+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 85
  1. #41
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    pamietam jeszcze wyniki: otwarcie przepustnicy na wolnych jest 19,6%. Temperatura cieczy 99 do 100 C i się załącza wiatrak i ładnie chlodzil, temp. zasysanego powietrza było 33°C. Wyprzedzenie zaplonu byłoby miedzy 16,5 a 17, 5%? o ile dobrze pamiętam, jutro sprawdzę dokładnie i dam znać.
    Tutaj wszystko OK.

    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    czyli ta różnica korektorow sie nie przejmować?
    Obecne wyniki nie są jeszcze powodem do zamartwiania się, bardziej w sferze zastanawiania się dlaczego minusuje Ci jednego banka, jak drugi jest OK, bo jednak w miarę równo powinny być korekty dla obydwu.
    Może to uroda tego mondka, albo wstępne sygnały że coś zaczyna się dziać np właśnie z układem WN.

    Ale i tak zanim zaczniesz się tym martwić to miernikiem obadaj co jest z tym napięciem, bo jak miernik potwierdzi te niskie ładowanie to trza zacząć najpierw od zrobienia ładowania żeby mieć pewność że niskie napięcie nie wpływa na silnik.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    okay porobilem pomiary i akku ma napięcie 12,4V a ładowanie mam 13,5V to. trochę mało co? tu jeszcze parę screenów zrobilem i dziwna rzecz bo w jednym programie mi 2 sonda zaczęła działać dopiero jak gazu dodałem i to. mega leniwie a w innym programie działały tak samo z tym że jedna w przedziale 0,1 do 0,9V a druga 0,07 do 0,8V. Zainstalowałem sobie wersję pro programu Torque to wrzuce później jeszcze jakieś screeny lub zapisane pomiary jak znajde taka opcje.
    aha no i forscan parę problemów mi znalazł między innymi coś z czym walczę od dawna czyli samopoziomowanie xenonow. Wyszło mi też problem z ABS chociaż działa normalnie i jeszcze inne ktorych nie kumam



    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  4. #43
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    a ładowanie mam 13,5V to
    nie do końca, tutaj altkiem steruje ecu, to ono decyduje czy ma być 14,4V czy 13,5V
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    dziwna rzecz bo w jednym programie mi 2 sonda zaczęła działać dopiero jak gazu dodałem i to. mega leniwie
    może po prostu zaczyna siadać i stąd problem... zamień miejscami i zobacz czy znów będzie leniwa ta właściwa
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  5. #44
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Dzsiaj jeździłem cały dzień z włączonym Torque i wychidzi że sondy działają normalnie, zrobiłem parę screenów to oceńcie proszę czy się nie mylę, co mogę jeszcze sprawdzić?? czy wypadanie zapłonu da się sprawdzić przez OBD?? Jak już nic nie wymyślę to zmienię kable bo może to one nawalaja. Program nie pokazuje zadnych błędów nic a auto pali ponad 14,5 a to nie normalne bo nigdy tyle nie palił. Max spalanie jakie wskazywał komp to było 12,5 ale po trasie zawsze spadało a tu spadnie trochę i później za każdym odpaleniem rośnie po 0,1 L.









    na tym screenie poniżej wygląda jak by się sonda zawiesiła czy mi się wydaje? to było podczas Jazdy to jeat opcja ze ona tak zadziałała jak dałem gazu lub puściłem gaz?



    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Qornell ; 12-01-2017 o 18:27

  6. #45
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    to było podczas Jazdy to jeat opcja ze ona tak zadziałała jak dałem gazu lub puściłem gaz?
    jest opcja. Szukałbym nieszczelności na pierwszym banku, ewidentnie długie korekty są za wysokie pytanie czy nie łapie tam nieszczelności jakiejś silnik z drugiej strony może u Ciebie też są mrozy i przez to masz o te 2 litry wyższe spalanie, a temperatura chłodziwa cały czas stoi w miejscu czy faluje?
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  7. #46
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Temperatura na zewnątrz nie ma nic do tego bo miał bym to co roku i w zimę mi zawsze skakało o około litr może ciut więcej ale tego nie odczuwalem a poza tym u mnie dzisiaj +6 było to temp. otoczenia nie ma wpływu. Temperatura płynu ładnie idzie do 99-100 i schodzi jak się wiatrak włączy. Okay jutro sprawdzę jeszcze raz czy nic tam nie syczy i czy wsii okay. Ale co mowisz że na tym pierwszym to coś z sondą by mogło jednak być?

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  8. #47
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Ale co mowisz że na tym pierwszym to coś z sondą by mogło jednak być?
    na pierwszym banku długie korekty są na minus, czyli w dłuższej pracy korekt, muszą mniej dawać paliwa, bo sonda widzi za bogato
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  9. #48
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    a może to być przez układ WN? kurde tylko żeby tak spalanie skoczylo to by przewod musiały chyba walić po całej komorze i auto by szarpalo podczas przyspieszania czy niekoniecznie?

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  10. #49
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    a może to być przez układ WN? kurde tylko żeby tak spalanie skoczylo to by przewod musiały chyba walić po całej komorze i auto by szarpalo podczas przyspieszania czy niekoniecznie?
    raczej, że by szarpało ale pod dużym obciążeniem, czyli 5 bieg i 2000 obrotów i nagle but w ziemię
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  11. #50
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    no nic to. może kupię te przewod bo nie są drogie i zmienię bo i tak na nie czas się zbliża, swoje już wytrzymały.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  12. #51
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    a powiedzcie mi proszę czy kable WN są takie same w 2,5 i St220?? Bo o dziwo w jakiejś normalnej cenie to znajduje kable do st220 i są dużo tańsze niż do 2,5 o_O

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  13. #52
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    czy kable WN są takie same w 2,5 i St220??
    @Kleber ?

  14. #53
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    Raczej nie te same, z tego co pamiętam to są dostępny tylko ori i kosztują koło 700-800zł kpl, albo zamawiane w UK koło 800-900kpl.
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  15. #54
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    do zwyklej v6 nie ma kabli o_O ?? Parę lat temu kupowałem bez problemu ngk a teraz nie mogę znaleźć w rozsądnej cenie. Sa po ponad 50€ a do ESTEKA ngk po 30€ :/


    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  16. #55
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    nie są takie same!!!

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  17. #56
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Okay dzięki Kleber to szukam dalej do 2,5

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  18. #57
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Noo to padł rekord spalania wczoraj 20L na 100km :/ w trybie miejskim spokojna jazdą. Dzisiaj mają przyjsc mi kable to będę zmieniał i dam znać czy coś się poprawiło ale coś mi się wydaje że to nie będą kable bo musiały by być już meeega zużyte żeby przez nie tak spalanie skoczylo. Koledzy ma ktoś z was albo może zrobić i wrzucić screen z prawidłowo działających sond lambda na zimnym i ciepłym silniku??? był bym meega wdzięczny.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  19. #58
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A weź jeszcze przyjrzyj się temperaturze silnika, bo korekty stf i ltf masz na minusie (post 44) więc wygląda że idzie za dużo paliwa, może silnik niedogrzany.
    I wykres lambd (post 44) to jakaś padaczka, kiedyś BS taki wykres nazwał ruchami dogorywającej dżdżownicy Tutaj zajrzałbym do wtyczek lambd, wtyczek/kostek wiązek głównych w komorze silinika i wtyczki PCM-a i oczyścił.

    ---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:14 ----------

    Wcześniej do lambd nie było się o co zbytnio czepiać.

  20. #59
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Okay później sprawdzę jeszcze raz temp. Silnika ale tak jak wcześniej pisałem dochodziło do 100°C i włączał się wiatrak. Ten wskaźnik STFT1 dzsiaj mi skakał z około - 5 do +7 nie wiem czy to dobrze ale auto było zimne bo zaraz po odpaleniu sprawdzałem. Te wykres sond co wyglądają jak zdychajaca dżdżownica był podczas jazdy a ten pierwsze Wykresy z posta #44 są na ciepłym silniku i na postoju. Wtyczki od sond są okay bo już wcześniej Sande na 2 banku wymienialem i przy okazji jak mierzylem je miernikiem to wypinalem kostki i znowu wpinalem i było wszystko ok z nimi. Wypne jeszcze PCM I sprawdzę. poniżej wrzuce wykresy sond z dzisiaj rana na zimnym silniku, nie wiem czy ma tak byc. Najwyżej kupię 2 sondy i wymienię zobaczę co będzie.



    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  21. #60
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    W pełni sprawna lambda mniej więcej po 30 sekundach już powinna zacząć rysować wykres, jak grzałka wyeksploatowana to nawet i ze 2-3 minuty potrzeba aby lambda zaczęła rysować wykres.
    Wykresy pracy lambdy patrzy się jak ona już faktycznie pracuje, bo jak jest nie rozgrzana no to nie pracuje.

Podobne wątki

  1. [MkI] sonda lambda jak spr?????
    By seb83 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-06-2008, 10:38
  2. [MkI] Sonda lambda a BRC Just
    By kebard in forum LPG
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-10-2007, 23:36
  3. [MkI] sonda lambda?
    By pele in forum LPG
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-10-2007, 21:21
  4. Sonda Lambda
    By PiotrekV6 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-02-2007, 07:38
  5. uszkodzona sonda Lambda...
    By p_mix in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-12-2005, 21:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów