+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    kombi
    Od
    09 Jul 2015
    Mieszka w
    Lublin

    Angry Gwizd turbo. Wysokie spalanie.... mk3 tddi 2.0 90 km

    Witam Wszystkich.
    Od miesiąca jestem posiadaczem forda mondeo mk3 2.0 tddi 90 km.
    I od pierwszego dnia sa problemy. Zaczeło się od dużego spalania , na trasie 8,5 miasto 11,
    pozniej straszny spadek mocy i dziwny gwizd z turbosprężarki przy doodawaniu gazu około 1,500 obrotow i od 2000 ,
    bardzo denerwująca dolegliwość,
    Zajżałem pod maske i zauważylem przerwany przewod od turbo do intercoolera , wymieniłem go odrazu.
    troche mocy wrociło ale dalej gwizdy i turbosprezarka strasznie się nagrzewa,
    pojechałem wiec do mechanika ktory przejechal sie fordem i mowi ze turbo jest do regeneracji lub trzeba kupic nowe bo dziala tylko "od góry" probowal tez gdzies dmuchac i mowi ze stoi. Spalanie chyba nawet sie powiekszylo bo paliwo w baku ubywa jak szalone.
    To moj pierwszy diesel i malo sie znam na tym wszystkim. Sprawdzalem szczelosc innych przewodow i jest ok.
    pytanie moje do was brzmi - kupic nowa turbine czy regenerować starą? A moze kupić jakąś używaną, skąd tak wielkie spalanie?
    i czy normalne jest ze na niskich obrotach na 1 i 2 biegu przygasa lekko.
    Prosze o wyrozumiałość ale to mój 2 samochod a 1 diesel.

    Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar crossfader18
    Imię
    Oskar
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCI 119KM/155KM
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Witaj kolego!
    Powodem słabej mocy jest częsta awaria właśnie układu dolotowego, którym jest pękający wąż IC. Polecam prześledzić cały układ od turbo do kolektora dolotowego. Turbosprężarka zawsze będzie się nagrzewać to zupełnie normalne, tak jak i świst który to słyszysz. Wyraźnie da się go usłyszeć podczas gdy turbo wkręca się na wyższe obroty tj. ok 1600 rmp up . Ja ten dźwięk uwielbiam .
    Nie sugeruj się odrazu opinią mechaniora, gdyż większość z nich pieprzy 3 po 4. Jeżeli auto mocno nie kopci i nie ubywa oleju to jest ok możesz również ściągnąć wąż od IC i zobaczyć ile tam oleju i po jakimś czasie powtórzyć operacje kontrolnie. Jeśli go nie przybywa jest git.
    Mi przy jeździe w mieście spalanie wychodzi 7.3 l, na trasie potrafię zejść nawet na 6 a przy butowaniu lepiej nie liczyć

    PS.
    Dieslem polecam jeździć min 1500 rmp
    Ostatnio edytowane przez crossfader18 ; 09-07-2015 o 19:29

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    kombi
    Od
    09 Jul 2015
    Mieszka w
    Lublin
    układ cały przesledzilem wąż IC wymieniony, i wiem jak turbo świszczy ale tu jest taki dziwiek gwizdu nieczystego, takiego glosnego, inny niz z turbo normalnie. no i to wielkie spalanie.
    rury sa szczelne wszystkie tego jestem pewny. A co dalej to nie wiem. Mysle nad tym turbo ale znowu jak kupie uszkodzone to bedzie to samo. I z czego jeszcze moze wynikac to duze spalanie?

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar michal198
    Model
    Citroen C5 x7 2012r
    Silnik
    2.0 HDI 140KM
    Opis
    był Mondeo mk3 TDDI 115/143KM HEKO
    Od
    24 Aug 2012
    Mieszka w
    Austria
    możliwe ze przepływomierz jest uszkodzony lub łopatki turbo zacinają się wiec brak mocy, tez jeśli chodzi o turbo to zdejmij wąż co idzie of filtra powietrza do turbo i zobacz wirnik czy ma luzy i czy się kreci bez żadnych oporów no i jak wyglądają łopatki na wirniku czy są całe bez uszkodzeń.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    kombi
    Od
    09 Jul 2015
    Mieszka w
    Lublin
    jest luz, a łopatki raczej sie nie kręcą. chociaż są cale. A jesli chodzi o przepływomierz to jaki jest koszt wymiany i gdzie się on znajduje i za co dokładnie odpowiada?

  7. #6
    Zielony listek Awatar bialy5340
    Imię
    Marcin
    Model
    V6 99 "
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    19 May 2012
    Mieszka w
    Puławy
    Oj , nie masz wcale pojęcia .... Trza było sobie Vw kupić

    Przepływomierz mierzy wydatek masowy powietrza wpływającego do silnika , czyli jego ilość , i na tej podstawie komputer opracowuje odpowiednią dawkę paliwa ( stosunek powietrza do paliwa )

    Znajduje sie on za filtrem powietrza , taka okagła plastykowa rurka z wtyczką elektryczką

    U zywany przepływomierz ( nie wiesz o jego sprawności ) to ok 100 zł


    Mondeo V6 99" , Cezet 350 81"

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imię
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Tylko,że kolega ma TDDi 90KM i nie ma u niego zmiennej geometrii łopatek turbawki i nie ma przepływki,ani pompy pomocniczej.
    Szczerze mówiąc to proponował bym zalać dobrego paliwa (bo pewnie tu tkwi problem) i przyzwyczaić się do jazdy 90-ką.Albo to pokochasz i będziesz często machał biegami trzymając go na wysokich obrotach,albo znienawidzisz i sprzedaż auto.
    Tyle ode mnie.
    Na zawsze w moim sercu (*)

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez psyroka Zobacz posta
    jest luz, a łopatki raczej sie nie kręcą. chociaż są cale.
    Nic nie rozumiem......jeżeli się nie kręcą - turbina "stoi"(zatarta)
    Ale skąd wtedy gwizd?
    Turbina nowa,regenerowana czy "używka"?

    Moja "przygoda" z turbiną:
    Padła jakieś 40k km temu - (poszedł olej,zmieliło wirnik "zimny")- wymieniłem na "używkę" za 450zł.
    Zatarła się (stanęła) po ok 30k km.....zakupiłem kolejną "używkę ("stały klient więc 250zł) ale z silnika 2.2....niestety nie pasowała do TDDI 115KM wiec musiałem ją wymienić.
    Ale żeby to zrobić trzeba było podjechać "kilka km" więc "regenerowałem" zatartą papierkiem ściernym wodnym.

    Wiem - "kowalstwo"

    Dojechałem,zamieniłem i wróciłem.......i nadal jeżdżę ......gwiżdże,świszczy,ale działa.
    I tak już ok 8k km (zapasowa leży na półce i czeka na "W")

    Na wszelki wypadek wożę z sobą śrubę M8 aby w razie "W" zaślepić dopływ oleju do turbiny(gdyby "poszedł olej") i oczywiście olej do uzupełnienia ubytku.

    Uprzedzę "gromy" na mój post - "róbta co chceta" - Wasza kasa.......ja wydałem niezbędne minimum i nie narzekam.

    A już naczytałem się o problemach z turbinami regenerowanymi - koszty 2-3 krotnie wyższe a auta stoją.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez mondasMKP Zobacz posta
    Tylko,że kolega ma TDDi 90KM i nie ma u niego zmiennej geometrii łopatek turbawki i nie ma przepływki,ani pompy pomocniczej.
    Szczerze mówiąc to proponował bym zalać dobrego paliwa (bo pewnie tu tkwi problem) i przyzwyczaić się do jazdy 90-ką


    Co do spalania(liczyłeś je z palca czy komp), na te ma wpływ wiele czynników od czystych filtrów, "dobrego" paliwa po trzymające lekko heble kończąc.
    Ja z ciekawości obadałbym czarnucha kompem...a nóż widelec coś siedzi.


  11. #10
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez tompiorko Zobacz posta
    Co do spalania
    Cytat Zamieszczone przez psyroka Zobacz posta
    Zaczeło się od dużego spalania , na trasie 8,5 miasto 11
    Czy ja wiem czy takie wysokie?
    Zależy jak się jeździ,a te silniki (Forda) do oszczędnych nie należą - to nie osławiony TDI 1,9 VW.
    Sorki,ale szukałem przyczyn sporego jak na diesla apetytu na paliwko od dawna - i szukanie "dziury w całym' i ELMo i WDS i nic.....wszystko w normie.

    A i tak poniżej 6/100 na trasie można zejść tylko przy "normalnej" jeździe do max 120/h (trasy powyżej 200-300km)
    Można zejść do 5/100 a nawet mniej....ale przy eko-jeździe (w sumie żadna przyjemność - wlec się za "TYRem",który na każdej górce zwalnia poniżej 80/h np 50km??? - )

    A autostrada i trzymanie non-stop 140/h?.....7,5-8/100 zeżre jak złoto ("u Niemca" jak się pociśnie te 160-180 to i dojdzie do 9-10/100....)

    Może to mój tak ma - może już układ wtryskowy nieco zużyty (pompa,wtryskiwacze),może sprzęgło ma uślizgi,pewnie turbina mniej wydajna,ale wydawać kilka tys zł na naprawę czegoś co działa choć nie w 100% ma sens?
    Zanim zwrócą się koszty przez obniżenie spalania o 1-1,5 l/100 to i tak juz te naprawione podzespoły będą znowu zużyte.....

    Podsumowując wypowiedź:

    Spalanie rzędu 8-11/100 wcale mnie nie irytuje.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Czy ja wiem czy takie wysokie?
    Czarku, gdyby mój czarnuch żłopnął na trasie 8,5-9L to i sajo nara. Wiem że to ciężkie dość auto i rotacyjny wtrysk gnoju .....ale bez przesady


Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Wysokie spalanie w mk3 2.tddi
    By ross321 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-01-2014, 19:31
  2. [TDDi MKIII] Wysokie spalanie TDDI 115km
    By wsciekly in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-12-2012, 12:30
  3. [TDDi MKIII] Wysokie spalanie mondeo 2.0 TDDI 2001r.
    By Hajcik7 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 22:12
  4. [TDDi MKIII] POMOCY WYSOKIE SPALANIE TDDI
    By maciekjarosz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-09-2010, 15:20
  5. Wysokie spalanie na komputerze 2,0 TDDI
    By Zod in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-08-2007, 01:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów