+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910
Pokaż wyniki od 181 do 194 z 194
  1. #181
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Fajnie wam to wychodzi , a ja od roku walcze z wsdzeniem BI-xenon do lampy MK3 - trafiłem na wielkie soczewki z jakiegoś Japońca i staram sie to upchnąć w lampę - powoli wychodzi na to że robie lampę do soczewkiwrzucę tu może kiedyś swoje zdjęcia.
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #182
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    Maciek, Matt wielki podziw dla waszej pracy. Czy któryś z was zgodziłby sie przerobić dla mnie lampy do mk2 ? jeżeli tak to poprosze info na priv.

  4. #183
    A gdzie układ samopoziomujący i układ czyszczący i co z przeglądem?

  5. #184
    Mistrz pobocza Awatar maciek666157
    Imię
    Maciek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondek 97r 2.0 pb/lpg (kombi) Mondek 97 2,5 V6
    Od
    21 Nov 2010
    Mieszka w
    Belchatow
    Cytat Zamieszczone przez Myniu Zobacz posta
    A gdzie układ samopoziomujący i układ czyszczący i co z przeglądem?
    a gdzie maja ludzie soczewki,ktorzy zakladaja sam xenon w zwykly odblysnik?
    moj przeglad przeszedl na soczewkach.zwyklych zarowkach..
    wiesz,mozna by sie przyczepic do wszystkiego
    spryskiwacze to nie problem,a jak bedzie upierdliwy,to zabierze Ci dowod za przytarte opony
    "...nie bój się zmiany nalepsze..."[IMG][/IMG]
    Nie jestem wstanie podporządkować sie ludzkiej głupocie...Ale patrzeć na nią,uwielbiam

  6. #185
    Nie no lepiej mieć w d... innych użytkowników drogi ważne, że JA świetnie mam oświetloną drogę.
    Ostatnio edytowane przez Myniu ; 02-12-2012 o 20:47

  7. #186
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Cytat Zamieszczone przez Myniu Zobacz posta
    Nie no lepiej mieć w d... innych użytkowników drogi ważne, że JA świetnie mam oświetloną drogę.
    Nie przesadzaj "wrzucając wszystkich do jednego worka"-gości co wsadzają instalację HID do lamp halogenowych bez żadnego przerabiania-świeci to jak jedna wielka plama bez żadnego "odcięcia" i takim powinno sie zabierać dowody rejestracyjne.

    Układ spryskiwaczy ciśnieniowych dorobić jest rzeczą najprostszą( jest najważniejszy z tego całego oprzyrzadowania, zdecydowanie niż pseudo samopoziomowanie) - jak widzę z opisu jeżdzisz MK3-nie wiem czy na org. instalacji xenon czy na halogenowej. Ja mam orginalną, po regeneracji odbłysników i świeci to jak dwa kaganki w porównaniu z konstrukcjami home made na dobrych jakościowo "soczewkach" - na youtube jest wiele przeróbek lamp oryginalnych Halogenowych na lepsze i gorsze instalacje xenon-jeśli podejdzie się do tego z głową- świecą o wiele lepiej niż to co zaoferował producent( co nie znaczy od razu, że kogokolwiek oslepiają).
    Po ustawieniu na przyrządzie do świateł-nie ma opcji abyś oślepiał kogokolwiek, a sam będziesz jeździć zdecydowanie bezpieczniej widząc więcej przed autem i mogąc wcześniej zareagować na zagrożenie.
    Widziałem wiele przeróbek na soczewki ale w wersji BI-Halogen - jakosć świecenia, jeżeli uzyte sa dobre komponenty, na prawdę powala na kolana. Nie oszukujmy się ford mk1 nigdy nie świecił za dobrze - opcja z wkładkami żółknącymi od temperatury to jakiś chory wymysł.

    Mk2 i Mk3 też do "mistrzów światła" nie należą. Jestem jak najbardziej za przeróbkami, jeśli sprawiają, że auto staje się bezpieczniejsze w użytkowaniu.
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  8. #187
    Niedzielny kierowca Awatar mr-fix
    Imię
    matt
    Opis
    Volvo C30 2.0D
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Żory
    Jeżeli chodzi o legalność, wykrywalność i skuteczność świecenia przeróbek na xenon, to jest to temat-rzeka. Dyskusja na forach zazwyczaj przebiega tak:
    -razisz
    -jakoś nikt mi nie mówi, że razi
    -to załóż CB, to usłyszysz jak razi
    -kolego, ja mam lampy na max w dół, dobre żarniki i nie razi
    A jeżeli chodzi o fakty (które pojawiły się już w kilku wątkach tutaj), to:

    -przeróbka czegokolwiek w lampach (nawet tzw. blackeyes) powoduje utratę homologacji. wtedy albo nie przechodzisz przeglądu, albo zabierają dowód w czasie kontroli, albo masz nieprzyjemności w razie kolizji (oświetlenie niehomologowane - pojazd nie powinien być dopuszczony do ruchu).

    -wsadzanie żarnika xenonowego do tradycyjnej lampy prawdopodobnie będzie oślepiało (tylko kilka aut dostało homologacje na takie rozwiązanie: laguna II, mercedes). Dzieje się tak dlatego, że tradycyjna lampa nie jest na tyle precyzyjna, aby nie kierować światła powyżej przyjętej linii odcięcia.

    -przerabianie lamp tradycyjnych na soczewki (obojętnie czy z xenonem czy z żarówką halogenową) - bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od tego jak został spolerowany klosz, gdyż jego optyka musi być jak najbliżej neutralnej dla wiązki światła. jeżeli klosz jest źle spolerowany, to żarna soczewka nie będzie dobrze (bezpiecznie) świeciła.

    -Mondeo to strasznie popularne auto - nie jeden policjant ma swoje i pewnie wie z jakim wyposażeniem występowały te samochody.

    -Każdy, kto zakłada przerabiane lampy, robi to na własne ryzyko. I nie mówię tylko o kontroli policyjnej. Pewnego dnia trafi się ktoś, kto nie będzie tak miły jak kolega Mynio i zamiast zwrócić uwagę na forum, to wyjmie klucz do kół i poradzi sobie z przerobionymi lampami inaczej.

  9. #188
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Cytat Zamieszczone przez mr-fix Zobacz posta
    Pewnego dnia trafi się ktoś, kto nie będzie tak miły jak kolega Mynio i zamiast zwrócić uwagę na forum, to wyjmie klucz do kół i poradzi sobie z przerobionymi lampami inaczej.
    Zamieszczasz zdjęcia własnoręcznie przerobionych lamp, a potem piszesz coś takiego? To jawny objaw hipokryzji.

    Cytat Zamieszczone przez Myniu Zobacz posta
    Nie no lepiej mieć w d... innych użytkowników drogi ważne, że JA świetnie mam oświetloną drogę.
    Świetnie oświetlona droga nie musi oznaczać oślepiania wszystkiego i wszystkich na niej.

    "Miły" kolega Mynio może za którymś przejawem wykropkowanej "uprzejmości" wyłapać "osta".
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  10. #189
    Niedzielny kierowca Awatar mr-fix
    Imię
    matt
    Opis
    Volvo C30 2.0D
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez darecki_ Zobacz posta
    Zamieszczasz zdjęcia własnoręcznie przerobionych lamp, a potem piszesz coś takiego? To jawny objaw hipokryzji.
    Jestem świadomy ryzyka. Do hipokryzji jeszcze daleko.

  11. #190
    Niedzielny kierowca Awatar mr-fix
    Imię
    matt
    Opis
    Volvo C30 2.0D
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Żory
    Witam po 10 miesiącach! W końcu udało mi się złożyć do kupy mały poradnik, w którym wyjaśniam kilka kwestii przy przeróbce na bi-xenon na przykładzie Mondeo MK2. Pierwsze wydanie, więc pewnie będzie trochę błędów.



    Do pobrania za darmo na iPada: https://itunes.apple.com/pl/book/prz...21322293?mt=11
    Do pobrania za darmo w PDF: http://mr-fix.pl/downloads/bi-xenon_...2_20131006.pdf

    Mam nadzieję, że komuś pomoże.

  12. #191
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    pomysł fajny. też slyszalem ze ma homologacje

  13. #192
    Mistrz pobocza Awatar boro1990
    Imię
    Daniel
    Model
    mk2/E39
    Silnik
    2.5V6/2.2
    Opis
    Było Mondeo mk2 2.5 V6 Jest E39 520
    Od
    11 Feb 2012
    Mieszka w
    Włocławek
    Cytat Zamieszczone przez mondziak60 Zobacz posta
    też slyszalem ze ma homologacje
    ??
    "Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach"

    "Możesz mieć każde auto. BMW M5 i tak jest szybsze" - Jeremy Clarkson


  14. #193
    Niedzielny kierowca Awatar jareckimondeo
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCI,Alfa 156 144KM
    Od
    03 May 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Panowie a jaki zestaw polecacie do mk3 ?
    Oczywiście lampy soczewkowe
    Z góry dziękuje za informacje

  15. #194
    Niedzielny kierowca Awatar jareckimondeo
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCI,Alfa 156 144KM
    Od
    03 May 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Panowie proszę o pilne sugestie wyboru zestawu bo chce kupić a nie chce wtopić z jakimś dziadostwem.
    dzięki wielkie

Podobne wątki

  1. [All] Zestawy hamulcowe w Mondeo
    By Gurgul99 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 00:40
  2. [MkIII] Podświetlenie zestawy wskaźników
    By vMZe in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-03-2008, 18:34
  3. [MkI] Zestawy glosnikowe do recenzji
    By YatZeck_Wawa in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2007, 09:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów