+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    12 Jun 2015
    Mieszka w
    Warszawa

    Post Szukam dobrego Gazownika

    Witam. Kupiłem mondeo 2.0 145KM i chcę go zagazować. Może ktoś poleci dobrego gazownika z Warszawy, woj. mazowieckiego lub nawet ościennych (mogę pojechać dalej aby dobrze założyli). Dzięki.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Colorado30
    Imię
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    Zapraszam do legnicy , mam kolege co ma fest pojecie o tym i nie bylo przypadkow zeby sknocil cos rano stawiasz popoludniu wyjezdzasz

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Cytat Zamieszczone przez Colorado30 Zobacz posta
    rano stawiasz popoludniu wyjezdzasz
    W pięciu robią ? Na LPG forum masz warsztaty polecane z danego rejonu, zaglądnij ;-)

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez polciuxxx Zobacz posta
    W pięciu robią ?
    Dwóch zgranych gazowników i mających pojęcie o robocie spokojnie w 8 godzin się wyrabia.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Żelek
    Imię
    Bartek
    Model
    Audi A8
    Silnik
    3.7 Quattro
    Opis
    05' TITANUM
    Od
    24 Aug 2013
    Mieszka w
    okolice Leżajska
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Dwóch zgranych gazowników i mających pojęcie o robocie spokojnie w 8 godzin się wyrabia.
    Ja zakladalem we wtorek i założyli mi go w 2,5h. Warsztat zajmujacy sie tylko LPG i caly ten czas spedzony przy moim aucie. Nawet wlew robili mi pod klapka wlewu paliwa to moglo im dluzej zejsc.

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ile czasu potrzeba na zebranie map i wystrojenie tego. 2 osoby w 8g to naprawdę jest wynik nie od wiary a o 2,5g to nawet nie ma o czym gadać, jeśli mają ściągać kolektor do wiercenia i jeszcze wlew w klapce. Ja osobiście nie zaufał bym nikomu takiemu, oczywiście nie neguje tu nikogo. A to że robią to na co dzień i mają wprawę wcale niczego nie tłumaczy bo każde auto jest inne. A uchwyty nie raz trzeba dorobić bo nic co jest dostępne na rynku nie pasuje.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Żelek
    Imię
    Bartek
    Model
    Audi A8
    Silnik
    3.7 Quattro
    Opis
    05' TITANUM
    Od
    24 Aug 2013
    Mieszka w
    okolice Leżajska
    Cytat Zamieszczone przez bolekrbv Zobacz posta
    Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ile czasu potrzeba na zebranie map i wystrojenie tego. 2 osoby w 8g to naprawdę jest wynik nie od wiary a o 2,5g to nawet nie ma o czym gadać, jeśli mają ściągać kolektor do wiercenia i jeszcze wlew w klapce. Ja osobiście nie zaufał bym nikomu takiemu, oczywiście nie neguje tu nikogo. A to że robią to na co dzień i mają wprawę wcale niczego nie tłumaczy bo każde auto jest inne. A uchwyty nie raz trzeba dorobić bo nic co jest dostępne na rynku nie pasuje.
    Sugerujesz ze pisze nie prawde skoro osobiscie to przezylem? Kolego przyjedz i Ci udowodnie a jesli nie to gaz bedziesz mial zalozony na moj koszt. Widze ze nie masz pojecia o czym piszesz, nie widze sensu wyciagania kolektora. O jakim zestrojeniu map Ty mowisz? Gosc wszystko zalozyl pojechalem zatankowac gaz do pelna podlaczyl pod kompa i wgral wszystko w 10min. Jeszcze raz Ci powtorze, jesli przyjedziesz i w tym czasie sie nie wyrobia place zalozenie gazu za Ciebie i moge dac Ci to na pismie.

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    No to jak ci to tak ładnie wgrał to ci gratuluje. A co do pojęcia w montowaniu lpg to troszeczkę bym cie zdziwił. Poczytaj sobie najpierw instrukcję strojenia instalacji która masz założoną a potem pogadamy. Nie twierdze ze się nie da ale nie da się tego zrobić dobrze w 2.5g. Pytasz o mapy no wiesz jest coś takiego jak mapy ale ja cię o tym nie będę uczył. A co do wiercenia kolektora, jeśli nie widzisz sensu w odkręcaniu kolektora, to dalszy ciąg rozmowy z tobą nie ma sensu dla mnie a na pewno nie wniesie nic do tematu. Choć bym chciał skorzystać z oferty to już nie mam do czego tego gazu zakładać bo sam sobie we wszystkim już założyłem.
    Ostatnio edytowane przez bolekrbv ; 14-06-2015 o 00:18

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Żelek
    Imię
    Bartek
    Model
    Audi A8
    Silnik
    3.7 Quattro
    Opis
    05' TITANUM
    Od
    24 Aug 2013
    Mieszka w
    okolice Leżajska
    Ja tez nie widze sensu dalszej rozmowy z kims kto uwaza sie za najmadrzejszego.

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bolekrbv Zobacz posta
    Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ile czasu potrzeba na zebranie map i wystrojenie tego.
    Od 5 minut do ...nieskończoności.
    Rozmawiamy o montażu, strojenie to jest oddzielna sprawa.
    Jeśli silnik i jego podzespoły (elektryka/elektronika) sprawne,
    odpowiednio dobrane komponenty kuchenki,
    i gazmeni mają pojęcie o robocie,
    to strojenie zajmuje 5 minut, po 1000 kilometrach przyjazd na korektę, 5-10 minut i zapominamy że auto zagazowane.
    Natomiast jeżeli jest problem z którychś w/w czynników, to stroić można do emerytury i będzie kicha.
    A najczęściej problem jest w tym, że albo gazmeni nie mają wprawy, ewentualnie klient idzie po taniości (zarządza najtańsze wtryski, czy najtańszy reduktor który nie ma odpowiedniej wydajności w realu, bo klient uwierzył w to co producent reduktora w specyfikacji napisał)
    A na kolejnej pozycji problemów jest to, że auto ma już "w sobie" problemy, niekiedy nawet nie odczuwalne na PB, a na LPG są one diablo odczuwalne.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Widziałeś to
    Cytat Zamieszczone przez bolekrbv Zobacz posta
    oczywiście nie neguje tu nikogo
    to po co się mnie czepiasz, chcesz to ja zacznę się ciebie trzepiać. Nie twierdzę że jestem najmądrzejszy bo tak nie jest, ale jeśli ktoś robi ci adaptacje wtrysków i wypuszcza na ulice a ty go chwalisz to znaczy że nie masz pojęcia o lpg. Widzę że masz w profilu mechanik samochodowy wiec w razie czego jak ci gniazda zaworowe i zawory powypala to sam sobie zrobisz. Panie mechaniku powiedz mi gdzie lecą wióra z wiercenia kolektora i z gwintowania? Choćby dla tego powinno się ściągać go z silnika o odpowiednim miejscu wiercenia już nawet nie wspomnę ale jeśli mechanik nie widzi powodów w ściąganiu kolektora to pozostawiam ta sprawę do oceny innym użytkownikom forum.

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar Żelek
    Imię
    Bartek
    Model
    Audi A8
    Silnik
    3.7 Quattro
    Opis
    05' TITANUM
    Od
    24 Aug 2013
    Mieszka w
    okolice Leżajska
    Ja tez nie widze sensu dalszej rozmowy z kims kto uwaza sie za najmadrzejszego.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Od 5 minut do ...nieskończoności.
    Dokładnie tak. Wgrał mi tylko program i wrazie jakby sie cos dzialo to kazal przyjechac ale juz dzis tankowalem 3 butle i wszystko ok.

    ---------- Post added at 23:40 ---------- Previous post was at 23:38 ----------

    Cytat Zamieszczone przez bolekrbv Zobacz posta
    Panie mechaniku powiedz mi gdzie lecą wióra z wiercenia kolektora
    jakie wióra z wiercenia? Z plastikowego kolektora?

  14. #13
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Rozmawiamy o montażu, strojenie to jest oddzielna sprawa.
    No chyba nie bo o kompletnej usłudze od wjazdu autka na warsztat do wyjazdu zadowolonego klienta do domku z wyregulowaną instalacja i sprawdzoną pod względem szczelności. Jak w 5 minut zebrać mapę wtrysku pb na drodze potem lpg i skorygować mnożnik a jeśli jest kicha to korekty i od nowa mapy lpg. Ciśnienia na reduktorze ustawić bo nigdy nie jest takie jak chcemy a jak dysze jeszcze trzeba zmienić no o czym mowa.
    Ostatnio edytowane przez bolekrbv ; 14-06-2015 o 00:57

  15. #14
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    http://www.nowotczynski.com.pl/
    Jeden z najlepszych - dotychczas mi znanych.
    wypisuję się z tego kraju...

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez bolekrbv Zobacz posta
    Widziałeś to
    Cytat Zamieszczone przez bolekrbv Zobacz posta
    oczywiście nie neguje tu nikogo
    to po co się mnie czepiasz, chcesz to ja zacznę się ciebie trzepiać. Nie twierdzę że jestem najmądrzejszy bo tak nie jest, ale jeśli ktoś robi ci adaptacje wtrysków i wypuszcza na ulice a ty go chwalisz to znaczy że nie masz pojęcia o lpg. Widzę że masz w profilu mechanik samochodowy wiec w razie czego jak ci gniazda zaworowe i zawory powypala to sam sobie zrobisz. Panie mechaniku powiedz mi gdzie lecą wióra z wiercenia kolektora i z gwintowania? Choćby dla tego powinno się ściągać go z silnika o odpowiednim miejscu wiercenia już nawet nie wspomnę ale jeśli mechanik nie widzi powodów w ściąganiu kolektora to pozostawiam ta sprawę do oceny innym użytkownikom forum.
    w 100% się zgadzam.
    @Żelek pisząc tak jak piszesz pokazujesz że się nie znasz. wyjaśnię Ci dlaczego:
    po pierwsze:
    z góry bez zdejmowania kolektora nie wwiercisz się pod takim kątem jak wtryskiwacze benzynowe - co objawi się mniejszym momentem obrotowym i mniejszą mocą silnika (kiepskie dostarczanie gazu przy pełnym bucie) - gazownicy wbiją się pionowo w kolektor od góry (albo bokiem a czasem i pod włos bo tak im wiertarka podejdzie) i tyla. przy normalniej jeździe nie odczujesz tego zbytnio.
    nie wierzysz, podjedź na hamownie, jesli wyniki nie będą się różnić (chyba że jest bogato) - za hamownię Ci oddam. bo perfekcyjnie wykonana instalacja sekwencyjna i perfekcyjnie wystrojona nie odbiega od rezultatów na benzynie.

    po drugie:
    nawiercenie kolektora bez zdejmowania go to jakaś kpina - jest szansa że wiórki wpadą do kolektora a potem do cylindra. napisałeś że z plastku:
    Cytat Zamieszczone przez Żelek Zobacz posta
    jakie wióra z wiercenia? Z plastikowego kolektora?
    weź najpierw wiertełko a potem gwintownik i nawierć w plastiku, zobaczysz jakie wióry lecą.
    i wystąpi sytuacja podobna jak przy spóźnionionej wymianie oleju w dieslu - wpadnie do turbiny, oderwie się kawałek metalu z łopatek, wpadnie do cylindra, porysuje blok, do końca żywota silnik będzie pił olej. nie chce mi się rozwodzić nt reszty szkód nawet.

    po trzecie:
    bez fachowego strojenia będziesz miał za bogato/ubogo prędzej czy później (chyba że totalny fart i będzie OK ale z samoadaptacji się nie zdarza) co spowoduje przyśpieszone wypalanie zaworów - tego się raczej nie naprawia (skórka nie warta wyprawki), co się równa wymianie silnika.

    za taką robotę gazownikom puściłbym wiązankę z sporą domieszką mięsa, jak by nie poprawili to bym powybijał szyby w warsztacie. w grę wchodzi żywotność silnika i wywalona kasa na instalke. ale to Twoja sprawa, Twój wóz, Twoja kasa. może tylko ja mam takiego bzika, ale co poradzić, że ja w swoim wozie muszę mieć wszystko idealnie...
    Ostatnio edytowane przez splitu ; 14-06-2015 o 01:47
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bolekrbv Zobacz posta
    No chyba nie bo o kompletnej usłudze od wjazdu autka
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Natomiast jeżeli jest problem z którychś w/w czynników, to stroić można do emerytury i będzie kicha.
    Gazmen (jak kumaty i dobrze dobrane graty) nie będzie robił remontu silnika bo przykładowo pierścienie klękły czy zawory
    I w takich przypadkach żadne strojenie, trwające Bóg wie ile, nie wystroi kuchenki.
    Idąc tokiem Twojego rozumowania o czasie wjazdu na montaż i wyjazdu może to trwać od kilku godzin do kilku lat - do póki silnik nie zostanie wyremontowany.
    No chyba że gazownik od ręki wyremontuje silnik.
    Sam montaż to pikuś dla kumatego gazownika , strojenie zajmuje 5? 10? 20? minut jeśli wszystko jest OK.
    Gazownik z praktyką ma w głowie podstawowe "nastawy" dla danego sprawnego silnika,
    i te "nastawy" w przypadku sprawnego silnika i prawidłowo dobranych podzespołów kuchenkowych, wprowadza się/testuje w 5-10minut.
    Jeśli natomiast gazownik jest mało kumaty albo silnik ma już swoje problemy to auto zostanie przerobione na żyletki a i tak nie będzie prawidłowo pracować.

    A tak z własnych doświadczeń, dwóch gazmenów od podstaw w 4 godziny, włącznie ze zdjęciem czapki, bez problemu się wyrabiali z zagazowaniem fałek i wystrojeniem.
    A w naszym mondku ja i jeden z tych gazmenów zmienialiśmy IIgen/blosa na wtrysk, no i poszło 10 godzin, bo o ile sam montaż poszedł w miarę bez problemu (trza było tylko przedłużyć 30 przewodów, bo wiązka za krótka do auta z tempomatem) ale nie szło wystroić kuchenki, auto na gazie nie chciało w ogóle pracować, do tego gazownik sam przyznał że pierwszy raz ma do czynienia z takim oprogramowaniem.
    O 22-giej zjechałem do domu, na drugi dzień podjechałem do autoryzowanego i po 2 godzinach wyszło że centralka padnięta.
    Po wymianie centralki kuchenka zaczęła pracować. Nie godziłem się na strojenie przez autoryzowanego (koszta), sam nie potrafiłem rozgryźć logarytmu strojenia i miesiąc się mordowałem z kulawą kuchenką.
    Poprosiłem jednego gościa z forum (lyssy) żeby zerknął w interfejs programu, w ciągu 3-5 minut ogarnął jak to działa (mimo że w życiu nie montował kuchenki i nie stroił) wytłumaczył mi na czym polega strojenie w tym konkretnym modelu i... ja "nauczyłem" gazownika na czym polega strojenie tej kuchenki.
    Więc dalej idąc tokiem Twojego rozumowania, montaż zajął miesiąc czasu.
    W moim przypadku zawiódł brak wiedzy gazownika żeby w 4 godziny zamknąć sprawę (bo manualnie się w tym czasie wyrobiliśmy), i mój brak chęci żeby płacić, a w innych przypadkach dochodzi jeszcze problem ze sprawnością samego auta.

    Więc tak patrząc na to co piszesz, odnoszę wrażenie że po prostu napisałeś tak żeby napisać nie mając pojęcia jak się gazuje auta.

    ---------- Post added at 01:10 ---------- Previous post was at 00:57 ----------

    Cytat Zamieszczone przez bolekrbv Zobacz posta
    Jak w 5 minut zebrać mapę wtrysku pb na drodze potem lpg i skorygować mnożnik
    Nie doczytałem do końca.
    Ale to jednak potwierdza to co pisałem
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    odnoszę wrażenie że po prostu napisałeś tak żeby napisać nie mając pojęcia jak się gazuje auta.
    W naszym mondku siedzi taki sterownik, że nie ma żadnych mnożników, żadnych korekt po temperaturze itp. i sterownik mimo swoich lat jest zaliczany do wyższej półki i dalej jest w produkcji.
    Różni go to od tych sterowników z mnożnikiem korektami itd. jedynie to że jest stabilny jak skała, nie gubi map, nie wykrzacza się ale niestety kosztuje 20-30% drożej od tych "popularnych"
    My całą instalkę kupiliśmy za 500zł. Plus 300zł dla montażysty, uścisk dłoni lyssemu. Ale jakbym miał wtedy wybulić 4.5 tyś za nią, zamiast np za staga 3tyś zł , to zarządziłbym staga i się bujał kilka godzin ze strojeniem, zbieraniem map, a potem co i rusz z korektami bo mam śpiącą lambdę na pierwszym rzędzie.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 14-06-2015 o 02:10
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #17
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    No to sprawa się wyjaśniła a mógłbyś jeszcze podzielić się co to za instalacja jest

    ---------- Post added at 01:23 ---------- Previous post was at 01:13 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Ale to jednak potwierdza to co pisałem
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    odnoszę wrażenie że po prostu napisałeś tak żeby napisać nie mając pojęcia jak się gazuje auta.
    No widzisz pewnie tak jest a te które już zagazowałem to tak mi się wymskło farta pewnie miałem albo cuś.
    Ostatnio edytowane przez bolekrbv ; 14-06-2015 o 02:16

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Gazmen (jak kumaty i dobrze dobrane graty) nie będzie robił remontu silnika bo przykładowo pierścienie klękły czy zawory
    I w takich przypadkach żadne strojenie, trwające Bóg wie ile, nie wystroi kuchenki.
    Idąc tokiem Twojego rozumowania o czasie wjazdu na montaż i wyjazdu może to trwać od kilku godzin do kilku lat - do póki silnik nie zostanie wyremontowany.
    No chyba że gazownik od ręki wyremontuje silnik.
    Sam montaż to pikuś dla kumatego gazownika , strojenie zajmuje 5? 10? 20? minut jeśli wszystko jest OK.
    Gazownik z praktyką ma w głowie podstawowe "nastawy" dla danego sprawnego silnika,
    i te "nastawy" w przypadku sprawnego silnika i prawidłowo dobranych podzespołów kuchenkowych, wprowadza się/testuje w 5-10minut.
    Jeśli natomiast gazownik jest mało kumaty albo silnik ma już swoje problemy to auto zostanie przerobione na żyletki a i tak nie będzie prawidłowo pracować.
    gazmen nie powinien w żadnym przypadku się podjąć jeśli występują jakiekolwiek błędy na kompie i praca silnika jest niestabilna, to raz.
    a fachman z prawdziwego zdarzenia stroi na AFR (strojenie mieszanki powietrzno-paliwowej), ale to już górna półeczka.
    w ogóle strojenie mapami jest najmniej miarodajne, ale nie oczekujmy cudów od żądnych zysku gazmenów (z czegoś trzeba żyć i utrzymać warsztat, fachowo wykonane (edit: po mapach - przyp. red. ) jest do zaakceptowania).
    po za tym dochodzą takie pierdoły jak np. korekty po temperaturze.
    po "nastawach" magicy mi ustawiali, z reguły wychodziło za ubogo. potem kazali pojechac 5km na benzynie i 5km na gazie i tak wystroił (edit: na miejscu) (kpina!). przy pełnym bucie rozłącza na benzyne (kpina! x2).

    z tego co pisał @Żelek w 2,5 godziny to można wrzucić na szybko:
    listwe wtryskową (i dobór dysz na pałę z pamięci a nuż się uda a jak nie to korekta po czasach)
    szybciorem reduktor (montaż na max 2 wkręty),
    butle (dziura w podłodze na 99% nie zabezpieczona ani antykorozyjnie, ani nawet pewno zaślepki w podłodze),
    kabelki byle jak (dam głowę że w tym czasie w kablach zrobią totalny burdel i nawet porządnie nie zabezpieczą),
    i to jeszcze najlepiej jak by w butli przy montażu był gaz coby szybko autoadaptacje zrobić.
    edit: nie wspomne o montażu pod klapke wlewu... to ide o zakład że bez zabezpieczenia antykorozyjnego.

    gardzę takimi ludźmi... i radziłbym taki zakład omijać z daleka.
    Ostatnio edytowane przez splitu ; 14-06-2015 o 02:30
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bolekrbv Zobacz posta
    mógłbyś jeszcze podzielić się co to za instalacja jest
    W podpisie

    Instalka ma już przelatane mocno ponad 150tyś, ( wcześniej w innym mondku śmigała) przy ~130tyś zmienione wtryski z medów na regfasty ( no i tu wyszło moje skąpstwo, trza było jednak wsadzić medy) reduktor od nowości ten sam, już czuć że wymaga wymiany ( drugi leży od 2 lat oryginał, tylko brak czasu na podmiankę)
    ustawiłem na bogatszą mieszankę coby nie wypalało zaworów i uszczelki, i mimo ponad 150tyś przebiegu reduktor daje radę.
    No i w zeszłym roku zmieniony zbiornik bo homologacja się skończyła.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar Żelek
    Imię
    Bartek
    Model
    Audi A8
    Silnik
    3.7 Quattro
    Opis
    05' TITANUM
    Od
    24 Aug 2013
    Mieszka w
    okolice Leżajska
    @splitu moze i masz racje ale mi ogolnie chodzi o to ze w 2,5 godziny da sie zalozyc bo tego doswiadczylem a kolega mi w to watpil. Takie rzeczy jak zabezpieczenie antykorozyjne, ladniejsze upchanie kabelkow, docinanie wyciszenia i pokrywy plastikowej na silnik wszystko robie sam. Przelacznik tez tylko luzem mialem, upychalem go sa, on mi tylko mial zalozyc to dobrze i podlaczyc. Wyjezdzilem juz dwie butle i spalanie tez ok bo 11,3 ale non stop klima wlaczona, i robie teraz krotkie odcinki i nie raz auta sie pod sklepem nie gasi to spalanie ok, spadku mocy tez nie czuje od dolu az do samej odcinki. Z kolektorem do konca juz niewiem czy sciagal czy nie az pojde pozniej sprawdzic. Ale wiorek duzo napewno nie ma i to nie metal ze wpadnie i porysuje blok czy zrobi co innego tylko plastik ktory pod temperatura jaka jest w silniku to nie zostanie nic ale wiem ze dobre by to nie bylo. Pozniej sprawdze czy byl ruszany, mysle ze bedzie widac po srubkach i wgl.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Szukam dobrego gazownika w Suwałkach
    By bjk in forum LPG
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 11:10
  2. [MkII] szukam dobrego gazownika
    By rasio in forum LPG
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2007, 01:42
  3. [MkII] do Krakusów zapytanie o dobrego gazownika
    By LaBobas in forum LPG
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-10-2006, 00:33
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-08-2005, 15:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów