+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 104
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos

    Jaki samochód jako drugi w rodzinie - ekonomia - 2-3tys.zł.

    Mondeusz wozi nas dumnie i bezproblemowo w konfiguracji 2+2 i miejsca na bagaże jak wiadomo multum.
    Jednak planuję zakup autka dla mojej małżonki gdyż ja często wyjeżdżam i zostaje ona bez autka.
    Założenie jest proste. Autko ma być TANIE w zakupie (powiedzmy max 2-3tys.), TANIE w eksploatacji czyli niedrogie części ( większość napraw typowych nie wymagających rozbierania silnika ani dużego podnośnika robię sam na parkingu) oraz spalające niewiele paliwa.
    Służyć ma małżonce do dojazdu do pracy, na zakupy i gdzieś z dziećmi.
    Do póki małżonka jest na macierzyńskim użytkowane max 2 razy w tygodniu po 20-30km.
    Potem max 60km dziennie. Raz powiedzmy na kilka miesięcy trasa 600-800km w obie strony. Jeśli wybór padł by na autko nie z tych najmniejszych to może raz w roku pociągnięcie przyczepy campingowej o DMC powiedzmy koło 1000kg na wakacje.
    Najpierw myślałem o czymś z małym silniczkiem by OC było niewielkie gdyż małżonka ma prawko od 2 lat i niewiele jeszcze jeździła mimo że prowadzi dosyć dobrze jak na tak małą praktykę. Potem pomyślałem, że mogę autko zarejestrować na siebie i wziąć ją na współwłaściciela by OC mieć z pełnymi moimi zniżkami a dodatkowo by małżonce też leciał "staż" do zniżek na OC.
    Jak twierdzi wystarczyło by jej nawet cienkocienko ale ja nie mam przekonania. Pali toto ponoć około 7 litrów więc praktycznie tyle co nie jeden silnik 1,6 a komfort jazdy i kultura pracy znacząco inne nie mówiąc o "strefach zgniotu".
    Większość moich auto to były diesle...jednak czy warto pchać się w dieselka do auta przeznaczonego do powyższych celów?
    Benzyna lub benzyna + gaz ?
    Wstępnie moja uwaga skupia się na kilku autach i chciałbym prosić o opinie , dobre rady lub odradzanie... ogólnie za i przeciw.
    Tak więc moje typy to:
    - Astra II 1,6 8V sedan lub kombi 75 lub 85 KM
    - VW Polo - nie wiem jakie silniki są polecane
    - Fiat Punto II - j.w.
    - VW Golf III - w benzynach się nie orientuje, miałem 1,9TDI przed mondeuszem i bardzo chwaliłem za bezawaryjność i spalanie około 4,5 litra
    - Opel Corsa
    - Ford Fiesta
    - Cienkocienko - seicento ???

    Samochód miałby posłużyć powiedzmy 3-4 lata zanim uzbieramy na coś lepszego.
    Jako że mamy dwoje dzieci ( 6 lat i 2 miesiące) to z racji większej wygody zapinania dzieci w fotelikach wygodniejsze byłoby posiadać auto 4-5 drzwiowe ale jeśli by się trafiło coś super 2 drzwiowego to też rozważę.
    Ogólnie ciśnienia nie ma bo nie musimy kupować na już, spokojnie i kilka miesięcy lub rok możemy poszukać i się zastanowić jednak chciałbym już obrać jakiś konkretniejszy kurs czego szukać konkretniej.

    Liczę na Wasze rady i opinie.
    Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    najtaniej to seicento, ale jesli coś z większych dla bezpieczenstwa to jakiś koreańczyk, np. daweoo nubira - większość rzeczy można kupić w kiosku bajecznie tanie podzespoły, nawet wygodne wewnątrz, sporo przestrzeni, 5drzwi, jeśli nie zalezy Ci na tym żeby auto się prezentowało i miało markę to popatrz coś w tej kategorii.

    1,6 mniejsze OC a 2,0 większe OC ale palą mniej więcej tyle samo a zapas kucy jest przy 2,0 większy. z gazem kupisz za 2 patole, z przerejestrowaniem i ubezpieczeniem ew. przeglądem wyrobisz sie w 3tys.
    wiadomo, cos bedzie do zrobienia, jak w kazdym pewnie, ale za kilka stowek masz czesci do połowy samochodu

    zalecam benzyna+gaz, jeśli już go kupisz z instalacją ew. koszt serwisu niewielki a wyjdzie taniej niz diesel, nawet ten wspomniany nieśmiertelny 1,9tdi który pali 4,5l. licząc 9l gazu po 2zł to 18zł a 4,5l po 4,80 to juz ponad 20zł, na kawe/ciasto/soczek/browar zostaje po 100km
    Ostatnio edytowane przez splitu ; 20-05-2015 o 17:27
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    daewoo...odpada, tu już nawet nie chodzi o wygląd ( choć preferuje auta jeśli już stare to przynajmniej wizualnie nie wyglądające na gierka ) ale po prostu wszelkie nubiry, matizy, lanosy mnie odrzucają.
    Kolega miał lanosa przez rok czasu i częściej stał na warsztacie niż jeździł a na dodatek kiedy w ciszy stało się koło niego słuchać było jak rdza go chrupie. Tak że daewoo nie biorę pod uwagę.
    Seicento biorę pod uwagę ale tylko jeśli by się okazało że będzie tańsze w wyżywieniu niż większe auta. Przyczyna - na większe zakupy do marketu nawet gdy załadujemy cały koszyk zakupami się nie nadaje chyba że ten koszyk potem podczepimy linką do auta. Na wyjazd wakacyjny też odpada zwłaszcza z dziećmi bo chyba tylko szczoteczki do zębów byśmy mysieli zapakować nie wspominając o ewentualności ciągnięcia przyczepy gdyby mondi zaniemógł ( odpukać ) która ważyła by więcej niż sam samochód pewnie.
    Cienkie i seicento zostawiam w zupełnym odwodzie na samym końcu.
    Co do aut z gazem... czy takie kupowane już z instalacją gazową to nie proszenie się o problemy?
    Podobno lepiej kupić benzyne i samemu gaz zamontować - takie słyszałem opinie.
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 20-05-2015 o 18:09

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    BMW 3GT 2020/Fiesta mk7 FL 2013/Fiat 126p 1979
    Od
    07 Jul 2012
    Mieszka w
    Węgrów/Warszawa
    w tej cenie to punto I z ostatnich lat czyli 97 -98r bardzo dobry wybór, moje pierwsze autko, dziadek rok temu takie kupił z 98r i bardzo zadowolony. pojemne, silnik 1.1 albo 1.2 dobry i prosty. Punto II w tej cenie to będzie złom.


    http://olx.pl/oferta/fiat-punto-1998...tml#e7fff18bcb

    taki przykład. moim zdaniem nawet linia nadwozia jest w dzisiejszych czasach nie jest jakaś przestarzała mocno.
    Ostatnio edytowane przez Piotrek_77 ; 20-05-2015 o 18:14

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Cytat Zamieszczone przez Piotrek_77 Zobacz posta
    punto I z ostatnich lat czyli 97 -98r bardzo dobry wybór, moje pierwsze autko, pojemne, silnik 1.1 albo 1.2 dobry
    Jakie ma zapotrzebowanie na banzyne i ile waży?

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    BMW 3GT 2020/Fiesta mk7 FL 2013/Fiat 126p 1979
    Od
    07 Jul 2012
    Mieszka w
    Węgrów/Warszawa
    w trasie jak lecisz oszczędnie to i 5 z lekkim hakiem spali, wiem bo sprawdzałem. realnie te 6 w trasie trzeba liczyć. w mieście 7-8 litrów.

    1043 kg.

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Trzeba by w razie gdyby decyzja padła na punto zagazować, bo spalanie niewielkiego samochodu w granicach mojego mondeo ... drażni a ma być tanio w założeniu. Przyczepociągnięcie też przy nim odpada bo przyczepka bedzie miała około 1000-1100kg ( no chyba że bym kupił jakiegoś "nbiewiadówka" ale 4 osoby w nim to katorga, miałem i czasem w dwie było ciasno :-) ).
    No...czekam na dalsze podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 20-05-2015 o 18:47

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Grzegorz
    Model
    Vauxhall Vectra C
    Silnik
    1.9 CDTI 120 KM
    Opis
    Kombi
    Od
    20 Aug 2012
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Myślę, że dobrym wyborem byłoby właśnie wspomniane Punto I z końca produkcji w gazie. Pali to śmiesznie mało, jak dobrze pamiętam to one w ocynku były więc jeszcze nie gniją, części też tanie. Jeśli cenisz bezpieczeństwo swojej rodziny to zdecydowanie odradzam Seicento, miałem kiedyś nim dzwona i auto poszło do kasacji, a w Passacie, w którego się władowałem powgniatałem jedynie drzwi. Po tym widoku nabrałem bardzo dużego dystansu do tych aut.

    Co do spalania w tym Punto, kolega ma 1.2 i pali mu to w mieście koło 8 litrów gazu. Masa własna, jak dobrze pamiętam coś koło 900 kg.
    Ostatnio edytowane przez Blady214 ; 20-05-2015 o 19:35

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Jondi
    Imię
    Andrzej
    Model
    Ford FieSTa
    Silnik
    2,0 150km
    Od
    20 Jan 2009
    Mieszka w
    Kraków
    z całym szacunkiem szukasz auta za 2-3 tyś a wymagania masz dość wygórowane...
    Moim zdaniem Lanos lub nubira to rewelacyjny wybór tylko trzeba szukać takiego ze zdrową blachą... Mówisz że koledze się psuło hmm to powinien zmienić mechanika albo trafił na trupa i tyle. Z 2 strony mam klienta któremu Jeepy co chwile padały a niecałe 2 miesiące po wyjechaniu z salonu szyba mu wypadła...

    chcesz tanie w utrzymaniu do ciągnięcia przyczepy i na wakacje to masz taki na forum
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-pakiet-ST-200

    Były: AR 145 junior 1,4 TS ,Mondeo Mk II 2,0 silver top, Cougar v6, AR 166 3,0 v6

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Co do aut z gazem... czy takie kupowane już z instalacją gazową to nie proszenie się o problemy?
    Podobno lepiej kupić benzyne i samemu gaz zamontować - takie słyszałem opinie.
    pewnie że tak. ale czy my rozmawiamy o aucie budżetowym do tluczenia się koło domku czy o aucie za 2tys które jest ładne, ma odpowiednią markę, nie rdzewieje, nie psuje się i mało pali? bo jeśli ta druga opcja to takich aut nie ma.

    podałeś warunki:
    • TANIE w zakupie
    • TANIE w eksploatacji
    • 5 drzwi
    • duże, a co za tym idzie bezpiecznie
    • mało pali
    • tanie OC
    koreańczyki takie warunki spełniają.
    z Twoich typów tylko Punto mieści się w kryteriach, ale rdza też go chrupie.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Cytat Zamieszczone przez Jondi Zobacz posta
    z całym szacunkiem szukasz auta za 2-3 tyś a wymagania masz dość wygórowane...
    Owszem :-) Tak już miewam czasem :-)
    Daewoo nie kupie i nie przekana mnie nic.
    Z ciagniecia przyczepy moge zrezygnowac choc taka astraII raczej z tym problemu by pewnie nie miała

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    z Twoich typów tylko Punto mieści się w kryteriach, ale rdza też go chrupie.
    Dla tego punto oceniam jako kandydata do zakupu ale zasiegne jeszcze opinii o reszcie.
    Jak napisałem nie pili mnie wiec mam o tyle dobra sytuacje ze nie spieszac sie moze sie kilka "perełek" trafi.
    Sorki za brak znakow pl ale pisze z dzieckiem na reku.

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar marcn24
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Greater Manchester
    wylicytowałem na allegro mk2 kombi ghia kombi benz. za 1700, fakt, że skrzynię wartowałoby wrzucić sprawną-wrzucając trójkęę słychać charakterystyczny zgrzyt ale pomijam ten bieg ; siłownik elektr. nie ma siły domknąć do końca prawej tylnej i w silniczku podnoszenia fotela jest zużyta zębatka, ale przejeżdżając nim 35tys. km wymieniłem tylko cewkę zapłonową(miałem starą beru w garażu)- szarpanie ustało

    i tyle

    z tych co wytypowałeś w pierwszym poście to może astra II
    http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/26/7227009_2wheels.jpg

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Astrę II i Punto II to chyba ciężko kupić sensowne w tych pieniądzach.
    Seicento, Punto I są tanie w zakupie ale spalanie mają spore jak na swoje standardy.

    Ja pomyślałbym o Corsie B z gazem. Zwrócić uwagę na rdzę i może być fajne autko. Pali tyle co nic.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar marcn24
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Greater Manchester
    Cytat Zamieszczone przez iceman150 Zobacz posta
    Astrę II i Punto II to chyba ciężko kupić sensowne w tych pieniądzach.
    http://olx.pl/oferta/opel-astra-ii-1...tml#c50424281c



    Corsa B z hakiem nie pociągnie tony
    Ostatnio edytowane przez marcn24 ; 21-05-2015 o 21:59
    http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/26/7227009_2wheels.jpg

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    No nie pociągnie. Ale coś pisał że sobie to odpuści.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Tak tak, sprawa ciągnięcia przyczepy zeszła na drugi plan.
    Poczytałem troszke opinii, ludki piszą że Corsa B potrafi w trasie spalać 6 litrów ale w mieście dochodzi im nawet do 12-15......o zgrozo
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 21-05-2015 o 22:21

  18. #17
    Zielony listek Awatar KILLEK
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII 29.10.2002
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    silver stardust, zombi,seria 40
    Od
    07 Jan 2013
    Mieszka w
    Szczecin/Kiel
    A co myślisz Norbas o mondku mk1 albo mk2. Ja miałem mk1 przez jakiś czas. A konkretnie 1.6 90km w habecie (demonem szybkości nie był, ale dawał rade) spalanie miałem w granicach 8 litrów. Co najważniejsze jest w zasięgu twojego budżetu.

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Corsa B często ma wycieki z różnych miejsc - a to z łaczenia skrzyni z silnikiem, a to z rozrządu, a to skad indziej.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Mondka nie brałem pod uwagę szczerze "pisząc".
    Ot, jeden duży w domu wystarczy :-) Ogólnie skłaniam się do autek raczej nie dużych (ale i nie fiata 126) bo ma to być drugie autko w rodzinie z zamysłem dla żony na codzienne "roztrajdywanie" , kiedy muszę gdzieś blisko podskoczyć by nie męczyć diesla krótkimi odcinkami itp.
    Największe o czym myślałem to właśnie astra.
    Wizualnie chciałbym też by kobitka miała pomimo że nie najświeższe rocznikowo to wizualnie nie wyglądające "staro" autko choć jej wszystko jedno...ale jak wiadomo jak kobieta mówi tak to zrób odwrotnie :-P
    Najważniejsze to małe spalanie ( może być gaz ) i niedroga eksploatacja + ta wyglądowa ponadczasowość.
    Przyznam, że astre2 wrzuciłem do opcji bo wizualnie właśnie nie wygląda "staro" i sam miałem chęć ją kupić chwile przed tym jak wygrał mondeo którego mam.
    Muszę po prostu pozbierać jakieś raporty spalania na benzynie i gazie oraz kosztów części, usterkowości powiedzmy 2-3 autek które pozostaną "na ringu" i wybiorę wtedy to które będzie pochłaniało najmniej finansów.

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Mitsubishi Colt
    Mazda 323F BA z silnikiem 1,8 (tylko nie wiem czy będzie w tym budżecie)
    Seat Arosa
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

Podobne wątki

  1. MK3 jako mój 1 samochód?
    By caqerr in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 12:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów