaw korzystac z klimatyzacji z tym nieszczelnym przewodem?
    Możesz.Jak ucieknie 70% gazu to klima po prostu przestanie działać pomimo załączonego"AC".



  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    sedan 2000r.
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    katowice
    Witam, mam kolejne pytanie ponieważ na allegro znalazłem przewody do klimatyzacji mondeo mk3 lecz są to przewody rocznika 2003 wiec czy takie przewody beda pasowac do mondeo mk3 rocznika 2000, czy czymś sie roznia? Zalezy mi na odpowiedzi gdyz uzywane przewody na 30zl wydaja sie lepsza opcja niz okucie za 150 zł.

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar krzys k-c
    Imię
    krzys
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mondeo mkIII
    Od
    30 Apr 2011
    Mieszka w
    AZM Płock
    Cytat Zamieszczone przez damian6352 Zobacz posta
    Witam, mam kolejne pytanie ponieważ na allegro znalazłem przewody do klimatyzacji mondeo mk3 lecz są to przewody rocznika 2003 wiec czy takie przewody beda pasowac do mondeo mk3 rocznika 2000, czy czymś sie roznia? Zalezy mi na odpowiedzi gdyz uzywane przewody na 30zl wydaja sie lepsza opcja niz okucie za 150 zł.
    mniemam iz przetarł się o podłużnice -standardowo. Zakuwać całego nie trzeba tylko dać złączkę , a jeżeli kosztuje 30 zl to co się zastanawiasz , pasują wszystkie, tylko trzeba PB ON są inne

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    sedan 2000r.
    Od
    27 Dec 2014
    Mieszka w
    katowice
    Dziekuje za odpowiedz, czytalem, ze po nieszczelnosci, ktora nie byla naprawiona zbyt szybko trzeba tez wymienic osuszacz czy to prawda?
    Ostatnio edytowane przez damian6352 ; 23-05-2015 o 19:14

Podobne wątki

  1. [MkIII] osuszacz klimatyzacji
    By przemek-p71 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 19:35
  2. [MkIII] Marznący osuszacz klimatyzacji
    By wojtusss99 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 22:28
  3. [MkIII] Jaki przewód osuszacz -> sprężarka?
    By Tafla in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 08:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów