+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    [MkI] TD-same problemy

    Witam Wszystkich
    wielokrotnie już pisałem o problemach z moim mondkiem i niestety dziś ponownie muszę to zrobić. Niestety problem jest ten sam -nierozwiązany dlatego proszę Szanownych Kolegów o pomoc i wszelkie sugestie.
    Mianowicie samochód śmigał jak rakieta ale do czasu jak nie zamrazła ropa ub. zimy i jeden z pseudo fachowców wzial sie do ustawiania zapłonu.
    Od tamtej pory mam same problmy. Auto dymi na czarno praktycznie na każdym biegu jak mu wciskam gaz zeby przyspieszyc to jest czarny dym któy pozniej przechodzi w siwy. Przy tym samochód jest słaby tak jak by jeździł z zaciągniętym ręcznym i praktycznie nie slychac turbiny zeby sie załaczala. Zauważyłem też ze zaczał mi więcej palić. Dziwne jest to , ze auto pali na dotyk i na wonych obrotach jest ok!
    Do tej pory sprawdziłem juz w nim prawie wszystko:

    1. Pompa - naprawiana w sobótce - przy okazji wymieniili booster, zatkali zawór EGR.
    2. Wyrzuciłem katalizator.
    3. Sprawdziłem układ dolotowy - jest szczelny.
    4. Turbina-ok.
    Powoli kończa sie możliwości i moja cierpliwość juz sam nie wiem gdzie szukać? Co jeszcze sprawdzić? Może mieliście podobny problem?
    Nie wiem czy zaczynać znowu sprawdzać wszystko moze ktos gdzies popełnił błąd ? przerazają mnie znowu koszty A może wstawic do serwisu?
    Będe wdzięczny za wszelkie sugestie
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MKIII 2,5V6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    Dzietrzniki

    Re: [MkI] TD-same problemy

    Cytat Zamieszczone przez Junior
    Witam Wszystkich
    wielokrotnie już pisałem o problemach z moim mondkiem i niestety dziś ponownie muszę to zrobić. Niestety problem jest ten sam -nierozwiązany dlatego proszę Szanownych Kolegów o pomoc i wszelkie sugestie.
    Mianowicie samochód śmigał jak rakieta ale do czasu jak nie zamrazła ropa ub. zimy i jeden z pseudo fachowców wzial sie do ustawiania zapłonu.
    Od tamtej pory mam same problmy. Auto dymi na czarno praktycznie na każdym biegu jak mu wciskam gaz zeby przyspieszyc to jest czarny dym któy pozniej przechodzi w siwy. Przy tym samochód jest słaby tak jak by jeździł z zaciągniętym ręcznym i praktycznie nie slychac turbiny zeby sie załaczala. Zauważyłem też ze zaczał mi więcej palić. Dziwne jest to , ze auto pali na dotyk i na wonych obrotach jest ok!
    Do tej pory sprawdziłem juz w nim prawie wszystko:

    1. Pompa - naprawiana w sobótce - przy okazji wymieniili booster, zatkali zawór EGR.
    2. Wyrzuciłem katalizator.
    3. Sprawdziłem układ dolotowy - jest szczelny.
    4. Turbina-ok.
    Powoli kończa sie możliwości i moja cierpliwość juz sam nie wiem gdzie szukać? Co jeszcze sprawdzić? Może mieliście podobny problem?
    Nie wiem czy zaczynać znowu sprawdzać wszystko moze ktos gdzies popełnił błąd ? przerazają mnie znowu koszty A może wstawic do serwisu?
    Będe wdzięczny za wszelkie sugestie
    Pozdrawiam
    A z wtryskiwaczami wszystko ok?
    Mondeo MKIII GHIA 2,5 V6

  4. #3
    Tak zapomniałem napisać wtryskiwacze też sprawdzałem razem z pompą.

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Od
    15 Aug 2006
    Mieszka w
    Warszawa-Ursus
    to że booster wymienili to jedno a czy regulowali go bo jeśli nie to tu może byc problem, jak wykręcasz śrube regulacyjną to pompa bedzie dostawała więcej ropki i stąd może byc dymienie, sprawdz jeszcze przedwód ten co wychodzi z turbiny i idzie do boostera może słabo załozony na jednym z końców
    bartek.
    powerd by diesel
    niestety rozbity mk1 (na zawsze w sercu)
    teraz koncern vw&audi

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Od
    15 Aug 2006
    Mieszka w
    Warszawa-Ursus
    lipne paliwo skoro zamarzło, proponuje stosowanie dodatków zapobiegających wytrącaniu się parafiny i takich co usuwaja wode z paliwa albo poprsotu jak zalejesz cały bak to zapodaj ćwiartke denaturatu i to usunie wode z układu paliwa, i tankowanie na dobrych stacjach, poza tym wymień filtr paliwa jak niebył wymieniany, filtr powietrza też
    bartek.
    powerd by diesel
    niestety rozbity mk1 (na zawsze w sercu)
    teraz koncern vw&audi

  7. #6
    DAISY
    Gość
    Junior... A "skąd Ty mieszkasz" i czym jeździsz???

    Dopisz conieco w profilu...

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Od
    28 Jul 2006
    Mieszka w
    Bridgend Wales U.K.
    Nie wymieniaj już nic i nie szukaj po omacku tylko jedz do dobrego speca od silników opowiedz mu w czym problem i zostaw auto do naprawy. Tylko to ma być taki warsztat gdzie rozmawiasz z jednym człowiekiem który to będzie naprawiał i bedzie za to odpowiedzialny, a nie ASO gdzie auto przyjmuje Józek, naprawia Franek, kończy robotę jeszcze inny i właściwie nikt nic nie wie.Ford nie cieszy sie dobrą opinią jesli mowa o dizlach , bo te silniki sa bardzo himeryczne, więc jak ktoś już go skopał to trzeba spokoju. To nie wymiana klocków, gość musi mieć dużą wiedzę , musi mieć trochę czasu na obserwcję , musi sie przejechać autem jak jest zimne jak ciepłe itp....To nie będzie tak że podjedziesz do gościa on wyciągnie srubokręt ruszy dwa obroty i OK.Powodzenia
    ja tu widzę niezły burdel siostry...

  9. #8
    Tylko gdzie znaleść takiego mechanika co to sie będzie znał na fordzie dieslu Najchętniej to bym go sprzedał i kupił benzynke ale kto go kupi jak on tak dymi

  10. #9
    Pogromca zakrętów
    Imię
    My name is Gladiator
    Model
    SAM
    Silnik
    SAM
    Opis
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sam_(motoryzacja)
    Od
    17 Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Powiem tak - zanim wymienisz auto spróbuj je naprawić. Koledzy z Wrocka i okolic na pewno znają jakieś dobre zakłady. Poczytaj Tutaj

    BTW - wycinam posty nie w temacie, bo zaraz Panowie spowodujecie kolejną wojnę PB vs. TD.

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Od
    15 Aug 2006
    Mieszka w
    Warszawa-Ursus
    Nie wymieniaj już nic i nie szukaj po omacku tylko jedz do dobrego speca od silników opowiedz mu w czym problem i zostaw auto do naprawy. Tylko to ma być taki warsztat gdzie rozmawiasz z jednym człowiekiem który to będzie naprawiał i bedzie za to odpowiedzialny, a nie ASO gdzie auto przyjmuje Józek, naprawia Franek, kończy robotę jeszcze inny i właściwie nikt nic nie wie.Ford nie cieszy sie dobrą opinią jesli mowa o dizlach , bo te silniki sa bardzo himeryczne, więc jak ktoś już go skopał to trzeba spokoju. To nie wymiana klocków, gość musi mieć dużą wiedzę , musi mieć trochę czasu na obserwcję , musi sie przejechać autem jak jest zimne jak ciepłe itp....To nie będzie tak że podjedziesz do gościa on wyciągnie srubokręt ruszy dwa obroty i OK.Powodzenia
    ja przejąłem klekota po rodzicach też dymił niemiał przyspieszenia i ogólnie był zaniedabny, zacząłem czytać MKP i poprostu doprowadziłem autko do użytku a mechanik ze mnie żaden poprostu czytałem to co koledzy pisali i wprowadzałem w życie mojego MDO i tera jest wporzo chociaż nigdy niejest tak dobrze żeby niemogło być lepiej
    bartek.
    powerd by diesel
    niestety rozbity mk1 (na zawsze w sercu)
    teraz koncern vw&audi

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 14:59
  2. [TDCi MKIII] 2 problemy : dymienie + spadek mocy oraz czasowe problemy z zapalaniem
    By pazdzierz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 17:55
  3. [MkI] Problemy z lpg w mk1
    By anti666 in forum LPG
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-02-2006, 18:49
  4. [MkI] Problemy z TD
    By Junior in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-12-2005, 22:22
  5. Problemy
    By digital123 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-07-2005, 16:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów