+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Pieszy
    Imię
    Dominik
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    21 Jan 2015
    Mieszka w
    Warszawa/Radom

    Przeciekająca sprężarka + wymiana oleju

    Witam!

    Jestem od niedawna posiadaczem MK3, z której jestem zadowolony, jednak mam mały problem z klimatyzacją.
    Otóż przy wymianie oleju silnikowego mechanik zwrócił mi uwagę, że przecieka sprężarka i żebym udał się do jakiegoś znawcy tematu, żeby to naprawić. Byłem, dowiedziałem się i wycena wyszła ok. 600 zł, za naprawę sprężarki (przecieka na oringach, jeżeli dobrze zrozumiałem, bo za wiele nie chciał mówić) razem z robocizną.

    Czy jest ktoś w stanie polecić jakiś warsztat w Wawie, żebym podjechał i żeby zobaczyli co i jak? Bo lato nadchodzi, a bez klimy lipa...


    Jeszcze jedna sprawa, żeby nowego tematu nie zakładać. Potrzebuję wymienić olej w skrzyni biegów (automat) i też bym potrzebował namiarów na kogoś kto zrobi to w miarę uczciwie

    Pozdrawiam

    P.S
    Jeżeli zły dział, z góry przepraszam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar krzys k-c
    Imię
    krzys
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mondeo mkIII
    Od
    30 Apr 2011
    Mieszka w
    AZM Płock
    ło... ale cena za uszczelnienie, za taką ja sprzedaj nówkę sztukę ....hehh. Poszukaj innego zakładu , jakiś naciągacz, uszczelnienie myślę iż ktoś jak zażąda 150-200 to max, wyjecie myślę do 50 albo gratis bo to 2 min roboty i nabicie zależnie od miejsca . Miej więcej szukaj w takich cenach, nie zostaniesz nabity w butelkę.
    Ostatnio edytowane przez krzys k-c ; 30-05-2015 o 18:13

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Jak znajdziesz w wawie jakiś warsztat gdzie to w dobrej cenie ogarną to daj namiar. Mi cieknie z korpusy i skłaniam się do zakupu regenerowanej sprężarki i wymiany we własnym zakresie ale może naprawa wyjdzie taniej.

  5. #4
    Pieszy
    Imię
    Dominik
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    21 Jan 2015
    Mieszka w
    Warszawa/Radom
    Jestem już po wymianie sprężarki. Nie zrobiłem tego w Warszawie, bo praktycznie wszędzie taka cena, aż przykre. W Radomiu z kolei całość kosztowała mnie 280 zł (wymiana sprężarki, odgrzybianie, nabicie, wymiana filtra kabinowego), a używaną sprężarkę kupiłem za 100 zł (sprawna, sprawdzana była w warsztacie przed wymianą, nic nie cieknie).

    Niestety po wymianie mam mały problem. A mianowicie na wolnych obrotach i do pewnego momentu podczas dodawania gazu słychać dziwny odgłos, jakby kręcący się element tak delikatnie wył (nie jest to głośne). Zastanawiam się czy nie założyli czegoś źle podczas montowania paska wieloklinowego. Jest to ewidentnie dźwięk od tej strony, bo sprawdzałem. Pytanie brzmi czy to może źle chodzić sprzęgło sprężarki? Jutro jadę znów do warsztatu i dam znać co mi powiedzą.


    P.S
    Co do wymiany oleju do skrzyni biegów to mi powiedzieli 400 zł w Warszawie (robocizna+olej), drogo? Wymiana statyczna.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar tomek1689
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    06 Sep 2012
    Mieszka w
    Pszczyna
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Jak znajdziesz w wawie jakiś warsztat gdzie to w dobrej cenie ogarną to daj namiar. Mi cieknie z korpusy i skłaniam się do zakupu regenerowanej sprężarki i wymiany we własnym zakresie ale może naprawa wyjdzie taniej.
    Miałem identyczny problem. Kupiłem używaną sprężarkę - coś koło 150zł, pojechałem żeby mi opróżnili układ, wymieniłem sam, pojechałem nabić gazem i uzupełnić olej - 140zł niecałe. Problem miałem z nową taki, że sprzęgło nie zaskakiwało, ale rozwiązałem to przez przełożenie podkładki ze starej sprężarki. Już nie całe dwa lata mam tą używkę i dmucha aż miło. Nie wiem czy warto bawić się w regenerowaną, skoro cena używki w bardzo dobrym stanie to nawet nie połowa ceny po regeneracji.
    A za uszczelnienie mojej starej chcieli do 500zł + czynności obsługowe

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Już zamówiłem regenerowaną, wymienię sam i pojadę na nabicie. W 500zł się zamknę, z używką miało być 250zł ale nigdy nie wiadomo co się trafi.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar krzys k-c
    Imię
    krzys
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mondeo mkIII
    Od
    30 Apr 2011
    Mieszka w
    AZM Płock
    Cytat Zamieszczone przez pejkosz Zobacz posta
    jakby kręcący się element tak delikatnie wył
    prawdopodobnie łożysko na kole pasowym do wymiany

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Przyszła sprężarka i pierwsze wrażenie słabe, zapakowana w torebkę strunową i owinięta kartonem przez co w transporcie wypadł jeden korek i pękła wtyczka. Założone nowe oringi z aso forda, wymieniony olej tak na wszelki wypadek i klima działa. Jest to już trzecia sprężarka w tym aucie i mam nadzieje że będzie chodziła dłużej niż poprzednia która wymieniana była w aso i hulała 35000km

  10. #9
    Pieszy
    Imię
    Dominik
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    21 Jan 2015
    Mieszka w
    Warszawa/Radom
    To łożysko sprawdzę jak będę miał chwilę wolnego czasu (czytaj: wymienię to, bo chyba sam dam radę). Mogę z tym jeździć? Nie rozwali się pół silnika?

    Mischel, jak ci padała sprężarka to jak to się objawiało? Dym z paska i gasiłeś silnik czy po prostu przestawała chłodzić. Bo trochę boję się jeździć z tym uszkodzonym łożyskiem od sprężarki.

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Sprężarka do momentu zdjęcia była na chodzie tylko ciekło z korpusu i przestałem jej używać żeby się nie zatarła i nie zasyfiła układu.

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Dziś wymieniałem olej i obejrzałem sprężarkę. Cieknie z każdego uszczelnienia, nie przejechała nawet 1000km. Odsyłam i mają mi zwrócić kasę. Kupuje używaną i mam nadzieje że ostatni raz.

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju i filtra oleju(MKII)
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-05-2015, 03:12
  2. [MkIII] Wymiana przewodu sprężarka-osuszacz
    By draker90 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-07-2014, 13:02
  3. [MkIII] PILNE, Poranna wymiana oleju-urwany korek filtra oleju...jak wykrecic?
    By bednar_skc in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 15:30
  4. [Zetec] MK2 Przeciekająca pompa wspomagania
    By przemek_sbs2k in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 11:03
  5. [MkIII] sprężarka - wyciek oleju
    By przemekb1973 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 22:45

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów