+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 194
  1. #21
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez BS
    STraits- to nie jest kwestia tego czy jest mozaika czy soczewka bo to zależy od konstrukcji układu xenonowego. Chodzi o to że co drugi xenonik domowej roboty jest źle zrobiony i oślepia. Widziałem światła Oktana i są na prawdę świetne. Po moim mieście jeździ mondek MK2 z xenonami na lampach zrobionymi-bez soczewek i niestety świeci tak jakby na długich cały czas jechał... tragedia...
    Ale to juz jest inna sprawa. Jak ktoś nie ma pojęcia co i jak to tak to jest . Wszystko jest dla ludzi. Ja zanim lampe zamontowałem, to poprzedziłem to blisko miesiącem kombinacji w piwnicy przy zgaszonym świetle I z efektu jestem zadowolony. Nie zdarzyło mi się żeby ktoś machał mi długimi że go oślepiam. Zresztą nie raz teraz wymijam sie ze swoim autkiem i widze jak lampy świecą "z drugiej strony"

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Czytając ten wątek (jak i sąsiedni autorstwa Miłosza) coraz mniej zaczynam rozumieć, postanowiłem więc zabrać głos. Swoje pytanie chciałbym skierować szczególnie do Kolegi BS-a, jako chyba najbardziej obeznanego w sprawie hoologacji bądź też jej braku, ale rzecz jasna ogólnie pytanie kieruję do wszystkich obeznanych w temacie.

    Rozumiem z powyższych wypowiedzi, że te problemy z brakiem homologacji i ryzykiem w razie jakiegoś zdarzenia na drodze dotyczą lamp, będących produktami "własno-produkcyjnymi". Natomiast jak to wygląda gdyby chcieć dokonać zamiany na lampy produkowane przez danego producenta? Żeby nie być gołosłownym... Posiadam MKIII wposażonego standardowo w lampy z żarówkami. I teraz chcąc dokonać przykładowo zamiany na xenony, załóżmy, że zdecydowałbym się na kupno xenonów produkowanych przez Forda (a jak wiadomo MKIII wychodzą też fabrycznie z xenonami), czyli de facto lamp które da się zamontować do mojego auta, rzecz jasna z układem samopoziomującym, spryskiwaczami i całym osprzętem do tego przeznaczonym. Czyli wszystko zgodnie z tym co robi producent w fabryce. I jak w takim przypadku wygląda sprawa homologacji? Można bezpiecznie taki zestaw montować, czy też nie, bo znów będzie ryzyko efektu oślepienia wraz ze wszystkimi konsekwencjami w razie stłuczki czy kolizji?

  4. #23
    Moim zdaniem u Ciebie nie ma problemu z "legalnością" całej instalacji.

  5. #24
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    jak wymieniasz całe lampy to nie ma problemu- cała lampa posiada homologację a przede wszystkim konstrukcję przystosowaną do xenonów ...

    wkrótce postaram się wyjaśnić jak wygląda sprawa z legalnością przeróbek i możliwością uzyskania homologacji na nie. Może nawet uda się uzyskać jakąś oficjalną opinię właściwej jednostki w tej sprawie ... ale to trzeba powalczyć trochę z biurokracją :metal
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  6. #25
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    dobra ... napisałem maila do Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie- dział oświetlenia. Zobaczymy co mi odpowiedzą. W razie czego będę na piśmie prosił o odpowiedź. Mam dzisiaj trochę wolnego czasu to poszukam właściwych przepisów...

    i proszę o nie naskakiwanie na mnie za wypowiadanie własnego zdania w tej materii -po to jest to forum. Jeżeli ktoś chce zamontować sobie xenonki to niech montuje i ma moje najlepsze życzenia oby się one dobrze i bezawaryjnie sprawowały :metal . Staram się pomóc ale jeżeli ktoś pomocy nie chce to na siłę pomagać nie będę. Chwilowo po wypowiedzi kolegi widzę, że żarówki xenon nie mają homologacji h7 a tylko gniazdo montażowe z tych żarówek więc nie kruszmy kopii dopóki nie uzyskami jakichś oficjalnych info. Jeżeli uzyskam potwierdzenie ze przeróbka jest legalna to poproszę o to na piśmie i zobowiązuję się do zamieszczenia skanu tego dokumentu tak aby każdy mógł sobie go wydrukować i wozić ze sobą na wypadek kontroli.
    A tak żeby byś 100% ścisłym to żarówki w tej chwili mają deklarację zgodności producenta z normą dla żarówek H7 i może być tak jak z radyjkami CB że producent owszem stwierdził ze są zgodne a później w badaniach wyszło że nie bardzo bo są porozstrajane ... na razie proszę o cierpliwość w czekaniu na odpowiedź z ITS.
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  7. #26
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    tak więc mam odpowiedź. Troszkę lakoniczna ale jest... ponizej wklejam treść mojego pytania i treść odpowiedzi

    Pytanie:

    Szanowny Panie!

    Będąc członkiem klubu Mondeo Klub Polska zobowiązałęm się do zwrócenia się z prośbą o wyjaśnienie wątpliwości dręczących wielu naszych klubowiczy.

    Pytanie brzmi: czy legalna jest przeróbka reflektorów halogenowych poprzez zamontowanie w nich specjalnie do tego przystosowanych żarników xenon posiadających odpowiednie gniazda mocowania -np. tak jak żarówki h7 (nie następuje ingerencja w kształt odbłyśnika)? Zdajemy sobie sprawę że reflektor posiada homologację, czy nie utracimy jej zakładając takie właśnie żarniki? W przypadku gdy takie działanie powoduje utratę ważności homologacji czy jest sposób na zalegalizowanie tak przerobionej lampy? Ile taka legalizacja moze kosztować i gdzie ją można wykonać? Wiele firm zajmujących się oświetleniem aut i ich tuningiem oferuje obecnie taką właśnie przeróbkę reflektorów twierdząc iż jest to w pełni legalne.

    Uprzejmie proszę o wyczerpującą odpowiedź i jeżeli jest to możliwe przywołanie odpowiednich przepisów prawnych (co wielce ułatwi nam wyjaśnianie podnoszonych przez członków klubu wątpliwości co do legalności takich przeróbek). Jeżeli nie jest Pan osobą właściwą w tej sprawie to przepraszam za zajęcie Pańskiego cennego czasu i jeżeli to możliwe to proszę o nakierowanie na właściwy tor załatwienia sprawy (oczywiście w miarę możliwości).

    Pozdrawiam

    Bartłomiej Szpilarski


    Odpowiedź

    Szanowny Panie

    Takowa przeróbka jest niezgodna z polskim i międzynarodowym prawodawstwem.

    Prawo o ruchu drogowym Dz.U. Nr 108 Poz. 908 Art. 66 ust.4 p. 2 „Zabrania się stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nieodpowiadającym warunkom określonym w przepisach szczegółowych” (Regulaminy homologacyjne EKG ONZ) .

    Istnieje klasa reflektorów przystosowanych do wyposażania ich w gazowe, wyładowcze źródła światła i tylko one mogą być wyposażane w tzw „ksenony”, których strumień świetlny jest kilkakrotnie większy niż tradycyjnej żarówki halogenowej.

    Ponadto zastosowanie tych reflektorów niesie za sobą dalsze implikacje w postaci konieczności stosowania układu samopoziomującego i czyszczącego szybę reflektora.

    Posłużę się obrazowym porównaniem: można lampę naftową wyposażyć w żarówkę i usunąć naftę zastępując ją źródłem energii elektrycznej ale nie będzie to już lampa naftowa lecz latarka, posiadająca inne właściwości np. świetlne.

    z poważaniem



    mgr inż. Maciej Łukasik

    Kierownik Zakładu Oświetlenia i Wyposażenia Elektrycznego Pojazdów

    Instytut Transportu Samochodowego

    ul. Jagiellońska 80, 03-301 Warszawa

    tel./faks: 022 8114095

    e-mail: zoe@its.waw.pl

    maciej.lukasik@its.waw.
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  8. #27
    Niedzielny kierowca
    Od
    29 Sep 2006
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    jak dla mnie sprawa jest jasna :metal
    Pyk,pyk,pyk z fajeczki....Nie każdy motocyklista to zboczeniec i satanista.

  9. #28
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Dla mnie również wszystko jest jasne co do przeróbek. A przy tej okazji dzięki Bartek za wyjaśnienie moich wątpliwości z posta powyżej. Mam nadzieję, że nie odebrałeś go jako naskakiwanie na Twoją osobę. Szukałem tylko wyjaśnienia moich wątpliwości.

  10. #29
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez Marq
    Dla mnie również wszystko jest jasne co do przeróbek. A przy tej okazji dzięki Bartek za wyjaśnienie moich wątpliwości z posta powyżej. Mam nadzieję, że nie odebrałeś go jako naskakiwanie na Twoją osobę. Szukałem tylko wyjaśnienia moich wątpliwości.
    spox ... akurat u Ciebie nie ma problemu bo masz całe reflektory dostępne xenonowe a jak zrobisz do nich elektrykę to już nikogo nie obchodzi -aby dobrze działało ... w związku z powyższym ja będę miał xenonki dopiero w MKIII :metal
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  11. #30
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Cytat Zamieszczone przez BS
    spox ... akurat u Ciebie nie ma problemu bo masz całe reflektory dostępne xenonowe a jak zrobisz do nich elektrykę to już nikogo nie obchodzi -aby dobrze działało ... w związku z powyższym ja będę miał xenonki dopiero w MKIII :metal
    No właśnie ja też się do tej operacji przymierzam wstępnie. Ale to i tak dopiero w sezonie raczej letnim nastąpi, nie prędzej.

  12. #31
    Wyłączony
    Od
    20 Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa / Kętrzyn
    Witam,
    dołączę się do dyskusji. Czyli mogę dokupić gotowe reflektory xenon do MkIII (koszt około 1 500 PLN za komplet) i to powinno zawierac reflektory (czy już z systemem samopoziomującym? i przetwornicami itd? )

    Kolejna rzecz to jak rozumiem powinienem wymienić zderzak przedni na ten ze spryskiwaczami, czy jest jakiś patent opracowany przez kolegów do wykorzystania starego? I jakie to sa koszty ?

    Czy po tych 2 elementach mozemy mówić o w pełni sprawnym i homologowanym oświetleniu w aucie?

    PW

  13. #32
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    po pierwsze to uzupełnij profil .... a po drugie - nikt się jeszcze nie chwalił takimi zmianami-w MKIII masz gładką szybę reflektora i spryskiwacz jest koniecznością ...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  14. #33
    Wyłączony
    Od
    20 Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa / Kętrzyn
    po pierwsze uzupełnię profil, jak zakupie samochód - w poprzednich postach pisałem o tym.

    po drugie - to, że ktoś nie robił, to nie znaczy, że nie można. A czy ja gdzieś piszę, ze chcę uniknąć spryskiwaczy ????? Więc jeszcze raz wyraźniej:

    czy trzeba dokupić nowy zderzak ze spryskiwaczami, czy istnieje opcja wykorzystania obecnego?


    Czy ktoś ma jakieś konstruktywne uwagi ?

  15. #34
    Zbanowany
    Imię
    Rafał
    Opis
    MK2 1,8BP
    Od
    01 Feb 2005
    Mieszka w
    Płock
    [quote="pwolski"]po pierwsze uzupełnię profil, jak zakupie samochód - w poprzednich postach pisałem o tym.

    padam hahaha

  16. #35
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    czy ja mówię, ze się nie da? spryski to możesz nawet od innego auta wsadzić

    i wybacz kolego ale czytam tyle postów dziennie z racji pełnionej funkcji że nawet gdybym chciał Twoje posty zapamiętać to i tak by mi się nie udało więc wpisz, że auta POSZUKUJESZ i tyle
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  17. #36
    Wyłączony
    Od
    20 Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa / Kętrzyn
    OK, masz rację. Pomijając więc głupawe posty rafka - rozumiem, ze nikt nie wypowiadał się na temat takiego zestawienia?

    A czy myślisz BS, że dostawienie spryskiwaczy (nawet z innego auta ;-) ) niesie za sobą konieczność zmiany pompki, czy nie będzie to konieczne? Myslę o tym, ze pompa musi "obsłużyć" 2 spryskiwacze więcej, więc może potrzeba większego ciśnienia ?

    Jak to wygląda ?

  18. #37
    Pochłaniacz prostych Awatar jackuno
    Imię
    Jacek
    Model
    CitroŁen ;) C5
    Silnik
    2.0 163KM
    Opis
    Exclusive
    Od
    30 Aug 2005
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez pwolski
    OK, masz rację. Pomijając więc głupawe posty rafka - rozumiem, ze nikt nie wypowiadał się na temat takiego zestawienia?

    A czy myślisz BS, że dostawienie spryskiwaczy (nawet z innego auta ;-) ) niesie za sobą konieczność zmiany pompki, czy nie będzie to konieczne? Myslę o tym, ze pompa musi "obsłużyć" 2 spryskiwacze więcej, więc może potrzeba większego ciśnienia ?

    Jak to wygląda ?
    TU jeden Kolega opisuje modyfikacje swojego MkIII. M.in. montaż spryskiwaczy...o zderzaku też jest

    Opcja "szukaj" Twoim przyjacielem
    Było - MkII Kombi - 1,8 16V Był -C-max 1,8 Benzin Gold-X

  19. #38
    Wyłączony
    Od
    20 Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa / Kętrzyn
    Szukajcie, a znajdziecie
    dzięki

  20. #39
    Witam, to moj pierwszy post, pan:
    mgr inż. Maciej Łukasik
    Kierownik Zakładu Oświetlenia i Wyposażenia Elektrycznego Pojazdów
    Instytut Transportu Samochodowego
    zapomniał dodac jedna sprawe, jest ktos kto moze dopuscic takowy układ domowej roboty do ruchu drogowego, jest nim rzeczoznawca samochodowym wpisanym na listę Ministerstwa Infrastruktury posiadajacy certyfikat wydany przez Europejskie Centrum Certyfikacji Rzeczoznawców i Specjalistów Techniki Samochodowej TUVPol, pod warunkiem ze spełnia normy, miałem z takim rzeczoznawca samochodowym do czynienia i pytałem o ten problem, mowił ze o ile spełnia normy, nie widzi problemu zeby dopuscic taka zmiane do ruchu drogowego, cena ekspertyz od 180-do 500 zł zaleznie od tego co chcemy sprawdzac i ile zachodu jest przy sprawdzaniu, moj problem polegał na badlook-u we fiescie mk3, policja twierdziła ze maska przysłania swiatło a okazało sie inachej i dostałem certyfikat, Fiesta sprzedana ale za to jestem szczesliwym posiadaczem Mondeo
    pozdrawiam
    BEZ RYZYKA NIE MA ZABAWY!!!

  21. #40

    xenony w mk II 98

    Zgadzam się z kolegami mówiącymi, że nie można zniechęcac do xenonów ale pomagać w ich prawidłowym montażu i ustawieniu co jest najważniejsze nawet w zwykłych reflektorach sam osobiście jeżdzę juz od ponad roku z "ala xenonami" w moim mondku mkII i jak dotąd nikt mi nawet nie mrugnął zatrzymywała mnie policja i tylko raz zapytano o układ samopoziomowania oczyszczania ale jakoś nie mogli mi podac artykułu na to , znależli tylko na temat nowych samochodów a po okazaniu im homologacji na żarniki odpuscili
    a co do oślepiaqnioa innych to radzę się zagorzałym przeciwnikom z tego forum zainteresować tematem oslepiania przez ponad 1/4 kierowców którzy mają żle ustawione światła lub nawet zle włorzone żarówki i daja po oczach innym i na to nikt nie reaguje ani policja ani przeciwnicy xenonów którzy w wiekszości przypadków nie mieli z nimi bliższego kontaktu !

Podobne wątki

  1. [All] Zestawy hamulcowe w Mondeo
    By Gurgul99 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 00:40
  2. [MkIII] Podświetlenie zestawy wskaźników
    By vMZe in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-03-2008, 18:34
  3. [MkI] Zestawy glosnikowe do recenzji
    By YatZeck_Wawa in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2007, 09:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów