+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    06 Dec 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec

    Mondek klekocze podczas jazdy na półsprzęgle.

    Witam. Przy manewrowaniu autkiem na półsprzęgle słychać klekotanie. Wydaje mi się że objaw ten mam od niedawna. Żadnych innych objawów koca dwumasy nie słyszę. Natomiast wymieniałem ostatnio koło pasowe, mechanik mi mówił że oryginał kosztuje coś tam w granicach 1000 zł, ale takowego nie znalazłem. Natomiast znalazłem firmy Febi i Dayco. Kupiłem Feb. Z miesiąc po wymianie było okey, dziwne odgłosy się zaczęły się pojawiać znowu. Takie szuranie. Mechanik stwierdził że to koło pasowe już nawala. I teraz dwa pytanka?
    Czy ten klekot może być związany z tym kołem pasowym, czy inną częścią sąsiadującą z nim? Np napinacz?
    I jak to w końcu jest z tymi kołami pasowymi? Obiło mi się o uszy że Ford montował do Mondeo Febi, albo Dayco.
    Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2.0 TDCi 2002r ghia.
    Od
    08 Jul 2011
    Mieszka w
    wrocław
    Ford na pewno montował Dayco, o Febi nie słyszałem.
    Koło wymieniałeś sam czy mechanik? Te 1000zł to chyba w ASO. Sprawdzone były pozostałe rolki prowadzące? Masz jeszcze napinacz w którym wyrabiają się tulejki śrub mocujących sprężynę i napinacz zaczyna "skakać co też powoduje hałasowanie paska i jego ślizganie się. Musisz niestety wsadzić głowę pod maskę i posłuchać i popatrzeć jak zachowuje się napinacz. Koło pasowe możesz zobaczyć jak ściągniesz prawe koło i odkręcisz klapkę w nadkolu

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    W aso kosztuje 480, febi się nie kupuje bo jakość fatalno, reklamuj to febi i wsadź dayco.


    Cały czas do przodu

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    06 Dec 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    A gdzie dokładnie znajduje się ten napinacz?
    Kurcze powiem Ci że pasek wchodzi w małe wibracje, ale mechanik uparcie stał właśnie przy tym kole pasowym. Mówił że zamienniki tam mają że szybko nawalają, a co do napinacza i rolek stwierdził że są w nie najgorszym stanie.
    Jeszcze ten dziwny klekot mnie zastanawia, czy to jest normalne podczas jazdy na półsprzęgle?

    ---------- Post added at 15:00 ---------- Previous post was at 14:44 ----------

    A co do koła to mechanik to mi wymieniał. Poprzednie się niemiłosiernie trzaskało, tłukło metalicznie. Z resztą pokazywał jak wygląda. Nie dziwię się że miało dość.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    16 Jun 2015
    Mieszka w
    Bytomiec
    Cytat Zamieszczone przez Tomsob94 Zobacz posta
    A gdzie dokładnie znajduje się ten napinacz?
    Kurcze powiem Ci że pasek wchodzi w małe wibracje, ale mechanik uparcie stał właśnie przy tym kole pasowym. Mówił że zamienniki tam mają że szybko nawalają, a co do napinacza i rolek stwierdził że są w nie najgorszym stanie.
    Jeszcze ten dziwny klekot mnie zastanawia, czy to jest normalne podczas jazdy na półsprzęgle?

    ---------- Post added at 15:00 ---------- Previous post was at 14:44 ----------

    A co do koła to mechanik to mi wymieniał. Poprzednie się niemiłosiernie trzaskało, tłukło metalicznie. Z resztą pokazywał jak wygląda. Nie dziwię się że miało dość.
    http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Kolo-...9-DC-DAYCO/499 Tu jest koło i cały schemat

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    06 Dec 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Przypatrzyłem się całemu układowi i faktycznie koło pasowe nie pracuje równo, widać że lekko wibruje.
    Dzięki wielkie za pomoc.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Podczas jazdy na biegu metaliczny szum, podczas toczenia cisza.
    By rafi00 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-07-2016, 21:10
  2. chrobot/tarcie na półsprzęgle
    By hawky in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 20:54
  3. [TDCi MKIII] Zgasł podczas jazdy
    By ryszard533 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-09-2009, 19:08
  4. [MkII] Wycie podczas jazdy
    By pa_and in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 14:05
  5. [MkIII] mondek 2 tdci klekocze i źle odpala
    By pawelbartek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-08-2008, 02:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów