+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 85
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    no będę musiał, ale czekam na inne sugestie, może ktoś miał podobnie?

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    no będę musiał, ale czekam na inne sugestie, może ktoś miał podobnie?
    Ale jak nie sprawdzisz jak ta lambda faktycznie pracuje i jak wyglądają korekty paliwa i praca MAP-a, jaka temperatura w silniku,
    no to nie wiadomo czy problem jest w silniku, czy może jakiś zakrzak w kompie że źle oblicza(inna sprawa że spalanie powinno się wyliczać z tankowania pod korek) czy może coś np z ręcznym że trzyma, czy niskie ciśnienie w oponach i też spalanie będzie wyższe.

  4. #23
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No tak w 100% sie z tobą zgadzam. Ciśnienie w oponach jest Okay a nawet jak by nie było to musiał bym chyba na felgach jechać żeby mi 17 palił i raczej bym takiego kapcia zauważył Co do MAPa to sprawdziłem dzsiaj miernikiem i pokazuje od 0.98 na zamkniętej przepustnicy i 4,5V na max otwartej i ładnie zmienia wartości to raczej ok? Bo nie pamietam czy ma być 0.5 na zamkniętej czy więcej właśnie. Lambdy obie chodzą ładnie jak. mierzylem miernikiem i jedna i druga ładnie oscyluje miedzy 0.1 a 0.9V bez zacinek. ręczny nie trzyma ale zacisk zato trochę ( w innym wątku opisywalem) ale to nie to bo mam to już od paru miesięcy i wcześniej było okay no i tzyma tak samo caly czas to już by wcześniej mi palił więcej. Zauważyłem że na wolnych obrotach zaczyna go trochę telepac tak jak by zapłon wypadal. Jeszcze się zastanawiam czy może kable WN już się kończą bo mają ponad 50000 przelatane, tylko jak ostatnio na nie patrzylem w noc to żadnych przeskakujacych iskier nie było i po spryskaniu woda też nie było żadnej różnicy w pracy silnika i zadnych iskier. No jak nic nie wymyślę to podjadę gdzieś na kompa i zobaczę. A czy takim ELMEM za 25€ Dam radę sam to zdiagnozować??

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  5. #24
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    A czy takim ELMEM za 25€ Dam radę sam to zdiagnozować??
    raczej, elm+forscan lub scanxl do vki jest dobrym sprzętem
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  6. #25
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    a takie cuś??



    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 15:38 ---------- Previous post was at 15:23 ----------

    albo który z tych 3 byłby najlepszy?? czy żaden

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  7. #26
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    lepiej coś pewnego, coś co obsługuje na 100% forda, ja ostatnio dostałem viakena http://viaken.pl/pl/polski-elm327-v3...scan-2014.html
    polecam, szybki skubany
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  8. #27
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    (inna sprawa że spalanie powinno się wyliczać z tankowania pod korek)

    Spalanie mi wyszło tak że zalalem jak zawsze pod korek i po 100km zalalem znowu i mi wyszło.


    ten OBD Vgate patrzyłem video testy i tam testowali na MKIII i wszystko ładnie latalo to chyba wezmę bo mogę mieć taki za 10€. Na tvn turbo kiedyś jakiś Spec też go testował i sobie chwalił to musi działać



    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  9. #28
    Niedzielny kierowca Awatar drt_c
    Imię
    Robert
    Model
    ST 220
    Silnik
    Typowy
    Opis
    HB
    Od
    17 Oct 2016
    Mieszka w
    Strumień
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    (inna sprawa że spalanie powinno się wyliczać z tankowania pod korek)

    Spalanie mi wyszło tak że zalalem jak zawsze pod korek i po 100km zalalem znowu i mi wyszło.


    ten OBD Vgate patrzyłem video testy i tam testowali na MKIII i wszystko ładnie latalo to chyba wezmę bo mogę mieć taki za 10€. Na tvn turbo kiedyś jakiś Spec też go testował i sobie chwalił to musi działać



    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk
    Ja wczoraj kupiłem tego Vgate i z moim gada bez problemu, więc u Ciebie też powinno być ok.

  10. #29
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Dzieki za info, ja go właśnie zamówiłem ☺️ a jakim programem robisz? Opłaca się płacić za jakiś program czy jakieś darmowe na Androida lub Windowsa wystarcza do tego żeby porządnie przeskanowac, zdiagnozować i usunąć błędy?

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  11. #30
    Niedzielny kierowca Awatar drt_c
    Imię
    Robert
    Model
    ST 220
    Silnik
    Typowy
    Opis
    HB
    Od
    17 Oct 2016
    Mieszka w
    Strumień
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Dzieki za info, ja go właśnie zamówiłem ☺️ a jakim programem robisz? Opłaca się płacić za jakiś program czy jakieś darmowe na Androida lub Windowsa wystarcza do tego żeby porządnie przeskanowac, zdiagnozować i usunąć błędy?

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk
    Ja ze sklepu na androida za 15 zeta pobrałem TORQUE PRO, ale ze mnie diagnosta jak z koziej du.y trąbka, więc się nie sugeruj a razem z tym elmem w pudełku też jest jakaś płytka z programem, ale ja jej nawet nie odpalałem bo do wykasowania P0420 wystarczył mi w/w.
    Ostatnio edytowane przez drt_c ; 06-01-2017 o 11:22

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez drt_c Zobacz posta
    ale ze mnie diagnosta jak z koziej du.y trąbka, więc się nie sugeruj
    no to jest nas dwoje 🍻 dobra dostanę sprzeta to będę paczył



    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  13. #32
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    czy jakieś darmowe na Androida lub Windowsa wystarcza do tego żeby porządnie przeskanowac, zdiagnozować i usunąć błędy?
    Wystarczą frikolowe, ja na andka testuję na obecną chwilę olivię
    https://play.google.com/store/apps/d...viadrive&hl=pl
    Co prawda dopiero dwa razy używany, więc nie rozgryzłem do końca, ale błąd EGR-a usunęło.

  14. #33
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    no to jak frikowe są ok to będę musiał obadać i ta olivie i dam znać

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  15. #34
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Netoper powiedz mi czy mogę jakoś zapisać wyniki testów i diagramów które lecą na żywo w Forscan?? Bo dzisiaj mi przyszedl ten Vgate i wszystko super działa tylko chciał bym się podzielić wynikami zeby ktoś mnie nakierowal bo pierwszy raz używam. Póki co zrobiłem screeny. jedno co mnie zastanawia to to że napięcie na akku mi pokazuje 10,4V a po odpaleniu 12,2V czy to nie za mało?? Jedna sonda lambda działa dobrze moim zdaniem ale druga coś chyba nie za bardzo bo spada napiecie poniżej 0,1V do około 0,07V czasami.






    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  16. #35
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    czy mogę jakoś zapisać wyniki testów i diagramów które lecą na żywo w Forscan??
    Powinna być taka możliwość, ja dawno dawno forscana nie używałem bo on nie chce gadać z naszymi obecnymi autami i nie pamiętam co w nim było, a od czasu jak go używałem to z tego co chłopaki piszą na forum mocno ewoluował.
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    jedno co mnie zastanawia to to że napięcie na akku mi pokazuje 10,4V a po odpaleniu 12,2V czy to nie za mało??
    No mało, ale tutaj to może być błąd programu czy błąd czujnika w aucie, więc dobrze by było zrobić pomiar miernikiem.


    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Jedna sonda lambda działa dobrze moim zdaniem ale druga coś chyba nie za bardzo bo spada napiecie poniżej 0,1V do około 0,07V czasami.
    Widać tylko wykres dla drugiego rzędu i on jest ok, masz jeszcze sondę na bank1 sensor1 (siedzi przy kolektorze wydechowym) i bank 1 sensor2 (ta za katem) dla nich nie widać wykresu.
    Zastanawiająca jest różnica długoterminowa między bankami, o ile short (krótka) jest jak najbardziej OK dla obydwu rzędów, to long (długa) dla banku1 (rząd przy podszybiu) jest na minusie, tak jakby za dużo paliwa szło albo było niedopalane.
    Wrzuć screeny dla lambdy bank1 sensor1, i bank1 sensor2, do tego jeszcze screeny z pracy przepływki.

  17. #36
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    a po odpaleniu 12,2V czy to nie za mało??
    za mało moim zdaniem. Korekty nie wskazują żadnych problemów ze spalaniem dziwnie to wygląda. A jak sonda 3 ma wykres? Może jest kat przypchany
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  18. #37
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    [QUOTE=Netoper;3142308
    Widać tylko wykres dla drugiego rzędu i on jest ok, masz jeszcze sondę na bank1 sensor1 (siedzi przy kolektorze wydechowym) i bank 1 sensor2 (ta za katem) dla nich nie widać wykresu.
    Zastanawiająca jest różnica długoterminowa między bankami, o ile short (krótka) jest jak najbardziej OK dla obydwu rzędów, to long (długa) dla banku1 (rząd przy podszybiu) jest na minusie, tak jakby za dużo paliwa szło albo było niedopalane.
    Wrzuć screeny dla lambdy bank1 sensor1, i bank1 sensor2, do tego jeszcze screeny z pracy przepływki.[/QUOTE]

    no proszę Cie z amatorem nie rozmawiasz wiem że jest druga sada i robiłem też screena ale gdzieś mi go wcielo jutro zrobię i podrzucę z rana. No właśnie te parametry co się różniły i to znacznie też mnie zastanawiają, może to być przez wypadajacy zapłon ( np. uszkodzone kable WN)?. Screena z przepływomierza też robiłem i też mi wcielo, jutro podrzucę.



    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  19. #38
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Zastanawiająca jest różnica długoterminowa między bankami, o ile short (krótka) jest jak najbardziej OK dla obydwu rzędów, to long (długa) dla banku1 (rząd przy podszybiu) jest na minusie, tak jakby za dużo paliwa szło albo było niedopalane.
    Wrzuć screeny dla lambdy bank1 sensor1, i bank1 sensor2, do tego jeszcze screeny z pracy przepływki.
    często korektory tak mają, że banki na przemian +/- do powiedzmy 5 jest naprawdę ok, nie ma się co czepiać tego. Jeżeli było by powyżej 5 jednostek to już warto szukać problemu. Jeżeli więcej pali auto, tutaj bym uderzał w termostat, w czujnik temperatury cieczy chłodzącej, sonda 3 do sprawdzenia-może kat przytkany itp.

    ---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:44 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    może to być przez wypadajacy zapłon
    Noooo Panie, zapłon to ważny jest, jeżeli wypada to od tego naprawa
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  20. #39
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    no proszę Cie z amatorem nie rozmawiasz
    Rozpisałem się w razie jakby ktoś mniej kumaty szukał info ile jest lambd i gdzie są umieszczone.


    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    może to być przez wypadajacy zapłon ( np. uszkodzone kable WN)?
    Jest taka możliwość, jak licha iskra na świeczkach to mieszanka się nie dopala i wtedy PCM widząc "gęste spaliny" skraca czasy wtrysków.
    Ale zacznij od ustalenia co jest z tym napięciem, bo jeśli jest tak słabe to może wpływać na pracę PCM-a, silnika.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 10-01-2017 o 22:48

  21. #40
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    pamietam jeszcze wyniki: otwarcie przepustnicy na wolnych jest 19,6%. Temperatura cieczy 99 do 100 C i się załącza wiatrak i ładnie chlodzil, temp. zasysanego powietrza było 33°C. Wyprzedzenie zaplonu byłoby miedzy 16,5 a 17, 5%? o ile dobrze pamiętam, jutro sprawdzę dokładnie i dam znać.

    czyli ta różnica korektorow sie nie przejmować?

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 23:54 ---------- Previous post was at 23:49 ----------

    spoko jutro zobaczę miernikiem to napięcie. No pytam o zapłon bo cewke mam nową i świeczki też a zauważyłem że na wolnych czasami tak jak by wypadal zapłon i zatrzesie buda i jest to niesystematyczne czyli czasami czuć czasami nie i po nagrzaniu bardziej.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Podobne wątki

  1. [MkI] sonda lambda jak spr?????
    By seb83 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-06-2008, 10:38
  2. [MkI] Sonda lambda a BRC Just
    By kebard in forum LPG
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-10-2007, 23:36
  3. [MkI] sonda lambda?
    By pele in forum LPG
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-10-2007, 21:21
  4. Sonda Lambda
    By PiotrekV6 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-02-2007, 07:38
  5. uszkodzona sonda Lambda...
    By p_mix in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-12-2005, 21:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów